For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:Brahmani-Bridge-Rourkela-Koel-Bridge-Dillip-Ray-Naveen-Pattnaik

ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ବିବାଦ ବେଳେ କୋଏଲ ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ କଥା କାହିଁକି ଭୁଲିଗଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ? ୨୦୧୩ରେ ନିଜେ ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର, ଦିଲ୍ଲିପଙ୍କ ଅହେତୁକ ନୀରବତା ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ନିର୍ମାଣକୁ ଏକ ରାଜନୈତିକ ମୋଡକୁ ନେଇଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିନ୍ତୁ ସେହି ରାଉରକେଲାର ଅାଉ ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୁର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକଳ୍ପ କୋଏଲ ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ କଥା ଭୁଲିଯାଉଛନ୍ତି । ରାଉରକେଲା ବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ନିଜେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୋଏଲ ନଦୀ ଉପରେ ବ୍ରିଜ ଏବଂ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ । ୪ ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି ନିର୍ମାଣ ତ ଦୁରର କଥା ଟେଣ୍ଡରଟି ବି ହୋଇନାହିଁ । ଏପରିକି ନିର୍ମାଣରେ ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ହେବା ଯୋଗୁଁ ନିଜେ ରାଉରକେଲାର ବିଧାୟକ ଖୋଦ ଦିଲ୍ଲିପ ରାୟ ବିଧାନସଭାରେ ଆଗରୁ ପୁର୍ବ ଅଧିବେସନରେ ଉଠାଇଥିଲେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ । ହେଲେ ଏବେ ଦିଲ୍ଲିପ ଓ ନବୀନ ଉଭୟଙ୍କର ବଦଳିଯାଇଛି ମିଂଜାସ । ଉଭୟେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ନିର୍ମାଣକୁ ନେଇ ଅନେକ ତୁମ୍ବି ତୋଫାନ କରୁଥିଲାବେଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ପ୍ରକଳ୍ପ କୋଏଲ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ବିଳମ୍ବତାକୁ ନେଇ ଅଛନ୍ତି ନୀରବ । ଉଭୟଙ୍କର ଏହି ଅହେତୁକ ନିରବତା ସୃଷ୍ଟିି କରିଛି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ।

Anil Biswal 04/12/2017
Khabar Odisha:Pradeep-Maharathy-Son-Marriage-Expenditure

ନିଜକୁ କୁହନ୍ତି ମୁଁ ଜଣେ ଚଷା, ହେଲେ ରାଜ୍ୟରେ ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସମୟରେ ପୁଅ ବାହାଘରରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କଲେ ୯ କୋଟି ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ ଯିଏ ସବୁବେଳେ ନିଜକୁ ଜଣେ ଚଷା ପୁଅ ବୋଲି କହିଆସିଛନ୍ତି, ଖାଲି କୁହନ୍ତି ନାହିଁ ବଂର ସଭାସମିତିରେ ଚାଷିର ଦୁଃଖ ବଖାଣି କାନ୍ଦି ମଧ୍ୟ ପକାନ୍ତି, ସିଏ ଏବେ ବେଶି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି । ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିବାର କାରଣ ନିଜ ବିଭାଗର ସଫଳତା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବଂର ନିଜ ପୁଅ ବାହାଘରର ରାଜକିୟ ଆୟୋଜନ ଲାଗି । ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ପଂଚାୟତରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ପୁଅ ବାହାଘରର ଖର୍ଚ୍ଚ ଓଡିଶାର ଅନ୍ୟତମ ବ୍ୟୟବହୁଳ ବାହାଘର ତାଲିକାରେ ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଚକଡା ପୋକରେ ଧାନ ଫସଲ ଉଜୁଡିଯାଉଥିବା ବେଳେ ସବୁବେଳେ ନିଜକୁ ଚଷା ବୋଲି କହୁଥିବା ପଂଚାୟତ ରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କର ଏ ରାଜକିୟ ବ୍ୟୟବହୁଳ ଆୟୋଜନ ପୁଣି ଥରେ ରାଜନେତାମାନଙ୍କର ନୀତି ନୈତିକତା ଉପରେ ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କର ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଓଡିଶା ଭଳି ଗରିବ ରାଜ୍ୟରେ ଯଦି ନେତା ମନ୍ତ୍ରୀ ମାନେ ଗୋଟିଏ ବାହାଘରରେ ୯ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ତା ହେଲେ ନେତା ମାନେ ଯେ ବାସ୍ତବରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ସେବକ ତାଉପରେ ସନ୍ଦେହ ହେବା ସ୍ବାଭାବିକ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/11/2017
Khabar Odisha:Bijepur-NAC-For-Byelection-BJD-Khabar-Odisha-Exclusive

ଖବର ଓଡିଶା ଏକ୍ସକ୍ଲୁଜିଭ : ପ୍ରସ୍ତାବିତ ୧୫ ଏନଏସି ତାଲିକାରେ ନଥିଲା ବିଜେପୁର ନାଁ, ହେଲେ ମାନ୍ୟତା ପାଇଲା ଆଗେ

ତାଲିକାରେ କାକଟପୁର, ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ବ୍ରହ୍ମଗିରି, ବୋଲଗଡ, ପରଜଙ୍ଗ, ସାଲେପୁର, ଚଣ୍ଡିଖୋଲ, ଧର୍ମଶାଳା ଭଳି ସହରର ଥିଲା । ସେହି ତାଲିକାରେ ନଥିଲା ବିଜେପୁରର ନାଁ । ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ଭୋଟ ହାତେଇବା ପାଇଁ ନବୀନ ବାବୁ ଏହାକୁ ଏନଏସି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ବିଜେପୁରକୁ ଏନଏସି ଘୋଷଣା ହେଉ ଏଥିରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ୧୫ ଏନଏସି ଗଠନ ହେବାର ପ୍ରସ୍ତାବ ସରକାର ନିଜେ କରିଥିଲେ ସେହି ସହରକୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ସରକାର ଏନଏସି ଘୋଷଣା କରିନାହାନ୍ତି । ହେଲେ ତାଲିକାରେ ନଥିବା ବିଜେପୁରକୁ ସରକାର ଆଗୁଆ ଏନଏସି ଘୋଷଣା କରି ଶସ୍ତା ରାଜନୀତିର ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Anil Biswal 25/11/2017
Khabar Odisha:Naveen-Pattnaik-Manara-Katha-20-Crores

ନବୀନ କହିଲେ ମନର କଥା, ୧୨ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଲା ୨୦ କୋଟି

ହେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଏହି ୧୨ ମିନିଟର ମନର କଥା କହିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରାୟ ୨୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ । ସରକାରଙ୍କର ଜାରି ହୋଇଥିବା ନେର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଅନୁସାରେ ପ୍ରତି ପଂଚାୟତ ପାଇଁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ମଜୁଂର କରାଯାଇଛି ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ମନର କଥା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଣିବା ପାଇଁ । ରାଜ୍ୟରେ ଅଛି ୭୮୮୫ ଟି ଗ୍ରାମପଂଚାୟତ । ପ୍ରତି ପଂଚାୟତ ପିଛା ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ହିସାବ କଲେ ଏ ବାବଦରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ୧୫ କୋଟି ୭୭ ଲକ୍ଷ ।

Anil Biswal 14/11/2017
Khabar Odisha:Ashish-Singh-Bargarh-SP-Khabar-Odisha-Exclusive

ଖୋଜନ୍ତୁ ଗୁଗୁଲରେ ! ବରଗଡ ଏସପି କିଏ ? ଆଶିଷ ସିଂ ଏବେ ବି ବରଗଡ ଏସପି !

ଦୁଇଟି ଯାକ ଓେବସାଇଟ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ବିଭାଗର । ଗୋଟିଏ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟକାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ବରଗଡ ପୋଲିସର । ଓଡିଶା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟକାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଥିବା ଓେବସାଇଟରେ ବରଗଡ ଏସପି ଭାବେ ଯୁଗୋଳ କିଶୋର ବାନୋଥ ନାଁ ରହିଥିବା ବେଳେ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ଓେବସାଇଟରେ ଏସପି ଭାବେ ଆଶିଷ ସିଂଙ୍କର ନାଁ ରହିଛି । କିଏ ପ୍ରକୃତରେ ବରଗଡ ଏସପି ଜାଣିବା ଏବେ ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କପାଇଁ ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଛି । ଖାଲି ଏସପିଙ୍କ ନାଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଇ-ମେଲ ଠିକଣା ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଯାଗାରେ ଅଲଗା ଅଛି । ଗୋଟିଏ ଯାଗାରେ ବରଗଡ ଏସପିିଙ୍କର ଇ-ମେଲ ଅାଇଡି spbgr.orpol@nic.in ଥିଲା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଓେବସାଇଟରେ ଏହା spbgr.odipol@nic.in ବୋଲି ଲେଖା ଅଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 04/11/2017
Khabar Odisha:Sukanta-Panda-Chief-Minister-PRO-Admits-Mistake-BJD-BJP

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଲୋକ ସର୍ମ୍ପକ ଅଧିକାରୀ ସୁକାନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଭୁଲ ମାନିଲେ କହିଲେ ଆଉ ଏମିତି ଭୁଲ ହେବନି

ଏହି ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଖବର ଓଡିଶା ତରଫରୁ ସୁକାନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ଏହାର ଜବାବରେ ନିଜର ଭୁଲ ମାନିଯାଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଏମିତି ଭୁଲ ଆଉ କେବେ କରିବି ନାହିଁ । ସୁକାନ୍ତ ପଣ୍ଡା ନିଜେ ଫୋନ ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଥିଲେ ଯେ, “ସେ ହାଟସଆପରେ ମେସେଜକୁ ଡିଲିଟ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ ମାତ୍ର ଭୁଲରେ ସେଇଟା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଫରଓାଡ ହୋଇଗଲା । ଏହା ମୋର ଭୁଲରେ ହୋଇଯାଇଛି । ମୁଁ ମୋ ଭୁଲକୁ ସ୍ୱୀକାର କରୁଛି । ମୁଁ ଜଣେ ସରକାରୀ ଚାକିରିଆ । ମୁଁ ମୋ ସୀମା ଭିତରେ ରହିବାକୁ ଚାହେଁ । ମୁଁ Service Code Of Conduct କୁ ଲଙ୍ଘନ କଲା ଭଳି କାମ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆଉ କେବେ କରିବି ନାହିଁ ।”

Anil Biswal 22/10/2017
Khabar Odisha:Tapas-Paul-Sudip-Bandopadhay-Prabhat-Biswal-CBI-Chitfund

ତାପସ ପାଲ, ସୁଦୀପ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ପରେ ପ୍ରଭାତ ବିଶ୍ୱାଳ । ଜେଲରୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ ଅସୁସ୍ଥତା ବାହାନା ?

ଏହାର କିଛି ଦିନପରେ କଟକରୁ ସୁଦୀପ ଆସି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆପୋଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିସ୍ତ୍ରିତ ହେଲେ । ମେ ୧୯, ୨୦୧୭ରେ ସୁଦୀପ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟୟଙ୍କୁ ଓଡିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ମିଳିଗଲା । ଜାନୁୟାରୀ ୪ରୁ ମେ ୧୯ ସମୁଦାୟ 134 ଦିନରୁ ଜେଲରେ ମାତ୍ର 12 ଦିନ ରହିଛନ୍ତି ତୃଣମୁଳ ସାଂସଦ ସୁଦିପ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ । ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଚାରି ମାସରେ ସୁଦୀପ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟଙ୍କର ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସମୁଦାୟ ବିଲ ୧୪ ଲକ୍ଷ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରହିବା ପାଇଁ ଥିବା ରୁମଭଡା ଥିଲା ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ମାତ୍ର ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ତାଙ୍କ ଚିକିସ୍ତ୍ରା ବାବଦରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା । ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ବୋଲି କାଗଜ ପତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବାସ୍ତବରେ ଗ୍ରାଷ୍ଟଲୋଜିଷ୍ଟ ବିଭାଗର ଜଣେ ମାତ୍ର ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଚିକିସ୍ତ୍ରା କରୁଥିଲେ ବୋଲି ସିବିଅାଇ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା ।

Anil Biswal 29/09/2017
Khabar Odisha:Bijepur-By-Election-Pre--Poll-Survey

ବିଜେପୁର ପାଣିପାଗ : କାମ ଦେବନି ସହାନଭୁତି । ବିକାଶ ବନାମ ଅପାରଗତା ହିଁ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ

ଗତ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜେପି ପାଇଥିଲା ୯୧ ହଜାର ୬୮୮ ଭୋଟ, କଂଗ୍ରେସ ପାଇଥିଲା ୨୭ ହଜାର ୯୬୪ ଏବଂ ଶାସକ ବିଜେଡି ପାଇଥିଲା ୪୪ ହଜାର ୧୧୦ । ସୁବଳ ସାହୁଙ୍କ ପରିବାର କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ମୋଟା ମୋଟି ଭାବେ ଉପନିର୍ବାଚନ ରେସରେ ପଛରେ ପଡିଯାଇଛି । ଯଦିଓ ଗତ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ, ବିଜେପି ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୪୭ ହଜାର ଭୋଟ କମ ପାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସୁବଳ ସାହୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବିଜେଡିରୁ ପାର୍ଥୀ ହେବା ପରେ ଏହା ଉଭୟ ବିଜେଡି ଏବଂ ସୁବଳ ସାହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରିତାଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭ ଆଣିପାରେ । ସହାନୁଭୁତିର ପ୍ରଭାବ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ କମ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଏହି ଉପନିର୍ବାଚନ ଲଢେଇରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟତଃ ନବୀନଙ୍କ ବିକାଶ ବନାମ ବିଜେପିର ରାଜ୍ୟ ସରଜାରଙ୍କର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅପାରଗତାର ଅଭିଯୋଗ ହିଁ ହେବ ।

Anil Biswal 25/09/2017
Khabar Odisha:BJD-Chitfund-Prasanna-Acharya-Link

ବିଜେଡିର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନିରେ ବସିଥିବା ନେତାଙ୍କ ନାଁ ରେ ବି ଅଛି ଚିଟ ଫଣ୍ଡ ଅଭିଯୋଗ

ବିଜେଡିର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନିରେ ବସିଥିବା ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ସି ସୋର କୁ ମିଳିଥିଲା ଡାକ୍ତରଖାନା ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଅନୁମତି । ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସମୟରେ ହିଁ ସି ସୋର ଚିଟଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀ ସହ ବୁଝାମଣା ପତ୍ର ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଥିଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । କେବଳ ସି ସୋର ଚିଟଫଣ୍ଡ ନୁହେଁ ଗ୍ରିନ ରେ ଚିଟ ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀ ସହ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା କଥା ଆଗରୁ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା । କାରଣ ଗ୍ରିନ ରେ ଚିଟ ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନି ଯାହା ଆର୍ଥୀକ କାରବାର ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିଲା ଏହାର ଔଷଧ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ଅଭିଜ୍ଞତା ନଥାଇ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଔଷଧ କାରଖାନା କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ନିଜେ ତତ୍କାଳିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଏହି କାରଖାନାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/09/2017
Khabar Odisha:Work-Department-Corruption-CAG-Report

ପୂର୍ତ ବିଭାଗରେ ଅତିରିକ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା – ସିଏଜି

କେନ୍ଦୁଝର ଏବ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ନରଣପୁର-ପଣ୍ଡାପଡ-ହରିଚନ୍ଦନପୁର ଏବଂ ବ୍ରାହ୍ମଣିପାଳ-ଡୁବୁରି ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତିକରଣ ନିମନ୍ତେ ଜୁଲାଇ ୨୦୦୭ରେ ପୁର୍ତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୩୦୭.୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟୟ ଅଟକଳକୁ ମଂଜୁରି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏବଂ ଏକ ଠିକାଦାରି ସଂସ୍ଥା ଏହାର କାମ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ହାତକୁ ନେଇଥିଲା । କାମ ସରିଥାନ୍ତା ୨୦୧୦ ମସିହା ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା । ହେଲେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ କାମ ସରିପାରିଲା ନାହିଁ । ଏପରିକି କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁରହିଥିବା ବେଳେ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୫ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ଠିକାଦାର ସଂସ୍ଥାକୁ ସରକାର ୩୫୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ସିଏଜି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ପାଂଚ ବର୍ଷ ବିଳମ୍ବରେ ହୋଇସାରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା କାମ ନସରିବା ଏବଂ ଠିକାଦାର ସଂସ୍ଥା ପ୍ରତି ଆଦର ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରି ଅତିରିକ୍ତ ୪୮ କୋଟି ଅଧିକ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉପରେ ସିଏଜି ଟିପ୍ପଣି କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ସାମଗ୍ରୀରେ ଦରବୃଦ୍ଧି ନାମରେ କ୍ଷତି ଭରଣା ବାବଦରେ ଅଧିକ ୯୫.୫୦କୋଟି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାର ଯର୍ଥାତତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ମାନ୍ୟବର ସିଏଜି ।

Anil Biswal 16/09/2017
Khabar Odisha:Dharmendra-Pradhan-MS-Swaminathan-BJD-BJP-Fight

ବିଜେଡି ଯେଉଁ ସ୍ୱାମିନାଥନଙ୍କ କଥା କହୁଛି ସେହି ସ୍ୱାମିନାଥନ ଟ୍ୱିଟକରି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଏହାର ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ତୈଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ଜନତା ମଇଦାନରେ ଆଜି ବିଜେପିର ସଭାରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ବିଧାୟକ ମାନଙ୍କୁ ଏମଏସ ସ୍ୱାମିନାଥନଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱାମିନାଥନ ଗତକାଲି ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସରକାର ଚାଷ ଏବଂ କୃଷକଙ୍କ ହିତରେ ଠିକ ଦିଗରେ କାମ କରୁଛି ଏବଂ ୨୦୨୨ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ କୃଷକଙ୍କ ଆୟ ଦୁଇ ଗୁଣ ହୋଇଯିବାର ଆଶା ରହିଛି । କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଧାମୋହନ ସିଂ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ସ୍ୱାମିନାଥନ କହିଛନ୍ତି କି ଆଗାମି କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ଦେଶରେ କୃଷକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସୁଧୁରିଯିବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 08/09/2017
Khabar Odisha:Naveen-Pattanaik-Twitter-Account-Fake-Followers-naveenodisha

ନବୀନଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଫଲୋଅର ବଢାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି ରୋବୋଟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ମିଛ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଂଟ

ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଗତ ଦୁଇ ଦିନରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ୬ ହଜାର ୧୬୫ ଫଲୋଅର ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୮୮୮ ଏପରି ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁ ମାନଙ୍କର ଫଲୋଅର ସଂଖ୍ୟା ଶୁନ ଏବଂ ସେମାନେ ଗୋଟିଏ ବି ଟ୍ୱିଟ କରି ନାହାନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଆକାଉଂଟ ଗୁଡିକ ଜୁଲାଇ ଓ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୭ରେ ତିଆରି ହୋଇଛି । ସେହିପରି ୧୫୨୧ ଆଇଡିରେ ଜଣେ ଫଲୋଅର ଅଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଆଦୌ ଟ୍ୱିଟ କରି ନାହାନ୍ତି । ଏମାନେ ମଧ୍ୟ ଜୁଲାଇ- ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୭ରେ ଏକାଉଂଟ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି । ୬୭୦ ଆଇଡିରେ ଦଶରୁ କମ ଫଲୋଅର ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏମାନଙ୍କର ଟ୍ୱିଟ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ନଗଣ୍ୟ । ଏହି ଫଲୋଅର ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୮୬ ଜଣ ଏପରି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁ ମାନେ ଟ୍ୱିଟରରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଗୁଡିକ କେବଳ ସଠିକ ଆଇଡି ବୋଲି ଜଣା ପଡୁଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/08/2017
Khabar Odisha:Dama-Rout-Bisnu-Dash-Jagatsinghpur-BJD-Politics

କମୁଛି ଦାମ ଙ୍କ ପତିଆରା, ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସହ କଲେ ସନ୍ଧି

ଶ୍ରୀହରି ଦାଶ 18/08/2017
Khabar Odisha:False-Statement-Pucca-Ghara-Government-Of-Odisha

ସରକାର ମିଛ କହିଲେ ! 12 ଲକ୍ଷ ପକ୍କାଘର ନୁହେଁ 4 ବର୍ଷରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ମାତ୍ର 4 ଲକ୍ଷରୁ କମ ପକ୍କାଘର

Anil Biswal 11/08/2017
Khabar Odisha:Dama-Rout-Agriculture-Share-Cropper-Law-Odisha

ଭାଗଚାଷୀ ଆଇନ କେବେ ? ଦାମ ବାବୁ ଏବେ ନିଜେ କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ

Anil Biswal 08/08/2017
Khabar Odisha:Pyari-Mohan-Mohapatra-BrahMos-Biju-Janata-Dal-Exposed

କଣ ଥିଲା ପ୍ୟାରୀବାବୁଙ୍କ ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ତ୍ର ? ବିଜେଡି ଆକାଉଣ୍ଟରେ ବେନାମୀ ପଇସା ଜମା କଥା ଜାଣିଥିଲେ କି ପ୍ୟାରୀ ବାବୁ ?

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 30/07/2017
Khabar Odisha:Mahagathbandhan-Grand-Alliance-Break-Up-After-Nitish-Quits

ଫୁସୁକିଗଲା ମହାମେଣ୍ଟର ପରିକଳ୍ପନା

Anil Biswal 28/07/2017
Khabar Odisha:Gurupriya-Bridge-Collapsed-or-being-Made-Collapsed

ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ନା ଜାଣିଶୁଣି ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ?

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/07/2017
Khabar Odisha:Chit-Fund-Link-Saroj-Sahu-Was-Official-BJDs-Official-Signatories-On-Financial-Report

ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପାଖେ ୨୦୦୯-୧୦ରେ ବିଜେଡି ଦାଖଲ କରିଥିବା ଅାର୍ଥୀକ ରିପୋର୍ଟରେ ସରୋଜ ସାହୁ ଥିଲା ଅଧୀକୃତ ଦସ୍ତଖତକାରି

Anil Biswal 22/07/2017
Khabar Odisha:AA-MAW-GAON-AA-MAW-VIKAS-AA-MAW-SAW-HAW-RAW-AA-MAW-OO-R-NAW-TI-Naveen-Odia

AA-MAW GAON AA-MAW VIKAS ର ବାର୍ତ୍ତା ଗାଁ ଗାଁ ରେ ପହଂଚାଓ , ଆରମ୍ଭ ହେବ AA-MAW SAW-HAW-RAW AA-MAW OO-R-NAW-TI

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/07/2017
First Previous
1 2 3 4
Next Last Page 1 of 4