For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:life-style-odisha-beauty-secrets-of-camphor-oil

ଚିକ୍କଣ ତ୍ଵଚା ଏବଂ ଘନ କେଶ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ କର୍ପୁର ତେଲ

ଘରେ ପୂଜା ପର୍ବରେ ପ୍ରାୟତଃ କର୍ପୁର ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ଏହି ତେଲରେ ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିୟାଲ ଗୁଣ ରହିଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ କର୍ପୁର ତେଲକୁ ସୁନ୍ଦରତା ସମସ୍ୟା ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ କର୍ପୁରର ଲାଭଦାୟକ ଗୁଣ ବିଷୟରେ-

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/09/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-Amazing-Health-benefits-of-black-tea

ବ୍ଲଡ଼ ସୁଗାର ସହ ଡାଇବେଟିସ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରେ ନାଲି ଚା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାଧାରଣତଃ କେତେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଚା ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ ଥାଏ ଓ କେତେକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ନଥାଏ । କିନ୍ତୁ ନାଲି ଚା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନାଲି ଚା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/09/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-Amazing-Health-benefits-of-Chass-then-Curd

ଦହି ଅପେକ୍ଷା ଛାଚ୍ ଶରୀର ପାଇଁ ଅଧିକ ଉପକାରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦହି ଓ ଛାଚ୍ ସେବନ କରିବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ମଧ୍ୟରେ କେଉଁଟି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ଜାଣନ୍ତି କି? ବର୍ଷାଋତୁରେ ଦହି ଖାଇବା ଅପେକ୍ଷା ଛାଚ୍ ପିଇବା ଶରୀର ପାଇଁ ଭଲ ହୋ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/09/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-Onion-wtaer-for-hair-growth

ଚୁଟି ଝଡ଼ିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର କରେ ପିଆଜ ରସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):ପୁଅ ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଝିଅ ସମସ୍ତେ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । ଆଉ ସେମାନଙ୍କ ସୁନ୍ଦରତା ବିଶେଷ କରି ଚୁଟି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲିର ଖରାପ ପାଣିପାଗ ଓ ଦୂଷିତ ବାୟୁ କାରଣରୁ ଚୁଟି ଝଡ଼ିବା ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/09/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-custard-powder-halwa-recipe

କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କମ୍ ପରିଶ୍ରମରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ‘କଷ୍ଟାର୍ଡ ହାଲୱା’

ଭାରତର ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ହାଲୱାକୁ ପ୍ରମୁଖ ଖାଦ୍ୟ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଏ। ବିଶେଷ କରି ଉତ୍ତର ଭାରତରେ। ଦୀପାବଳୀ ହେଉ କିମ୍ବା ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ହାଲୱା ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ। ଯେପରିକି ସୁଜି ହାଲୱା, କଖାରୁ ଏବଂ ଲାଓ ହାଲୱା, ଅଟା ହାଲୱା। ତେବେ କଣ ଆପଣ କେବେ କଷ୍ଟାର୍ଡ ହାଲୱା କେବେ ଖାଇଛନ୍ତି? ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କଷ୍ଟାର୍ଡ ହାଲୱାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ବିଷୟରେ କହିବୁ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/09/2019
Khabar Odisha:lifestyle-chatpata-mashroom

ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ଚଟପଟା ଛତୁ

ଛତୁ ଖାଇବାକୁ ପ୍ରାୟ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଖାଇବାକୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ ସମୟର ଅଭାବ ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ଛତୁର ଏହି ଡିସ୍ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ। ଏବଂ ଗରମା ଗରମ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ପରଷି ପାରିବେ। ତେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଚଟପଟା ଛତୁର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 06/09/2019
Khabar Odisha:state-odisha-home-remedies-for-thick-eyebrows

କଳା ଏବଂ ଘନ ଆଇବ୍ରୋ ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ

ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା କେତେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦେଖାଯିବ ତାହା ପ୍ରାୟତଃ ଆପଣଙ୍କ ଆଖି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଯଦି କାହାର ଆଖି ସୁନ୍ଦର ନଥିବ ତେବେ ଚେହେରା ଯେତେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ। ତେବେ ଆଖିକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଆଇବ୍ରୋର ବହୁ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି। ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଆଇବ୍ରୋକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପାୟ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/09/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-Enjoy-poha-Onion-Pokada-in-the-rain

ବର୍ଷା ଦିନେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଚୁଡ଼ା ପିଆଜ ପକୋଡ଼ା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୩୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଛଣାଛଣି ଗରମା ଗରମ ଓ ଚଟପଟା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ । ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ଭଳି କିଛିଖାଦ୍ୟ ଆମେ ଘରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ମଧ୍ୟ ଖାଇପାରିବା । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପିଆଜ ପକୋଡ଼ାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 30/08/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-high-blood-pressure-affects-bones-and-eyes-along-with-heart

ହାଇ ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର କେବଳ ହାଡ଼ରେ ନୁହେଁ ହୃତପିଣ୍ଡ ଓ ଆଖି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପକାଇଥାଏ ପ୍ରଭାବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୩୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାଧାରଣତଃ ଲୋକଙ୍କ ବୟସ ବଢିବା ସାଙ୍ଗକୁ ଦୈନନ୍ଦୀନ ଜୀବନର ଚିନ୍ତାର ପ୍ରଭାବ ଶରୀର ଉପରେ ପଡ଼ିଥାଏ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କ ଶରୀରରେ ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଲୋକଙ୍କ ଶରୀରରେ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ତଥା ହାଇପର ଟେନସନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା କୁପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ଏହା ହୃତପିଣ୍ଡ ଓ ଆଖି ଓ ହାଡ଼ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କୁପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 30/08/2019
Khabar Odisha:life-stayle-odisha-eating-chichinda-or-snake-gourd-for-health-hair-and-skin

ଡାଇବେଟିସରୁ ମୁକ୍ତି ଦିଏ ଛଚିନ୍ଦ୍ରା

ଅତି ସହଜରେ ଘର ବାରିରୁ ମିଳୁଥିବା ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଉପେଯାଗୀ । ଏହା ଡାବେଟିସରୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ତେଣୁ ଏହାକୁ ଆଜି ହିଁ ନିଜ ଡାଇଟରେ ସାମିଲ କରି ନିଅନ୍ତୁ । ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଗୁଣ ବିଷୟରେ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/08/2019
Khabar Odisha:national-odisha-lifestyle-ganesh-chaturthi-clay-plantable-cow-dung-idols

ଏଥର ଗଣେଶ ପୂଜାକୁ ଟିକେ ନିଆରା କରନ୍ତୁ ଓ ପ୍ରକୃତି ସଂରକ୍ଷଣ ଆଡକୁ ଗୋଟିଏ ପାଦ ଆଗକୁ ବଢାନ୍ତୁ

ଆଗକୁ ଆସୁଛି ଗଣେଶ ପୂଜା । ଏଥିପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ପୂଜା ବଜାର । କାରିଗରମାନେ ମଧ୍ୟ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି ପାଇଁ ବେଶ୍ ତତ୍ପର ହୋଇ ଉଠିଛନ୍ତି । ବଜାରରେ ଭଳିକି ଭଳି ଚକମକିଆ ଜରି ତିଆରି ଝାଲର ସହ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫୁଲମାଳ, ଥର୍ମୋକୋଲ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗର ଜିନିଷ ମିଳୁଛି । ସମସ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ହେବା ପାଇଁ ଏବଂ କିଛି ନୂଆ କରିବା ଆଶାରେ ମୂର୍ତ୍ତି କାରିଗରମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁ କେମିକାଲ ବ୍ୟବହାର କରି ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣ କଣ କେବେ ଭାବିଛନ୍ତି ଏହି ଦେଖାଣିଆ ଚାକଚକ୍ୟ ପାଇଁ ଆମ ପ୍ରକୃତି ଉପରେ ଏହାର କେତେ କୁପ୍ରଭାବ ପଡୁଛି । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆମ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ହେଉଛି । ଏହି ପ୍ରଦୂଷଣ ପାଇଁ ପୃଥିବୀ ଆଜି ଉତ୍ତପ୍ତ ପିଣ୍ଡ ପାଲଟିବାକୁ ଯାଉଛି । ଯାହାକୁ ରୋକିବା ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆମକୁ ପ୍ରକୃତି ଉପେଯାଗୀ ଉପାୟ ଆପଣେଇ ପୂଜା ପାଳନ କଲେ ଓ ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ସମାଜକୁ ପ୍ରେରିତ କଲେ ବୋଧହୁଏ କିଛିଟା ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ପାରିବ । ତେଣୁ ଏଥର ପୂଜାରେ ପର୍ଯ୍ୟାବରଣ ରକ୍ଷା ଆଡକୁ ଗୋଟିଏ ପାଦ ଆଗକୁ ବଢାନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଏହା ଧୀରେଧୀରେ ଏକ ମାନବ ଶୃଙ୍ଖଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/08/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-Amazing-Health-benefits-of-fenugreek-water

ସେବନ କରନ୍ତୁ ଚମତ୍କାରୀ ମେଥି ପାଣି, ଏହି ସବୁ ରୋଗରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି

ମେଥିକୁ ଆମେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିଥାଉ। ଏହା ସହ ମେଥି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଔଷଧ ଭାବେ କାମ କରିଥାଏ। ମେଥିକୁ ରାତିରେ ବତୁରାଇ ରଖି ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଚୋବାଇ ଚୋବାଇ ଖାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ସେହି ପାଣିକୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରୁ ଉପଷମ ମିଳିଥାଏ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/08/2019
Khabar Odisha:Lifestyle-Odisha-masala-macroni-recipe

ଘରେ ମସଲା ମାକ୍ରୋନି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ଓ ମଜା ନିଅନ୍ତୁ

ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁସ୍ୱାଦୁ ଖାଇବା ପସନ୍ଦ ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସମୟ ଅଭାବରୁ ନିଜ ମନ ପସନ୍ଦର ଖାଦ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ହୋଇନଥାଏ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମସଲା ମାକ୍ରୋନି କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/08/2019
Khabar Odisha:Lifestyle-Odisha-Beauty-and-health-tips-for-skin

କିପରି ନେବେ ତ୍ୱଚାର ଯତ୍ନ, ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

କୋମଳ ଓ ଉଜ୍ୱଳ ତ୍ୱଚା ସବୁ ଝିଅଙ୍କର ପସନ୍ଦ । କିନ୍ତୁ ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଜୀବନ ଯୋଗୁଁ ତ୍ୱଚାର ଯତ୍ନ ଠିକ୍ ଭାବେ ନିଆଯାଇ ପାରୁନାହିଁ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚା ମଲିନ ପଡ଼ିଯାଏ । ଏହା ସହ ବର୍ଷା ଦିନରେ ତ୍ୱଚା ଅଧିକ ରୁକ୍ଷ ଦେଖାଯାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:Lifestyle-Odisha-healthy-food-bread-gulab-jamun-recipe

ବ୍ରେଡ ଗୋଲାପ ଜାମୁନ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ଓ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଖୁଆନ୍ତୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମିଠା ତ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ । ଆପଣ ତ ଗୋଲାପ ଜାମୁନ ଖାଇଥିବେ ନିଶ୍ଚିତ । କିନ୍ତୁ ବ୍ରେଡରେ ସହଜରେ କିପରି ଗୋଲାପ ଜାମୁନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିହେବ ତାହା ଆଜି ଜାଣିବା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/08/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-Amazing-health-benefits-of-eating-pumpkin-and-its-seeds-in-weight-loss-eyesight-and-cancer

କ୍ୟାନ୍ସରରୁ ରକ୍ଷା କରେ ବୋଇତି କଖାରୁ, ଆଖି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଖୁବ ଉପକାରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବୋଇତି କଖାରୁ କଣ ତ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ । ଏହା କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ ଥିବା ବେଳେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିନଥାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/08/2019
Khabar Odisha:life-stayle-odisha-dahi-aloo

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଦହି ଆଳୁ, ନିଜେ ଖାଆନ୍ତୁ ଅନ୍ୟକୁ ଖୁଆନ୍ତୁ

ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଜୀବନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାୟତଃ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଖୁବ୍ କମ୍ ସମୟ ମିଳେ । ରୋଷେଇ ଘର ସାଧାରଣତଃ ଆଳୁ ବିନା ଅଧୁରା କହିଲେ ଚଳେ । ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଏଭଳି ଏକ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଡିସ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାକୁ ଖଟା ଓ ଦହିକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉପେଯାଗୀ ହେବ । ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ କମ୍ ସମୟ ଲାଗେ । ତେଣୁ ଆପଣ ଅତି ସହଜରେ ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇଶାଲରେ ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପାରିବେ । ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ବିଧି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/08/2019
Khabar Odisha:lifestyle-health-odisha-surprising-health-benefits-of-green-peas

କୋଲେଷ୍ଟ୍ରୋଲ ହ୍ରାସ କରେ ଗ୍ରୀନ ମଟର

ପଲଉର ଟେଷ୍ଟ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ବହୁ ପ୍ରକାରର ପରିବା ବ୍ୟବହାର କରୁ । ଏଥିରେ ମଟର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ତେବେ ଏହି ମଟର ଖାଇବା ପାଇଁ ଯେତିକି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଉପଯୋଗୀ । ଏଥିରେ ବହୁ ପ୍ରକାରର ପୋଷକ ତତ୍ୱ ରହିଛି । ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ମଟରର କେତେକ ଗୁଣ ବିଷୟରେ-

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/08/2019
Khabar Odisha:Lifestyle-Odisha-best-home-remedies-to-treat-mouth-ulcer-as-well-as-its-causes

ଜାଣନ୍ତୁ Mouth Ulcerର କାରଣ ଓ ଏହାର ଘରୋଇ ଉପଚାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାଧାରଣତଃ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନଯାପନ ମଧ୍ୟରେ ଆମେ ନିଜ ଶରୀରର ଧ୍ୟାନ ନେଇ ନଥାଉ । କିନ୍ତୁ ବେଳେ ବେଳେ ପାଟିରେ ଚମଡ଼ା ଛିଡ଼ି ଯିବା ଭଳି ଏକ ଅଲସର ହୋଇଥାଏ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆମକୁ କୈାଣସି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ ହେବା ସହ ତାର ସ୍ୱାଦ ଜଣାପଡ଼ି ନଥାଏ । ଆପଣଙ୍କ ପାଟିରେ ଅଲସର ଭଳି କିଛି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଉଛି କି ? କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଏହାର କାରଣ କଣ ଓ ପ୍ରତିକାର କଣ ? ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଏହା ଉପରେ କିଛି ଜାଣିବା ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/08/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-tamato-chat

ବର୍ଷା ପାଗରେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ଟମାଟୋ ଚାଟ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ଉପାୟ

ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଟିକେ ବୁଲିବା ଆଉ ଚାଟ୍ ଖାଇବା ସମସ୍ତଙ୍କର ପସନ୍ଦ । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଳୁ ଚାଟ୍ ବ୍ୟତୀତ ଟମାଟୋ ଚାଟ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଣିବାକୁ ଟିକେ ଅଜବ ଲାଗୁଥିବ । ତେବେ ହଁ ଆଜ୍ଞା ଏହି ଚାଟ୍ ଖଟା ଖାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବେଶ୍ ପସନ୍ଦ ଆସିବା ସହ ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ବହୁତ ସହଜ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/08/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 16