Khabar Odisha:virat-kohli-is-classless-he-acts-like-a-child-said-australian-media

ବିରାଟ କ୍ଲାସ୍‌ଲେସ୍‌ ଓ ପିଲାଳିଆମୀ କରନ୍ତି : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ

ସିଡ୍‌ନୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବରଓଡିଶା): ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ରେ ଭାରତ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବା ପରେ ପୂନର୍ବାର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବିରାଟଙ୍କ ଉପରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବିରାଟ ପିଲାଳିଆମି କରନ୍ତି ବୋଲି କହି ତାଙ୍କୁ କ୍ଲାସ୍‌ଲେସ୍‌ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ଜିତିବା ପରେ ବିରାଟ ମନଖୋଲି କିଛି ଦୃଢ଼ ଓ କଟୁ କଥା କଙ୍ଗାରୁ ଦଳଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:passengers-plane-crash-in-peru

ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ ବେଳେ ଦୂର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେଲା ବିମାନ, ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ

ପୈରୁ,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବରଓଡିଶା): ଏକ ବିମାନ ପୈରୁରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ଦୂର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ବିମାନର ଡାହାଣ ପଟ ପକ୍ଷୀଟିରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ସେଥିରେ ୧୪୧ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ। ଭାଗ୍ୟବଳରେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମୟ ଥାଇ ବାହାରକୁ ବାହାର କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ସବୁ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:man-arrested-for-attacking-woman-inside-gurudwara-in-america

ଆମେରିକା ଗୁରୁଦ୍ୱାରରେ ମହିଳା ସେବିକାଙ୍କ ସହ ବଳାତ୍କାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ନ୍ୟୁୟର୍କ,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବରଓଡିଶା): ଅୌରେଗାନ ସ୍ଥିତ ଏକ ଗୁରୁଦ୍ୱାରର ଜଣେ ମହିଳା ସେବିକାଙ୍କ ସହ ବଳାତ୍କାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ହୋଇଛି। ଆରୋପୀ ଜଣକ ନିଶା ଅବସ୍ଥାରେ ସେବିକାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ବଳାତ୍କାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:trump-calls-modi-to-congratulate-him-on-victory-in-state-polls

ଫୋନ୍‌ ଯୋଗେ ମୋଦିଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ବିଜୟର ଅଭିନନ୍ଦନ ଦେଲେ ଟ୍ରମ୍ପ

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮ (ଖବରଓଡିଶା): ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଗତ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରି ନିର୍ବାଚନ ବିଜୟର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପ ମୋଦିଙ୍କ ଛଡା ଜର୍ମାନୀର ଚାନ୍ସଲର ଏଙ୍ଗେଲା ମର୍କେଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବାର ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ଟ୍ରମ୍ପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପରଠାରୁ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ ଥର ଫୋନ୍‌ ଯୋଗେ ବାର୍ତ୍ତାଳପ ହୋଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:pak-victims-family-pardons-indians-convicted-for-murder

କ୍ଷମା କଲେ ପାକ ପରିବାର, ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରନ୍ତି ୧୦ ଭାରତୀୟ

ଦୁବାଇ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ୟୁଏଇରେ ୨୦୧୫ରେ ଏକ ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୧୦ ଭାରତୀୟ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରନ୍ତି। କାରଣ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ୨ ଲକ୍ଷ ଦିରହନ ଟଙ୍କା ସ୍ଵୀକାର କରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରିବାକୁ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସର ଏକ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ରବିବାର କହିଛନ୍ତି, ମୃତକ ମୋହମ୍ମଦ ଫରହାନଙ୍କ ପିତା ମୋହମ୍ମଦ ରିୟାଜ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ରେ ଅଲ ଏନ ଅପିଲ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇ ଦୋଷୀ ୧୦ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରିବାକୁ ସହମତିପତ୍ର ଜମା କରିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:-japanese-restaurant-serves-the-worlds-most-outrageous-dishes

ଜାପାନ ହୋଟେଲ୍‌ର କୁମ୍ଭୀର ଲେଗ୍‌ପିସ୍‌, ସାପ ବିୟର୍‌ !!!

ଜାପାନ,ମାର୍ଚ୍ଚ-୨୭(ଖବରଓଡିଶା): ଦୁନିଆର ସବୁ ଜାଗାର ଖାଦ୍ୟ ଏକପ୍ରକାର ହୋଇନଥାଏ । ସବୁ ଦେଶର ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନତା ଦେଖାଯିବା ସ୍ୱଭାବିକ । ମାତ୍ର ବହୁ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଅଲଗା ଧରଣର ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ଚୀନ ଓ ଜାପାନ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଛନ୍ତି । ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ ଏଠାକାର ଖାଦ୍ୟ ଆଉ ପୋକ,କୁକୁର,ବିଲେଇ ଓ ସାପ ମଧ୍ୟରେ ସୀମିତ ହୋଇ ରହିନାହିଁ । ଏସବୁରୁ ବହୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ଥିବା କିଛି ଖାଦ୍ୟ ଏବେ ସେଠାରେ ଲୋକ ଗ୍ରହଣ କଲେଣି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:two-girls-barred-from-united-flight-for-wearing-leggings

ଲେଗିନ୍ସ ପିନ୍ଧିଥିବାରୁ ଦୁଇ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିମାନରେ ଯିବାକୁ ଦିଆଗଲା ନାହିଁ : ୟୁଏସ୍‌ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ୍‌,ମାର୍ଚ୍ଚ-୨୭(ଖବରଓଡିଶା): ଆମେରିକାର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ ଏୟାର୍‌ଲାଇନ୍ସର ବିମାନରେ ଗତ ରବିବାର ସକାଳେ ଲେଗିନ୍ସ ପିନ୍ଧିଥିବା କାରଣରୁ ଦୁଇ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଦିଆ ଯାଇନଥିଲା । ଏହିପରି ଲେଗିନ୍ସ ପିନ୍ଧିଥିବା ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବତୀ ପୋଷାକ ବଦଳାଇ ଦେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଯିବାର ଅନୁମତି ମିଳିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଉକ୍ତ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲୋକ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:Firing-in-Sinsinati-nightclub-1-died-15-injured

ଆମେରିକାର ସିନସିନାଟି ନାଇଟକ୍ଲବରେ ଅାତଙ୍କୀର ଗୁଳି ଚାଳନା, ଏକ ମୃତ, ୧୫ ଆହତ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2017
Khabar Odisha:America-senate-MP-advice-to-Trumps-administrative-to-give-f-16-fight-jate-to-India

ଟ୍ରମ୍ପ ପ୍ରଶାସନକୁ ଆମେରିକା ସିନେଟର ସାଂସଦଙ୍କ ପରାମର୍ଶ: ଭାରତକୁ ଏଫ-୧୬ ଲଢ଼ୁଆ ବିମାନ ଦିଆଯାଉ

ଓ୍ଵାସିଂଟନ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଚୀନର ସାମରିକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଭାରତକୁ ଏଫ-୧୬ ଲଢ଼ୁଆ ବିମାନ ଦେବା କରିବା ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର ହେବାକୁ ଆମେରିକା ସିନେଟର ୨ ବରିଷ୍ଠ ସାଂସଦ ଚିଠି ଲେଖି ଟ୍ରମ୍ପ ପ୍ରଶାସନକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭର୍ଜିନିଆର ମାର୍କ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ଟେକ୍ସାସର ଜନ କାର୍ଣ୍ଣିନ ଆମେରିକାର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସଚିବ ଜେମ୍ସ ମ୍ୟାଟିସ ଓ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସଚିବ ରେକ୍ସ ଟିଲରସନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଏହି ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:thai-girl-transformation-after-plastic-surgery

ଏକ ଶୋ’ ବଦଳାଇଲା ଭାଗ୍ୟ, ଫ୍ରି ସର୍ଜରୀ କୁପନ୍‌ ଜିତି ଅସୁନ୍ଦରରୁ ହେଲେ ସୁନ୍ଦର

ବ୍ୟାଂକକ୍‌,ମାର୍ଚ୍ଚ-୨୫(ଖବରଓଡିଶା): ଏକ ଟିଭି ଶୋ ଥାଇଲାଣ୍ଡରେ ରହୁଥିବା ବିଜିତପ୍ରଫ୍ରୋନ ପୁନବୁଙ୍କ ଜୀବନ ବଦଳାଇ ଦେଲା । ବିନା ଥୋଡି ଓ ତେଢ଼ାମେଢ଼ା ଦାନ୍ତ ତାଙ୍କ ଚେହେରାକୁ ବିଗାଡି ରଖିଥିଲା । ମାତ୍ର ଏକ ଟିଭି ଶୋରୁ ଫ୍ରି ସର୍ଜରୀ ଅଫର୍‌ ଜିତି,ସର୍ଜରୀ କରାଇବା ପରେ ବିଜିତପ୍ରଫ୍ରୋନଙ୍କୁ ଆଉ ଚିହ୍ନି ହୋଇନଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:attack-on-woman-engineer-and-her-son-in-US

ଆମେରିକାରେ ପୁଣି ଭାରତୀୟଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମହିଳା ଇଂଜିନିୟର ଏବଂ ପୁଅଙ୍କୁ ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା

ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆମେରିକାରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେଉଥିବା ଘଟଣାମାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ପୁଣି ଜଣେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଇଂଜିନିୟର ଏବଂ ତାଙ୍କ ୭ ବର୍ଷର ପୁଅଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାର ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପ୍ରକାଶମ ଜିଲ୍ଲାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ଏ ବିଷୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ମା’ ଏବଂ ପୁଅଙ୍କୁ ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:Women-not-sought-so-that-its-not-rapeCourt

ମହିଳା ଚିତ୍କାର କରିନାହାନ୍ତି, ଏହାର ଅର୍ଥ ବଳାତ୍କାର ହୋଇନାହିଁ: କୋର୍ଟ

ରୋମ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମହିଳାଙ୍କ ସହ ବଳାତ୍କାର କରାଗଲା। ମାତ୍ର ସହାୟତା ପାଇଁ ମହିଳା ଜଣକ ଚିତ୍କାର ନକରିବାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷର ସହ ଖଲାସ କରାଯାଇଛି। ଏମିତି ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ୟ କରିବା ପରି ଘଟଣା ଇଟାଲୀର ତୁରୀନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:Matter-of-time-before-ISIS-leader-Baghdadi-killed-Tillerson

କୈାଣସି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ISIS ମୁଖ୍ୟ ବଗଦାଦୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇପାରେ: ରେକ୍ସ ଟିଲରସନ

ଓ୍ଵାସିଂଟନ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୩(ଖଵର ଓଡ଼ିଶା): କୈାଣସି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ଇସଲାମିକ ଷ୍ଟେଟ(ଆଇଏସଆଇଏସ)ର ମୁଖ୍ୟ ଅବୁ ବକର ବଗଦାଦୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଆମେରିକା ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ରେକ୍ସ ଟିଲରସନ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବଗଦାଦୀର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ସାଥୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏବେ କୈାଣସି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ବଗଦାଦୀର ନିଧନ ହୋଇପାରେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/03/2017
Khabar Odisha:tourism-like-travel-this-place-in-night

ରାତିରେ ବୁଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଉଞ୍ଚା ଉଞ୍ଚା ପାହାଡ, ମନକୁ ଭୁଲାଇ ଦେବା ଝରଣା, ଘନ ଜଙ୍ଗଲ, ଦୂର ଦୂର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୂଦ୍ର ଏସବୁ ଦେଖି ପ୍ରକୃତି କୋଳରେ କିଏ ବି ହଜି ଯାଇପାରେ । ଦୁନିଆରେ ଏମିତି ବହୁ ଦେଶ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଏପରି ଦୂର୍ଲଭ ଅନୁଭୂତି ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ । ମାତ୍ର ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ ଆପଣ ଖୁବ୍‌ ସହଜରେ ଏହି ସବୁ ଅନୁଭବ ପ୍ରାପ୍ତ କରିପାରିବେ । ଏବେ ହିଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ଯେବେ ଆପଣ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ବୁଲି ନିଜ ଛୁଟିକୁ ଖୁବ୍‌ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ କାଟି ପାରିବେ। ଏଠାର ଇତିହାସ ବହୁତ ପୁରୁଣା । ଆପଣ ଏଠାରେ ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଉପଭୋଗ କରିବା ସହ ପାରମ୍ପରିକ ଓ ଆଧୁନିକ କଳାର ମିଳନକୁ ଦେଖିପାରିବେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/03/2017
Khabar Odisha:we-are-ready-to-talk-the-issues-of-kashmirpak

ଆମେ କଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ରାଜି, ଭାରତ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି: ପାକିସ୍ତାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପାକିସ୍ତାନ କଶ୍ମୀର ସମେତ ସବୁ ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଭାରତ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ମାତ୍ର ଭାରତ ନିରନ୍ତର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଆଜି ଇସ୍‌ଲାମାବାଦରେ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ବାର୍ଷିକ ସେନା ପ୍ୟାରେଡ଼ରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାକିସ୍ତାନ ରାଷ୍ଟପତି ମନସୁନ୍‌ ହୁସେନ୍‌ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/03/2017
Khabar Odisha:Reports-of-shooting-outside-UK-Parliament

ବ୍ରିଟିଶ ସଂସଦ ବାହାରେ ଗୁଳିଚାଳନା, ୨ ମୃତ, ଅନେକ ଆହତ

ଲଣ୍ଡନ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବ୍ରିଟିଶ ସଂସଦ ବାହାରେ ବୁଧବାର ଗୁଳିଚାଳନା ହୋଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏଥିରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଓ୍ଵେଷ୍ଟମିଷ୍ଟର ବ୍ରିଜରେ କାର ଧକ୍କାରେ ପ୍ରାୟ ୧୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସଂସଦ କୋଠାକୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ସହ ଗୃହକାର୍ୟ୍ୟ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/03/2017
Khabar Odisha:snakes-caught-on-a-plane-of-alaska

ଉଡୁଥିବା ବିମାନ ଭିତରୁ ବାହାରିଲା ସାପ

ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ସାପକୁ ଦେଖିଦେଲେ ଆମେ ଛାନିଆ ହେଇଯାଉ । ଡରରେ ମୁଣ୍ଡରୁ ବୁଦ୍ଧି ହଜିଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଚିନ୍ତା କଲେ ଆକାଶରେ ଉଡୁଥିବା ପ୍ଲେନ୍‌ ଭିତରେ ସାପ ବାହାରିଲେ କଣ ହେବ ? ଆଜ୍ଞା ହଁ ଏମିତି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଆଲାସ୍କାର ବିମାନ ନଂ-୭୧୩୩ରେ । ଏନିଏକ୍‌ରୁ ଏଙ୍କୋରେଜ୍‌ ଯାଉଥିବା ବିମାନ ଭିତରୁ ବାହାରିଥିଲା ସାପ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/03/2017
Khabar Odisha:today-world-water-day

ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଜଳ ଦିବସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨(ଖବର ଓଡିଶା): ଦୃତ ସହରୀକରଣ ଓ ଶିଳ୍ପାୟନର ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ଦିନକୁ ଦିନ ଧରାପୃଷ୍ଟରେ ଜଳସ୍ତର କମିବାରେ ଲାଗିଛି । ଗାଁ ଗହଳୀରେ ଥିବା ଗାଡିଆ ପୋଖରୀକୁ ପୋତି ଲୋକମାନେ ଘର ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି । ସହର ଗୁଡିକ କଂକ୍ରିଟ ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହୋଇଯିବାରୁ ବର୍ଷାଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ବର୍ଷାର ମାତ୍ର କମିଯିବାରୁ ନଦୀ ଗୁଡିକର ଜଳସ୍ତର ମଧ୍ୟ କମିଯାଉଛି । ଜଳ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସଚେତନତା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟିକୁ ବିଶ୍ୱ ଜଳ ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଏ। ୧୯୯୩ ମସିହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରୁ ଜାତିସଂଘର ଅନୁମୋଦନ କ୍ରମେ ବିଶ୍ୱ ଜଳ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/03/2017
Khabar Odisha:uk-barred-passengers-6-muslim-majority-countries-from-carrying-electronic-device

ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ଦେଶର ଲୋକ ବିମାନରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ର ରଖିପାରିବେନି : ୟୁକେ

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ, ମାର୍ଚ୍ଚ-୨୨(ଖବରଓଡିଶା): ଏବେ ବ୍ରିଟେନ ମଧ୍ୟ ୬ଟି ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ କିଛି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ରିଟେନ ଯାତ୍ରୀ ବିମାନରେ ସାଙ୍ଗରେ ରଖୁଥିବା ଲାପ୍‌ଟପ୍‌, ଆଇପାଡ୍‌, କ୍ୟାମେରା ଆଦି ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲାଗିଛି, ଅର୍ଥାତ ସେମାନେ ଏସବୁ ନିଜ ସହ ବିମାନରେ ଆଣିପାରିବେ ନାହିଁ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆମେରିକା ୮ ମୁସ୍‌ଲିମ ଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଏହିପରି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/03/2017
Khabar Odisha:Before-Pakistan-India-first-nuclear-attack-on-Pakistan

ପାକ୍ ଆକ୍ରମଣ ପୂର୍ବରୁ ତାରି ଉପରେ ପ୍ରଥମେ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ଉପରେ ପରମାଣୁ ବୋମା ଆକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ତା ହେଲେ ପ୍ରଥମେ ଭାରତ ହିଁ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରକୁ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ। ଆମେରିକା ଥିଙ୍କ ଟ୍ୟାଙ୍କ କାରନେଜିର ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମ୍ୟାସାଚ୍ୟୁସେଟ ଇଂଷ୍ଟିଚ୍ୟୁୟଟ ଅଫ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପରମାଣୁ ବିଶେଷଜ୍ଞ ବିପିନ ନାରଙ୍ଗ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ଏହି ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଯେ ତାରି ଉପରକୁ ପ୍ରଥମେ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସୁଯୋଗ ନଦେବ।।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/03/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8
Next Last Page 1 of 8