Home > ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ
କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ନିମନ୍ତେ ଯମୁନା ନଦୀର ସମସ୍ତ ଜଳପଥକୁ ସିଲ କଲେ ହରିୟାଣା ସରକାର
Khabar Odisha:water-road-seal-by-Hariyana-government
ହରିୟାଣା, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନାର ଭୟାବହତା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ସତ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ୱେ ଏହାକୁ ଆମ ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇପାରୁନାହିଁ | ହରିୟାଣାରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ରୋକିବା ପାଇଁ ହରିୟାଣା ସରକାର ନା ନା ଯୋଜନା କରିଚାଲିଛି। ଲକଡାଉନ ପରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସୀମାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସିଲ୍ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟର ୧୬୦ ଜଳପଥକୁ ମଧ୍ୟ ଡଙ୍ଗା ସାହାଯ୍ୟରେ ସିଲ କରାଯାଇଛି | ରାଜ୍ୟର କାହାକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ କି କାହାକୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯାଉନାହିଁ । ଏସପି ଏବଂ ଡିଏସପି ନିଜେ ଘେରାବନ୍ଦୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜୟ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ କେଶାନି ଆନନ୍ଦ ଆରୋରା ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ରହୁଥିବା ହରିୟାଣାର ଲୋକଙ୍କୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଲକଡାଉନ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ରାଜ୍ୟରେ ୬୧୦ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇଛି ଓ ୭୪୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ୩୪୦୭ ଟି ଗାଡି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏଡିଜିପି ଆଇନ ଏବଂ ଅର୍ଡର ନବଦୀପ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରମିକ ତଥା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ସୀମାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଲ୍ କରିଛି। ଏଥିସହିତ ହରିୟାଣାରେ ୪୬୨ ଅସ୍ଥାୟୀ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି।

ଘରୋଣ୍ଡାର ହରିୟାଣା ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଯମୁନା ନଦୀରେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ଡଙ୍ଗାକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଡଙ୍ଗାରେ ଯମୁନାରେ ଜନସାଧାରଣ ଏବଂ ବାଇକ୍ ପରିବହନ ଚାଲିଥିଲା। ଖୋଲା ଜଳପଥ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ବ୍ୟତୀତ ସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। 

  • Tags: