Khabar Odisha:PM-modi-will-meet-with-Trump-later-this-Year-Trump-ready-to-host

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ମୋଦିଙ୍କ ଆମେରିକା ଗସ୍ତ, ଟ୍ରମ୍ପ-ମୋଦିଙ୍କ ହେବ ପ୍ରଥମ ଭେଟ

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଓ୍ୱାଶିଂଟନ୍‌ ଯାତ୍ରା କରିବେ। ଆମେରିକାର ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସ୍‌ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ କେଉଁ ତାରିଖରେ ମୋଦି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ସେନେଇ ସୂଚନା ମିଳି ନଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜର ଏକ ବୟାନରେ ସେ ମୋଦିଙ୍କ ଗ୍ରସ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସୁଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଟ୍ରମ୍ପ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଦୁଇନେତାଙ୍କର ଏହା ପ୍ରଥମ ଭେଟ ରହିବ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Dont-take-easily-statement-of-Baijayanta-PandaDamo

ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ କଥାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ନିଆଯାଇନପାରେ: ଦାମୋଦର ରାଉତ

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟକୁ ନେଇ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରେ ଉଠିଥିବା ଝଡ଼ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉ ନାହିଁ। ଏବେ କେବଳ ଟ୍ଵିଟର ଜବାବ ଟ୍ଵିଟ୍ ରେ ହିଁ ଦିଆଯାଉଛି। ବୁଧବାର ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟ ନେଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଦଳ ଗଠନ ବେଳେ ବୈଜୟନ୍ତ କୋଟ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଥିବା ଟ୍ଵିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଯଦି ସେ କଥା ସତ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ସାଂସଦ ସେ ସମୟର ସମସ୍ତ କଥା ଜାଣିଥିବେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Another-tweet-of-Baijanta-clarifying-his-previous-Tweets

ଉଠିଥିବା ଟ୍ୱିଟ୍‌ ଝଡ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦେଲେ ବୈଜୟନ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଟ୍ୱିଟ ଏବଂ ପରେ ଲେଖିଥିବା ଆର୍ଟିକିଲକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଝଡ଼ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା । ତେବେ ଆଜି ସେ ଏହାର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି,‘ ମୁଁ ବିଜେଡ଼ି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଚେତାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି। କେବଳ ଆତ୍ମସମୀକ୍ଷା କରିବା କଥା ଲେଖିଥିଲି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟର ବିଭିନ୍ନ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଉପରେ ଲେଖିଥିଲି। ଦଳକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଲେଖିଥିଲି। ମାତ୍ର କିଛି ନ୍ୟସ୍ତସ୍ୱାର୍ଥ ଲୋକ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଛନ୍ତି । ମୁଁ ଆଶା କରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତୁ। ଜରୁରୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ଦଳକୁ ମଜଭୁତ କରନ୍ତୁ।’

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:BJP-try-divided-BJD-MP-tathagat-said

ବିଜେଡି ବିଭାଜନକୁ ନେଇ ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆରେ ସାଂସଦଙ୍କ ବାକ୍‌ ଯୁଦ୍ଧ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭(ଖବର ଓଡିଶା): ବିଜେଡି ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ଯୁଦ୍ଧ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ସାଂସଦ ତଥାଗତ ଶତପଥୀ। ସେ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ଓଡିଶାରେ ଏଆଇଏଡିଏମକେ ଭଳି ବିଜେଡି ଦଳକୁ ଭାଙ୍ଗିବାପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି। ଦଳର ନାଁ ଓ ଚିହ୍ନକୁ ଛଡାଇନେବା ପାଇଁ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟରେ ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଗୁଜୁରାଟ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସହ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ବିଜେପି ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନରେ କମିସନ ମଧ୍ୟ ସହଯୋଗ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ସେ ସନ୍ଦେହ କରିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:Beda-prakash-Of-AAP-joins-BJP

ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଛାଡ଼ି ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବେଦ ପ୍ରକାଶ

ନୁଆ ଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବବାନାରୁ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ବିଧାୟକ ଥିବା ବେଦ ପ୍ରକାଶ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ଫଳରେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିକୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ବିଜେପିରେ ଦୃଢ଼ ନେତୃତ୍ୱକୁ ଆଧାର କରି ସେ ଏପରି କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଆମ ଆଦମି ପାର୍ଟି ଉପରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ବହୁତ ଆସ୍ଥା ରହିଥିଲା ମାତ୍ର ସେ ଏହା ପୁରା କରିପାରିନାହିଁ। କେଜରିୱାଲ କେବଳ ଦେଖୁଛନ୍ତି କି ମୋଦି କ’ଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଉପରେ କିପରି ଆକ୍ରମଣ କରିବେ। ଯାହାଫଳରେ ଲୋକମାନେ ନିରାଶ ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରକାଶ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରୀୟା ରଖିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:Mahanadi-issue-Chief-Minister-given-his-view-opposition-demand

ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେବାକୁ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭(ଖବର ଓଡିଶା): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସବୁ ଦଳଙ୍କୁ ସାଥିରେ ନେବା ପରିବର୍ତେ ପ୍ରଶାସନିକ ଓ ଆଇନଗତ ଲଢେଇ ମାଧ୍ୟମରେ ଲଢି ଓଡିଶାର ସ୍ୱାର୍ଥ ରକ୍ଷା କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କୋର୍ଟ ଯିବା ସହ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ଗଠନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କଲେ। ମାତ୍ର ବର୍ତମାନ ଯାଏ ମାମଲା ଲିଷ୍ଟେଡ ହୋଇ ନାହିଁ । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ କେନ୍ଦ୍ର ଜଳ ସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ମହାନଦୀ ୩୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଅର୍ପା ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଅନୁମୋଦନ ମିଳିଛି। ତେଣୁ ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିମ୍ବା ତାଙ୍କର କେହି ଅଧିକୃତ କେହି ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୃହରେ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର କହଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:Modi-Effect-Narendra-Modi-Baijayant-Jay-Panda

ବୈଜୟନ୍ତ ଲେଖୁଛନ୍ତି ମୋଦୀଙ୍କ ଓ୍ଵେବ ସାଇଟରେ ବ୍ଲଗ

Anil Biswal 26/03/2017
Khabar Odisha:cm-adityanath-yogi-warns-goons-either-behave-or-leave-up

ଅସାମାଜିକ ଓ ଗୁଣ୍ଡାଶ୍ରେଣୀୟ ଲୋକ ସୁଧୁରି ଯାଅ ଅନ୍ୟଥା ୟୁପି ଛାଡି ଚାଲିଯାଅ : ଯୋଗୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ-୨୬(ଖବରଓଡିଶା): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଯୋଗୀ ବେନିଗଞ୍ଜର ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କର୍ମୀ ଓ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ଚର୍ଚ୍ଚିତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟରୁ ଆବର୍ଜନା ସଫା ହେଉଛି । ଅସାମାଜିକ,ଗୁଣ୍ଡା ଶ୍ରେଣୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଥିଲେ ସୁଧୁରି ଯାଅ ଅନ୍ୟଥା ୟୁପି ଛାଡି ଚାଲିଯା । ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ହସ୍ତକ୍ଷେପ ନକରି କାମର ତଦାରଖ କରନ୍ତୁ,ସେ ବିଷୟରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ କରି ସମ୍ବନ୍ଧିତ ମନ୍ତ୍ରୀ କିମ୍ବା ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ମୋତେ ବି ତାହାର ଏକ କପି ପଠାନ୍ତୁ । ଯଦି କେଉଁଠାରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ହେଉଛି,ଗଡବଡ ଲାଗୁଛି ତୁରନ୍ତ ମୋତେ ଜଣାନ୍ତୁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2017
Khabar Odisha:Dharmendra-wants-Swargdwar-expansion

ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାର ସଂପ୍ରସାରଣ ସହ ଜବରଦଖଲ ଜମି ଫେରାଇ ଆଣିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬(ଖବରଓଡିଶା): ପୁରୀ ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାର ଜମି ଦୂର୍ନିତି ମାମଲାରେ ଗଠିତ ୯ଜଣିଆ କମିଟି ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପୁରୀ ଗସ୍ତରେ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ତୈଳ ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ମାମଲାରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ପୁରୀ ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାରା ଜମି ଦୂର୍ନିତି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2017
Khabar Odisha:3-days-BJP-National-working-CommitteeModi-stay-in-Odisha-2-days

ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜେପିର ୩ ଦିନିଆ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ,୨ ଦିନ ରହିବେ ମୋଦୀ

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଓଡ଼ିଶାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ୟ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗ ଦେବେ। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଓ ୧୬ ଦୁଇ ଦିନ ଓଡ଼ିଶାରେ ରହିବେ। ଆସନ୍ତା ୧୪,୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖ ୩ ଦିନ ଧରି ଏହି ବୈଠକ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଏହି କାର୍ୟ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକକୁ ନେଇ ରବିବାର ବିଜେପି ପାର୍ଟି କାର୍ୟ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଅରୁଣ ସିଂହ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ୧୪ ତାରିଖରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପଦାଧିକାରୀ ବୈଠକ ହେବ। ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ଏହି ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ। ଏଥିରେ ୩୨୫ ଜଣ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ୟ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେବେ। ବୈଠକରେ ସାଂପ୍ରତିକ ରାଜନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନ କରାଯିବ। ଏହା ସହ ବିଜେପିର ସାଂଗଠନିକ ବିସ୍ତାର ନେଇ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେବ। ଏହି ବୈଠକରେ ସଂଗଠନ ସହସଂପାଦକ ସୈାଦାନ ସିଂ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2017
Khabar Odisha:

ବିଜେପିର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଆଜି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖ ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବା ବିଜେପିର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ । ତେବେ ଏ ନେଇ ଆଜି ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଆଜିର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ ଏଥିରେ ଓଡ଼ିଶା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବିଜେପି ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଅରୁଣ ସିଂ ଏବଂ ସଂଗଠନ ସହସଂପାଦକ ସୈାଦାନ ସିଂ ଯୋଗ ଦେବେ । କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକରେ ଆଗାମୀ କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା କ’ଣ ରହିବ ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ ସେ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହେବାର ସୂଚନା ରହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2017
Khabar Odisha:4-state-result-signed-the-victory-of-Modi-RajeebPratap-Ruddi

୪ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଶାସନଭାର, ମୋଦିଙ୍କ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବିଜୟ ଅଭିଯାନର ସଙ୍କେତ: ରାଜୀବ ପ୍ରତାପ ରୁଡ୍ଡୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ରୋଜଗାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରାଜୀବ ପ୍ରତାପ ରୁଡ଼ି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀ ରୁଡ଼ି କହିଛନ୍ତି, ବିଗତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଦେଶବାସୀ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିକୁ ଦେଇଥିବା ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠ ବିଜୟ, ନିକଟ ଅତୀତରେ ହୋଇଥିବା ୫ଟି ରାଜ୍ୟର ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରୁ ବିଜେପିକୁ ମିଳିଥିବା ୪ଟି ରାଜ୍ୟର ଶାସନ ଭାର ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାରେ ହୋଇଥିବା ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ମିଳିଥିବା ବିପୁଳ ବିଜୟ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି ମାନନୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବିଜୟ ଅଭିଯାନକୁ ବିଜୟ ସଙ୍କେତ ମିଳୁଛି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷିରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ‘ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ’ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବା ଆଉ ଏକ ଗାରିମାର ବିଷୟ । ଦେଶରେ ପ୍ରଚାରକ ଭାବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଭୂମିକା ନେଇଥିବାବେଳେ ସଂଗଠକ ଭାବେ ସାରା ଦେଶରେ ଶ୍ରୀ ଅମିତ୍ ଶାହା ଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:No-discrimination-any-other-development-for-allJogi

ନା ହେବ ଭେଦ ଭାବ ନା ତୃଷ୍ଟୀକରଣ, ହେବ ସମସ୍ତଙ୍କ ବିକାଶ: ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ

ଗୋରଖପୁର,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ୟୁପିର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଶନିବାର ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ପ୍ରଥମ ଥର ନିଜର ଗୃହନଗର ଗୋରଖପୁର ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ସମବେତ ଜନତାଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ସବକା ସାଥ, ସବକା ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ର ନେଇ ୟୁପିରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିକାଶ ମାର୍ଗରେ କାର୍ୟ୍ୟ କରିବ। ଜାତି,ଧର୍ମ ଓ ବର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସରକାର କାହାରି ପ୍ରତି ଭେଦଭାବ କରିବ ନାହିଁ। ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ସବୁ ବର୍ଗର ବିକାସ ହେବ ଏବଂ କାହାରି ପ୍ରତି ତୃଷ୍ଟୀକରଣ କରାଯିବ ନାହିଁ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:Shah-do-not-contest-election-in-Gujrat

ଗୁଜରାତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ ଶାହା

ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ୨୦୧୮ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଗୁଜରାତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ନାରଣପୁରା ସିଟରୁ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ବିଶେଷ ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଶାହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ ରେ ଗୁଜରାତ ବିଧାନସଭାରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ଏହା ପରେ ଶାହା ନିର୍ବାଚନରେ ଟିକେଟ ବଣ୍ଟନଠୁ ନେଇ ସଭା ଆୟୋଜନ ସହ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ନିର୍ବାହ କରିବେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:Rasan-card-disturbance-4213-crore-collection-Dashberhma

ରାସନକାର୍ଡ ଜାଲିଆତିରୁ ୪୨.୧୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାସବର୍ମା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫(ଖବର ଓଡିଶା): ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନରେ ଜାଲ କାର୍ଡ କରି ରାସନ ନେଇଥିବା ଉପଭୋକ୍ତା ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୪୨ କୋଟି ୧୩ ଲକ୍ଷ ୮୯ ହଜାର ୨୬୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ୩୩ କୋଟି ୨୪ ଲକ୍ଷ ୭୭ ହଜାର ୯୫୦ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ଦିଆ ସରିଲାଣି । ଅବଶିଷ୍ଟ ଅର୍ଥ ଫେରସ୍ତ କରାଯିବ। ଉପଭୋକ୍ତା ମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଂଟ ଦେଲେ ସାତ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ଫେରସ୍ତ ପାଇବେ। ସେମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସମସ୍ତ କେସ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟୀ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:Election-violence-in-Aul

ଆଳିରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ୧୦ ଆହାତ, ୩ ଗୁରୁତର

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:BJP-meet-DG-and-demand-to-solve-the-Podana-matter

ପୋଦନା ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଓ ପୋଡାଜଳା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଭେଟି ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଦାବି କଲା ବିଜେପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪(ଖବର ଓଡିଶା): ଗତ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପରବର୍ତ୍ତି ରାଜନୈତିକ ହିଂସାକାଣ୍ଡର ଶୀକାର ହେଉଛନ୍ତି ନିରୀହ ରାଜ୍ୟବାସୀ । ନିଜର ଲୋକପ୍ରିୟତା ହ୍ରାସ ପାଇବାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ପାରୁନଥିବା ଶାସକ ବିଜେଡି ହିଂସାପରାୟଣ ହୋଇ ଆତଙ୍କ ଓ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଆଳି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପୋଦନା ଗ୍ରାମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସର ଉପସ୍ଥିତିରେ ଶାସକ ବିଜେଡିର ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ଭିଆଇଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମର ନିରୀହ ମହିଳାମାନେ । ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ପୋଲିସ ପୋଦନା ଗ୍ରାମରେ କ୍ୟାମ୍ପ କରି ଥିବା ସତ୍ୱେ ଆଜି ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସେଠାରେ କ୍ରମାଗତ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାମାନ ହେବା ପୋଲିସର ଭୁମିକା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ସହ ଜାଣିଶୁଣି ପୋଲିସ ଅନ୍ଧ ସାଜିଛି ବୋଲି ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:Smart-city-disturbe-Odia-Bhasa-Bhawan

ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଭବନ ନିର୍ମାଣରେ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ବାଧକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪(ଖବର ଓଡିଶା): ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ଗଠନର ୮୦ ବର୍ଷ ପାଳନ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଭାଷା ଭବନ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଏହି ଭାଷା ଭବନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜମି ଯୋଗାଇ ଦେବା ସହିତ ଅର୍ଥ ବରାଦ କରିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ପୂର୍ତ ବିଭାଗକୁ ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ ବି ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଏହି ଜମିରେ ନିର୍ମାଣ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇ ଥିବାରୁ କାମ ଆଗେଇ ପାରୁନାହିଁ । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ବିଧାନସଭାରେ ଭାଷା ଭବନ ନିର୍ମାଣ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଉଠାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତରରେ ଏ କଥା କହିଛନ୍ତି ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:9-year-Naveen-not-visit-complain-house

୯ ବର୍ଷ ଧରି ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ଆସିନାହାନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪(ଖବର ଓଡିଶା): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରାୟ ୯ ବର୍ଷ ଧରି ଲୋକଙ୍କ ଆପତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ସଚିବାଳୟ ନିକଟରେ ଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ଆସିନାହାନ୍ତି। ଶେଷଥର ଲାଗି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ଆସିଥିଲେ ୨୦୦୮ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ ତାରିଖରେ। ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତରରେ ସାଧାରଣ ଅଭିଯୋଗ ଓ ପେନ୍ସନ୍ ପ୍ରଶାସନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ଦେଇଥିବା ତଥ୍ୟରୁ ଏହା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:Biju-Atma-Nijukti-Yojana-Self-Employment-Scheme-not-function

୨୦୧୫ରେ ଘୋଷିତ ବିଜୁ ଆତ୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା ଏଯାବତ୍ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇନାହିଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪(ଖବର ଓଡିଶା): ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନାମରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବିଜୁ ଆତ୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇନାହିଁ । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତରରେ ମାନ୍ୟବର ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ବିଧାନସଭାରେ ଦେଇଥିବା ଉତରରୁ ଏହା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 70