For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:happy-diwali-2017-mahalaxmi-temple-ratlam-madhya-pradesh-prasad-gold-ornaments-rupees

ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିର: ଟଙ୍କା ବିଡା ଲାଗିହୁଏ ଭୋଗ, ପ୍ରସାଦରେ ମିଳେ ସୁନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର୧୮ (ଖବର ଓଡିଶା): ଦୀପାବଳିରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଇଥାଏ । ଲୋକମାନେ ନିଜ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଅନୁସାରେ ମାଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଭେଟ ଚଢାଇଥାନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇଥାନ୍ତି । ଭାରତରେ ଏମିତି ଏକ ମନ୍ଦିର ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ଦୀପାବଳିରେ ମାଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ନୋଟର ବିଡା, ସୁନା, ରୂପା, ଅଳଙ୍କାର ଆଦି ଚଢାଯାଇଥାନ୍ତି । ବଦଳରେ ପ୍ରସାଦ ସ୍ୱରୂପ ସେହି ଧନରାଶି କିମ୍ବା ମୂଲ୍ୟବାନ ବସ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ପରେ ଫେରସ୍ତ ପାଇଥାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/10/2017
Khabar Odisha:dhanteras-most-shubh-muhurt-for-shopping-and-pujan

ଜାଣନ୍ତୁ ଧନତେରସ୍‌ରେ ପୂଜା ଓ କ୍ରୟକରିବାର ଶୁଭ ମୂହୂର୍ତ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ଵର, ଅକ୍ଟୋବର୧୭ (ଖବର ଓଡିଶା) : ଧନତେରସକୁ ବହୁତ ଶୁଭ ଦିନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ମାନ୍ୟତା ଅଛି ଯେ ଏହି ଦିନରେ ଯେ କୌଣସି ସାମଗ୍ରୀ କିଣିଲେ ବହୁତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଓ ଗୃହକୁ ସୌଭାଗ୍ୟ ଆଣିଥାଏ । ଏହି ଦିନ କ୍ରୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମାଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଓ ଧନର ଦେବତା କୁବେର ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି ଓ ଧନସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତିର ବରଦାନ ଦେଇଥାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/10/2017
Khabar Odisha:lifestyle-dhanteras-special-rangoli-tips

ଦୀପାବଳିରେ ରଙ୍ଗୋଲିରେ ସଜାନ୍ତୁ ଘରକୁ, ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୧୦ଟି ଟିପ୍ସ

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ଅକ୍ଟୋବର16(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):ଧାରଣତଃ ଦୀପାବଳିକୁ ଆଲୋକର ପର୍ବବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଦିନ ରଙ୍ଗୋଲି ତିଆରି କରିବାକୁ ସେତେ ହିଁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥାଏ ଯେତେ ଦୀପ ଦ୍ୱାରା ଗୃହକୁ ଆଲୋକିତ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/10/2017
Khabar Odisha:what-zodiac-signs-lie-about

କିଏ କଉ କଥାରେ କହିଥାନ୍ତି ବେଶୀ ମିଛ, ଜାଣନ୍ତୁ ରାଶି ଅନୁସାରେ

ମିଛ ତ ସମସ୍ତେ କହନ୍ତି , ଏହି କଥାରେ କେହି ଯଦି ମନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବି ମାନିବା କଥା ନୁହେଁ । କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ମିଛ କହିବାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ଥାଆନ୍ତି କିନ୍ତୁ କେହି କେହି ଦରକାର ପଡିଲେ କିମ୍ବା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ମିଛ କହିଥାନ୍ତି । ଆମେ ଏହା କହୁନାହୁଁ ଯେ ମିଛ ଭଲ, ଖରାପ ବା ସ୍ୱାର୍ଥ ,ନିଃସ୍ୱାର୍ଥ।। କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି ଏହା ନିଚ୍ଛକ ସତ୍ୟ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/10/2017
Khabar Odisha:dont-do-this-type-of-work-occassion-of-diwali

ଦୀପାବଳିର ଶୁଭ ଦିନରେ ଭୁଲରେ ବି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୭ କାର୍ଯ୍ୟ, ରୁଷ୍ଟ ହେବେ ମାଁଲକ୍ଷ୍ମୀ

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ଅକ୍ଟୋବର୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦୀପାବଳି ଅକ୍ଟୋବର ୧୯ରେ ପାଳନ କରାଯିବ। ଏହି ଦୀପାବଳି ପର୍ବ ପାଇଁ ପୁରା ଦେଶରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଦୋକାନ ବଜାର...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/10/2017
Khabar Odisha:bjd-councillor-laxmidutta-murder-Gunjam-Police-Investigation

ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଏହି ଦିଗ ପ୍ରତି କାହିଁକି ଆଖିବୁଜିଛି ?

ମୃତ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧତ୍ତ ପ୍ରଧାନ ପୁର୍ବରୁ ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ (ଶୁକୁରା ବେହେରା)ରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ସେହି ଶକୁରା ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଗଂଜାମ ପୋଲିସ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା ଯିଏକି ମୁଖ୍ୟ ଷଡଯନ୍ତ୍ରକାରି ଥିଲାବୋଲି ମୃତ ଶୁକୁରା ବେହେରାର ପରିବାର ଲୋକ ଅଭିେଯାଗ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାରୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା । ପରେ ଅଦାଲତରେ ଜଣେ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ନେତାଙ୍କର ପିଟିସନ ଫାଇଲ ହେଲା ପରେ ପୋଲିସ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ପରିସର ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲା । ପରେ ମୃତ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ସେହି ମାମଲାରେ ଜାମିନ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ମାମଲା ଏବେ କୋର୍ଟରେ ବିଚାରଧୀନ ଅଛି । ତେଣୁ ଗଂଜାମ ପୋଲିସ ଯେ ନିରପେକ୍ଷ ନୁହେଁ ବଂର ରାଜନୈତିକ ଚାପର ବଶବର୍ତୀ ହୋଇଆସିଛି ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ । ପୋଲିସ ଏବେ ରାଜନୈତିକ ଚାପରେ ବଶବର୍ତୀ ହୋଇନାହିଁ ତ ଏହା ଏବେ ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/09/2017
Khabar Odisha:CBI-Naveen-Niwas-Saroj-Sahu-Biju-Janata-Dal

ନବୀନ ନିବାସରେ ପଶିବ ସିବିଆଇ ?

ସରୋଜ ଠାରୁ କିଛି ଏପରି କାଗଜ ପତ୍ର ଏବେ ସିବିଅାଇ ହାତରେ ପଡିଛି ଯେଉଁ କାଗଜ ପତ୍ର ଅାଧାରରେ ସିବିଅାଇ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଜେରା ପାଇଁ ଡାକିପାରେ । ସରୋଜ ପାଖରୁ ପାଇଥିବା ଅନେକ ତଥ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅାକାଉଣ୍ଟ ବିଷୟରେ କିଛି ସନ୍ଦେହ ଜନକ ତଥ୍ୟ ସିବିଅାଇ ପାଇଛି । ସେ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ମୁଖିଅା ଭାବରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ସମ୍ମନ କରିପାରେ ସିବିଅାଇ । ଅାଗରୁ ଏକ ମାମଲା ହାଇକୋର୍ଟରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ନିବାର୍ଚନ ଖର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚାଲିଛି । ବିଜୁ ଜନତା ଦଳକୁ କିଛି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅାକାଉଣ୍ଟରୁ ପଇସା ଅାସିବା କଥାର ଅଭିଯୋଗ ଅାଗରୁ କିଛି ସୁଚନା ଅଧିକାର କର୍ମୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

Anil Biswal 21/09/2017
Khabar Odisha:Law-will-take-its-course-Of-Naveen-Pattnaik-Changed

ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବଦଳିଲା ନବୀନଙ୍କର “ଲ ଓିଲ ଟେକ ଇଟସ କୋର୍ସ” ର କଥା

ଆଗରୁ ଯେତେବେଳେ କାହା ବିରୁଦ୍ଧରେ କିଛି ବି ଦୁର୍ନିତି ଆସୁଥିଲା ସିଏ ମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତୁ କି ବିଧାୟକ ହୁଅନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରାଥମିକ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି । ସବୁବେଳେ “ଲ ଓିଲ ଟେକ ଇଟସ କୋର୍ସ ” ଭଳି କଥା କହୁଥିବା ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ପ୍ରଭାତ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ଗିରଫକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଦଳ ବିଜେଡି ଆଜି ପ୍ରେସ ମିଟରେ ପ୍ରଭାତ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ଗିରଫଦାରିକୁ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ବିରୋଧ କରିବା ସହ ସେ ଚିଟ ଫଣ୍ଡ ଭଳି ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ ଥିବା ସତ୍ୱେ ପ୍ରଭାତ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ ପୁରା ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ବିଜେଡି ଆଗକୁ ଆସିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/09/2017
Khabar Odisha:Free-Medicine-Are-Not-Available-In-Medical-College-And-District-Hospital--CAG

ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟମାନଙ୍କରେ ନାହିଁ ଜୀବନ ରକ୍ଷାକାରୀ ଔଷଧ – ସିଏଜି

ହେଲେ ସିଏଜି ପକ୍ଷରୁ ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବଛାଯାଇଥିବା ୧୦ଟି ଡାକ୍ତରଖାନା ମଧ୍ୟରୁ ୮ଟି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଜୀବନ ରକ୍ଷାକାରି ଭଳି ଔଷଧର ଅଭାବ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସିଏଜି ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଅଡିଟ ବେଳେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିସ୍ତ୍ରିତ ହେଉଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସିଏଜି ଅଧିକାରୀ ମାନେ ମାଗଣା ଔଷଧ ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ । ପଚରାଯାଇଥିବା ମୋଟ ୪୧ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫ ଜଣ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଔଷଧ ନଥିବା କାରଣରୁ ବଜାରରୁ କିଣିକରି ଆଣିଥିବା କଥା ସିଏଜି ଅଧିକାରୀ ମାନେ ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଯଦି ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଏହି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ତା ହେଲେ ଗାଁ ଗହଳିରେ ଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଅବସ୍ଥା କଣ ଥିବା ତାହା ଅନୁମେୟ ।

Anil Biswal 16/09/2017
Khabar Odisha:Odisha-journalist-Health-Insurance

ସାମ୍ବାଦିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବୀମା ଯୋଜନାରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଜଣେ ହେଲେ କେହି ସାମିଲ ହୋଇନାହାନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୨(ଖବର ଓଡିଶା): ଏଯାବତ୍‌ ଓଡ଼ିଶାର ଜଣେ ହେଲେ ସାମ୍ବାଦିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବୀମା ଯୋଜନାର ସୁଫଳ ନେଇପାରି ନାହାନ୍ତି । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ବିଧାନସଭାରେ ପଚାରିଥିବା ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଲିଖିତ ଉତ୍ତରରେ ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିକ୍ରମ କେଶରୀ ଆରୁଖ ଦେଇଥିବା ତଥ୍ୟରୁ ଏହା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/09/2017
Khabar Odisha:egg-attack-to-MLA-or-Minister

ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ନେତାଙ୍କୁ ଅଣ୍ଡାମାଡ଼ : ୧୫ଟି ଘଟଣାରେ ୮୯ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୧(ଖବର ଓଡିଶା): ତିନିବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଅନ୍ୟୁନ ୧୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅନ୍ୟ ନେତାମାନଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ ଅଣ୍ଡାମାଡ଼ ତଥା ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ଏଥିରୁ ତିନୋଟି ଘଟଣା ବିଜେପିର ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅବଶିଷ୍ଟ ୧୩ଟି ହୋଇଛି ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଉପରେ । ୧୫ଟି ଅଣ୍ଡାମାଡ଼ ଓ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ୮୯ ଜଣ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଘଟଣାରେ ଏଯାବତ୍‌ ପୋଲିସ କାହାକୁ ଧରିନାହିଁ । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଧାନସଭାରେ ଦେଇଥିବା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟରୁ ଏହା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/09/2017
Khabar Odisha:Right-To-Information-RTI-Biju-Babus-Dream-CMO

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ବିଜୁ ବାବୁଙ୍କର କେତୋଟି ସ୍ୱପ୍ନ ପୁରଣ ହୋଇଛି କେତୋଟି ବାକି ଅଛି ?

ଜଣେ ସୂଚନା ଅଧୀକାର କର୍ମୀ ସୁଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବିଜୁ ବାବୁଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ ସମ୍ବଦ୍ଧିୟ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିବାର ସୁଚନା ମିଳିଛି । ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ୨୦୦୫ ଅନୁସାରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ଏହି ପ୍ରଶ୍ନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ସେ ପଚାରିଛନ୍ତି କି, ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ସବୁ କଣ ଥିଲା ଏବଂ ସେହି ସ୍ୱପ୍ନମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ନବୀନ ବାବୁ କେତୋଟି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୁରଣ କରିପାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଉ କେତୋଟି ସ୍ୱପ୍ନ ବାକି ଅଛି ? ଏହାର ତାଲିକା ଦେବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଲୋକସୂଚନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସେ ଅାବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/09/2017
Khabar Odisha:7th-Pay-Commission-Odisha-Government-Nothing-For-Contractual-School-Teacher

କାହା ଘରେ ଘିଅ ମହୁ କାହା ଘରେ ବାସି ପଖାଳ : ସଚିବ କିରାଣୀ ମାଲେ ମାଲ ଠିକା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ପଚାରେ କିଏ ?

ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସପ୍ତମ ବେତନ କମିସନ ହାରରେ ଦରମା ଦେବା ବାବଦରେ ବାର୍ଷିକ ଅଧିକ ୪୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ମୁଣ୍ଡାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ସରକାର ଏହି ଅର୍ଥ ଭରଣା ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ଠିକା ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କ ଦରମା ବାବଦରେ ସରକାରଙ୍କୁ ବାର୍ଷିକ ମାତ୍ର ୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଧିକ ପଡିଥାନ୍ତା । ସରକାର ୪୫୦୦ କୋଟିର ବୋଝ ସହି ଭଲ ଦରମା ପାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ହେଲେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଦରମାଠାରୁ କମ ଦରମା ପାଉଥିବା ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାହାନ୍ତି । ସରକାର କାହାକୁ ଅଧିକ ଖୁସି କରିବା ୪୫୦୦ କୋଟିର ଅାର୍ଥିକ ବୋଝ ମୁଣ୍ଡେଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ହେଲେ ମାସକୁ ୪୦୦୦ , ୫୦୦୦ ଟଙ୍କାରେ ସ୍କୁଲରେ ଚାକିରି କରୁଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଇଁ ବାର୍ଷିକ ମାତ୍ର ୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାହାନ୍ତି ।

Anil Biswal 30/08/2017
Khabar Odisha:Prasanna-Kumar-Patasani-Performance-In-Lok-Sabha

ଗଣେଶ ପରିକ୍ରମାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି ବାବା ପାଟ୍ଟସାହାଣି, ୩ ବର୍ଷରେ ଲୋକସଭାରେ ପଚାରିଛନ୍ତି ମାତ୍ର ୩ଟି ପ୍ରଶ୍ନ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/08/2017
Khabar Odisha:Siddhanta-Mohapatra-Lok-Sabha-Performance

ଫିଲ୍ମ ସୁଟିଙ୍ଗରେ ଆଗ, ହେଲେ ସଂସଦରେ ଲୋକଙ୍କ କଥା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ସମୟ ନାହିଁ

Anil Biswal 12/08/2017
Khabar Odisha:inagurate-3-days-art-comitation-at-jayadev-bhawan

ଉଦଘାଟିତ ହେଲା ତିନିଦିନିଆ ଶିଳ୍ପୀ ଶିବିର : ଯୋଗଦେଲେ ୫୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶିଳ୍ପୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୧୦(ଖବର ଓଡିଶା) : ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହର ୨୦୦ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଆଜି ଶିଳ୍ପୀ କର୍ମଶାଳା ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି । ଏହି କର୍ମଶାଳା ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହର ବୀରତ୍ୱର ଗାଥାକୁ ୫୫ଜଣ ପ୍ରବୀଣ ଓ ନବୀନ ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ସେମାନଙ୍କର ତୂଳୀ ଓ କାନଭାସର ସ୍ପର୍ଶରେ ଜୀବନ୍ତ କରିବେ । ବିଶିଷ୍ଟ ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀମାନେ ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହ ପୃଷ୍ଠଭୂମିର ଏହି ଚିତ୍ରଶାଳା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ତିନିଦିନିଆ କର୍ମଶାଳା ରାଜଧାନୀର ଜୟଦେବ ଭବନଠାରେ ୧୦ତାରିଖରୁ ୧୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ୧୩ ତାରିଖରୁ ୧୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲଳିତକଳା ଏକାଡ଼େମୀଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/08/2017
Khabar Odisha:Cross-Voting-In-BJD-Vice-President-Election

ବିଜେଡିରେ କ୍ରସ ଭୋଟିଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟ, ସନ୍ଦେହରେ ୪ ଲୋକସଭା ସାଂସଦ

Anil Biswal 06/08/2017
Khabar Odisha:Pinaki-Mishra-Avoid-About-Benami-Transaction-Of-BJD

ବୁଝେଇଲେ କମ ଲୁଚେଇଲେ ଅଧିକ

Anil Biswal 29/07/2017
Khabar Odisha:BJD-Election-Fund-Irregularities-Gunjam-Collector-Saying-Political

ବିଜେଡିର ନିର୍ବାଚନ ଅର୍ଥ ହେରଫେର ମାମଲା, ଆଗକୁ ଡେଇଁଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ! ପଢେଇଲେ ଆଇନର ଗଣିତ !

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/07/2017
Khabar Odisha:Naveen-Patnaik-Clean-Image-Drama

ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ନା, ବ୍ୟାଙ୍କ ବିବରଣୀରେ ହଁ, ପଦାରେ ପଡିଲାଣି ନବୀନଙ୍କ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଚେହେରା

Anil Biswal 22/07/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6
Next Last Page 1 of 6