For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:Indian-Businessmen-going-to-abrod-country-after-chiiting--the-bank

ଦେଶକୁୁ ଚୂନ ଲଗାଇ ବିଦେଶ ପଳାଇଯାଇଥିବା କେତେକ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ

ଆମ ଭଳି ସାଧାରଣ ଲୋକେ ନିଜ ଆୟର ସଂଚୟକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରି ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜମା ଦେଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କେତେକ ଧନୀ ଶ୍ରେଣୀର ବ୍ୟବସାୟୀ ସରକାର ଓ ଜନତାଙ୍କୁ ଚୂନ ଲଗାଇ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ୁ ଚଂଚକତା ଦେଖାଇ ଲୋନ୍ ପରେ ଲୋନ୍ ଉଠାଇ ହଜାର ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକି, ଦେଶକୁ ଲୁଟ୍ କରି ବାହାର ଦେଶକୁ ଚମ୍ପଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା କେଉଁ ମାନେ କେତେ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍ କରି ଭାରତରୁ ଫେରାର୍ ଅଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/02/2018
Khabar Odisha:a-cup-of-water-can-avoid-your-poorness

ଏକ ଗିନା ପାଣିରେ ହଟିଯିବ ଗରିବ ସମସ୍ୟା

ଫେବୃଆରୀ ୧୫ ( ଖବର ଓଡିଶା ): କେବେ ଭାବିଛନ୍ତି କି ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଗିନା ପାଣିରେ ଆପଣଙ୍କର ଗରିବ ହଟିଯିବ ବୋଲି । ତାହା ହେଲେ ଏବେ ଭାବନ୍ତୁ, କାରଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାତ୍ର ଏକ ଗିନା ପାଣିରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ କିପରି ହଟୁଛି ତାହାର ଉପାୟ ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/02/2018
Khabar Odisha:a-person-who-sells-pakoda-has-funeral-of-2091-dead-bodies-in-munger

ପକୁଡ଼ି ବିକୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରି ସାରିଛନ୍ତି ୨୦୯୧ ଶବର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର

ମୁଙ୍ଗେର, ଫେବୃଆରୀ୧୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୁରା ଦେଶରେ ଏବେ ପକୁଡ଼ିକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଜାରି ରହିଛି। ପକୁଡି ଏବେ ରାଜନୈତିକ ପାର୍ଟିକୁ ରାଜନୀତି କରିବାର ଖୋରାକ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇଛି। ମାତ୍ର ବିହାରରେ ଏମିତି ଏକ ପକୁଡି ବିକାଳି ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ଏଥିରୁ କେବଳ ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/02/2018
Khabar Odisha:Kunduli-Gang-Rape-Victim-Suicide-Case-Blames-Odisha-Police

କୁନ୍ଦୁଲି ପିଡିତାଙ୍କ ଖୁଡିଙ୍କର ଚାଂଚ୍ୟଲକର ବୟାନ “ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଦିନ ସକାଳେ ଆସିଥିଲେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଧମକାଇଥିଲେ”

ଅାତ୍ମହତ୍ୟା ଦିନର ଘଟଣା କଥା କହି ତାଙ୍କ ଖୁଡି କହିଛନ୍ତି, “ଅାମର ଘରେ ପାଇଖାନା ସୁବିଧା ନାହିଁ । ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଝିଆରି ରାସ୍ତା ସେପଟକୁ ଯାଇଥିଲା । ଆଉ ସେତିକି ବେଳେ କିଛି ପୋଲିସ ଆସିଥିଲେ ଆଉ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । କହିଥିଲେ ଯାଇକି କହିଦେ ତୋର କିଛି ହୋଇନାହିଁ ନହେଲେ ତୋ ଖୁଡିକୁ ଅାମେ ଏମିତି କରିବୁ । ତୁ ଭାବିନଥିବୁ ତୋ ଘର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଅାମେ ଏମିତି କରିବୁ ।”

Anil Biswal 16/02/2018
Khabar Odisha:Film-star-cum-Politician

ଓଡ଼ିଶା ରାଜନୀତିରେ ଭାଗ୍ୟ ପରିକ୍ଷା କରିଥିବା କିଛି ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାର ଓ ସୁପର ଷ୍ଟାରଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ

ଓଡ଼ିଶାରେ ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାର ମାନେ କଳାକାର ଜୀବନର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସହିତ ରାଜନୀତିର ପଶାପାଲିରେ ଯୋଗଦାନ କାରିବା ସହ ଲୋକମାନଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଏବଂ ସଫଳତା ଲାଭ କରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଓଡ଼ିଆ ସିନେ ଜଗତରୁ ରାଜନିତିକୁ ଆସିଥିବା କିଛି ଷ୍ଟାର ଓ ସୁପରଷ୍ଟାର ମାନଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ଜୀବନୀ ଓ ସଫଳତା ସମ୍ପର୍କରେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/02/2018
Khabar Odisha:What-is-the-real-story-of-Valentines-Day

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ ଡେ: ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହି ଦିବସଟି କେବେଠାରୁ ପାଳନ ହେଉଛି ଏବଂ କାହିଁକି, ପଢନ୍ତୁ ପୂରା କାହାଣୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃୟାରୀ ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାତି ପାଇଲେ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ ଡେ'। ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କର ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷୀତ ତଥା ପସନ୍ଦିତ ଦିନ । ଫେବୃୟାରୀ ୭ ତାରିଖରେ ରୋଜ ଡେ' ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୮ରେ ପ୍ରପୋଜ୍ ଡେ', ୯ରେ ଚକୋଲେଟ ଡେ',୧୦ରେ ଟେଡି ଡେ',୧୧ରେ ପ୍ରମିଜ୍ ଡେ', ୧୨ରେ ହଗ୍ ଡେ', ୧୩ରେ କିସ୍ ଡେ' ଏବଂ ଶେଷରେ ୧୪ ତାରିଖରେ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ ଡେ'। ୭ ତାରିଖ ରୋଜ ଡେ' ରେ ଗୋଲାପ ଫୁଲ ପ୍ରଦାନ କରି ନିଜର ଭାବ ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଦିନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୮ ତାରିଖ ପ୍ରପୋଜ୍ ଡେ' ଭାବନା ବ୍ୟକ୍ତ ସୂଚିତ କରିବାର ଦିନ ହୋଇଥାଏ। ୯ ତାରିଖରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ଚକୋଲେଟ୍ ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ବେଳେ ୧୦ ତାରିଖ ଟେଡି ଡେ' ରେ ଟେଡି ଉପହାର ଦେଇ ଥାଆନ୍ତି। ୧୧ ତାରିଖରେ ପ୍ରମିଜ୍ ଡେ' ରେ ଉଭୟ ଉଭୟଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥାଆନ୍ତି। ୧୨ ତାରିଖରେ ହଗ୍ ଡେ' ରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାର ଦିନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୩ ତାରିଖ କିସ୍ ଡେ'।ଏବଂ ଏହା ଶେଷ ହୋଇଥାଏ ୧୪ ତାରିଖ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ଡେ' ରେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/02/2018
Khabar Odisha:only-one-man-dug-pond-during-27-years

ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟହେବେ, ଏକୁଟିଆ ୨୭ ବର୍ଷ ଧରି ଖୋଳି ଦେଲେ ପୋଖରୀ

ମାଲକାନଗିରି, ଫେବୃଆରୀ୧୩:( ଖବର ଓଡିଶା ): କଥାରେ ଅଛି ମନୋବଳ ଦୃଢ ଥିଲେ ସବୁ ସମ୍ଭବ । ଏହିପରି ଏକ କାମ କରିଛନ୍ତି ଛତିଶଗଡ ରାଜ୍ୟର ହେକୋରିଆ ଜିଲ୍ଲା ସାଜାପାହାଡ ଗ୍ରାମର ଶ୍ୟାମଲାଲ । ଏପରି ଏକ ଦୁଃସାହାସ କାମ ପାଇଁ ଅଗଷ୍ଟ ୨୬ ତାରିଖର ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/02/2018
Khabar Odisha:Open-hotel-at-the-age-of-24-foborce--published-the-success-story-of-her

୨୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଖୋଲିଥିଲେ ନିଜର ହୋଟେଲ, ଫୋବର୍ସ ତାଲିକାରେ ଯୋଡ଼ି ହେଲା ନାମ

ମୁମ୍ବାଇ, ଫେବୃଆରୀ ୧୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ନିକଟରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ପତ୍ରିକା ଫୋବର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ୩୦-୨୦୧୮ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶିତ କରିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ୩୦ ବର୍ଷ ବୟସରୁ କମ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଯୁବାବର୍ଗଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏଥିରେ ମୁମ୍ବାଇ ବାସିନ୍ଦା ୨୫ ବର୍ଷିୟା ଶ୍ରଦ୍ଧ ଭନସାଲୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯିଏକି ବର୍ଷେ ତଳେ ନିଜର ଏକ ହୋଟେଲ ଖୋଲି କମ୍ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଅର୍ଜନ କରିପାରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 12/02/2018
Khabar Odisha:B-Gopamma-Odishas-Very-Own-Pad-Woman

ଓଡ଼ିଶା’ର ‘ପ୍ୟାଡ୍ ଓମ୍ୟାନ୍’ - ବି. ଗୋପାମ୍ମା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃୟାରୀ ୧୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ନିକଟରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଅଭିନୀତ ‘ପ୍ୟାଡ଼୍ ମ୍ୟାନ୍’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଆଦୃତ ଲାଭ କରିପାରିଛି। ଅରୁଣାଚଳମ୍‌ ମୁରୁଗାନାଥନ୍‌ଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଏହି ସିନେମା ଆଧାରିତ ଅଟେ। ଅରୁଣାଚଳମ୍‌ ହେଉଛନ୍ତି ଗ୍ରାମୀଣ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଋତୁସ୍ରାବ ସମୟରେ ଜରୁରୀ ଇକୋ ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି ଓ ପକେଟ୍‌ ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି ନାପକିନ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି। ତେବେ ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ସେହିପରି ଓଡ଼ିଶାର ଜଣେ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି, ଯେ ‘ପ୍ୟାଡ୍ ଓମ୍ୟାନ’ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/02/2018
Khabar Odisha:

ପିଲାଦିନ ଦୁଃଖରେ କାଟିଥିଲେ ବଡ ହେଲେ ଦେଖାଯାଏ ଏ ସବୁ ସମସ୍ୟା

ଫେବୁଆରୀ ୧୧ :( ଖବର ଓଡିଶା ): ପିଲାଦିନର ପ୍ରଭାବ ବଡ ହେବା ପରେ ଅନୁଭୂତ ହୁଏ ବୋଲି ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ । ପିଲାଟି ଦିନରୁ ଶିଶୁଟିଏ ଯେଉଁଭଳି ପରିବେଶରେ ବଢିଥାଏ, ତାହା ବଡ ହେବା ପରେ ପ୍ରଭାବିତ କରେ । ତେବେ ନିମ୍ନରେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଉଲ୍ଲେଖ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/02/2018
Khabar Odisha:8-Strange-Similarities-Between-Greek-And-Indian-Mythology

ଦେଖନ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ଦେବତା ଯାହା ଭାରତ ଓ ଗ୍ରୀକରେ ପୂଜା ପାଆନ୍ତି

ଭାରତର ପ୍ରାଚୀନ ସଭ୍ୟତା ଏବଂ ଗ୍ରୀକର ପ୍ରାଚୀନ ସଭ୍ୟତା ମଧ୍ୟରେ ଏମିତି କିଛି ଅନେକ ଦେବତା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅନ୍ୟ ନାମରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ରୂପରେ ପୃଥିବୀ ପୃଷ୍ଠରେ ଆର୍ବିଭାବ ହେଇଥିଲେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଦେବତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଯେଉଁମାନେ ଗ୍ରୀକ୍ରେ ଅନ୍ୟ ଚରିତ୍ରରେ ପୂଜା ପାଇଥାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/02/2018
Khabar Odisha:Shivratri-special

ଶିବରାତ୍ରିରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ୧୦ଟି ଦାନ, ସବୁ ବିପତ୍ତିରୁ ଦୂର କରିବେ ପ୍ରଭୁ ଶିବ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/02/2018
Khabar Odisha:

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ଏହି ଦିଗରେ କରନ୍ତୁ ସ୍ନାନାଗାର, ଶୁଭ ହିଁ ଶୁଭ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/02/2018
Khabar Odisha:valentine-week-people-of-these-5-zodiac-will-get-true-love

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ସପ୍ତାହ: ଏହି ୫ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇବା, ଜୀବନରେ ଆସିବ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/02/2018
Khabar Odisha:these-zordiac-person

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ଡେରେ ଏହି ସବୁ ରାଶିମାନଙ୍କ ଉପରେ ହେବ ପ୍ରେମର ବର୍ଷା

ଫେବୃଆରୀ ୯ ( ଖବର ଓଡିଶା ) : ଅନେକ ଅପେକ୍ଷା ପରେ ସେହି ଦିନ ଆସିଯାଉଛି ଯେଉଁଦିନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ଖୁବ୍ ଉତ୍ସାହର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣ କେବେ ଭାବିଛନ୍ତି ଆପଣ ଯାହାକୁ ମନେ ମନେ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି ଆଉ ତାକୁ ପ୍ରପୋଜ ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/02/2018
Khabar Odisha:bring-this-things-from-third-gender-and-get-this-gain

କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ଜାଣିବେ ଲାଭ କଣ ମିଳିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବୁଆରୀ ୯ ( ଖବର ଓଡିଶା ) : ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ , କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ କେତେ ପରିମାଣ ଧନ ମିଳିବ ଏବଂ ତାର ଭାଗ୍ୟ କିପରି ହେବ ଏହି ସବୁ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ଜନ୍ମ ସହ ଯୋଡି ହୋଇ ରହିଥାଏ । ମଣିଷ ଯେଉଁ ସବୁ କର୍ମ ପୂର୍ବ ଜନ୍ମରେ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/02/2018
Khabar Odisha:AINTHAPALI-POLICE-STATION-ACCIDENT

ଦେଖନ୍ତୁ ଅଁଇଠାପାଲି ଥାନାରେ ଘଟିଥିବା ଅଘଟଣର ଦୃଶ୍ୟ

ଆଇନକାନୁନର ଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ନିୟନ୍ତ୍ରୀତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ୍ ଅଥିକାରୀ ମାନଙ୍କର କିଛି ଅସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ ଯୋଗୁଁ ସମ୍ବଲପୁରରେ ଥିବା ଅଁଇଠାପାଲି ଥାନାରେ ଆଜି ସାଧାରଣ ଲୋକମାନେ ଅଘଟଣ ଘଟାଇଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଥାନାରେ ଘଟିଥିବା କିଛି ଅଘଟଣର ଦୃଶ୍ୟ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/02/2018
Khabar Odisha:valentine-week-2018-a-love-story-which-had-raised-political-controversy

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ସପ୍ତାହ: ଏମିତି ଏକ ଲଭଷ୍ଟୋରୀ, ଯାହା ଭାରତୀୟ ରାଜନୀତିରେ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ହଇଚଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ଫେବୃଆରୀ୦୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଦିନ ରୋଜ ଡେ ଅବସରରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଏମିତି ଏକ ଲଭ ଷ୍ଟୋରୀ ବିଷୟରେ ଯାହା ସାରା ଦେଶର ରାଜନୀତିରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଜଣେ ଅଛନ୍ତି ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ ..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/02/2018
Khabar Odisha:

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ପ୍ରେମ ସପ୍ତାହ , ଗୋଲାପ ଦେଇ ସାଉଣ୍ଟିବେ ପ୍ରେମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଫେବୁଆରୀ ୭ ( ଖବର ଓଡିଶା ): ଆସିଯାଇଛି ପ୍ରେମ ଋତୁ । ବସନ୍ତର ଏହି ମନ ମୁଗ୍ଧରେ ମଣିଷ ମନକୁ ପୁଲୋକିତ କରେ । ପ୍ରେମର ମିଠା ସ୍ପର୍ଶକୁ ଅନୁଭବ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ଅଧିକ ନିବିଡ କରିବା ପାଇଁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ। ଆଉ ନିଜର ମନର..

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/02/2018
Khabar Odisha:

ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ ସମୟରେ ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ ଏହି କଥା

ଫେବୃଆରୀ୦୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳ ଦେବାର ଅନେକ ଲାଭ ରହିଛି । ଜଳ ଅର୍ପଣ ସମୟରେ ଅନେକ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷକୁ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଜରୁରୀ । କାରଣ ସାମାନ୍ୟ ଭୁଲ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଫଳ ମିଳିନ ଥାଏ । କୌଣସି...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/02/2018
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 18