Khabar Odisha:virat-kohli-is-classless-he-acts-like-a-child-said-australian-media

ବିରାଟ କ୍ଲାସ୍‌ଲେସ୍‌ ଓ ପିଲାଳିଆମୀ କରନ୍ତି : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ

ସିଡ୍‌ନୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବରଓଡିଶା): ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ରେ ଭାରତ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବା ପରେ ପୂନର୍ବାର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବିରାଟଙ୍କ ଉପରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବିରାଟ ପିଲାଳିଆମି କରନ୍ତି ବୋଲି କହି ତାଙ୍କୁ କ୍ଲାସ୍‌ଲେସ୍‌ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ଜିତିବା ପରେ ବିରାଟ ମନଖୋଲି କିଛି ଦୃଢ଼ ଓ କଟୁ କଥା କଙ୍ଗାରୁ ଦଳଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Mitro-is-not-the-favorite-word-of-PM-Modi

ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଶବ୍ଦ ନୁହେଁ ମିତ୍ରୋଁ, ୭୫୦ ଥର ଉଚ୍ଚାରଣ କରିଛନ୍ତି ଭାଇୟୋଁ ଔର ବେହେନୋଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ନୂତନ ବର୍ଷର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଭାଷଣ ଶୁଣିବାକୁ ଅପେକ୍ଷାରତ ଥିଲେ। ଦେଶର ଅନେକ ଜାଗାରେ ଏହି କଥାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିଲା ଯେ ମୋଦୀ ନିଜ ଭାଷଣରେ ମିତ୍ରୋଁ ଶବ୍ଦକୁ କେତେଥର ଉଚ୍ଚାରଣ କରୁଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ମୋଦୀ ଏହି ଶବ୍ଦକୁ ଉଚ୍ଚାରଣ କରିନଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଏକ ଗବେଷଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଥିରେ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ମିତ୍ରୋଁ ଶବ୍ଦ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଶବ୍ଦ ନୁହେଁ। ତାଙ୍କର ସବୁଠୁ ପ୍ରିୟ ଶବ୍ଦ ହେଉଛି ଭାଇୟୋଁ ଔର ବେହେନୋଁ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Lok-sabha-speaker-gifts-MLA-football

ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ଫୁଟବଲ ଭେଟି

ନୁଆ ଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନ ବୁଧବାର ସାଂସଦ ମାନଙ୍କୁ ଏକ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ଫୁଟବଲ ଭେଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଯୁବ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫୁଟବଲକୁ ନେଇ ଉତ୍ସାହ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ରହିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଯୁବ ଏବଂ ଖେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏପରି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳାଯିବ। ଏହାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀମତି ମହାଜନ ଏପରି କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଖେଳମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ଗୋଏଲ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ସଂସଦୀୟ ସମିତି ବୈଠକ ସମୟରେ ଫୁଟବଲ ନେଇ ଖେଳକୁ ପ୍ରମୋଟ୍‌ କରୁଥିବା ଦେଖାଦେଇଥିଲା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:PM-modi-will-meet-with-Trump-later-this-Year-Trump-ready-to-host

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ମୋଦିଙ୍କ ଆମେରିକା ଗସ୍ତ, ଟ୍ରମ୍ପ-ମୋଦିଙ୍କ ହେବ ପ୍ରଥମ ଭେଟ

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଓ୍ୱାଶିଂଟନ୍‌ ଯାତ୍ରା କରିବେ। ଆମେରିକାର ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସ୍‌ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ କେଉଁ ତାରିଖରେ ମୋଦି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ସେନେଇ ସୂଚନା ମିଳି ନଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜର ଏକ ବୟାନରେ ସେ ମୋଦିଙ୍କ ଗ୍ରସ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସୁଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଟ୍ରମ୍ପ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଦୁଇନେତାଙ୍କର ଏହା ପ୍ରଥମ ଭେଟ ରହିବ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:wife-of-ms-dhoni-angry-when-aadhar-information-leaked-of-dhoni

ଧୋନୀଙ୍କ ଆଧାର ତଥ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲିକ୍‌, ସାକ୍ଷୀ କ୍ଷୁବ୍ଧ

ରାଞ୍ଚି,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବରଓଡିଶା): ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବ ଅଧିନାୟକ ଏମ୍‌ଏସ୍‌ ଧୋନୀଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡର ତଥ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲିକ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଧୋନୀଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସାକ୍ଷୀ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଟୁଇଟ୍‌ କରି ଏହାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ସାକ୍ଷୀ ରବିଶଙ୍କରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Protests-after-Chinese-employee-allegedly-disrespects-tricolour

ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଅପମାନିତ କଲେ ଚୀନ ମୋବାଇଲ କମ୍ପାନୀ ଅଫିସର: କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କଡ଼ା ବିରୋଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ନୋଏଡ଼ା ସେକ୍ଟର-୬୩ ସ୍ଥିତ ଚୀନର ଏକ ମୋବାଇଲ କମ୍ପାନୀର ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକାକୁ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି କର୍ମଚାରୀମାନେ କମ୍ପାନୀ ବାହାରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଚାଇନିଜ ଅଫିସର ମଙ୍ଗଳବାର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକାକୁ ଡଷ୍ଟବିନରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାର ସୂଚନା ମିଳିବା ମାତ୍ରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ କମ୍ପାନୀ ବାହାରେ ଜମା ହୋଇ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅଫିସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବା ସହ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ କର୍ମଚାରୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:valuation-of-enemy-property-in-India-Rs-104-lakh-cr

ଭାରତରେ ରହିଛି ଶତ୍ରୁ ପକ୍ଷର ମୋଟ ଏକ ଲକ୍ଷ ୪ ହଜାର ୨୧୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାରତରେ ଶତ୍ରୁର ମୋଟ୍ ସମ୍ପତ୍ତିର ପରିମାଣ ଏକ ଲକ୍ଷ ୪ ହଜାର ୨୧୯ କୋଟି ଟଙ୍କା। ଲୋକସଭାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଗୃହରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ହଂସରାଜ ଅହିର ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ରଖି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅହିର କହିଛନ୍ତି, ଆମ ଦେଶରେ ମୋଟ୍ ୯ ହଜାର ୨୮୦ ଶତ୍ରୁଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:terrorist-and-three-protesters-killed-in-budgam-encounter

ବଡ଼ଗାମ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ, ୩ ପଥରମରାଳିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଓ ୬୩ ଯବାନ ଆହତ

ଶ୍ରୀନଗର,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ସୁରକ୍ଷା ବଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଗୁଳିବିନିମୟ ସମୟରେ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ଢାଲ ବନିଥିବା ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ପଥରମାଡ଼ରେ ୬୩ ଜଣ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଗୁଳିବିନିମୟରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ପଥରମରାଳିଙ୍କ ବିରୋଦ୍ଧରେ ଯବାନଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ୩ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୧୯ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏତଦ ବ୍ୟତିତ ପଥରମାଡ଼ରେ ସିଆରପିଏଫ ଓ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନର ମୋଟ୍ ୬୩ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Last-4-years-3363-army-injured-during-control-danga

ଦଙ୍ଗା ଓ ଭିଡ଼କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସମୟରେ ଗତ ୪ ବର୍ଷରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ୩୩୬୩ ଯବାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦଙ୍ଗା ଓ ମାରପିଟ ସମୟରେ କେବଳ ଜନତା ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ, ବରଂ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଥିବା ସୁରକ୍ଷା ବଳଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ। ମଙ୍ଗଳବାର ସଂସଦରେ ଗୃହ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ହଂସରାଜ ଅହିର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୪ ବର୍ଷରେ ଭିଡ଼କୁ ଘଉଡ଼ାଇବା ଓ ଦଙ୍ଗାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ତିନି ହଜାର ଅର୍ଦ୍ଧ ସୈନିକ ବଳ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:air-india-cancels-mumbai-delhi-ticket-of-ravindra-gaikwad

ପୁଣି ଥରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦଙ୍କ ଟିକେଟ ବାତିଲ କଲା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚପଲରେ ପିଟି ବିବାଦ ଘେରରେ ଥିବା ଶିବସେନା ସାଂସଦ ରବିନ୍ଦ୍ର ଗାଏକଓ୍ଵାର୍ଡଙ୍କ ମୁସ୍କିଲ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ। ସଂସଦରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ସାଂସଦଙ୍କ ପ୍ରତି ନରମ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାହିଁ। ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ମଙ୍ଗଳବାର ପୁଣି ଥରେ ମୁମ୍ବାଇରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବା ପାଇଁ ବୁକ କରାଯାଇଥିବା ସାଂସଦଙ୍କ ଟିକେଟକୁ ବାତିଲ କରିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିବାଦ ଅଧିକ ଘନେଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:After-kabil-and-RaeesNow-akhaya-and-sarukh-may-fight-on-Box-office

କାବିଲ-ରଇସ ପରେ ଏବେ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଅକ୍ଷୟ-ଶାହରୁଖଙ୍କ ହେବ ଟକ୍କର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବଲିଉଡ଼ ଫିଲ୍ମ ରଇସ-କାବିଲ୍ ମଧ୍ୟରେ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୭ରେ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସଲମାନ ଏବଂ ଆମିରଙ୍କ ପରି କଳାକାରଙ୍କ ଚଳଚିତ୍ର ଗୁଡ଼ିକ ଏକକ ରିଲିଜ ହେବାର ସୁଯୋଗ ପାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶାହରୁଖଙ୍କୁ କିନ୍ତୁ ନିଜର ପ୍ରତିଯୋଗୀ ମିଳୁଛି କହିଲେ ଚଳେ। ପୂର୍ବରୁ ଶାହରୁଖଙ୍କ ଅଭିନୀତ ରଇସ୍‌ ହ୍ରିତିକଙ୍କ କାବିଲ୍‌ ସହ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା କରୁଥିବା ପରି ମନେହୋଇଥିଲା। ତେବେ ରଇସ୍‌ର କାହାଣୀ ଯୋଗୁଁ ଏହା ସଫଳ ଫିଲ୍ମ ତାଲିକାରେ ନିଜ ନାମକୁ ସାମିଲ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ଏଥର କିନ୍ତୁ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଚଳଚିତ୍ର ଯୋଗୁଁ ଏହା ଫିକା ପଡ଼ିଯାଇପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Movie-Halfgirlfriends-Asiqui-2-look

ଚଳଚିତ୍ର ‘ହାଫ୍‌ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ’ରେ ‘ଆଶିକି-୨’ର ଝଲକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲେଖକ ଚେତନ ଭଗତଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟ ନୋଭେଲ ‘ହାଫ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ’ର କାହାଣୀ ଉପରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ଏକ ଚଳଚିତ୍ର। ଏଥିରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧା କପୁର ଏବଂ ଅର୍ଜୁନ କପୁର। ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଏବଂ ଅର୍ଜୁନ ଏକାଠି ହୋଇ ଏକ ଫିଲ୍ମ କରୁଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଏହାର ଏକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଫଟୋଟି ଶ୍ରଦ୍ଧା କପୁରଙ୍କର ପୂର୍ବ ଚଳଚିତ୍ର ଆଶିକି-୨ ସହ କିଛି ମିଶୁଛି। ଫଟୋରେ ଦୁହେଁ ବର୍ଷାରେ ଭିଜୁଛନ୍ତି। ଦୁଇଟି ଯାକ ଚଳଚିତ୍ରକୁ ମୋହିତ ସୁରି ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:bollywood-actress-shilpa-shetthy-have-to-come-pakur-court

ଶିଲ୍ପା ଓ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ : ୨୦ ବର୍ଷ ତଳର ମାମଲା

ପାକୁଡ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮(ଖବରଓଡିଶା) : ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଲ୍ପା ସେଟ୍ଟୀ ଓ ଅଭିନେତା ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କୁ ପାକୁଡ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟ ଆସନ୍ତା ୧୮ ଏପ୍ରିଲକୁ କୋର୍ଟରେ ଆସି ଉପସ୍ଥିତ ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯଦି ସେମାନେ କୋର୍ଟ ଆସୁନାହାନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଗିରଫ ପରଓ୍ୱାନା ଜାରି କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ୨୦ ବର୍ଷ ତଳର ଏକ ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀରେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆ ଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Kashmir-Budgam-Encounter-Between-Security-Forces-And-Militants-One-Civilian-Dead

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସମୟରେ ଯବାନଙ୍କ ଉପରକୁ ପଥରମାଡ଼, ୨ ମୃତ

ଶ୍ରୀନଗର,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀର ବଡ଼ଗାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ସୁରକ୍ଷା ଯବାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ସମୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି ସହାନୁଭୂତି ରଖୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପଥରମାଡ଼ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ଯାଇ ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ୧୭ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:steve-smith-says-i-apologise-for-my-emotions-slip

ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବାରୁ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ ଷ୍ଟିବ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌

ଧର୍ମଶାଳା, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବରଓଡିଶା): ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ୮ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ଏହି ୪ଟି ଯାକ ସିରିଜ୍‌ରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ବାଦ ବିବାଦ, ଯୁକ୍ତିତର୍କ, ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ହୋଇଥିଲା । ଗତ ସୋମବାର ଷ୍ଟିବ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌ କିଛି ଅଶ୍ଲୀଳ କମେଣ୍ଟ ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ କରିଥିଲେ, ଯାହା କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଥିଲା ଓ ଏହାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ତୁମ୍ବି ତୋଫାନ ହୋଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Lost-canadian-is-safe-sukuma-SP

ନିଖୋଜ କାନାଡ଼ାର ନାଗରିକ ସୁରକ୍ଷିତ: ସୁକ୍କମା ଏସ୍‌ପି

ମାଲକାନାଗିରି, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମାଲକାନାଗିରି-ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ସୁକୁମା ଜିଲ୍ଲାର କିସ୍ତାର ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା କାନାଡ଼ା ନାଗରିକ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି। ଭାଷା ନବୁଝିପାରିବାରୁ ଆଦିବାସୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିବା ସୁକୁମ୍ମା ଏସ୍‌ପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:court-issues-warrants-against-vicky-goswami-mamta-kulkarni

ଅଭିନେତ୍ରୀ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣୀ ଓ ଡ୍ରଗ୍‌ସ ମାଫିଆ ବିକ୍କି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜାମିନ ବିହୀନ ପରଓ୍ୱାନା ଜାରି

ଥାନେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮ (ଖବରଓଡିଶା): ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଡ୍ରଗ୍‌ସ ମାଫିଆ ବିକ୍କି ଗୋସ୍ୱାମୀ ଓ ତାଙ୍କ ବଲିଉଡ୍‌ ଷ୍ଟାର ସହଯୋଗୀ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କୋର୍ଟ ଜାମୀନ ବିହୀନ ପରଓ୍ୱାନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଅବୈଧ ଭାବରେ ଇଫେଡ୍ରିନ୍‌ର ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ଯୋଗଁ ଏହି ପରଓ୍ୱାନା ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଥାନେ ପୋଲିସ ଗତ ବର୍ଷ ସୋଲାପୁର ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୨୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଡ୍ରଗ୍‌ସ ଜବତ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ଡ୍ରଗ୍‌ସ ମାଫିଆ ବିକ୍କିର ହାତ ଥିଲା । ଏବେ ବିକ୍କି ଓ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣୀ ଉଭୟ ଭାରତ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:IND-vs-AUS-india-won-the-series-by-8-wicket

କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌ ଉପରେ ଭାରି ପଡ଼ିଲା ଭାରତ, ୨-୧ରେ ସିରିଜ ବିଜୟୀ

ଧର୍ମଶାଳା, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଦମଦାର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ବିରାଟ ବାହିନୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୮ ଓ୍ୱିକେଟର ହରାଇ ସିରିଜ ଉପରେ କବ୍ଜା କରିଛି। ଫଳରେ ୪ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ୨-୧ରେ ଜିତିଛି ଭାରତ। ଭାରତ ଚାରି ବର୍ଷ ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଜିତିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିରେ ଭାରତକୁ ୧୦୬ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଟିମ୍‌ର ଲୋକେଶ ରାହୁଲ(୫୧ରନ୍‌) ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ(୩୮)ରନ୍‌ କରି ଭାରତକୁ ଖୁବ୍‌ ସହଜ ବିଜୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୨୩.୫ ଓଭରରେ ୨ ଓ୍ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୦୬ ରନ୍‌ କରି ଦଳ ଏହି ସିରିଜ ହାତେଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Foreigner-missing-in-Sukma-Chattishgarh

ସୁକ୍କମା ଜିଲ୍ଲା କିସ୍ତାର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଜଣେ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ନିଖୋଜ

ମାଲକାନଗିରି, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମାଲକାନଗିରି-ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ସୁକ୍କମା ଜିଲ୍ଲା କିସ୍ତାର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଜଣେ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ନିଖୋଜ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଜଣକ କାନାଡ଼ା ଆସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ବିଦେଶୀ ଜଣକ କେମିତି ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କୁ କିଏ ଅପହରଣ କରିଛି ସେ ନେଇ ପୋଲିସ୍‌ ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:

କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନେପାଳର ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦୀପକ ବୋହରାଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ସୋମବାର ଦିନ ନେପାଳର ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦୀପକ ବୋହରାଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ନେତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ ତୈଳ ନିଗମ ଲିମିଟେଡ (ଆଇଓସିଏଲ) ଓ ନେପାଳ ତୈଳ ନିଗମ (ଏନଓସି)ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଣ ସମ୍ପର୍କିତ ଚୁକ୍ତିର ପାଂଚ ବର୍ଷ ପାଇଁ ନବୀକରଣ ହୋଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 39