Dr. Raj Kishore Pani
(Ph.D in Astrology)
Mob: 8093176117, 9861934747
Khabar Odisha
ମେଷ : ମେଷ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଦୃଢ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ରଖିବେ । ନିଜର କଠୋର ପରିଶ୍ରମ ବଳରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ପରିବାରରେ ସୁଖଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବ । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଶିକ୍ଷାରେ ବ୍ୟାଘାତ ଘଟିବ । ଋଣ ପ୍ରାପ୍ତିରେ ଅସୁବିଧା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ବୟଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଲୋକ ପରିବାରରେ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବେ । ଶରୀରରେ ଥଣ୍ଡା କଫ ବଢିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ମାନସିକ ଅସ୍ଥିରତା ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟସ୍ତ ବିବ୍ରତ ରହିବେ । ଦୁର୍ଲଭ ବସ୍ତୁ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ଧନ ବ୍ୟୟ ଅଧିକ ରହିବେ । କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିବେ । ଆପଣଙ୍କର କଠୋର ପରିଶ୍ରମ ଆପଣଙ୍କୁ ଜୟଯୁକ୍ତ କରାଇବାରେ ସହାୟକ ହେବ । ଭୂମି କ୍ରୟ କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମନ ପ୍ରାୟତଃ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ । ମନ ମୁଥବକ ଉପହାର ପାଇବେ । ନୂତନ ବାହନ କିଣିପାରିବେ । ମା ଙ୍କ ସହିତ ଉତମ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ । ମା ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ରହିବ । ବିଦ୍ୟାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ । ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ସନ୍ତାନ କଷ୍ଟ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ମାସର ଶେଷ ଭାବରେ ନୀରୋଗ ରହିବେ । ଋଣ ପ୍ରାପ୍ତିରେ ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ । ଶତ୍ରୁ ଉପରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବେ । ବୈବାହିକ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଛୋଟ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ମଧ୍ୟ ସମାଧାନ ପାଇବେ । ଜୀବନ ସାଥିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉତମ ରହିବ ନାହିଁ । ମାନସିକ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ସାମାନ୍ୟ ରହିବ । ମନରେ ସ୍ନେହ ଆଦର ବଢିବ । ବିଶ୍ୱାସପାତକ ତାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏଥିପ୍ରତି ସଜାଗ ରହିବେ । ଏ ସମୟରେ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ଗଢି ଉଠିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ସ୍ଥାପନ କରିବେ ।
Khabar Odisha
ବୃଷ : ବୃଷ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଅତ୍ୟଧିକ ଅର୍ଥବ୍ୟୟର ଶିକାର ହେବେ । ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତ ବିବ୍ରତ ରହିବେ । ଭୋଗ ବିଳାସ ଏବଂ ସୌଖୀନ ସାମଗ୍ରୀରେ ଅର୍ଥବ୍ୟୟ କରିବେ । କୌଣସି ଦର୍ଶନୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତାର ଶିକାର ହେବେ । ଧନପ୍ରାପ୍ତି ଏବଂ ସଂଚୟ କରିବେ । ପରିବାରରେ ମତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ । କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଦୁଃଖିତ ରହିବେ । କୌଣସି ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ କିମ୍ବା ହଜିବାର ଭୟ ରହିବ । ଅଚାନକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ମଧ୍ୟ ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଏକତରଫା ପ୍ରେମରେ ବିଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଏଥିରେ ପ୍ରୟାସ ବ୍ୟଥ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ । ଘରଠୁ ବାହାରେ ବିଦେଶରେ ରହିବାର ଅବସର ଆସିବ । ଅଚାନକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ମନ ଭିତରେ ପ୍ରବଳ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢିବ । ନୂତନ ବାଣିଜ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ନିଜ ନାମରେ କିଛି ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାରେ ସଫଳ ହେବେ । ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିବେ । ଅନ୍ୟକୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ମନୋବୃତି ବଢିବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ଅନ୍ୟକୁ ଋଣ ଦେଇଥିବା ଅର୍ଥ ପାଇବାରେ ବିଫଳ ହେବେ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଉତମ ବୁଝାମଣା ରହିବ । ବନ୍ଧୁ ବିବାଦ ବଢିବ । ବ୍ୟାପାର ବାଣିଜ୍ୟରେ ଉତାର ଚଢାବ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ନିଜର ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଂଚିବା ପାଇଁ ଅନେକ ବାଧା ଉପୁଜିବ । ଧର୍ମ ଉପରେ ଆସ୍ଥା ବଢିବ । ପିତାଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରଶସ୍ତ ରହିବ ।
Khabar Odisha
ମିଥୁନ : ମିଥୁନ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଉତମ ଧନ ସମ୍ପତି ପ୍ରାପ୍ତ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ । ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଭାଇଙ୍କ ସହଯୋଗ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିବ । ସନ୍ତାନର ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବେ । କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାଲି ମକବ୍ଦମା ଇତ୍ୟାଦିରେ ପଡି ପାରନ୍ତି । ଏ ସମୟରେ ଅନ୍ୟକୁ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିବ । ପୈତୃକ ସମ୍ପତି ପ୍ରାପ୍ତି କରିବାରେ କଷ୍ଟ ହେବ । ଅତ୍ୟଧିକ ରକ୍ତଚାପର ଶିକାର ହେବେ । ମନ ଭିତରେ ଅସ୍ଥିରତା ଏବଂ ଭାବପ୍ରବଣତା ବଢିବ । ଅତ୍ୟଧିକ ଭାବପ୍ରବଣତାର ଶିକାର ହୋଇ ନିଜର କ୍ଷତି କରିବେ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ତିକ୍ତତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବେ । ବ୍ୟାପାରରେ ଉତରୋତର ଘଟିବ । ନୂତନ ବ୍ୟାପାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ଘରେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦ୍ରବ୍ୟ ହଜିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ଚାକିରୀରେ ଉନ୍ନତି ଘଟିବ । ପଦୋନ୍ନତିର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ବିଶ୍ୱାସଘାତକତାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଜୀବନସାଥି ସହିତ ମତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ । ଶରୀର ସାମାନ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବ । ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବେ । ଏ ସମୟରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସମୟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା କ୍ଷତିକାରକ ହେବ । ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ମନ ଭିତରେ ଅଧିକ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ପ୍ରବୃତି ଜାଗ୍ରତ ହେବ । ସନ୍ତାନମାନେ ସମାଜରେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରାଇବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଂଘର୍ଷ କରି ବିଜୟ ହେବେ ।
Khabar Odisha
କର୍କଟ : କର୍କଟ ରାଶିର ଜାତକ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ କର୍ମ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ କରୁଥିବା ପ୍ରୟାସରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚପଦବୀ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ଚାକିରୀରେ ଅସ୍ଥିରତା ମଧ୍ୟ ଲାଗି ରହିବ । ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ଅଚାନକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ବହୁ ଦିନର ବନ୍ଧୁ ସହିତ ମିଳନ ହେବ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଠାରୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗରେ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟାପାର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଭାଇଙ୍କ ସହଯୋଗ ପୂର୍ଣ୍ଣରୂପେଣ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ତିକ୍ତତା ବଢିବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଆର୍ଥିକ ହାନିର ଶିକାର ହେବେ । ନିଜର ବିଳାସବ୍ୟସନରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଅଧିକ ହେବ । ବାହନ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦବିବାଦ ବଢିବ । ଚୋରି ହେବାର ଭୟ ରହିବ । ମନରେ ସନ୍ଦେହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆପଣଙ୍କର ବୈବାହିକ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସ୍ଥିରତା ରହିବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଲାଭ କରିବେ । ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିବେ । ବାହନ କିଣିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ବ୍ୟାପାରରେ ଆଶାନୁରୂପ ସଫଳତା ପାଇବେ । ବହୁ ଦିନର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବ । ସପରିବାର କୌଣସି ଦର୍ଶନୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବେ । ଶରୀର ଅଚାନକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରେ । ଧର୍ମ ବଳରେ ମନରେ ସ୍ଥିରତା ଆସିବ । ପୁତ୍ରରତ୍ନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ସମାଜରେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ ।
Khabar Odisha
ସିଂହ : ସିଂହ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ସନ୍ତାନ ଲାଭ କରିବେ । ମନ ଭିତରେ ପ୍ରବଳ ସାତ୍ୱିକ ଭାବନା ରହିବ । ଧର୍ମ ବଳରେ ଜୟଯୁକ୍ତ ହେବେ । ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଗସ୍ତ କରିପାରିବେ । ଘରେ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଖେଳ ପ୍ରତି ମନ ଭିତରେ ଆଗ୍ରହ ବଢିବ । ବାଦ ବିବାଦରେ ପଡ଼ି କୋର୍ଟକଚେରୀ ଇତ୍ୟାଦିରେ ମନ ଅତିଷ୍ଟ ହେବ । ବିବାହ ଜୀବନରେ କଳହ ଲାଗିରହିବ । ପରିବାରର ବାତାବରଣ ଅଶାନ୍ତି ଯୁକ୍ତ ରହିବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଳମ୍ବ ପରିଲକ୍ଷିତ ହେବ । ବୈବାହିକ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଚ୍ଛେଦର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ବିଷାକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଶରୀର ଅସୁସ୍ଥ ରହିବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ସମସ୍ୟାର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ହେବ । ଭାଇ ସହିତ ଶତ୍ରୁତା ବଢିବ । ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଗଢି ଉଠିବ । ଏଥିରେ ଲିପ୍ତ ରହି ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ଏବଂ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷର ବାତାବରଣ ରହିବ । ବନ୍ଧୁ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ଏ ସମୟରେ ଭୂମି କ୍ରୟ କରିବା କ୍ଷତିକାରକ ରହିବ । ନୂତନ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଭୋଗ ବିଳାସରେ ଅଧିକ ବ୍ୟୟ କରି ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ବଢିବ । ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିବେ । ଉତମ ଧମ ସଂଚୟ କରିବେ । ନିଜର ଦୃଢ ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ଅଧିକ ରହିବ । ମନ ଭିତରେ କ୍ରୋଧ ବଢିବ । ରକ୍ତ ଚାପର ଶିକାର ହେବେ । ଏ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜଳ ରହିବ । କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।
Khabar Odisha
କନ୍ୟା : କନ୍ୟା ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ପିତାଙ୍କ ସହଯୋଗ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମନ ଭିତରେ ଭାବପ୍ରବଣତା ଅଧିକ ବଢିବ । ଆତ୍ମବଳର ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତି ନେଇପାରନ୍ତି । ନୂତନ କର୍ମ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତରୋତର ଉନ୍ନତି ରହିବ । ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବ । ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଲୋକମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତାବରଣରେ ରହିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରହିବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟପ୍ରତି ସଜାଗ ରହିବେ । ପରିବାରରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭିତରେ ଉତମ ବୁଝାମଣା ରହିବ । ପରିବାରରେ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ଭୂମିକ୍ରୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଏ ସମୟରେ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗକୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଯାତ୍ରା କରିବା କ୍ଷତିକାରକ । କୌଣସି ଦର୍ଶନୀୟ ସ୍ଥଳକୁ ସପରିବାର ଯାତ୍ରା କରିବେ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଜମିବାଡ଼ି ଇତ୍ୟାଦି ସ୍ଥାବର ସମ୍ପତିରେ ସମସ୍ୟା ରହିବ । ମା ଙ୍କ ସହିତ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ । ମନ ଭିତରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମନୋଭାବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ବାହନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଆପଣଙ୍କର ଉତମ ଆଚରଣ ପାଇଁ ସମାଜରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ । ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ଶରୀର ଅସୁସ୍ଥ ରହିବ । ନାରୀମାନେ ସମାଜରେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରାଇବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଂଘର୍ଷ କରି ବିଜୟ ହେବେ ।
Khabar Odisha
ତୁଳା : ତୁଳା ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବେ । ଆପଣଙ୍କର ବିବାହ ସ୍ଥିରିକୃତ ହେବ । ଉତମ ଜୀବନ ସାଥି ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତମ ବୁଝାମଣା ରହିବ । ନୂତନ ବ୍ୟାପାର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବେ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଠାରୁ ଆର୍ଥିକ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଜୀବନସାଥି ସହିତ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଅଚାନକ ସମସ୍ୟା ସାମ୍ନା କରିବେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ । ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଧାର୍ମିକ ଚେତନାରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହେବେ । ଧର୍ମଦ୍ୱାରା ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଲାଭ କରିବେ । ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ । ଆପଣ ଭାଗ୍ୟବାନ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାନ୍ ରହିବେ । ଆପଣଙ୍କ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଉତମ କର୍ମପ୍ରାପ୍ତିର ଅଧିକାରୀ କରାଇବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ବୃଦ୍ଧିପାଇବେ । ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ସହିତ ବାଦବିବାଦ ରହିବ । ଭାଇମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ବଢିବ । କୌଣସି ବିବାଦରେ ଅଚାନକ ପଢି ଯାଇପାରନ୍ତି । ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଅର୍ଥବ୍ୟୟର ଶିକାର ହେବେ । ବେପାରରେ ଆଶାନୁରୂପ ସଫଳତା ପାଇବେ ନାହିଁ । ଭୋଗବିଳାସରେ ରହି ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ରହିବେ । ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି ।
Khabar Odisha
ବିଛା : ବିଛା ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଥଣ୍ଡା ଜ୍ୱର ଇତ୍ୟାଦି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ରହିବେ । ବହୁଦିନର ଥିବା ବିବାଦ ବଢିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । କୋର୍ଟ କଚେରୀ ଇତ୍ୟାଦିରୁ ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ବହୁମାତ୍ରାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ସୁଖଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବ । ସନ୍ତାନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଳମ୍ବ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ବହୁ ପ୍ରୟାସ କରି ସଫଳତା ପାଇବେ । ମନ ଭିତରେ ଆକ୍ରୋଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ବିଶ୍ୱାସଘାତକତାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ଅତ୍ୟଧିକ ବିଶ୍ୱାସ ଆପଣଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିବ । ଦୀର୍ଘଦିନର ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପଦେଶରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହେବେ । ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟାରେ ସୁଧାର ଆସିବ । ମନରେ ପରୋପକାରୀ ଭାବନା ଜାଗ୍ରତ ହେବ । ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ସମାଜରେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ବଢିବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଅଧିକ ବଢିବ । ପ୍ରୟାସ କରି ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଂଚିବେ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଘରଠୁ ବାହାରକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାରେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ଯୋଗ ରହିବ । ଚାକିରୀରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିବ । ଚାକିରୀ ଯିବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ଆଶାନୁରୂପ ପଦପ୍ରାପ୍ତିରେ ମଧ୍ୟ ବାଧା ଉପୁଜିବ । ପରିବାରରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଉତମ ସହଯୋଗ ରହିବ ।
Khabar Odisha
ଧନୁ : ଧନୁ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଉଚ୍ଚଭିଳାସୀ ରହିବେ । ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଗସ୍ତ କରିବେ । ସନ୍ତାନ କଷ୍ଟ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ଲଟେରୀ ସଟ୍ଟା ଇତ୍ୟାଦିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ଅନିନ୍ଦ୍ରାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ପେଟରୋଗ ବଢିବ । ସନ୍ତାନମାନେ ବିଦ୍ୟାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତରୋତର ଉନ୍ନତ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ଶିକ୍ଷାସଂସ୍ଥାରେ କୌଣସି କର୍ମପ୍ରାପ୍ତିର ସୁଯୋଗ ରହିବ । ରୋଗମୁକ୍ତ ରହିବେ । ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ପ୍ରୟାସ ବିଫଳ ହେବ । ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବେ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି କରିବାରେ ଅସୁବିଧା । ଋଣ ଆକାରରେ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ । କୌଣସି ପଦ ପଦବୀରେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିବେ । ଦୁର୍ଲଭ ବସ୍ତୁ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ଅର୍ଥାଭାବର ଶିକାର ହେବେ । ଦଣ୍ଡନୀୟ ଅପରାଧରେ ଦଣ୍ଡିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ବୈବାହିକ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ତିକ୍ତତା ବଢିବ । ଚରିତ୍ର ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ବାଦବିବାଦ ବଢିବାରେ ଲାଗିବ । ପତିପତ୍ନୀ ଅଲଗା ରହିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିପାରନ୍ତି । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସାମାନ୍ୟ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ପଦୋନ୍ନତିରେ ବିଳମ୍ବ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଭାଇଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ରହିବ । ଆୟ ହେବାର ଗତି ମଧ୍ୟମ ରହିବ । ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ନୂତନ ବାହନ କିଣିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ ।
Khabar Odisha
ମକର : ମକର ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ ଭୂମିକ୍ରୟ କରିପାରନ୍ତି । ପୈତୃକ ସମ୍ପତି ଭୋଗ କରିପାରିବେ । ଜମିବାଡ଼ି ଇତ୍ୟାଦିରେ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ । ମାତୃ ସୁଖ ଏବଂ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ମାନସିକ ସ୍ଥିରତା ବଢିବ । ଭୋଗବିଳାସରେ ଜୀବନ କଟାଇବେ । ହୃଦୟ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ନୂତନ ଗୃହାରମ୍ଭ କରିବେ । ସନ୍ତାନମାନେ ସମାଜରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହେବେ । ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ସହିତ ଉତମ କର୍ମପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ୟ୍ୟରେ ବାଧା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ରାଜନୀତି ଏବଂ ସମାଜ ସେବାରେ ଉତମ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ । ସମାଜରେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଭୁଲ୍ ନଥାଇ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ । ସମୟ ବାଦବିବାଦ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଉତମ ରହିବ ନାହିଁ । ବହୁ ଦିନର ଥିବା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ତିକ୍ତତା ରହିବ । ଠକାମିର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିବ । ଚୋରି ଭୟ ମନ ଭିତରେ ବଢିବ । ଧର୍ମପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଉତମ ରହିବ ନାହିଁ । ବହୁ ସମସ୍ୟାରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ପରିବାରରେ ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ଉଚିତ୍ ନିଷ୍ପତି ନେବେ । ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଇତ୍ୟାଦି ପରୀକ୍ଷାରେ ପ୍ରୟାସ କରି ସଫଳତା ପାଇବେ । ପରିବାରରେ କୌଣସି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ ।
Khabar Odisha
କୁମ୍ଭ: କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ସାନମାନଙ୍କ ସହିତ ଉତମ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବେ । ଶାରିରୀକ ବଳ ବୃଦ୍ଧି ହେବ । ବୌଦ୍ଧିକ ବିକାଶ ହେବ । ତର୍କ ଶକ୍ତିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବେ । ଅର୍ଥାତ୍ ଭାଷଣ ହେବାର ଦକ୍ଷତା ରହିବ । ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ । କୌଣସି ଶିକ୍ଷାସଂସ୍ଥା ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ନୂତନ ବାହନ କିଣିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ଜାଗାବାଡି ଇତ୍ୟାଦି ସମ୍ପତିରେ ସମସ୍ୟା ରହିବ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଠାରୁ ଉତମ ଉପହାର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ସମ୍ମାନହାନୀ ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ସନ୍ତାନ କଷ୍ଟରେ ଦୁଃଖିତ ରହିବେ । ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବିବ୍ରତ ରହିବେ । ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ରହିବ । କାରାଗାର ଜନିତ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ପରିସ୍ଥିତିର ବଶବର୍ତି ହୋଇ ସମାସ୍ୟାରେ ପଡିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ବୈବାବାହିକ ଦମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ସ୍ଥିତି ରହିବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଶରୀର ଅସୁସ୍ଥ ରହିବ । ବାହାରକୁ ଯାତ୍ରା କଲେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ବହୁ ଦିନର ଥିବା ଦୁଃଖ ଅବଶୋଷର ଅନ୍ତ ଘଟିବ । ବହୁ ପ୍ରୟାସ କରି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ । ଏ ସମୟରେ ବନ୍ଧୁ ସହଯୋଗରେ ବ୍ୟାପାର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ଆପଣଙ୍କ ବିବାହରେ ବିଳମ୍ବ ହେବ । ବିବାହ ପାଇଁ ବହୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ମାନସିକ ଅସ୍ଥିରତା ବଢିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ଆଶାନୁରୂପ ପଦ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ଏବଂ ଦୀର୍ଘଦିନର ଦେଇଥିବା ଋଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।
Khabar Odisha
ମୀନ : ମୀନ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ପରିବାରରେ ଉତମ ବୁଝାମଣା ଏବଂ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ସାନଭାଇଙ୍କ ସହିତ ତଥା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ଉତମ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ । ନୂତନ ବାହନ କିଣିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ନୂତନ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତିରେ ବିଳମ୍ବ ହେବ । ପିଲାମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ରହିବ । ନାରୀମାନେ କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହେବେ । ସମ୍ମାନ ହାନୀ ହେବାର ଭୟ ରହିବ । ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିବ । ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦର ମଧ୍ୟ ଭୟ ରହିବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ କୌଣସି ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ରୋଗରେ ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ଭାତୃ ବିବାଦ ବଢିବ । ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହିତ ଶତ୍ରୁତା ବଢିବ । ପରିବାରରେ ମଧ୍ୟ ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଏ ସମୟରେ କୋର୍ଟକଚେରୀ ଏବଂ ମାଲିମକଦ୍ଦମା ଇତ୍ୟାଦିର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ସମସ୍ତ ବିବାଦର ଅବସାନ ଘଟିବ । ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ସ୍ଥିରତା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ଦୁର୍ଲଭ ପର୍ଯଟନ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଉତମ ଧାର୍ମିକ ବାତାବରଣରେ ରହିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରହିବ । ଘରେ ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ କରି ମାନସିକ ସ୍ଥିରତା ଲାଭ କରିବେ । କୌଣସି ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦାନ କରିବେ । ଅବାଞ୍ôଛତ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଗଢି ଉଠିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ ଧୋକା ଏବଂ ଆର୍ଥହାନୀ ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ଏ ସମୟରେ ଅନ୍ୟକୁ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଆପଣଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିବ । ଉତମ ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ସମାଜ ସେବା ଅନ୍ୟ ସାର୍ବଜନୀକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ରହିବ । ବ୍ୟାପାରରେ ଉତମ ଆୟ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ ।