For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:National-poltics-maharashtra-bjp-presisdent-chandrakant-patil-government-formation-devendra-fadnavis

ପୁଣି ଦାବି କଲା ବିଜେପି- ସବୁଠୁ ବଡ ପାର୍ଟି ଆମର, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆମେ ସରକାର କରିବୁ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ 6 ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶାସନ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟର ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗୁଡିକ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସରକାର ଗଠନ କରିବାର ପ୍ରସାୟ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଶିବସେନା ସହ ଏନସିପି-କଂଗ୍ରେସର ଚୂଡାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି । ତିନି ଦଳର ସାଧାରଣ ସର୍ବନିମ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/11/2019
Khabar Odisha:National-poltics-Maharasthra-Shiv-Sena-Ncp-Congress-Agrees-On-Common-Minimumm-Programme-Know-The-Points

ଶିବସେନାର ହେବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଏହି ଫର୍ମୁଲାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଭାଗ କରିବେ ତିନି ଦଳ !

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନକୁ ନେଇ ଜାରି ରହିଥିବା ସସ୍ପେନ୍ସ ଶେଷ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦୀ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ସରକାର ଗଠନ କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, ଯେଉଁ ସରକାର ହେଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ପାଞ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ।

15/11/2019
Khabar Odisha:Politics-Odisha-BJD-appoints--Pranab-Prakash-Das-as-party-General-Secy-organisation-Sanjay-Das-Burma--Pratap-Deb-to-a-New-responsibilyof-the-party

ବିଜେଡିରେ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସଂଗଠନ ସଂପାଦକର ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୧୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପୁଣି ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କୁ ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜେଡିରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବିଜେଡିରେ ସଂଗଠନ ସଂପାଦକ ଦାୟିତ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ, ସଞ୍ଜୟ ଦାସ ବର୍ମା ଓ ପ୍ରତାପ କେଶରୀ ଦେବଙ୍କୁ ବଜେଡିରେ ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/11/2019
Khabar Odisha:national-political-odisha-rafale-verdict-bjp-to-hold-protest-outside-congress-office-demanding-apology-from-rahul-gandhi

ବିଜେପି ଚାହୁଁଛି ରାହୁଲଙ୍କ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା, କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ବାହାରେ କରିବ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଗତକାଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କ୍ଲିନଚିଟ୍ ମିଳିଛି। ଏହା ସହ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟ କ୍ଷମା କରିବା ସହ ଆଗକୁ ଏଭଳି ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେବାରି ନିବୃତ୍ତ ରହିବାକୁ ତାଗିଦ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ଏବେ ରାହୁଲ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ବୋଲି ବିଜେପି ଦାବି କରୁଛି। ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାହୁଲଙ୍କୁ ଦେଶ ନିକଟରେ କ୍ଷମା ମାଗିନେବା ଉଚିତ୍।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/11/2019
Khabar Odisha:Politics-Odisha-BJP-Arun-Singh-Targets-BJD-And-Congress

ରାଫେଲ ଚୁୁକ୍ତିକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଅରୁଣ ସିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୧୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ରାୟ ଆସିଛି । ଚୁକ୍ତିରେ ଅନିୟମତତା ନେଇ ଦାଖଲ ହୋଇଥବା ପୁନର୍ବାର ଯାଂଚ ଯାଚିକାକୁ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତିକୁ ଉପରେ ବୟାନକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ପ୍ରଭାରୀ ଅରୁଣ ସିଂ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/11/2019
Khabar Odisha:politics-odisha-maharashtra-government-formation-shivsena-ncp-and-congress-makes-common-minimum-progamme

ସରକାର ଗଠନର ନିକଟତର ହେଲେ ଶିବସେନା, ଏନସିପି, କଂଗ୍ରେସ ! ସ୍ଥିର ହେଲା ଏଜେଣ୍ଡା

ଗତ ଦିନରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ପ୍ରୟାସରେ ଜୁଟିଥିବା ଶିବସେନା, କଂଗ୍ରେସ ଓ ଏନସିପି ମଧ୍ୟରେ ଶେଷରେ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଉଥିବା ସଙ୍କେତ ମିଳୁଛି। ତିନି ପାର୍ଟି ଗୁରୁବାର ସରକାର...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-Shivsena-Comes-Out-Of-Matoshree-For-Making-Shivsainik-A-Chief-Minister-For-The-First-Time

କ୍ଷମତା ପାଇଁ ଶିବସେନା ଏଜେଣ୍ଡା ସହ ବଦଳାଇଲା “ମାତୋଶ୍ରୀ” କେନ୍ଦ୍ରୀତ ରାଜନୀତି

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଶିବସେନା ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି ବଦଳି ଯାଇଛି । ପାର୍ଟି ନିର୍ବାଚନ ପରେ ନା କେବଳ ନିଜର ଏଜେଣ୍ଡାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି ବରଂ ଏବେ ନିଜର କାମ କରିବା ଶୈଳୀରେ ମଧ୍ୟ ପରବର୍ତ୍ତନ କରିଛି । ପ୍ରଥମ ଥର ଠାକରେ ପରିବାରକୁ କେହି ନିର୍ବାଚନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ଏବେ ଶିବସେନା କଂଗ୍ରେସ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-Digvijay-Singh-Says-More-Than-Half-The-Congressmen-Dont-Know-About-Article-370

ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଲେ ଦିଗୁ, କହିଲେ- ଧାରା 370 କ’ଣ ଅଧା କଂଗ୍ରେସୀଙ୍କୁ ଜଣା ନାହିଁ

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଧାରା 370କୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ନିଷ୍ପତିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ଅବା ବିରୋଧ, ଏହା ଉପରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଭ୍ରମିତ ଥିବା ନଜର ଆସୁଛି । ଗୁରୁବାର ଦିନ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ଧାର 370 ଉଚ୍ଛେଦର ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା କଂଗ୍ରେସୀଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସର

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-Karnataka-Assembly-By-Election-Bjp-Released-The-List-Of-13-Candidates

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ: କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡିଏସର 13 ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଲା ବିଜେପି

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିଜର 13 ଜଣିଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଜାରି କରିଛି । ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ଯେଉଁ ପ୍ରମୁଖ ନାଁକୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି ସେଥିରେ ସୁଧାକର, ବିସି ପାଟିଲ, ଶିବରାମ ହେବ୍ବର, ଆନନ୍ଦ ସିଂହ, ଏସଟି ସୋମଶେଖର ଆଦି ସାମିଲ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଜେଡିଏସର ବିଦ୍ରୋହୀ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-bjp-leader-ravi-shankar-prasad-says-rahul-gandhi-should-apologize-on-rafale-matter-congress

ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମିଛ ପ୍ରଚାର କରିଛି କଂଗ୍ରେସ, ଦେଶକୁ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ରାହୁଲ-ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ

ରାଫେଲ ବିମାନ ଚୁକ୍ତି ସହ ଜଡିତ ଥିବା ଅପରାଧିକ ଅବମାନନା ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କଂଗ୍ରେସ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ୱାୟନାଡର ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ କ୍ଷମାକୁ ସ୍ୱିକାର କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଜାରିନାମା ସହ ଜଡିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ପୁନର୍ବିଚାର ମାମଲାକୁ ଖାରଜ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-Karnataka-15-Rebel-MLAs-Join-BJP-Today-Congress-And-JDS

କର୍ଣ୍ଣାଟକ: ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ 15 ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକ, ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦଳ ଦେଇ ପାରେ ଟିକେଟ୍‌

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ଉପନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ନେଇ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିବା ପରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ 17 ଜଣ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 15 ଜଣ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଦଳୀୟ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ସମାରୋହରେ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବିଜେପିର ସଦସ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-Bjp-President-Amit-Shah-Broke-His-Silence-On-Maharashtra-Political-Situation-Supports-Governor-Move

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତି ଉପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଶାହା, କହିଲେ- ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଜାରି ରହିଥିବା ରାଜନୈତିକ ଘଟଣାକ୍ରମ ଉପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଶାହା କହିଛନ୍ତି ପାର୍ଟିକୁ ଶିବସେନାର ଦାବି ସ୍ୱିକାର ନୁହେଁ । ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଅନେକ ଥର ମୁଁ ଏବଂ ପିଏମ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସାର୍ବଜାନୀକ ଭାବେ କହିଥିଲୁ ଯେ ଯଦି ଆମର ମେଣ୍ଟ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/11/2019
Khabar Odisha:state-odisha-govt-is-trying-to-make-people-alcoholic

ଗାଁ ଗାଁରେ ମଦ ଦୋକାନ କରିବାକୁ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ କରିବେ ସରକାର, ବିରୋଧ କଲେ ବିରୋଧୀ ଓ ଶାସକ

ଓଡିଶାରେ ବହିବ ମଦର ବନ୍ୟା। ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବ ମଦୁଆଙ୍କ ଉତ୍ପାତ୍ତ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗାଁରେ ଖୋଲିବ ନୂଆ ନୂଆ ମଦ ଦୋକାନ। ଏଥିପାଇଁ ଖୋଦ୍ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ମଦ ଦୋକାନ ପାଇଁ ସଠିକ୍ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ କରି ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ବିରୋଧୀ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିବା ସହ ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସରକାରଙ୍କ ମଦ ବନ୍ୟା ବିଚାର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅଧିକ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ସୌମ୍ୟ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-mumbai-sanjay-raut-said-that-the-cm-will-be-of-shiv-sena-only

ହସ୍ପିଟାଲରୁ ବାହାରି ଦମ୍ଭୋକ୍ତି ଦେଖାଇଲେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ, କହିଲେ- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବସେନାରୁ ହିଁ ହେବ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶାସନ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷମତାର ସଂଗ୍ରାମ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନି । ଶିବସେନା, ଏନସିପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଲଗାତାର ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହିଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟ ଲୀଲାବତୀ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେବା ପରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପରବର୍ତ୍ତୀ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-Supreme-Court-Judgement-Upholding-Disqualification-Of-Karnataka-Mlas-How-Will-Change-The-Bjp-Politics

କର୍ଣ୍ଣାଟକ: ୟେଦିୟୁରପ୍ପାଙ୍କୁ ଦରକାର ଛଅ ବିଧାୟକ, "ସୁପ୍ରିମ" ନିଷ୍ପତି ପରେ ବିଜେପିର ବଢିଲା ଚିନ୍ତା

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଜେଡିଏସର 17 ଅଯୋଗ୍ୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ଯାଚିକା ଉପରେ ସୁପ୍ରମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତି ୟେଦିୟୁରପ୍ପା ସରକାରର ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିଜର ରାୟରେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିବା ନେଇ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭାର ପୂର୍ବତନ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/11/2019
Khabar Odisha:state-odisha-M-Naveen-Patnaik-directs-party-MLAs-to-be-punctual-in-attending-OdishaAssembly-proceedings

ବିଧାୟକଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଇଲେ ନବୀନ, ଏଣିକି ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିଲେ ନେବାକୁ ପଡିବ ଅନୁମତି

ବିଧାନସଭାରେ ଶାସକ ଦଳ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ଦଳୀୟ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦୈନିକ ବିଧାନସଭାରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିପରି ଯେଉଁ ବିଧାୟକ ୨ ଦିନରୁ ଅଧିକ ଦିନ ଛୁଟିରେ ଯିବେ ତାଙ୍କୁ ଅନୁମତି ନେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଭଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/11/2019
Khabar Odisha:state-odisha-assembly-live-update

ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପରେ ଗୃହ ମୁଲତବୀ

ଆଜିଠାରୁ ଷୋଡଶ ବିଧାନସଭାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତେବେ ଗୃହର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ଆରମ୍ଭରୁ ଉଭୟ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସର ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତାଙ୍କ ହଟଗୋଳରେ ଗୃହ କମ୍ପିଛି। ଫଳରେ ଦିନ ୩ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ ରଖାଯାଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/11/2019
Khabar Odisha:state-odisha-Bijepur-MLA-rita-sahoo-took-oath-in-Bidhansabha

ଶପଥ ନେଲେ ବିଜେପୁର ବିଧାୟିକା ରୀତା ସାହୁ

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବିଜେପୁର ମହାସମରରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରୀତା ସାହୁ ବହୁମତ ପାଇ ବିଜୟିନୀ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେପୁର ବିଧାୟିକା ଭାବେ ରୀତା ସାହୁ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। ବାଚସ୍ପତି ସୂର‌୍ୟ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ରୀତାଙ୍କୁ ଶପଥ ପାଠ କରାଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/11/2019
Khabar Odisha:politics-odisha-maharashtra-president-rule-bjp-narayan-rane-attacks-shiv-sena

ସରକାର ଗଢ଼ିବ ବିଜେପି, ୧୪୫ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ସହିତ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବୁ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶାସନ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ରାଜନୀତି ଆହୁରି ତୀବ୍ରତର ହୋଇଛି। ଏନସିପି-କଂଗ୍ରେସ, ଶିବସେନା ଓ ବିଜେପି ନିଜ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ନାରାୟଣ ରାଣେ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/11/2019
Khabar Odisha:National-politics-Shiv-Sena-NCP-Press-Conference-Over-Maharashtra-Crisis-Uddhav-Thackeray-Sharad-Pawar-BJP-Congress

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରି ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର କରିବା ପିଲା ଖେଳ ନୁହେଁ-ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶାସନ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ଶିବସେନା ପ୍ରମୁଖ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ସାମ୍ୱାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଛନ୍ତି । ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପିକୁ 48 ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଦିଆଗଲା । କିନ୍ତୁ ଶିବସେନାକୁ 24 ଘଣ୍ଟାର ସମୟ ଦିଆଗଲା । ଆମକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବା ସମୟ ଦିଆଗଲାନି । ଆମେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଆଗରେ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/11/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 288