Home > ମନୋରଞ୍ଜନ
54 ବର୍ଷ ବୟସରେ ବଲିଓଡକୁ ଅଲବିଦା କହି ଚାଲିଗଲେ ଇରଫାନ ଖାନ
Khabar Odisha:Irrfan-Khan-passes-away-at-53-battling-colon-infection
ମୁମ୍ୱାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୨୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ନିଜ ବଳିଷ୍ଠ ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ କରୁଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ଇରଫାନ ଖାନଙ୍କର ବୁଧବାର ଦିନ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ଇରଫାନ ଖାନ ମୁମ୍ବାଇର କୋକିଲାବେନ ହସ୍ପିଟାଲରେ 54 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଇରଫାନ୍ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କଳାକାରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ବଲିଉଡରେ ଶୋକର ବାତାବରଣ ଖେଳିଯାଇଛି |

ହସ୍ପିଟାଲର ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍ ପେଟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ, ତାଙ୍କର କୋଲନ୍ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଫିଲ୍ମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁଜିତ ସରକାର ପ୍ରଥମେ ଇରଫାନ ଖାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପକ୍ଷରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଖବରକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସୁଜିତ ସରକାର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି- ମୋର ପ୍ରିୟ ବନ୍ଧୁ ଇରଫାନ୍ | ତୁମେ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ଯୁଦ୍ଧ କରିଥିଲ। ମୁଁ ତୁମ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଗର୍ବିତ | ଆମେ ପୁଣି ଭେଟିବା | ସୂତାପା ଏବଂ ବାବିଲଙ୍କୁ ମୋର ସମବେଦନା | ତୁମେ ମଧ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧ କରିଛ। ଏହି ଯୁଦ୍ଧରେ ତୁମେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲଢେଇ କରିଛ ସୂତାପା | ଇରଫାନ ଖାନ ତୁମେ ଯେଉଁଠି ଭି ଥାଅ ଭଲରେ ଥାଅ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଇରଫାନ୍ ଖାନଙ୍କ ମାଙ୍କର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଅସୁସ୍ଥତା ଏବଂ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ସେ ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରିନଥିଲେ। ମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କିଛି ଦିନ ପରେ ଇରଫାନ ଖାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ଇରଫାନ ଖାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ପରେଶ ରାୱଲଙ୍କ ସମେତ ବଲିଉଡର ଭେଟେରାନମାନେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ, ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଭାବାନ କଳାକାର ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ବଲିଉଡର ସେଲିବ୍ରେଟି ମାନେ ହଠାତ୍ ଚକିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ 2018 ରେ ଇରଫାନଙ୍କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ନ୍ୟୁରୋ-ଏଣ୍ଡୋକ୍ରାଇନ୍ ଟ୍ୟୁମର ନାମକ ଏକ ରୋଗରେ ପିଡୀତ ଥିବା ନେଇ ଜଣାପଡିଥିଲା ।

ବିଦେଶରେ ଏହି ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା କରି ଇରଫାନ ଖାନ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିଲେ। ଭାରତକୁ ଫେରିବା ପରେ ଇରଫାନ ଖାନ ଇଂରାଜୀ ମିଡିୟମରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । କିଏ ଜାଣିଥିଲା ​​ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଇରଫାନଙ୍କ ଜୀବନର ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେବ |

ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍ ଟେଲିଭିଜନରୁ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ହାସିଲ, ହାଇଦର, ଇଂରାଜୀ ମିଡିୟମ, ହିନ୍ଦୀ ମିଡିୟମ, ପାନ୍ ସିଂ ତୋମାର, ନା ଜାନେ ପରି ଏଭଳି ଆହୁରି ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଇରଫାନ ଖାନ ନିଜର ଦମଦାର ଅଭିନୟର ପରାକାଷ୍ଠା ଦେଖାଇଥିଲେ

  • Tags: