For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:girls-hairstyle-conveys-her-personality

ଝିଅଙ୍କ ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଓ ସ୍ୱଭାବ

କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଏପରି କିଛି ଜିନିଷ ଓ ଅଭ୍ୟାସ ଥାଏ ଯାହାକି ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଓ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ସବୁ କିଛି କଥା ନ କହିଲେ ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡିଥାଏ । ଆଚି ଆମେ କେଶ ସଜ୍ଜା (ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲ) ବିଷୟରେ ଯାହ ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ ଓ ପର୍ସନାଲିଟି ବିଷୟରେ ଜଣାଇ ଦେବ । ପ୍ରାୟତଃ ଝିଅମାନେ ଗୋଟେ ପ୍ରକାର ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲ ରଖିଥାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/05/2018
Khabar Odisha:Debit-Card-Holders-Can-Also-Buy-Product-On-Emi-Offers-On-Ecommerce-Websites

ଡେବିଟ କାର୍ଡ ହୋଲଡର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ଇଏମଆଇରେ ସପିଂ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କେବଳ ଡେବିଟ କାର୍ଡ ଅଛି ଏବଂ ଇମଆଇ ମାଧ୍ୟମରେ ସପିଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତ ଏପରି କରି ପାରିବେ । କେତୋଟି ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଡେବିଟ କାର୍ଡ ଉପରେ ଇଏମଆଇର ସୁବିଧା ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଦ୍ୱାରା କି ବାର୍ଷିକ କିମ୍ବା ଅନଲିମିଟେଡ ସପିଂ ଆରମରେ କରିପାରିବେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/05/2018
Khabar Odisha:bihar-five-people-die-in-road-accident-one-critical-condition

ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର

ବିହାରର ଅରରିଆ ଜିଲ୍ଲାରେ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ନୃପତଗଞ୍ଜରେ ସୋମବାର ଭୋର ସମୟ ପ୍ରାୟ ୩ଟା ରେ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଭୟାନକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋିଥବବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତ୍ୱର ରହିଛି । ସବୁ ମୃତକଙ୍କ ଗୋଟିଏ ପରିବାର ଅଟନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/04/2018
Khabar Odisha:rudrabhishekha

ରୁଦ୍ରାଭିଷେକ କଲେ କଣ ମିଳେ

ଲୋକମାନେ ଦେବତାଙ୍କୁ ଫଳ, ଫୁଲ ନୈବେଦ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରି ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନା କରିଥାନ୍ତି । ଯାହାର ସୁଫଳ ମିଳିଥାଏ ବୋଲି ଅନେକ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 03/04/2018
Khabar Odisha:benifit-of-dalimba

ଡାଳିମ୍ବ ଚୋପାର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ

ତ୍ୱଚା ଓ କେଶ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ ଡାଳିମ୍ବ । ଡାଳିମ୍ବର ବହୁ ପ୍ରକାର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି । ଡାଳିମ୍ବରେ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ଭିଟାମିନ ରହିଛି ଯାହାକୁ ଖାଇଲେ ଦେହରେ ରକ୍ତ ସୁଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 03/04/2018
Khabar Odisha:spectacular

ଚଷମା ଦାଗ ଦୂର କରିବାର ଘରୋଇ ଉପାୟ

ଚଷମା ପିନ୍ଧିବା ଆଜିକାଲି ଦୁନିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ଫେସନ ପାଲଟି ଯାଇଛି । ପୁଅ ହେଉ ବା ଝିଅ ସମସ୍ତ ଆଖିରେ ଚଷମା ପିନ୍ଧିବାର ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 03/04/2018
Khabar Odisha:marrage-problem

କଣ କଲେ ଦୂର ହେବ ବାହାଘର ସମସ୍ୟା

ବିବାହ ଏକ ପରମ୍ପରା । ଏହି ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବହୁ ଜଣକ ଜୀବନରେ ଲାଗି ରହିଥାଏ । ଝିଅଙ୍କ ବିବାହ ସମସ୍ୟା ବାପା ମାଆଙ୍କୁ ବହୁ ଚିନ୍ତିତ କରିଥାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 02/04/2018
Khabar Odisha:benifits-of-trumeric-with-milk

ହଳଦି ମିଶ୍ରିତ କ୍ଷୀରର ଉପକାରିତା

ସାଧାରଣତଃ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ହଳଦି ସମସ୍ତ କାମରେ ଲାଗିଥାଏ । ହଳଦି ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରେ ।ଏହା ସହ ଶରୀର ଦରଜରୁ ଆରାମ ପାଇବା ପାଇଁ ହଳଦି ମିଶ୍ରିତ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଲାଭ ଦାୟକ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 02/04/2018
Khabar Odisha:office-time

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବସିବା ହୃତପିଣ୍ଡ ପାଇଁ ବିପଦଜନକ

ଅଫିସରେ ଘଂଟା ବସିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବିପଦ ଜନକ ହୋଇଥାଏ । ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁସାରେ ଡେକ୍ସରେ ଲଗାତାର ୮/ ୯ ଘଂଟା ବସିବା ଦ୍ୱାରା ହୃତପିଣ୍ଡର ଧମନୀରେ କ୍ୟାଲସିୟମ ସଂଗ୍ରହଣ ବଢିଯାଏ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ହୃଦଘାତର ଆଶଙ୍କା ଉପୁଜେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 01/04/2018
Khabar Odisha:avoid-drinking-cold-refrigerator-water

ପିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଫ୍ରିଜର ଥଣ୍ଡା ପାଣି, ନଚେତ୍ ଭୋଗିବେ ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟା

ଗରମ ଦିନରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିର ଆବଶ୍ୟକତା ବହୁତ ପଡିଥାଏ । ଥଣ୍ଡା ପାଣି ବିନା ପୂରା ଶୋଷ ମେଣ୍ଟି ନଥାଏ । କିଛି ଲୋକ ଫ୍ରିଜର ଥଣ୍ଡା ପାଣି ସବୁ ବେଳେ ପିଅନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 31/03/2018
Khabar Odisha:benifit-of-drumstick

ଉପକାରୀ ସଜନା ଛୁଇଁ

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ (ଖବର ଓଡିଶା): ଅମୃତଭଣ୍ଡା, ପୋଟଳ, କଂଚା କଦଳୀ ଓ ବିଲାତି ବାଇଗଣ ପରି ସଜନା ଛୁଇଁ ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ପରିବା । ଏଥିରେ ରହିଛି ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଭିଟାମିନ୍ – ଯାହାକି ହୃତ୍ପିଣ୍ଡ ଓ ଆଖିର ସୁରକ୍ଷା କରେ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 30/03/2018
Khabar Odisha:patrapoda-chiken

ପତ୍ରପୋଡା ଚିକେନ୍

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦(ଖବର ଓଡିଶା): ଚିକେନର ଭିତରେ ଲୋକମାନେ ସବୁ ଆଇଟମକୁ ବହୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ । ଛଣା ଓ ମସଲା ଅପେକ୍ଷା ପୋଡରେ ବେଶି ଭିଟାମିନ୍ ସହିତ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଲାଗେ । ହେଲେ ଆପଣ କେବେ ଚିକେନ ପୋଡା ଖାଇଛନ୍ତି କି ଯଦି ଖାଇ ନାହାନ୍ତି ଆସନ୍ତୁ ତିଆରୀ କରିବା ପତ୍ରପୋଡା ଚିକେନ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 30/03/2018
Khabar Odisha:mushroompaneerpulao

ମଶରୁମ ପନୀର ପଲାଉ

ପଲାଉ ଗୋଟେ ଏମିତି ଖାଦ୍ୟ ଯାହାକି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ । ବିଶେଷ କରି ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ । ଆସନ୍ତୁ ତିଆରୀ କରିବା ଆପଣଙ୍କର ମନ ପସନ୍ଦର ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ମଶରୁମ ପଲାଉ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2018
Khabar Odisha:face-tipes

ଖରା ଦିନରେ ତ୍ୱଚାର ଯତ୍ନ ନେବେ କେମିତି

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ଖରାଦିନର ତାତି । ତାତି ବଢିବା ସହିତ ଶରୀରରୁ ଝାଳ ବାହାରିଥାଏ, ତ୍ୱଚା ଶୁଷ୍କ ଓ ରୁକ୍ଷାପଣ ଏବଂ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2018
Khabar Odisha:hair-tipes

ମୁଣ୍ଡରେ ସାମ୍ପୁ ଛାଡି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳା ଚାହାନ୍ତି ଯେ କେଶକୁ କୋମଳ ସହିତ ଚମକଏବଂ ଗୋହଳିଆ କରିବା ପାଇଁ । ସେଥିପାଇଁ ଲୋକ ମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଦାମିର ସାମ୍ପୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2018
Khabar Odisha:lord-shiv-of-benift

କେଉଁ ବସ୍ତୁରେ ଅଭିଷେକ କଲେ କି ଫଳ ମିଳିବ

ପରିବାର ସୁଖ ଶାନ୍ତି, ମନ ସ୍କାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଇଁ ବହୁ ଲୋକ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପୂଜା ବିଧି କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବସ୍ତୁ ଅଭିଷେକ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ମନସ୍କାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ ବହୁ ଶିଘ୍ର ହୁଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରିଥାଉ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2018
Khabar Odisha:benifit-of-potato

ଆଳୁର ଔଷଧିୟ ଗୁଣ ଓ ଉପକାରିତା

ଆଳୁ ଏକ ମୂଳ ଜାତୀୟ ପରିବା ।ଏଥିରେ ଯେମିତ ଖାଦ୍ୟସାର, ଖାଦ୍ୟପ୍ରାଣ ରହିଛି ସେମିତି କେତେକ ଔଷଧିୟ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏହା ରସଯୁକ୍ତ, ମଳମୂତ୍ର, ରକ୍ତପିତ ନାଶକ, ବଳକାରକ ଓ ସ୍ତନ ବର୍ଦ୍ଧକ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2018
Khabar Odisha:how-to-impress-lord-Ganesh

ଗଣେଷ ପ୍ରସନ୍ନ ହେବେ କିପରି

ହିନ୍ଦୁଧର୍ମ ଅନୁସାରେ ଗଣେଷ ହେଉଛନ୍ତି ଅଗ୍ରପୂଜ୍ୟ । ଅନ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କ ପୂଜା କରିବା ଆଗରୁ ତାଙ୍କୁ ଆରାଧନା କରାଯାଏ । ଏହାଫଳରେ ତାଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ଦେବତାଙ୍କ ଆର୍ଶିବାଦ ମିଳେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି । ଗଣେଷଙ୍କ ପୂଜା ହୋଇଯାଏ । ସେଥିପାଇଁ ଗଣେଷଙ୍କୁ ବିଘ୍ନ ବିନାଶକ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2018
Khabar Odisha:benift-of-paan

ପାନର ଉତମ ଗୁଣ ଓ ଉପକାରିତା

ମାର୍ଚ୍ଚ୨୫(ଖବର ଓଡିଶା): ପାନପତ୍ରକୁ ସମସ୍ତେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି । ଏହି ପାନ ପତ୍ରକୁ କେଉଁ ଉପାୟରେ ବ୍ୟବହାର କଲେ ଉପକାର ମିଳିବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2018
Khabar Odisha:vastu-tipes

କଣ ରଖିଲେ ଗୃହରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କମ ହୋଇଥାଏ

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨(ଖବର ଓଡିଶା): ମହୁ କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ , ବହୁ ପୁରାତନ କାଳରୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର କାମରେ ଲାଗିଥାଏ । ମହୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/03/2018
First Previous
1 2 3 4 5 6 7
Next Last Page 1 of 7