For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-banana-tea-is-also-healthy-with-taste-know-the-recipe

ବାନାନା ଟି ପିଅନ୍ତୁ, ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତୁ

ପ୍ରାୟ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କର ଚା ପିଇବାର ଅଭ୍ୟାସ ରହିଛି। କିଛି ଲୋକ କ୍ଷୀର ଚା ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତ କିଛି ଲୋକ, ଅଳେଇଚ ଚା, ନାଲି ଚା, ଗ୍ରୀନ ଟି, ଅଦା ଚା ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ତେବେ ଆପଣ ବାନାନା ଚା ବିଷୟରେ ବୋଧହୁଏ ଶୁଣି ନଥିବେ। ଏହା ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ବାନାନା ଚାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ଓ ଏହାର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-benefits-of-eating-egg-during-winters

ଶୀତଦିନେ ଖାଆନ୍ତୁ ଅଣ୍ଡା, ସମାଧାନ ହେବ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା

ଅଣ୍ଡା ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଲାଭଦାୟକ। ଶୀତଦିନେ ଖୁବ୍ କମ୍ ଝାଳ ବାହାରେ। ତେଣୁ ମାଂସପେଶୀକୁ ଫୂର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ସରୀରକୁ ଗରମ କରିବା ଭଳି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍। ତେଣୁ ଏଥିପାଇଁ ଅଣ୍ଡା ଠାରୁ ଆଉ କୌଣସି ଭଲ ସମାଧାନ ନାହିଁ। ଅଣ୍ଡାରେ ପ୍ରୋଟିନ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ ଏବଂ ଓମେଗା-୩ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ ରହିଛି। ଏହି ସବୁ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ଵ ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ନିତାନ୍ତ ଜରୁରୀ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଅଣ୍ଡାର କେତେକ ଗୁଣ-

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-aloo-matar-mughlai-yum-recipe

ଝଟପଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଆଳୁ ମଟର ମୁଗଲାଇ

ଆଳୁ ମଟର ତରକାରୀ ଖାଇବାକୁ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି। ତେବେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ କମ୍ ସମୟ ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ଝଟପଟ୍ ଆଳୁ ମଟରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମୁଗଲାଇ କରିପାରିବେ। ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଖୁବ୍ ସହଜ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ-

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/11/2019
Khabar Odisha:politics-odisha-maharashtra-government-formation-congress-ncp-and-shivsena-leader-discussion

ଜଟିଳ ହେଲା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସଙ୍କଟ: ଶିବସେନାକୁ ସମର୍ଥନ ଝୁଲାଇ ରଖିଲା କଂଗ୍ରେସ, ସମୟ ଦେବାକୁ ମନା କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ନୂତନ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଦେଖା ଦେଇଛି। ସରକାର ଗଠନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରୟାସ ଚଳାଇଥିବା ଶିବସେନାକୁ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ଝଟକା। ଶିବସେନା ନେତା ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେଙ୍କ ନେ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-nariyal-ke-laddoo

ନଡିଆ ଲଡୁ ରେସିପି

ଯଦି ଆପଣ ଉତ୍ସବରେ ଲଡୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ କିଛି ହଟକା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ନଡିଆ ଲଡୁ। ନଡିଆରେ ତିଆରି ନଡିଆ ଲଡୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାରତରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ-

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/11/2019
Khabar Odisha:lifstyle-Odisha-home-remedies-for-sinus-in-winter

ଶୀତ ଦିନରେ ବଢିବ ସାଇନସ ଦରଜ, ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୧୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାଇନସ ନାକ ସହ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ଏକ ସମସ୍ୟା । ସାଧାରଣତଃ ଋତୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ଶୀତ ଦିନରେ ଶରୀରରେ କାଶଛିଙ୍କ ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦିଏ । କିମ୍ବା କଫ ଜମିଥିଲେ ସେହି ଇନଫେକ୍ସନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ସାଇନସ ସମସ୍ୟା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/11/2019
Khabar Odisha:life-style-odisha-moong-dal-ka-halwa

ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ମୁଗ ଡାଲି ହାଲୱା

ମୁଗ ଡାଲି ହାଲୱା ଏଭଳି ଏକ ରେସିପି ଯାହାକୁ ନଖାଇଲେ ଉତ୍ତର ଭାରତର ବିବାହ ବ୍ରତ ଅଦୁରା ଲାଗେ। ଏହାକୁ ଲୋକମାନେ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଖାଇ ପାରିବେ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଓ ବିଧି-

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-food-odisha-spicy-corn-recipe

କିଟି ପାର୍ଟିରେ ଅତିଥିଙ୍କୁ ଖୁଆନ୍ତୁ ଚଟପଟା କର୍ଣ୍ଣ ରେସିପି

ଚଟପଟା କର୍ଣ୍ଣ ଏଭଳି ଏକ ମସଲଦାର ରେସିପି ଯାହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଖୁବ୍ ସହଜ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୨୦ ମିନିଟ୍ ସମୟ ଲାଗିବ। ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଝା ମକା, ଲହୁଣୀ, ଲେମ୍ବୁରସ, ଲଙ୍କାଗୁଣ୍ଡ ଭଳି ସାମଗ୍ରୀ ଦରକାର। ଆପଣ କିଟିପାର୍ଟି ଭଳି ପାର୍ଟିରେ ଅତିଥିଙ୍କୁ ପରଷି ପାରିବେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 08/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-Amazing-Health-benefits-of-Kiwi-Fruit

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ କିୱି ଫଳ, ଦୂର କରେ ରୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୦୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୋଷକତତ୍ୱରେ ଭରପୁର ଥିବା କିୱି ଫଳ ଶରୀର ପାଇଁ ଅନେକ ଉପକାରୀ ହୋଇଥାଏ । କିୱି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହୃଦରୋଗ ସହ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ରୋଗ, ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସମସ୍ୟା ସହ ଆଖିରେ ଧୂଆଁଳିଆ ଦେଖାଯିବା ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ ।

08/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-soft-sweet-and-tasty-fruit-cream-recipe

ଫ୍ରୁଟ କ୍ରିମ୍ ସହ ଛୋଟ ଛୋଟ ପାର୍ଟିକୁ ଆଉ ଟିକେ ମଜାଦାର କରନ୍ତୁ

ଛୋଟ ଛୋଟ ପାର୍ଟିକୁ ଆଉ ଟିକେ ଖାସ୍ କରନ୍ତୁ ଫ୍ରୁଟ କ୍ରିମ ସହିତ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ସପ୍ଟ ଫ୍ରୁଟ କ୍ରିମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଖୁବ୍ ସହଜ। ଏହା ଖାଇବାକୁ ଯେତିକି ଟେଷ୍ଟି ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ପ୍ରଣାଳୀ ଆହୁରି ସହଜ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଉପାୟ- ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ- ହେଭି କ୍ରିମ- ୪୦୦ ଗ୍ରାମ, ପାଉର ଚିନି- ୭୦ ଗ୍ରାମ, ଅଳେଇଚ ପାଉଡର ୧ ଚାମଚ, କଦଳି ୧ଟା, ସେଓ ୧ଟା, ପାଚିଲା ଆମ୍ଵ ୧ଟି, ଅଙ୍ଗୁର ୧୦୦ ଗ୍ରାମ, କାଜୁ ୬ରୁ ୭ଟି, ବାଦାମ ୬ରୁ ୭ଟି, କିସମିସ୍ ୨ ଟେବୁଲ ସ୍ପୁନ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-foods-you-must-avoid-if-you-are-on-medication

ଔଷଧ ଖାଇବା ସମୟରେ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟପାନୀୟ, ହୋଇପାରେ ଅସୁବିଧା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୦୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆମେ ସାଧାରଣତଃ କିଛି ଅସୁସ୍ଥତାକୁ ଭଲ କରିବା ପାଇଁ ଔଷଧ ଖାଇଥାଉ । ତେବେ ଏହି ଔଷଧ ଖାଇବା ସମୟରେ ଏପରି କିଛି ଖାଦ୍ୟ ରହିଛି ଯାହା ଖାଇବା ଅନୁଚିତ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବାକୁ ଔଷଧ ଖାଉଥିବା ବେଳେ ଏହା ସହ କିଛି ଅନ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଓଲଟା ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ି ଦେହ ଅଧିକ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-food-odisha-maratha-paneer

ଆଜି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଟେଷ୍ଟି ଟେଷ୍ଟି ପନୀର ମରାଠା ରେସିପି

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବହୁତ ପ୍ରକାରର ବ୍ୟଞ୍ଜନ ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ ଆସିବ। ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ଏକ ବ୍ୟଞ୍ଜନ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଖୁବ୍ ସହଜ। ଯଦି ନିତିଦିନିଆ ଜୀବନରେ ଆପଣ ପନିର ଠାରୁ ବିରକ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ପନୀର ମରାଠା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-winter-skin-care-tips

ଶୀତ ଦିନେ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା ଶୁଷ୍କ ଓ ରୁକ୍ଷ ହୋଇଯାଉଛି କି? ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ଉପାୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୦୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ନାରୀ ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ପୁରୁଷ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଶୀତ ଦିନ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଆମ ତ୍‌ବଚା ଶୁଷ୍କ ହୋଇ ରୁକ୍ଷ ଦେଖାଯାଏ । ଫଳରେ ତ୍ୱଚା ସତେଜ ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଶୀତ ଦିନେ କିପରି ନିଜ ତ୍ୱଚାର ଯତ୍ନ ନେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 04/11/2019
Khabar Odisha:Lifestyle-Odisha-orange-peel-tea-to-combat-cough-and-cold

ଆସିଲା ଥଣ୍ଡା ଦିିନ, ଋତୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଫଳରେ ହେଉଥିବା ସର୍ଦ୍ଦି,ଜର ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୦୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଋତୁ ପରେ ଋତୁ ବଦଳୁଛି । ଋତୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲେ ଶରୀରରେ ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଥାଏ । ବର୍ଷା ଋତୁ ସରି ଶୀତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଋତୁରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦ୍ୱାରା ସାଧାରଣତଃ ତାପମାତ୍ରାର ବୃଦ୍ଧି ଓ କମ କାରଣରୁ ଲୋକଙ୍କ ଶରୀରରେ ଥଣ୍ଡା ,କାଶ ,ଜ୍ୱର ଭଳି କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଚିିନ୍ତିତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । କିଛି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସବୁ ରୋଗରୁ ଉପଷମ ପାଇ ପାରିବେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 02/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-food-odisha-instant-yummy-achari-karela

ଝଟପଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଚଟପଟା ଆଚାରି କଲରା

କଲରାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସି ନଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆମେ କଲରାକୁ ନେଇ ଆଜି ଯେଉଁ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛି ତାହା ବୋଧହୁଏ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ ଆସିବ। କଲରା ଡାଇବେଟିସ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ତେଣୁ କଲରାର ଟେଷ୍ଟ ବଦଳାଇ କିଛି ଅଲଗା ଭାବରେ ପରଷନ୍ତୁ। ଦେଖିବେ ପ୍ରଶଂସା ନିଶ୍ଚୟ ମିଳିବ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 02/11/2019
Khabar Odisha:lifestyle-Odisha-Amazing-Health-benefits-of-Kismis

ଶରୀରର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରେ କିସମିସ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୩୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କାଜୁ କିସମିସ୍ ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏହାର ଅନେକ ଫାଇଦା ରହିଛି ଯାହା ଲୋକେ ଜାଣିନାହାଁନ୍ତି। କିସମିସ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବା ସହ ତ୍ୱଚାକୁ ଉଜ୍ୱଳ ହୋଇଥାଏ । କିସମିସରେ କଲୋଷ୍ଟ୍ରରଲର ପରିମାଣ କମ ରହିଥାଏ ତେଣୁ ହୃଦରୋଗ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ବହୁତ ଉପକାର ହୋଇଥାଏ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 31/10/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-homemade-chilli-idli-manchurian

ଇଟିଲି ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି କି, ଆଜି ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଚିଲି ଇଟିଲି

ଇଟିଲି ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ କିଛି ନୂଆ ଉପାୟରେ ରୋଷେଇ କରି ଖୁଆଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଆପଣ ଚିଲି ଇଟିଲି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପାରିବେ। ଖଟା ଖାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ ଆସିଵ। ତେବେ ଇଟିଲିକୁ ଟିକେ ନୂଆ ରୂପ ଦେଇ ଅଲଗା ଭାବେ ପରଷନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିବ। ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଚିଲି ଇଟିଲି ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଏହା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଯେତିକି ସହଜ ଖାଇବାକୁ ସେତିକି ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 31/10/2019
Khabar Odisha:food-odisha-ghughni-chat-recipe-at-home

ଆଜି ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଢାବା ଷ୍ଟାଇଲ ଘୁଘୁନି ଚାଟ୍

ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ଚାଟ୍ ଖାଇବାକୁ ଖୁବ୍ ଭଲ ଲାଗେ। ବୋଧହୁଏ ଏପରି କେହି ନାହାଁନ୍ତି ଯାହାକୁ ଚାଟ୍ ଦେଖି ପାଟିରୁ ଲାଳ ନଗଡିବ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଢାବା ଷ୍ଟାଇଲ ଘୁଘୁନି ଚାଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ବିଷୟରେ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଖୁବ୍ ସହଜ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 30/10/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-aloo-corn-chaat

ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଚଟପଟା ଆଳୁକର୍ଣ୍ଣ ଚାଟ୍

ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଲୋକମାନେ ପ୍ରାୟ କିଛି ହଟକା ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ରୋଷେଇ କରିବା ସଉକ ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଚଟପଟା ପନିର କର୍ଣ୍ଣ ଚାଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପାରିବେ। ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଖୁବ୍ ସହଜ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ବିଧି ବିସୟରେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/10/2019
Khabar Odisha:lifestyle-odisha-pollution-of-firecrackers-may-cause-irritation-in-eyes-and-skin-keep-it-safe

ବାଣ ଫୁଟାଇବା ସମୟରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ ଅନ୍ୟକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖନ୍ତୁ

ଆଜି ହେଉଛି ଆଲୋକର ପର୍ବ ଦୀପାବଳି। ଏହି ଉତ୍ସବ ଆମ ଜୀବନରେ ଆଲୋକ ସହ ଖୁସୀ ଭରିଦିଏ। ଦୀପ ଜାଳି ବାଣ ଫୁଟାଇ ବଡବଡୁଆଙ୍କୁ ଡାକି ଏହି ପର୍ବ ପାଳନ କରାଯାଇଥାଏ। ତେବେ ଲୋକମାନେ ଏତେ ପରିମାଣରେ ବାଣ ଫୁଟାଇଥାନ୍ତି ଯେ ଏହା ପରିବେଶ ପ୍ରତି ହାନିକାରକ ବୋଲି ଭୁଲି ଯାଇଥାନ୍ତି। ବାଣରୁ ବାହାରୁଥିବା ଧୂଆଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସହ ପରିବେଶକୁ କ୍ଷତି କରିଥାଏ। ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ବାଣ ଫୁଟାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ସବୁ ଦିଗ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ନିଜେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା ସହ ଅନ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖନ୍ତୁ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/10/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 18