For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:State-Eduaction-Odisha-Corona-Virus-Advisory-for-School-Students

କରୋନା ଆତଙ୍କ: ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କୁ ସତର୍କ କରାଇବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୦୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଆତଙ୍କ । ଏହା ଧିରେ ଧିରେ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସର ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଯିବା ପରେ ବଢ଼ିଯାଇଛି ଚିନ୍ତା। ତେଣୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କୁ କିଛି ଗାଇଡ଼ଲାଇନ ଦ୍ୱାରା ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/03/2020
Khabar Odisha:Education-Odisha-Plus-Two-exam-will-start-from-March-3

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା, ମୂଲ୍ୟାୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା କଲେ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୨୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ରୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏପ୍ରିଲ ମାସ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ +୨ ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ । ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ଦେଖା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ନଦେଲେ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେବ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ଏନେଇ ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ଉତ୍ତର ରଖିଛନ୍ତି ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/02/2020
Khabar Odisha:State-Education-govt-school-students-Leaving-School-without-completing-Study

ରାୟଗଡ଼ାରେ ସର୍ବାଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଧାରୁ ପାଠପଢା ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୨୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶିକ୍ଷାରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପମାନ ନେଉଛନ୍ତି । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମାଗଣା ପାଠ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ଓ ପୋଷାକ ବଣ୍ଟନ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଅଧାରୁ ପାଠପଢ଼ା ଛାଡୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ରାୟଗଡ଼ାରେ ସର୍ବାଧିକ ପିଲା ପାଠ ଛାଡ଼ୁଥିବା ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ଉତ୍ତର ରଖିଛନ୍ତି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାଶ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/02/2020
Khabar Odisha:State-Education-Odisha-government-school-situation-in-odisha

ସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ନିରାଟ ସତ୍ୟ ମାନିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ , କେଉଁଠି କଳାପଟା ନାହିଁ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ବିଜୁଳି ନାହିଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୨୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୁଣି ନିଜ ମୁହଁରେ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ନିରାଟ ସତ୍ୟ ମାନିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ । ରାଜ୍ୟର ସରକାରୀ ସ୍କୁଲରେ କେଉଁଠି ବିଜୁଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ ତ କେଉଁଠି କଳାପଟା ନାହିଁ । ଯାହା ରାଜ୍ୟରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ନଗ୍ନ ଚିତ୍ରକୁ ପଦାରେ ପକାଇ ଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/02/2020
Khabar Odisha:Education-Odisha-Fake-Matric-Examinee-Caught-in-Nayagarh

ମାଟ୍ରିକ୍ ପରିକ୍ଷା: ବନ୍ଧା ହେଲେ ୨ ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୨୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାରେ ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ । ମାଟ୍ରିକ୍ ୨ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ବନ୍ଧା ହେଲେ ୨ଜଣ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ଛାତ୍ରୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/02/2020
Khabar Odisha:Eduaction-Odisha-Fake-matric-examinee--caught-by-puri-sadar-police

ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାରେ ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ, ସାନ ଭାଇ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଥିଲା ବଡ଼ ଭାଇ

ପୁରୀ, ଫେବୃଆରୀ ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାରେ ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ । ସାନ ଭାଇ ପାଇଁ ବଡ ଭାଇ ଦେଇ ଧରାପଡିଛନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/02/2020
Khabar Odisha:State-Odisha-School-Students-not-allowed-to-go-in-Auto

ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କୁ ଅଟୋରେ ଯିବା ମନା, ନିୟମ ନ ମାନିଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୨୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଣିକି ଅଟୋରେ ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କୁ ଯିବା ମନା । ବ୍ରହ୍ମପୁର ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅଟୋରୁ ଖସି ୫ବର୍ଷ ଛାତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ ହେବ । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/02/2020
Khabar Odisha:Education-Odisha-Matric-Exam-Odia-Question-Paper-Viral

ସବୁ କସରତ ଫେଲ ମାରିଲା, ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ଭାଇରାଲ ହେଲା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର !

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୧୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ ରୋକିବାକୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲାଗିଲା । କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଏତେ ସବୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା ଶେଷରେ ତାହା ହିଁ ହେଲା । ସବୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଫେଲ ମାରିଲା । ଆଜିଭାଇରାଲ ହେଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ମାତୃଭାଷା ଓଡ଼ିଆ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର । ମୋବାଇଲରୁ ମୋବାଇଲକୁ ଘୁରି ବୁଲିଲା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର । ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରୁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/02/2020
Khabar Odisha:Education-OdishaKeonjhar-dist-admin-imposes-IPC-section-144-at-5-schools-in-view-of-law-and-order-situation

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା, ୫ଟି ସ୍କୁଲରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୧୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା । ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଥିବା ୫ଟି ସ୍କୁଲରେ ଜାରି ହୋଇଛି ୧୪୪ ଧାରା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/02/2020
Khabar Odisha:State-Odisha-Naveen-Pattnaik-Dharmendra-Pradhan-Tweets-for-Matric-Exam-Students

ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃୟାରୀ ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜିଠାରୁ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଇଟ କରି ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/02/2020
Khabar Odisha:State-Odisha--Matric-Exam-regulations-by-Board

ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା: ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ ରୋକିବାକୁ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୧୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଫେବୃଆରୀ ୧୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା । ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୫ ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ୮୯୧ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ । ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ସୁରୁଖୁରୁରେ ସମ୍ପାଦନ କରିବା ପାଇଁ ହୋଇଛି ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/02/2020
Khabar Odisha:education-Odisha-60-Seat-Vacant-in-Engineering-Colleges

ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜକୁ ପଡ଼ିଛି ଶନିଦଶା, ଖାଲି ପଡ଼ିଛି ୬୦% ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ସିଟ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୧୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିପରୀତ ଦିଗରେ ଗତି କରୁଛି ରାଜ୍ୟର ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା । ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ଷାଠିଏ ପ୍ରତିଶତରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ସିଟ୍ ଫାଙ୍କା ପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/02/2020
Khabar Odisha:State-Odisha-3-math-Question-Paper-Leak-in-Sambalpur-University

ପୁଣି ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୧୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୁଣି ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍ । ମୋବାଇଲ ରୁ ମୋବାଇଲକୁ ଘୁରି ବୁଲିଲା +୩ ତୃତୀୟ ସେମିଷ୍ଟାରର ଗଣିତ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/02/2020
Khabar Odisha:education-Odisha-cbse-10th-and-2-Exam-Started

ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୧୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ(ସିବିଏସଇ)ର ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷା। ସକାଳ ୧୦ଟା ୩୦ରୁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ୩୦ରେ ସରିବ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/02/2020
Khabar Odisha:Education-Odisha-Collectors-Will-check-and-give-School-Bag-Weight-Check-report

ବସ୍ତାନି ବୋଝ ଆଇନ: ତଦାରଖ କରି ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଚିଠି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସ୍କୁଲ ବସ୍ତାନି ବୋଝ ଆଇନକୁ ନେଇ ତତ୍ପର ହେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ପିଲାଙ୍କ ବସ୍ତାନି ବୋଝ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଚିଠି । ଫେବୃଆରୀ ୨୦ ସୁଦ୍ଧା ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/02/2020
Khabar Odisha:state-odisha-new-portal-of-OPSC-named-CSMS-inaugurated

OPSCର ନୂଆ CSMS ପୋର୍ଟାଲ୍ ଉଦଘାଟିତ

ଉଦଘାଟନ ହେଲା OPSCର ନୂଆ CSMS ପୋର୍ଟାଲ। CSMS ଅର୍ଥ ହେଉଛି କମ୍ପ୍ରେନସିଭ୍ ସିଲେକ୍ସନ ମ୍ୟନେଜମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ୍। ଏହି ପୋର୍ଟାଲରେ ଆଶାୟୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ OPSCର ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରିବ। ପଞ୍ଜୀକରଣ ବେଳେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବର ମିଳିବ। ତେବେ ନୂଆ ପୋର୍ଟାଲ୍ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସ୍ଵଚ୍ଛତା ଆଣିବ କହିଲେ OPSC ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/02/2020
Khabar Odisha:kalahandi-girl-Saina-tops-all-India-Chartered-Accountant-Foundation-course-exam

ଆଇସିଏଆଇ ଇଣ୍ଟର ମିଡିଏଟ୍‌ ଓ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପରୀକ୍ଷାରେ ସାରା ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଝିଅ ସାଇନା

ପୁଣି ଥରେ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ପରୀକ୍ଷାରେ ଚମକିଲେ ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ । ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଚାଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ (ଆଇସିଏଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ଗତ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ହୋଇଥିବା ଇଣ୍ଟର ମିଡିଏଟ୍‌ ଓ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପରୀକ୍ଷାରେ ସାରା ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି କଳାହାଣ୍ଡି ଝିଅ ସାଇନା ଆଗ୍ରୱାଲ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 03/02/2020
Khabar Odisha:Education-Odisha-5lack-60thousand-861-Students-will-Give-Matric-exam

ଆସନ୍ତା ୧୯ରୁ ମାଟ୍ରିିକ୍ ପରୀକ୍ଷା, ଏଥର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୫ ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ୮୯୧ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୦୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୫ ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ୮୯୧ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ । ଏନେଇ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 03/02/2020
Khabar Odisha:Education-Odisha-Sameer-Ranjan-Dash-Said-If-Govt-School-Teacher-Neglect-to-teach-will-get-Punishment

ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କମୁଛି ରେଜଲ୍ଟ, ପାଠପଢାରେ ଅବହେଳା କଲେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଉପରେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୦୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶିକ୍ଷାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସତର୍କ ଘଣ୍ଟି ! ସବୁ ସୁବିଧା ଥାଇ ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହେଉନି ଭଲ ରେଜଲ୍ଟା ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ପାଠପଢାରେ ଅବହେଳା କଲେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଂଜନ ଦାଶ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 02/02/2020
Khabar Odisha:Education-State-Odisha-OJEE-will-be-in-Online-Test-Entrance-from-Next

ଏଣିକି OJEEରେ ହେବ ଅନଲାଇନ ଟେଷ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ଵର, ଜାନୁଆରୀ ୩୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା । ଏଥର ଓଜେଇଇରେ ହେବ ଅନଲାଇନ ଟେଷ୍ଟ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଓଡ଼ିଶା ଜଏଣ୍ଟ ଡଏଣ୍ଟ୍ରାନ୍ସ ଏକ୍ସାମ (ଓଜେଇଇ) କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବେସ୍‌ଡ଼ ଟେଷ୍ଟ ବା ସିବିଟି ମାଧ୍ୟମରେ ହେବ । ଏନେଇ ଓଜେଇଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଦୀପ କୁମାର ଚାନ୍ଦ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 31/01/2020
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Next Last Page 1 of 9