For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:Bande-Utkala-Janani-should-immediately-be-recognized-as-the-state-song

ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀକୁ ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗୀତ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଗୁଗୁଲି, ସେପଟେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲା ଆମେ ଓଡିଆ ସଙ୍ଗଠନ

ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀକୁ ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗୀତ ମାନ୍ୟତା ଦେବା ଦାବି ଜୋର ଧରିଲା । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତୁରନ୍ତ ସ୍ବୀକୃତି ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତା ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା । ଟୁଇଟ କରି ଏ ନେଇ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡା । ସେପଟେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗୀତ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ଦାବିରେ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/06/2018
Khabar Odisha:Bisnu-Das-Jagatsinghpur-Old-Man-Bhubaneswar

ହାତ ପେଡାଲ ମରା ତିନି ଚକିଆ ରିକ୍ସା ଚଳାଇ ଆସିଥିଲେ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ ହେଲେ ଫେରାଇ ଦେଲେ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ

ହେଲେ ତାଙ୍କର ସେ ପ୍ରିୟ ଲୋକ କିଏ ? ଯାହାକୁ ଦେଖା କରି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବା ପାଇଁ ୮୮ ବର୍ଷୀୟ ଯୁଗଳ ଆସିଥିଲେ ରିକସା ଚଲାଇ ୭୦ କିମି । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଜଗତସିଂହପୁରର ପୁର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଷ୍ଣୁ ଦାସ । ନିରାଶ ହୋଇ ଫେରିଲେ ଯୁଗଳ । ଏବେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ରୁ ପୁଣି ଜଗତସିଂହପୁର । ସେଇ ରାସ୍ତା । ହେଲେ ମନରେ ନିରାଶା ନେଇ । ଆସିଥିଲେ ବହୁତ ଆଶାରେ । ଫେରୁଛନ୍ତି ୭୦ କିମିର ରାସ୍ତାକୁ ହାତ-ପେଡାଲ ରିକସାରେ । ହେଲେ ଫେରିବା ବେଳକୁ ତାଙ୍କ ମନରେ ଅଛି ଘରେ ପହଂଚିଲେ ତାଙ୍କ ରୋଗିଣା ଝିଅକୁ କଣ କହିବେ ? କେମିତି ତାର ଚିକିସ୍ତ୍ରା କରିବେ । ଏ ହେଉଛି ଆମ ବ୍ୟବସ୍ଥା । ଏହା କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଯୁଗଳ ନାୟକର ଦୁଃଖ ନୁହେଁ କି କେବଳ ବିଷ୍ଣୁ ଦାସଙ୍କର କଥା ନୁହେଁ । ଏମିତି ଅନେକ ଯୁଗଳ ନାୟକ ଅଛନ୍ତି । ଯୁଗଳ ନାୟକ କୌଣସି ସରକାରି ଯୋଜନାରେ ଅର୍ନ୍ତଭୁକ୍ତ ନୁହନ୍ତି । ରେସନ କାର୍ଡ ନାହିଁ କି ପକ୍କା ଘର ନାହିଁ । ରୁହନ୍ତି ଏକ ବଖରିଆ ଝାଟି ମାଟି ଘରେ ।

Anil Biswal 21/06/2018
Khabar Odisha:Koraput-Congress-conflict

କୋରାପୁଟ କଂଗ୍ରେସରେ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ, ବାହିନୀପତିଙ୍କୁ ଝଟକା !

ବଦଳୁଛି ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାରେ କଂଗ୍ରେସର ସମୀକରଣ । କଂଗ୍ରେସରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଅସନ୍ତୋଷ ଏବେ ଉଗ୍ରରୂପ ଧାରଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଜିଲାରେ ରହିଥିବା ୪ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠି । କଂଗ୍ରେସ ସେଠାରେ ଦୁଇଫାଳ । ସେପଟେ ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପାଖଲୋକ କୁହାଯାଉଥିବା ବିରୋଧୀ ଦଳ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/06/2018
Khabar Odisha:Biju-Swasthy-Kalyana-Yojana-Ayusman-Bharat-Biju-Krushak-Kalyana-Yojana

ସଫଳ ହେବକି ବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ? ଦେଖନ୍ତୁ କଣ ମିଳିଥିଲା ପୂର୍ବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା ଯୋଜନା ବିଜୁ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାରେ

ଏହି ଯୋଜନା ୨୦୧୩ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଏହି ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚାଷି ମାନଙ୍କ ବୀମା ପ୍ରିମିୟମ ୨୦୧୫ ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଉ ଦେଲେ ନାହିଁ । ସମ୍ଭବତଃ ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ବୋଧହୁଏ ଏହାର ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସରକାରଙ୍କର ଆନ୍ତରିକତା କମିଗଲା । ୨୦୧୩ ରୁ ୨୦୧୫ ଭିତରେ ଏହି ଯୋଜନାରେ ସମୁଦାୟ ୫୭ଲକ୍ଷ ୬୪ ହଜାର କୃଷକ ଏହି ଯୋଜାନରେ ପଂଜିକୃତ ହୋଇଥିଲେ ଓ ଏମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା କାର୍ଡ ମିଳିଥିଲା । ହେଲେ ଉପକୃତ ହୋଇଥିଲେ ମାତ୍ର ୮ % କୃଷକ । ୪ ଲକ୍ଷ ୬୮ ହଜାର ୬୫୩ ଚାଷି ପାଇଥିଲେ ଚିକିସ୍ତ୍ରା ସୁବିଧା । ସେହିପରି ସମୁଦାୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା ୨୩୨ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ଯଦି ସୁବିଧା ପାଇଥିବା ୪ ଲକ୍ଷ ୬୮ ହଜାର ଚାଷିଙ୍କୁ ହିସାବ କୁ ନିଆଯାଏ ତାହେଲେ ପ୍ରତି ଚାଷିଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା ୪୯୬୯ ଟଙ୍କା । ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ୍ୟଯୋଗ୍ୟକି ଏବେ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସିଟି ସ୍କାନ ଏବଂ ଏମଆରଇ ଭଳି ସାଧାରଣ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଦିନକୁ ଆଇସିୟୁ ଚାର୍ଜ ଭାବରେ ଦେବାକୁ ପଡୁଛି ୩୦୦୦ ଟଙ୍କା ।

Anil Biswal 19/06/2018
Khabar Odisha:Odisha-CM-Naveen-Pattnaik-Forum-right-way

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଫୋରମର ସଠିକ ଉପଯୋଗ କରୁନାହାନ୍ତି କାହିଁକି ?

ରାଜ୍ୟର ବିକାଶକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ରାଜନୈତିକ ପଇଁତରାବାଜି । ରାଜ୍ୟର ଦାବିକୁ ଠିକ ଢଙ୍ଗରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରୁନାହାନ୍ତି କାହିଁକି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ? ଏପରି ନାନା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କାଠଗଡାକୁ ଟାଣିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ନୀତିଆୟୋଗ ବୈଠକକୁ ନ ଯିବା ଓ ଏହାପରେ ଚିଠି ଲେଖି ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ଘଟଣାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ସମୀକ୍ଷକ । ଏପରିକି ବିକାଶ ପାଇଁ ରହିଥିବା ଫୋରମର ସଠିକ ବିନିଯୋଗ କଣ ପାଇଁ କରୁନାହାନ୍ତି ଏହାକୁ ନେଇ ଉଠାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଶ୍ନ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/06/2018
Khabar Odisha:Crime-Odisha

ନର ରାକ୍ଷାସ ! ବିଗୁଡୁଛି ମାନସିକତା....ରକ୍ତ ସାଜୁଛି ବଇରୀ !

ଅଶୁଭ ଶୁକ୍ରବାର । ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ରଜର ମାହୋଲ ଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଘଟିଛି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ । ଯେଉଁଥିରେ ରକ୍ତ ସାଜିଛି ବଇରୀ । ଏପରି ଘଟଣା ଆଜି ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ତମ୍ଭୀଭୂତ କରିଛି । ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ସମ୍ବଲପୁର । ଦେବଗଡରୁ ମାଲକାନାଗିରି ଆଜି ଏପରି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମଣିଷର ମାନସିକତାକୁ ନେଇ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ସ୍ବାମୀ ବୁଝୁନି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ତ କେଉଁଠି ପୁଅ ସାଜୁଛି ମାର ହତ୍ୟାକାରୀ । ମଣିଷ ପାଲଟୁଛି ନର ରାକ୍ଷାସ ! ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/06/2018
Khabar Odisha:

ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବେ ନିରଞ୍ଜନ ! ଟାର୍ଗେଟରେ ଜୟଦେବ ଓ ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ଅନୁଗତ, ସଙ୍ଗଠନ ସଜାଡିବା ନାଁରେ ଅନୁଗତଙ୍କୁ ଥଇଥାନ

ଲା ସଭାପତିଙ୍କ ପ୍ରୋଗେସିଭ ରିପୋର୍ଟ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବ ନେତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ । କିଏ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବ କାହାର ଟିକେଟ କଟିବ ଏନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରଣନୀତି । ନୂଆ ଜିଲାସଭାପତି ମାନେ ପରିଶ୍ରମୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଦଳର ହାଇକମାଣ୍ଡ ଦେଇଛନ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ । ଏହାସହ ଜିଲାପରିଷଦ ସ୍ତରରେ କମିଟି ଗଠନ କାର୍ୟ୍ୟ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ଶେଷ କରି ନୂଆ ସଭାପତିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ । ଜିଲା ସଭାପତି ୧୫ ଦିନରେ ତାଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବେ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/06/2018
Khabar Odisha:Biju-Swasthy-Kalyana-Yojana-Ayusman-Bharat-Naveen-Modi

ନନାଙ୍କ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ! ମୋଦି କେୟାରକୁ ନବୀନ କେୟାର କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/06/2018
Khabar Odisha:Odisha-Congress-PCC-President-Niranjan-Patnaik

ଢୋକିଲେ କଥା , ଚାପ ଆଗରେ ନିରଞ୍ଜନ ଚେପା !

ଚାପ ଆଗରେ ପଡି ଚେପା । କହିଥିବା କଥାକୁ ବୁଲାଇ ବଙ୍କାଇ କହିଲେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ୱାନ ମ୍ୟାନ, ୱାନ ପୋଷ୍ଟକୁ ନେଇ ଦଳରେ ଯେଉଁ ଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ତାହା ଶେଷରେ ଦୂର ହେଲା । ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବା ଲୋକ ଳଢିବେ, ସେ ନିଜେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ବୋଲି ଶେଷରେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କହିଲେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/06/2018
Khabar Odisha:Ratnabhandara-Key-Missing--Odisha-Government

ଧୋଇବକି ପାପ ! ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଫ, ଅଫିସରଙ୍କୁ ସାଫ୍

ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଅଡୁଆରେ ସରକାର । ରାଜରାସ୍ତାରେ ଜଗନ୍ନାଥ ପ୍ରେମୀ। କଣ୍ଟା ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ଗଳାରେ । ନା ଢୋକିପାରୁଛନ୍ତି ନା ଗିଳିପାରୁଛନ୍ତି । ଚାପ ଆଗରେ ପଡି ସରକାର ଚେପା । ଜନତାର ସ୍ୱର ଚାପିଦେବାପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଫର୍ମୁଲା । ସେଥିପାଇଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ପଦବୀରୁ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନାଙ୍କୁ କାଢି ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଫିସରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ପୁଣିଥରେ ରାଜ୍ୟ ଶାସନ ମୁଖିଆ ଦୋଷ ଲଦିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ହାତରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଗୋଡରେ ଅପରେସନ କଲାଭଲି କାମ ହେଉଛି । ତାହାର ଏହା ଆଉ ଏକ ଉଦାହରଣ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/06/2018
Khabar Odisha:CMO-Odisha-Naveen-Pattnaik

ପାୱାରଲେସ ସଇସ ! ବିଜେଡିରେ ‘ଘୋଡାଚଢା ଉପାଖ୍ୟାନ’

ପାୱାରଲେସ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି କି ରାଜ୍ୟ ଶାସନ ମୁଖିଆ । ବାସ୍ତବରେ ଯୁବ ବିଧାୟକ ଓ ସରକାରୀ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ହାତରେ ରହିଛି କି ଅଖଣ୍ଡ କ୍ଷମତା ? ସଇସ ଭାବେ ମୁଖିଆ ଆଉ କାମକୁ ପାରୁନାହାନ୍ତି କି ? ଏହିପରି ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଏବେ ପାୱାର କରିଡରରେ ଜୋର ଧରିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ବିଜେଡି ଓ ସରକାରରେ ଚାଲିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କ ଘୋଡାଚଢା ଉପାଖ୍ୟାନକୁ ନେଇ ଏବେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ଚଳଚଞ୍ଚଳ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/06/2018
Khabar Odisha:Congress-Inflict-Odisha-Congress

କଂଗ୍ରେସରେ କୁହୁଳୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ, କୋରାପୁଟରୁ ବିଦ୍ରୋହ ! ଶଗରିଆ ଓ କୁଲେସିକା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ

ଜିଲା ସଭାପତି ଘୋଷଣା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ କୁହୁଳିଲା ଅସନ୍ତୋଷ । କୋରାପୁଟ କଂଗ୍ରେସରେ ଦେଖାଦେଇଛି ବିଦ୍ରୋହ । ଜିଲା ସଭାପତି ମୀନାକ୍ଷୀ ବାହିନୀପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋରାପୁଟ ବିଧାୟକ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଶଗରିଆ ମୁହଁ ଖୋଲିବା ପରେ ଆଜି କଂଗ୍ରେସରେ ବସିଛି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ । ବିରୋଧୀ ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ତାରାପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତିଙ୍କ ବାସଭବନରେ ବସିଥିବା ବୈଠକରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ଜିଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ ସଭାପତିଙ୍କ ସମେତ ବରିଷ୍ଠ ନେତା, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/06/2018
Khabar Odisha:Cuttack-Congress-Mohammad-mokim

ଲଢିବେନି ମୋକିମ୍ !

ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେନି କି କଟକ ନଗର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ ? ଏପରି ଚର୍ଚ୍ଚା ଏବେ କଟକ କଂଗ୍ରେସରେ ଜୋର ଧରିଛି । ୱାନ ମ୍ୟାନ...ୱାନ ପୋଷ୍ଟ ନିୟମ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଦଳ । ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏକାଧିକ ଦାୟିତ୍ବ ନଦେବାପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିଛି ପିସିସି । ଏଥିପାଇଁ ଜିଲା ସଭାପତି ଭାବେ ଥିବା ବିଧାୟକଙ୍କ ମାନଙ୍କୁ ହାତରୁ ମଧ୍ୟ ସଭାପତି ଦାୟିତ୍ବ କାଢି ନିଆଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/06/2018
Khabar Odisha:BJP-Pratap-Sarangi-target-Odisha-Government-About-Ratnabhandara-Key-missing-Demand-CBI-Investigation

ନବୀନଙ୍କୁ ପ୍ରତାପଙ୍କ ଖୋଲା ଆହ୍ୱାନ,ତାକତ ଅଛି ତ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କର, ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ଜମି ଉପରେ ନବୀନ ନିବାସ !

ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପ୍ରତାପ ଷଡଙ୍ଗୀ । ଆଜି ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଜନଜାଗରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅବସରରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କାଠଗଡାକୁ ଟାଣିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀ ଷଡଙ୍ଗୀ। ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ କାହିଁକି ତାକତ ଅଛି ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରି ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବାକୁ ସେ ଆହ୍ବାନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/06/2018
Khabar Odisha:Koraput-Borigumma-boriput-Rock-Blast-Issue

ସତ ଥିଲେ ସାଙ୍ଘାତିକ, ବୋରିପୁଟ ମଣିଷମରା କମ୍ପାନୀକୁ ବମିଖାଲ ବ୍ରିଜ କାମ!

ପ୍ରଥମେ ପଣ୍ଡା ଇନଫ୍ରା ଏବେ ଡିଡି ବିଲର୍ଡସ । ଠିକା କମ୍ପାନୀକୁ ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା ଦେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । କୋରାପୁଟ ଜିଲା ବୋରିଗୁମ୍ମାର ବୋରିପୁଟରେ ପଥର ଖାଦାନ ଖୋଳିବା ଘଟଣାରେ ନିୟୋଜିତ କମ୍ପାନୀକୁ ଦିଆଯାଇଛି ବମିଖାଲ ଓଭରବ୍ରିଜ କାମ ସାରିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/06/2018
Khabar Odisha:Nrusingh-Sahu-Cabinet-Odisha-Government

ମନ୍ତ୍ରୀ ନୃସିଂହଙ୍କ ସେନାପତି ପୁଅ !

ଏ କେଉଁ ରାଜାରାଜୁଡା ଅମଳର ମନ୍ତ୍ରୀ କି ସେନାପତି ନୁହଁନ୍ତି । ଏ ହେଉଛି ନବୀନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳର ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୃସିଂହ ସାହୁ । ନିଜର ପୁଅକୁ ନେଇ ସେ ଏବେ ଜିଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଘୁରିବୁଲୁଛି ପୋଷ୍ଟର ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/06/2018
Khabar Odisha:BJP-Pratap-Sarangi-Allegation

ପ୍ରତାପଙ୍କ ନିଶାନାରେ ନବୀନ, ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ନାଁରେ ହେଉଛି ରାଜକୋଷ ଲୁଟ

ସରକାରୀ ଓ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ଚାଲିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପ୍ରତାପ ଷଡଙ୍ଗୀ । ପ୍ରତାପଙ୍କ ନିଶାନାରେ ନବୀନ । ରାଜ୍ୟ ରାଜକୋଷକୁ ହରିଲୁଟ କରିବାରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ଆଇଏଏସ ଅଫିସର ମାନଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଦଳୀୟ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉଛି। ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ନାଁରେ ରାଜକୋଷକୁ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଓ ନେତାଙ୍କ ପିଛା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇ ଦଳର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରାଯାଉଥିବାର ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ବିଜେପିର ଏହି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/06/2018
Khabar Odisha:Ratnabhandara-Key-Missing--Question-to-Odisha-Government-In-Social-Media

ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବାକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ଚାପ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବୁଲିଲା ଅନଲାଇନ ପିଟିସନ, କାଠଗଡାରେ ସରକାର !

ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବାକୁ ନେଇ ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ । ରାଜରାସ୍ତାରେ ଲୋକେ ପ୍ରତିବାଦ କଲେଣୀ । ଏହାସତେ ମଧ୍ୟ ସରକାର ଚୁପ ହୋଇ ବସିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଏହିପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ପ୍ରତିବାଦ କରାଗଲାଣୀ । ସେପଟେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚାପ ପକାଇବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେଣୀ ସାଧାରଣ ଜନତା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/06/2018
Khabar Odisha:ଓଡିଶା-ସମେତ-ଦିଲ୍ଲୀ-ପଂଜାବ-ଏବଂ-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ-ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ-ବିମା-ଯୋଜନାକୁ-ଲାଗୁକରିବାରେ-କରୁଛନ୍ତି-ଅସହଯୋଗ

ଓଡିଶା ସମେତ ଦିଲ୍ଲୀ, ପଂଜାବ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିମା ଯୋଜନାକୁ ଲାଗୁକରିବାରେ ଅସହଯୋଗ

ଏହି ଯୋଜନାକୁ ୨୧ମାର୍ଚ୍ଚରେ କ୍ୟାବିନେଟ ଅନୁମୋଦନ ମିଳିସାରିଛି । ଏହି ଯୋଜାନକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରି କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ ଚିଠି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯୋଜନାର ନିୟମାନୁସାରେ ସବୁ ରାଜ୍ୟ ସହ ବୁଝାମଣା ପତ୍ର ସ୍ୱାକ୍ଷର ହେବାପରେ ଏହି ଯୋଜନାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରି କରାଯିବ । ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଏହି ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ସକରାତ୍ମକ ମତ ଦେଇ ବୁଝାମଣା ପତ୍ର ସ୍ୱାକ୍ଷର ଏବଂ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରି କରିବାର ମୋଡାଲିଟ ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଥିବାବେଳେ ଓଡିଶା, ଦିଲ୍ଲୀ, ପଂଜାବ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏହି ଯୋଜନାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରି କରିବାରେ ସହାୟକ କରୁନାହାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 08/06/2018
Khabar Odisha:Health-Minister-Pratap-Jena-Why-Silent-BJD-Odisha

ପଦାରେ ପଡିଲା ସରକାରୀ ମିଛ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚୁପ କାହିଁକି ? ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ମୁହଁରେ ତୁଣ୍ଡି

ମିଛ କଥାକୁ ଜୋରରେ କହି ସତରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ସରକାର । ତେବେ ସରକାରଙ୍କର ଏହି ମିଛ ନାଟକ ଏବେ ପଦାରେ ପଡିଛି । ମାତୃ ମୃତ୍ୟୁହାର ହେଉ ବା ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁହାର ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜକୋଷରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇ ସରକାର ଯେଉଁ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ ତାହା ଯେ ଡାହା ମିଛ ଥିଲା ତାହା ଏବେ ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 08/06/2018
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8
Next Last Page 1 of 8