For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:pakistan-hafiz-saeed-hafiz-talha-saeed-265-candidates-jud-islamabad-inaugurated-election-office

ପାକିସ୍ତାନରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଅଫିସ୍, ନିର୍ବାଚନୀ ଦପ୍ତରକୁ ଉଦଘାଟନ କଲା ହାଫିଜ୍ ସଇଦ୍

ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ହାଫିଜ୍ ସଇଦ ଦୁନିଆ ପାଇଁ ଯେତେ ଖରାପ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ସେ ଜଣେ ମହାପୁରୁଷ । ବିଭିନ୍ନ ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ହାଫିଜ୍ ନିଜ ଛବି ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ସେଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:Delhi-Girl-Allegedly-Murdered-By-Slitting-Throat-Near-Brar-Square-Of-Delhi-Cantonment

ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଦିନ ଦ୍ୱିପହରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା

ଦିଲ୍ଳୀର କେନ୍ଦ୍ର ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନରେ ଦିନରେ ଆଜି ଏପରି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଯାହାକି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:bjp-president-amit-shah-jammu-balidan-divas-rally-live-updates-bjp-pdp-alliance-ends

ମେଂଟ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜମ୍ମୁରେ ଅମିତ୍ ଶାହା, କର୍ମୀଙ୍କୁ ଦେଲେ ୨୦୧୯ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନୀ ମନ୍ତ୍ର

ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ୍ ଶାହା ଆଜି ଜମ୍ମୁରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଏବଂ ପିଡିପି ମେଂଟ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ଏହା ହେଉଛି ଅମିତ୍ ଶାହାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ରାଲି । ଏହି ରାଲିରେ ଅମିତ୍ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ସହ ୨୦୧୯ ନିମନ୍ତେ ବିଜୟୀ ମନ୍ତ୍ର ଦେଇଥିଲେ । ରାଷ୍ଟ୍ରହିତର କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗ ସହ ସାଲିସ କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅମିତ୍ । ସେ ଦଳର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଶ୍ୟାମା ପ୍ରସାଦ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ବଲିଦାନ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଜମ୍ମୁ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:indian-high-commissioner-to-pak-ajay-bisaria-was-prevented-from-visiting-gurudwara-panja-sahib

ସୀମା ଲଙ୍ଘୁଛି ପାକିସ୍ତାନ, ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ

ପାକିସ୍ତାନରେ ଭାରତୀୟ ଉଚ୍ଚାୟୁକ୍ତ ଅଜୟ ବିସାରିୟାଙ୍କୁ ଶନିବାର ଦିନ ରାଉଲପିଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଗୁରୁଦ୍ୱାର ପଂଜାସାହେବ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି । ଭାରତୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମୁତାବକ, ଅଜୟ ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁଦ୍ୱାର ଯିବା ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଅନୁମତୁ ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଇସଲାମବାଦ ଫେରିବାକୁ ପଡିଛି । ତାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:amid-ongoing-trade-war-india-seeking-to-buy-peace-with-us-by-offering-to-order-nearly-1-000-aircraft

ଟ୍ରେଡ୍ ୱାର୍: ଆମେରିକାଠାରୁ ଭାରତ କିଣିବ ୧୦୦୦ ଘରୋଇ ବିମାନ ସମେତ ତୈଳ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍

ଟ୍ରେଡ୍ ୱାର୍ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଆମେରିକା ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛି । ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଅନୁସାରେ ଭାରତ ଆମେରିକାଠାରୁ ଆଗାମୀ ୭ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୧୦୦୦ଟି ସାଧାରଣ ବିମାନ କିଣିବ । ଏହା ବ୍ୟତିତ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବେପାରୀ ଆମେରିକାଠାରୁ ତୈଳ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍ କିଣିବ ଭାରତ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ବାଣିଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେଶ ପ୍ରଭୁ ଏନେଇ ଆମେରିକା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:lashkar-e-taiba-launched-online-magazine-says-2018-will-be-tough-for-security-forces-in-kashmir

ଲଶ୍କର-ଏ-ତୋଏବା ଜାରି କଲା ଅନଲାଇନ୍ ମାଗାଜିନ୍, ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ଦେଲା ଧମକ

ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ଲଶ୍କର-ଏ-ତୋଏବା ଏକ ଅନଲାଇନ ମାଗାଜିନ୍ ଲଂଚ୍ କରିଛି । ଯାହାର ନାମ ରହିଛି ୱେଥ୍ । ଏହି ମାଗାଜିନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଭରତୀୟ ସେନାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଲଶ୍କର ହେଉଛି ସେହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ଯିଏ କି ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଦାୟୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:plastic-maharastra-from-today

ଆଜିଠାରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ହେବ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଧରାପଡ଼ିଲେ ଜରିମାନା ସହ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଜୁନ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ହେବ । ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ । ଯଦି କେହି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରେ, ସଂଗ୍ରହ କରେ କିମ୍ବା ତିଆରି କରିବାର ନଜର ଆସିବେ ତାହା ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ୫ ହଜାର ଆରମ୍ଭ କରି ୨୫ ହଜାର ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଆର୍ଥିକ ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯିବ । ଶନିବାର ଏ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ କରି ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣୀ ଜୁଲାଇ ୨୦ରେ ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:In-Investigation-Of-Criminal-Cases-Not-Allowed-To-Use-Data-Uidai

ଅପରାଧିକ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଆଧାର ଡାଟା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବାର ଅନୁମତି ନାହିଁ:ୟୁଆଇଡିଏଆଇ

ଭାରତର ବିଶିଷ୍ଠ ପରିଚୟ ପତ୍ର(ୟୁଆଇଡିଏଆଇ)ସ୍ୱଷ୍ଟ କରିଛି କି ଆଧାର ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଅପରାଧିକ ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ ଡାଟାର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:pm-narendra-modi-mp-visit-inaugurate-several-projects-mohanpura-dam-live-updates

ମୋହନପୁର ବନ୍ଧକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, କହିଲେ ଦେଶରେ ଭ୍ରମ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି କଂଗ୍ରେସ

ଏକଦିନିଆ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରାଜଗଡଠାରେ ମୋହନପୁର ବନ୍ଧ ପରିଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ମୋଦୀ ବାନ୍ଧକୁ ଡିଜିଟାଲ ଲୋକାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ବର୍ଷର ଶେଷ ଆଡକୁ ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଥିବା ବେଳେ ମୋଦୀଙ୍କ ଏହି ଗସ୍ତ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:in-this-app-of-railway-you-will-be-able-to-make-a-ticket-book-pay-and-easy-in-a-few-seconds

ଖୁସି ଖବର: ରେଳବାଇର ଏହି ଆପରେ କିଛି ସେକେଣ୍ଡରେ କରିପାରିବେ ଟିକେଟ ବୁକ, ଏବେ ପେମେଂଟ କରିବା ହେଲା ଆହୁରି ସହଜ

ବର୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗରେ ବହୁତ ପରିବର୍ତନ ହୋଇଛି । ରେଳ ବିଭାଗ ବର୍ତମାନ ଯାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆହୁରି ନୂଆ ନୂଆ ସୁବିଧା କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଯାହା ଭିତରେ କି କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଟିକେଟ ବୁକ କରାଯାଇପାରିବ ଓ ପେମେଂଟ କରିବାରେ କୌଣସୀ ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:Hospital-employee-construe-house-for-tribal-poor

ହସପିଟାଲରେ ମାସିକ ୧୨ ହଜାର ଦରମା ପାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି ଘର

ତ୍ରିଶୁର, ଜୁନ୍ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ମେଡ଼ିକାଲରେ କାମ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏକ ନିଆରା ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ତାହାର ନାମ ଦେଇଛନ୍ତି ଜେଷ୍ଟ ଅଫ ଲାଇଫ । ଏହି ଉଦ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନେ ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କ ରହିବା ପାଇଁ ଘର ନିର୍ମାଣ ଏବଂ କିଡ଼ନୀ ରୋଗୀଙ୍କ ଡାଏଲିସିସ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ ଭରଣା କରୁଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନର୍ସ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ସହାୟତା କରିଥାନ୍ତି । ଜେଷ୍ଟ ଅଫ ଲାଇଫରେ ଏବେ ୩୫ଜଣ ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ । ପୁରା ମେଡ଼ିକାଲରେ ୮୦୦ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:Women-mall-opening-shortly-in-Karla

କେରଳରେ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ୩୬ ହଜାର ବର୍ଗ ଫୁଟର ସପିଙ୍ଗ ମଲ୍, ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବେ କେବଳ ମହିଳା

ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ୍, ଜୁନ୍ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : କେରଳରେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ମଲ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଯାହା କେବଳ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ମଲ୍ ହେବ । କେରଳର କାଝିକୋଡ଼ ବାୟନାଡ଼ ରୋଡ଼ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଫାତିମା ହସପିଟାଲ ସାମ୍ନାରେ ଏହି ମଲର ତିଆରି ଚାଲିଛି । ମଲଟି କାଝିକୋଡ଼ ନିଗମ କୁଟୁମ୍ବଶ୍ରୀ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା କୁଟୁମ୍ବଶ୍ରୀ ମିଶନ ଦ୍ୱାରା ସଂଯୁକ୍ତ ପରିଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:This-lady-IPS-create-new-story-on-her-name

ଇଞ୍ଜିନିୟରରୁ ଫେସନ ଡ଼ିଜାଇନର ଏବଂ ପରେ ପୁଣି ଏସପି ସାଜି ଅପରାଧ ଦମନ କରୁଛନ୍ତି ଏହି ଯୁବତୀ

ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଜୁନ୍ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ମଞ୍ଜିତା ନିଜର କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଫଳସ୍ୱରୂପ ୨୦୧୧ରେ ୟୁପିଏସସି ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇଲେ ଏବଂ ୨୦୧୩ରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଏସପି ହେବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:This-person-clean-the-hotel-now-he-is-a-owner-of-80-hotel

ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା କାରଣରୁ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀରୁ ଛାଡ଼ିଥିଲେ ପାଠ : ସାଜିଲେ ହୋଟେଲର ଝାଡ଼ୁଦାର, ଆଜି ୮୦ଟି ହୋଟେଲର ମାଲିକ

ଚେନ୍ନାଇ, ଜୁନ୍ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା ଦିନେ ତାଙ୍କ ପାଠ ପଢିବାର ଇଚ୍ଛାକୁ ଅଟକାଇ ଦେଇଥିଲା । ପରିବାରର କଷ୍ଟ ଦେଖି ସେ କମ୍ ବୟସରୁ ରୋଜଗାର କରିବା ଆଶାରେ ସହରକୁ ଆସି ହୋଟେଲରେ ଝାଡ଼ୁ ମାରିବା, ପ୍ଲେଟ ଧୋଇବା ଆଉ ଚଟାଣକୁ ପୋଛା ପୋଛି କରିବା କାମରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଯେଉଁ ବର୍ଷ ଦେଶ ସ୍ୱାଧିନତା ପାଇଥିଲା ସେହିବର୍ଷ ତାମିଲନାଡ଼ୁର ଏକ ଛୋଟ ଗାଁ ପୁନ୍ନଇୟାଦୀରେ ଜନ୍ମିତ ପି ରାଜଗୋପାଲଙ୍କୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା ସମୟ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:Now-AC-temperature-fix-at-24-dirge-temperature

ଶକ୍ତି ସଂଚୟ ଦିଗରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ, ଏଣିକି ୨୪ ଡ଼ିଗ୍ରୀରେ ସୀମିତ ରହିବ ଏସି ତାପମାତ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ୍ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ଏସି ତାପମାତ୍ରାରେ ଲଗାଯିବ ଲଗାମ । ୨୪ ଡ଼ିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିବନି ଆଉ ଏସିର ତାପମାତ୍ରା । ଶକ୍ତି ସଂଚୟ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:PM-Modi-to-dedicate-dam-in-Madhya-Pradesh

ଆଜି ରାଜଗଡ଼ରେ ଡ୍ୟାମ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ଚାଷୀ କରିପାରନ୍ତି ବିରୋଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ ୨୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶନିବାର ଦିନିକିଆ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ରାଜଗଡ଼ରେ ନିର୍ମିତ ଡ୍ୟାମକୁ ଲୋକାର୍ପଣ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:

ରାଜସ୍ଥାନ: ଜବାହରଲାଲ ନେହରୁଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଅପମାନ, ବେକରେ ଟାୟାର ରଖିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଜୟପୁର, ଜୁନ ୨୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜସ୍ଥାନର ବୁନ୍ଦି ସହରରେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଣ୍ଡିତ ଜବାହରଲାଲ ନେହରୁଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଅମାନବୀୟ ବ୍ୟବହାର...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:Amit-saha-visit-jammu--Kashmir-to-day

ଭାଜପା-ପିଡ଼ିପି ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ଆଜି ପ୍ରଥମ ଥର ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଯିବେ ଅମିତ ଶାହା

ଶ୍ରୀନଗର, ଜୁନ୍ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ଦଳ ଏବଂ ପିଡ଼ିପିର ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟପାଳ ଶାସନ ଲାଗୁହେବା ପରେ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଆଜି ଦୁଇ ଦିବସୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଆସୁଛନ୍ତି । ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ସାମିଲ ଶାହା ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଏବଂ ଆରଏସଏସ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନା ପରେ ଅପରାହ୍ନରେ ଶ୍ୟାମା ପ୍ରସାଦ ମୁଖାର୍ଜିଙ୍କ ୬୫ତମ ପୁଣ୍ୟତିଥି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଏବଂ ସ୍ୱୟଂସେବକଙ୍କ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦାନ କରି ସମ୍ଭୋଧିତ କରିବେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:No-Adhara-data-will-use-to-trace-the-criminal

ଅପରାଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେବନି ଆଧାର ତଥ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରାଧିକରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ୍ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ଅପରାଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପୋଲିସକୁ ଆଧାର ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ନେଇ ବିଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଯେଉଁ ଖବର ଚାଲିଥିଲା ତାହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରାଧିକରଣ । (ୟୁଆଇଡ଼ିଏଆଇ) ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆଧାର ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ ତଥ୍ୟର ବ୍ୟବହାର ଅପରାଧିକ ତଦନ୍ତରେ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । କିଛି ଦିନ ତଳେ ଜାତୀୟ ଅପରାଧିକ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ବ୍ୟୁରୋ(ଏନସିଆରବି) ପକ୍ଷରୁ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଆଧାର ତଥ୍ୟକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା କୁହାଯିବା ପରେ ପ୍ରାଧିକରଣ ଏ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
Khabar Odisha:Not-to-hand-over-dead-body-of-terrorist

ପରିବାର ହାତରେ ସମର୍ପି ଦିଆଯିବନି ଆତଙ୍କୀ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ଶବ, ଅଜଣା ଯାଗାରେ ଏଣିକି ପୋତି ଦିଆଯିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ୍ ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : କାଶ୍ମିର ଘାଟିରେ ଆତଙ୍କୀ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ଉପରେ ଅପରେସନ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଶବକୁ ତାଙ୍କର ପରିବାରକୁ ଦେବାର ପରମ୍ପରା ବନ୍ଦ ହେବ । ସୁରକ୍ଷା ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କିଛି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଅନୁଯାୟୀ କାଶ୍ମିର ଘାଟିରେ ଆତଙ୍କବାଦ ସଂଗଠନ ଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ଅଭିଯାନ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଏପରି କୌଶଳ ଆପଣାଇବା ଦିଗରେ ବିଚାର କରାଯାଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2018
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 412