For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:ajab-khabar-Odisha-female-scientist--eaten-alive-by-crocodile-indonesia

ଖାଦ୍ୟ ଖୁଆଇବାକୁ ଯାଇ କୁମ୍ଭୀରର ଶିକାର ହେଲେ ମହିଳା ବୈଜ୍ଞାନିକ

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ,ଜାନୁଆରୀ ୧୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଉତ୍ତର ଦିଗ ସୁଲୋବେଶୀରେ ଏକ ବିଚିତ୍ର ଖବର ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଏଠାକାର ଜଣେ ମହିଳା ଗୋଟିଏ ୧୭ ଫୁଟ ଲମ୍ବା ବିଶିଷ୍ଟ କୁମ୍ଭୀରକୁ ମାଂସ ଖୁଆଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ କୁମ୍ଭୀରର ଶିକାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ତାଙ୍କ ଶରୀରର ଏକ ଭାଗ ଅଂଶ କୁମ୍ଭୀରର ମୁହଁରୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/01/2019
Khabar Odisha:odisha-special-story-hoover-dam

ଅଜବ ଡ୍ୟାମ, ତଳକୁ ନ ଯାଇ ଉପରକୁ ଉଠେ ବସ୍ତୁ

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହା ବିଷୟରେ ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର‌୍ୟ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଏହା ହେଉଛି ୧୯୩୬ରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ହୁଭର ଡ୍ୟାମ ବିଷୟରେ । କୁହାଯାଏ କି ଏଥିରେ କିଛି ଜିନିଷ ପକାଇଲେ ଏହା ପୁଣିଥରେ ଉପରକୁ ଆସିଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି କଥାକୁ ସବୁବେଳେ ଗୁଜବ ହିଁ କୁହା ଯାଇଥାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/01/2019
Khabar Odisha:odisha-human-interest-man-beaten-wife

ସାପ ଭାବି ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ସ୍ୱାମୀ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଜାନୁଆରୀ ୧୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦିନକୁ ଦିନ ଦୁନିଆ ଯେତେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି ସେତିକି ବିଚିତ୍ର ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିୁଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଫ୍ୟାସନକୁ ନେଇ ଏପରି ଏକ କୋ÷ତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଆଜିକାଲି ଲୋକେ ଏମିତି ଫ୍ୟାସନକୁ ନେଇ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ କିଛି ବି କରିବାକୁ ପଛାଉ ନାହାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/01/2019
Khabar Odisha:strange-indian-temple-where-men-have-to-do-makeup-for-getting-beautiful-wife-and-good-job

ସୁନ୍ଦରୀ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଭାରତର ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ପୁରୁଷମାନେ କରନ୍ତି ୧୬ ଶୃଙ୍ଗାର

ମହିଳାମାନେ ସଜ୍ଜବାଜ ହେଉଥିବା ଘଟଣା ଆପଣମାନେ ଶୁଣିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କେହି କହିବେ କି ଭାରତର ଏଭଳି ଏକ ମନ୍ଦିର ରହିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଭଗବାନଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ପୁରୁଷମାନେ ୧୬ ଶୃଙ୍ଗାର କରି ପହଂଚନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ଶୁଣିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକେ ଅଲଗା ଲାଗିବ ନିଶ୍ଚୟ । ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୁରୁଷଙ୍କର କିଛି ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥାଏ । ସେମାନେ ଏଠାକୁ ନିଜ ଜିବନୀ ସହ ଜଡିତ ବହୁ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ମାଗିବାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/12/2018
Khabar Odisha:learn-from-this-man-how-to-save-money-and-tips-for-making-property

୨୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଅବସର, ଜାଣନ୍ତୁ ସଂଚୟ କରୁଥିବା ଏଭଳି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ

କ୍ରେଗ କ୍ୟୋରଲୋପ ନାମକ ଜଣେ ୨୫ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ଅବସର ନେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି । କ୍ୟୋରଲୋପ ଆମେରିକାରେ କୋଲୋରାଡୋର ଡେନବରରେ ରୁହନ୍ତି । ସେ ପେଶାରେ ଜଣେ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଶ୍ଳେଷକ । ସେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିବା ଫାଇନାନସିଆଲ ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେନ୍ସ ରିଟାୟାରମେଂଟ ଅରଲୀ ଆନ୍ଦୋଳନର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ । ଏହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ବାଣିଜ୍ୟିକ ସ୍ୱାଧୀନତା ଏବଂ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ସେବାନୁବୃତି । ଏହି ଅନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତମାନେ ଅତି କମରେ ନିଜ ଗୁଜୁରାଣ ମେଂଟାଇ ଶୀଘ୍ର ଅବସର ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ତେବେ କ୍ୟୋରଲୋପ ୨୮ ବର୍ଷରେ ଅବସର ନେବେ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/11/2018
Khabar Odisha:Blood-Bank-Scam-Odisha-Blood-Donation-Camp

ଓଡିଶାରେ ରକ୍ତ ଦୁର୍ନୀତି “ରକ୍ତ ଦାନ ମହତ କାମ” ନାଁରେ ଲୁଟ ହେଉଛି ରକ୍ତ

ରକ୍ତ ଦାନ ମହତ କାମ ନାଁରେ ଆଦାୟ ହେଉଥିବା ରକ୍ତ ଯାଉଛି କେଉଁ ଆଡେ । ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲଡ ଡୋନେସନ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଆଦାୟ ହେଉଥିବା ରକ୍ତ ସବୁ କେଉଁଠି ଲାଗୁଛି । ନା ସରକାର ନା କେଉଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଂସ୍ଥା କାହା ପାଖରେ ଏହାର କିଛି ହିସାବ ଅଛି । ରକ୍ତ ଦାନ ନାଁରେ ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ସବୁ ରକ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଦିଆଯାଉଛି ନାଁ ତାକୁ ଚଢା ଦରରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି ତାହା ଏବେ ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇ ଠିଆ ହୋଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/11/2018
Khabar Odisha:bears-visit-chandi-mata-temple-in-chhattisgarh-every-day

ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରତିଦିନ ଆରତୀ କରି ପ୍ରସାଦ ସେବନ କରନ୍ତି ଏହି ଭାଲୁ ପରିବାର

ଚମତ୍କାରିତା ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପାଇଁ ବହୁ ମନ୍ଦିର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କିନ୍ତୁ ଛତିଶଗଡ ମହାସମୁଦ୍ର ଜିଲ୍ଲାର ଚଣ୍ଡୀ ଦେବୀଙ୍କର ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ଭାଲୁଙ୍କର ପୁରା ପରିବାର ମାତାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରତିଦିନ ଆସି ପହଂଚି ଯାନ୍ତି । ଭାଲୁଙ୍କର ଶ୍ରଦ୍ଧା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରୁ ଏଠାରେ ଭକ୍ତମାନେ ଆସି ପହଂଚନ୍ତି । ପାହାଡ ଉପରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ମନ୍ଦିରର ଇତିହାସ ପାଖାପାଖି ଦେଢ ସହ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା । ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତିଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଭାଲୁଙ୍କର ପରିବାର ଏକ ସହ ମାତାଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଆସି ପହଂଚନ୍ତି । ମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା କରନ୍ତି । ଏବଂ କାହାର କ୍ଷତି ନକରି ପ୍ରସାଦ ସେବନ କରି ଫେରିଯାନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଭାଲୁଙ୍କର ଏକ ଦଳ ଆସେ ସେହି ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ଭାଲୁ ମନ୍ଦିର ବାହାରେ ଠିଆ ହୋଇଥାଏ । ଅନ୍ୟ ଭାଲୁମାନେ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି । ସେମାନେ ମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ସହ ପାଳିତ ପଶୁ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/10/2018
Khabar Odisha:photomazza

ବୃକ୍ଷଠାରୁ ନେଇ ସମୁଦ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଗୁଡିକ ହେଉଛନ୍ତି ଦୁନିଆର ଗଜବ ହୋଟେଲ

ଯଦି ଆପଣ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ସୌକ ରଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଦୁନିଆର କେତେକ ଅଜବ ହୋଟେଲ ସମ୍ପର୍କରେ । ଯାହାକି ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ ବୃକ୍ଷ ଉପରେ ଅବସ୍ଥିତ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/10/2018
Khabar Odisha:gypsies-of-the-sea-tanka-people-traditional-floating-homes-on-the-sea-in-ningde-city-in-china

ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟରେ ଅବସ୍ଥିତ ଚୀନର ଏହି ଭାସମାନ ଗ୍ରାମ

କାଶ୍ମୀରର ଦ୍ୱୀପରେ ଥିବା ବୋଟ୍ ହାଉସକୁ ଲୋକମାନେ କେବେ କେବେ ଛୁଟିକାଟିବାକୁ ଆସନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ, ଏମିତି ଏକ ଗ୍ରାମ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ଜଳ ମଧ୍ୟରେ ଘର ତିଆରି କରି ବସତି ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ଚୀନର ଫୁଜିୟାନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ନିଙ୍ଗଡେ ଶହରରେ ହଜାର ହଜର ଲୋକଙ୍କର ଏକ ବସ୍ତି ଜଳ ମଧ୍ୟରେ ବସତି ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ବସ୍ତି ଟାଙ୍କା ନାମରେ ପରିଚିତ । ପ୍ରାୟ ୧୩୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଏହି ବସ୍ତିରେ ପାଖାପାଖି ୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଘର ଡଙ୍ଗା ଉପରେ ନିର୍ମିତ । ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ଆଠ ହଜାର ଲୋକ ବାସ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ଲୋକମାନେ ପେଶାରେ ମାଛ ଧରାଳୀ । ସମୁଦ୍ରରୁ ମାଛ ଧରି ସେମାନେ ନିଜର ଗୁଜୁରାଣ ମେଂଟାନ୍ତି । ସେମାନେ ଭାସନ୍ତା ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କରିବା ସହ କାଠ ସାହାଯ୍ୟରେ ବଡ ବଡ ଚଟାଣ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ସାମୁଦାୟିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେବା ସହ ପିଲାମନେ ଖେଳକୁଦ କରିଥାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 01/10/2018
Khabar Odisha:Pradeep-Maharathy-Controversial-Statement-About-Women

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବୁଲୁଛି କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ମହାରଥୀଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବକ୍ତବ୍ୟ, ପୁଣି ଅଡୁଆରେ ନବୀନଙ୍କ ଆଉ ଜଣେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ

ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ବୁଲୁଛି କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ । ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ମହାରଥୀ, ୧ ମହିଳାଙ୍କ ୨ ସ୍ୱାମୀ କଥା ଏହି ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ସାଧାରଣରେ ପତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/09/2018
Khabar Odisha:dog-fight-with-cobra-to-save-puppies-video

ଛୁଆକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସାପ ସହ ଲଢେଇ କଲା ମା କୁକୁର, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ମା କୁକୁର ଏକ ସାପ ସହ ଲଢେଇ କରିଛି। କୁକୁର ଓ ସାପ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଲଢେଇର ଭିଡିଓ ଏବେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବହୁତ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/09/2018
Khabar Odisha:Black-Rose-Vessel-Bobby-Das-Odisha-Assembly

ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିତଣ୍ଡା ଉତର : ବ୍ଲାକରୋଜ ଜାହାଜ ବୁଡିବାରୁ ପ୍ରଦୁଷଣ ନାହିଁ

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଭାବେ ବିଧାନସଭାରେ ପରିବେଶମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତର ବ୍ଲାକରୋଜ ଜାହାଜ ବୁଡିଲା ପରେ କୌଣସି ପ୍ରଦୂଷଣ ହୋଇନାହିଁ । ସମୁଦ୍ରରେ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଜାହାଜ ବୁଡେ ସେତେବେଳେ ସମୁଦ୍ର ଓ ତଟବର୍ତୀ ସମୁଦ୍ରକୂଳରେ ଗଭୀର ଭାବେ ପରିବେଷ ପ୍ରଦୁଷଣ ହୁଏ ଏକଥା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ହେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର ଖାତାରେ ବ୍ଲାକରୋଜ ଜାହାଜ ବୁଡିବା ପରେ କିଛି ପ୍ରଦୂଷଣ ହୋଇନାହିଁ କିପରି ଏହା ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ । ବ୍ଲାକରୋଜ ଜାହାଜ କାହାର ଏବଂ କେଉଁ ଅଦୃଶ୍ୟ ଶକ୍ତି ପାଇଁ ଏକ ବୃହତ ଜାହାଜ ବୁଡିବା ପରେ ବି ସରକାର ଏପରି ଅବାସ୍ତବ କଥା କହିଛନ୍ତି ତାହା ଜାଣିବା ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କୌତୁହଳ ହୋଇପଡିଛି ।

Anil Biswal 18/09/2018
Khabar Odisha:Rajya-Sabha-Vice-Chairman-BJD-Support-JDU

କାହିଁକି ବିଜେଡି କହିଥିଲା ମିଛ! ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେଲାପରେ ବାହାନା ଖୋଜୁଛି କି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ?

ସମର୍ଥନର କାରଣ ଭାବେ କହିଥିଲେ କି ଜେଡିୟୁ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପାର୍ଥୀ ପିଏ ସାଙ୍ଗମାଙ୍କୁ ଆଗରୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିବାରୁ ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଜେଡିୟୁର ପାର୍ଥୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଉପନିର୍ବାଚନରେ ସମର୍ଥନ କରିବେ । ହେଲେ ପରେ ଏହି ବୟାନକୁ ବଦଳାଇ କ୍ଷମା ପାର୍ଥନା କରି ସଂଶୋଧନ କରିବାକୁ ପଡିଲା କାରଣ ଜେଡିୟୁ ବିଜେଡିର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପାର୍ଥୀ ପିଏ ସାଙ୍ଗମାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିନଥିଲା । ହେଲେ କାହିଁକି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ କାହିଁକି ଏପରି ମିଛ କଥା ପ୍ରଥମେ କହିଲା ଏବଂ ପରେ ଏହାକୁ ବଦଳାଇଲା ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ସବୁବେଳେ ସମଦୂରତା କଥା କହୁଥିବା ବେଳେ ସେହି ସମଦୂରତା ଇମେଜକୁ ବଂଚାଇବା ପାଇଁ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ଏପରି ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/08/2018
Khabar Odisha:Naveen-Pattnaik-Drinks-The-Famous-Grouse-Ruben-Banarjee

ମଦ୍ୟପାନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନବୀନ ! ଦାମଙ୍କ ପୁରୁଣା ଉକ୍ତିରେ ମୋହର ଲଗାଇଲେ ରୁବେନ୍, ପୁସ୍ତକ ଖୋଲିଲା ନବୀନଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ ମଦର ରହସ୍ୟ

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଓଡିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ମଦ୍ୟପାନ ସେ କରନ୍ତି କି ନାହିଁ ଏହାକୁ ନେଇ ପୁଣି ଜୋର ଧରିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ବିଗତ ଦିନରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତାଙ୍କର ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ସଦସ୍ୟ ଥିବା ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ବର୍ତମାନ ପାରାଦ୍ୱୀପ ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତ ଖୋଲାଖୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରର ଉତ୍ତରରେ କହିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଗରୁ ମଦ ପିଉଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ପାଇଁ ସେ ଆଉ ମଦ ଛୁଉଁ ନାହାନ୍ତି । ଜଣେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏପରି କଥା କହିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଶ୍ରୀ ରାଉତ । ତେବେ ଶ୍ରୀ ରାଉତଙ୍କ ଉକ୍ତି ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯେ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ ମଦ ପିଅନ୍ତି ସେଥିରେ ମୋହର ଲଗାଇଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ରୁବେନ ବାନାର୍ଜୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/08/2018
Khabar Odisha:telangana-drunken-youth-ate-a-chicken-that-was-alive

କୁକୁଡାକୁ ଜୀବନ୍ତ ଚୋବେଇ ଖାଇଗଲା ନିଶାରେ ଚୁର ଯୁବକ

ନିଶା ସେବନ କରିବା କିମ୍ବା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରୁ ଅଧିକ ମଦ ପିଇଲେ ମଣିଷର ଚିନ୍ତା କରିବା ଶକ୍ତି ଶେଷ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଏହା ମଣିଷକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ରାକ୍ଷସ କରିଦିଏ। ଏମିତି ଏକ ସଦ୍ୟତମ ଘଟଣା ତେଲେଙ୍ଗାନାର ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 02/08/2018
Khabar Odisha:Agnivesh-Video-Anti-Hindu

ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଅଗ୍ନିବେଶଙ୍କର ତିରୁପତି, ପଶୁପତିନାଥ, ଅମରନାଥଙ୍କୁ ମିଛ ଆଉ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ କହିଥିବାର ଭାଷଣ

ଝାଡଖଣ୍ଡରେ ସ୍ୱାମୀ ଅଗ୍ନିବେଶଙ୍କୁ ମାଡ ହେବାପରେ ଏବେ ସ୍ୱାମୀଜିଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ସେହି ଭିଡିଓରେ ଅଗ୍ନିବେଶ କହୁଛନ୍ତି ତିରୁପତି, ପଶୁପତିନାଥ ଆଦି ମନ୍ଦିର ହେଉଛି ମିଛ ଏବଂ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ । ସେହିପରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନେପାଳର ପଶୁପତି ନାଥ ମନ୍ଦିର ଏବଂ ଢାକାର ଢାକେଶ୍ୱରି ମନ୍ଦିର ଯିବାକୁ ସେ ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ଏହା ହେଉ ଦେଶର ସମ୍ବିଧାନର ପରିପନ୍ଥୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/07/2018
Khabar Odisha:Worlds-Oldest-Spider-Dies-At-The-Age-Of-43-In-Western-Australia

ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବୟସ୍କ ବୁଢୀଆଣୀର ୪୩ ବର୍ଷରେ ମୃତ୍ୟୁ

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବୟସ୍କ ବୁଢୀଆଣୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ୪୩ ବର୍ଷର ଏହି ଶିକାରୀ ବୁଢୀଆଣୀକୁ ଏକ ପରଜୀବି କାମୁଡିବାରୁ ତାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହି ବୁଢୀଆଣୀକୁ ୧୬ ନମ୍ବର ନାମ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ପଶ୍ଚିମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଏହି ବୁଢୀଆଣୀ ଉପରେ ୧୯୭୪ ରୁ ନଜର ରଖାଯାଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/04/2018
Khabar Odisha:Gunupur-ADJ-give-death-penaly-of-9-person

ବାପା, ମା, ଝିଅକୁ ପିଟି ପିଟି ମାରିଥିଲେ, ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଫାଶି ଦଣ୍ଡ ଦେଲେ ଗୁଣୁପୁର ଏଡ଼ିଜେ କୋର୍ଟ

ଗୁଣୁପୁର, ଏପ୍ରିଲ ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଗୁଣୁପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ପୁଟାସିଂ ଟ୍ରିପଲ୍ ମର୍ଡ଼ର୍ କେସ୍ ର ରାୟ ଶୁଣାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଫାଶି ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଇଛନ୍ତି । ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପତି ଏହି ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି କରିବା ପରେ ମୃତକ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଖୁସି ପ୍ରକଟ କରାଯାଇଛି । ନ୍ୟାୟାଳୟରୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଛି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/04/2018
Khabar Odisha:Man-Organised-A-Havan-And-Bhoj-After-His-Parrot-Died

ଶୁଆ ପ୍ରତି ମାଲିକଙ୍କ ବିରଳ ଭଲପାଇବା, ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କଲେ ଓ ଭୋଜି ଦେଲେ

ଭଲପାଇବା ମଣିଷର ସ୍ୱଭାବିକ ଗୁଣ କିନ୍ତୁ କେହି ପୋଷା ପଶୁ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଯେ, ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟା କରିବା ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି ୟୁପିରେ ଅମରାହୋରେ ମଣିଷ ଏବଂ ପକ୍ଷୀ ଭିତରେ ଥିବା ଭଲପାଇବା ଏବେ ଦେଥିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/03/2018
Khabar Odisha:Tripura-Election-Twitter-Jokes

ତ୍ରିପୁରା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ନେଇ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ମଜାଦାର ଟ୍ୱିଟ : ଭାରତ-୩୫, ଚୀନ-୨୪, ଇଟାଲୀ-୦

@squintneon ନାମକ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ ଏହି ନିର୍ବାଚନର ଆସନ ଫଳାଫଳ ଦର୍ଶାଇବାକୁ ଯାଇ ଭାରତ - ୩୫, ଚୀନ-୨୪, ଇଟାଲୀ -୦ ବୋଲି ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ କେଜରି ସାରଙ୍କ ଆସନ ସ୍ଥାନରେ ଭଲ ପାଇବାର ଚିହ୍ନ ଦିଆ ଯାଇଛି । ଏହି ଟ୍ୱିଟର ଏକାଉଂଟଧାରୀଙ୍କ ସମର୍ଥକ ମାନେ ଏହାକୁ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତ ନୁହେଁ ବରଂ ଚୀନ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ହୋଇଥିବାରୁ ମାର୍କ୍ସବାଦୀ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟୀ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଚୀନ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରା ଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 03/03/2018
First Previous
1 2
Next Last Page 1 of 2