Khabar Odisha:virat-kohli-is-classless-he-acts-like-a-child-said-australian-media

ବିରାଟ କ୍ଲାସ୍‌ଲେସ୍‌ ଓ ପିଲାଳିଆମୀ କରନ୍ତି : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ

ସିଡ୍‌ନୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବରଓଡିଶା): ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ରେ ଭାରତ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବା ପରେ ପୂନର୍ବାର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବିରାଟଙ୍କ ଉପରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବିରାଟ ପିଲାଳିଆମି କରନ୍ତି ବୋଲି କହି ତାଙ୍କୁ କ୍ଲାସ୍‌ଲେସ୍‌ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ଜିତିବା ପରେ ବିରାଟ ମନଖୋଲି କିଛି ଦୃଢ଼ ଓ କଟୁ କଥା କଙ୍ଗାରୁ ଦଳଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Lok-sabha-speaker-gifts-MLA-football

ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ଫୁଟବଲ ଭେଟି

ନୁଆ ଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନ ବୁଧବାର ସାଂସଦ ମାନଙ୍କୁ ଏକ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ଫୁଟବଲ ଭେଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଯୁବ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫୁଟବଲକୁ ନେଇ ଉତ୍ସାହ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ରହିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଯୁବ ଏବଂ ଖେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏପରି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳାଯିବ। ଏହାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀମତି ମହାଜନ ଏପରି କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଖେଳମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ଗୋଏଲ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ସଂସଦୀୟ ସମିତି ବୈଠକ ସମୟରେ ଫୁଟବଲ ନେଇ ଖେଳକୁ ପ୍ରମୋଟ୍‌ କରୁଥିବା ଦେଖାଦେଇଥିଲା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:wife-of-ms-dhoni-angry-when-aadhar-information-leaked-of-dhoni

ଧୋନୀଙ୍କ ଆଧାର ତଥ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲିକ୍‌, ସାକ୍ଷୀ କ୍ଷୁବ୍ଧ

ରାଞ୍ଚି,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବରଓଡିଶା): ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବ ଅଧିନାୟକ ଏମ୍‌ଏସ୍‌ ଧୋନୀଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡର ତଥ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲିକ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଧୋନୀଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସାକ୍ଷୀ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଟୁଇଟ୍‌ କରି ଏହାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ସାକ୍ଷୀ ରବିଶଙ୍କରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:bcci-announced-cash-prize-for-team-india-and-its-supporting-staff

କଙ୍ଗାରୁ ଉପରେ ବିଜୟର ପୁରସ୍କାର: ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ବିସିସିଅାଇର ଘୋଷଣା

ଧର୍ମଶାଳା, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଧର୍ମଶାଳା ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟରେ ମାତ ଦେଇ ଭାରତ ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ସିରିଜକୁ ୨-୧ରେ ଜିତି ନେଇଛି। ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଜୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ବିସିସିଆଇ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏତଦ ବ୍ୟତିତ ମୁଖ୍ୟ କୋଚକୁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଓ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାପଙ୍କୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଦେବାକୁ ବିସିଆଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:steve-smith-says-i-apologise-for-my-emotions-slip

ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବାରୁ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ ଷ୍ଟିବ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌

ଧର୍ମଶାଳା, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବରଓଡିଶା): ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ୮ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ଏହି ୪ଟି ଯାକ ସିରିଜ୍‌ରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ବାଦ ବିବାଦ, ଯୁକ୍ତିତର୍କ, ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ହୋଇଥିଲା । ଗତ ସୋମବାର ଷ୍ଟିବ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌ କିଛି ଅଶ୍ଲୀଳ କମେଣ୍ଟ ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ କରିଥିଲେ, ଯାହା କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଥିଲା ଓ ଏହାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ତୁମ୍ବି ତୋଫାନ ହୋଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:IND-vs-AUS-india-won-the-series-by-8-wicket

କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌ ଉପରେ ଭାରି ପଡ଼ିଲା ଭାରତ, ୨-୧ରେ ସିରିଜ ବିଜୟୀ

ଧର୍ମଶାଳା, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଦମଦାର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ବିରାଟ ବାହିନୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୮ ଓ୍ୱିକେଟର ହରାଇ ସିରିଜ ଉପରେ କବ୍ଜା କରିଛି। ଫଳରେ ୪ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ୨-୧ରେ ଜିତିଛି ଭାରତ। ଭାରତ ଚାରି ବର୍ଷ ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଜିତିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିରେ ଭାରତକୁ ୧୦୬ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଟିମ୍‌ର ଲୋକେଶ ରାହୁଲ(୫୧ରନ୍‌) ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ(୩୮)ରନ୍‌ କରି ଭାରତକୁ ଖୁବ୍‌ ସହଜ ବିଜୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୨୩.୫ ଓଭରରେ ୨ ଓ୍ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୦୬ ରନ୍‌ କରି ଦଳ ଏହି ସିରିଜ ହାତେଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:IND-190-need-87---Live-cricket-score-India-vs-Australia-4th-Test-Dharamsala

ଅଶ୍ଵିନ-ଜାଡ଼େଜାଙ୍କ ସ୍ପିନ ଜାଲରେ ଫସିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ୧୩୭ରେ ଅଲଆଉଟ: ଭାରତ ୧୯/୦

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ଅନ୍ତିମ ତଥା ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମ୍ୟାଚର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣରେ ଧରାଶାୟୀ ହୋଇଛି ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଳିରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ୟ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ୧୩୭ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଛି। ସ୍ପିନ ଯୋଡ଼ି ଅଶ୍ଵିନ-ଜାଡ଼େଜା ଓ ଯାଦବ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ଓ୍ଵିକେଟ ନେଇ ଭାରତକୁ ସିରିଜ ବିଜୟର ନିକଟତର କରାଇଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ଅଶ୍ଵିନ-ଜାଡ଼େଜାଙ୍କ ସ୍ପିନ ଜାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଛନ୍ଦି ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା। ଭାରତ ଆଗରେ ୧୦୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି। ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରିବାକୁ ଯାଇ ତୃତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ବିନା ଓ୍ଵିକେଟରେ ୧୯ ରନ କରିଛି। ଦଳ ବିଜୟଠୁ ମାତ୍ର ୮୭ ରନ ଦୂରରେ ରହିଛି। ଓପନର ରାହୁଲ ୧୩ ଓ ବିଜୟ ୬ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ପଲ୍ଲା ଭାରି ରହିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଥମ ପାଳି ୩୦୦ ରନ ଜବାବରେ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ୩୩୨ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ୩୨ ରନ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:Aistralia-in-big-trouble-score-995

ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଳିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ, ସ୍କୋର ୯୯/୫

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ଅନ୍ତିମ ତଥା ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମ୍ୟାଚର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ୩୩୨ରେ ଅଲଆଉଟ ହେବା ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦ୍ଵିତୀୟ ପାଳିରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ୟ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ୫ ଓ୍ଵିକେଟ ବିନିମୟରେ ୯୯ ରନ କରିଛି। ଦଳ ଭାରତଠୁ ୬୦ ରନ ଅଗ୍ରଣୀ ରହିଛି। ଠିକ୍ ଚା ପାନ ବିରତି ପୂର୍ବରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡ଼େଜା ସନ ମାର୍ଶଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ପଞ୍ଚମ ଝଟକା ଦେଇଛନ୍ତି। କ୍ରିଜରେ ମାକ୍ସଓ୍ଵେଲ ୪୨ ଓ ଓ୍ଵାଦେ ୨ ରନ କରି ଅପରାଜତି ଅଛନ୍ତି। ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଜାଦବ ସର୍ବାଧିକ 2ଟି ଓ୍ଵିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ପଲ୍ଲା ଭାରି ରହିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଥମ ପାଳି ୩୦୦ ରନ ଜବାବରେ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ୩୩୨ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ୩୨ ରନ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:india-vs-australia-day-3-hpca-dharamsala-test

ଭାରତ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ୩୩୨ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ୍‌, ୩୨ ରନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ-୨୭(ଖବରଓଡିଶା): ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ସବୁ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ବିନିମୟରେ ୩୩୨ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି । ଭାରତ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଠାରୁ ୩୨ ରନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/03/2017
Khabar Odisha:Dharmasala-test-Cheteshwar-Pujara-and-KL-Rahul-struck-fifties-India-2486

ଧର୍ମଶାଳା ଟେଷ୍ଟ: ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନରେ ପୂଜାରା ଓ ରାହୁଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ଭାରତ ୨୪୮/୬

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ୬ ଓ୍ଵିକେଟ ବିନିମୟରେ ୨୪୮ ରନ କରିଛି। ଦଳ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଭ୍ରମଣକାରୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠୁ ୪୮ ରନ ପଛରେ ରହିଛି। ଓ୍ଵିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଶାହ ୧୦ ଓ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡ଼େଜା ୧୬ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଥମ ପାଳି ୩୦୦ ରନ ଜବାବରେ ଭାରତ ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନରେ ଲୋକେଶ ରାହୁଲଙ୍କ ୬୦ ରନ ଓ ପୂଜାରାଙ୍କ ୫୭ ରନ ବଳରେ ୬ ଓ୍ଵିକେଟ ବିନିମୟରେ ୨୪୮ ରନ କରିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ଲାଥନ ଲିୟନ ସର୍ବାଧିକ ୪ଟି ଓ୍ଵିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ସିରିଜ ଏବେ ୧-୧ରେ ବରାବର ରହିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2017
Khabar Odisha:Pujara-out-India-are-1673

ପୂଜାରା ଆଉଟ ଭାରତକୁ ତୃତୀୟ ଝଟକା, ସ୍କୋର ୧୬୭/୩

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମୁକାବିଲାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ପାଳି ୩୦୦ ରନ ଜବାବରେ ଭାରତ ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନରେ ଲୋକେଶ ରାହୁଲଙ୍କ ୬୦ ରନ ଓ ପୂଜାରାଙ୍କ ୫୭ ରନ ବଳରେ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ ହରାଇ ୧୬୭ ରନ କରିଛି। ଦଳ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠୁ ୧୩୩ ରନ ପଛରେ ରହିଛି। କ୍ରିଜରେ ରାହାନେ ୨୩ ଓ ନାୟର ୫ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି। ଚା ପାନ ବିରତି ପରେ ଭାରତକୁ ତୃତୀୟ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଲିୟନଙ୍କ ବୋଲରେ ଆଉଟ ହୋଇ ପୂଜାରା ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ହେଜେଲଉଡ଼,ଲିନୟ ଓ କମିନ୍ସ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ଵିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2017
Khabar Odisha:india-vs-australia-day-2-dharamsala-test

ଇଣ୍ଡିଆ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌, ଭାରତର ୧ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ବିନିମୟରେ ୮୪ ରନ୍‌

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ-୨୬(ଖବରଓଡିଶା): ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ଭାରତ ୧ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୩୨ ଓଭର୍‌ରେ ୮୪ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କେଏଲ୍‌ ରାହୁଲ ୪୬ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ୨୩ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ଝଟ୍‌କା ଲାଗିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ପତନ ହୋଇଥିଲା । ହେଜଲବୁଡଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ ମୁରଲୀ ବିଜୟ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ କିପର୍‌ ବେଡ୍‌ଙ୍କ ହାତରେ କ୍ୟାଚ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/03/2017
Khabar Odisha:Dillip-Ray-demand-to-organise-International-Hocky-match-in-Rourkela

ରାଉରକେଲାରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ମ୍ୟାଚ୍ କରିବାକୁ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ ମାର୍ଚ୍ଚ(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜାତୀୟ ହକି ଦଳରେ ଏବେ ଓଡ଼ିଶାର ୧୨ ଜଣ ଖ୍ୟାତି ସମ୍ପନ୍ନ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ଅଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏଯାବତ୍ ଜାତୀୟ ଓ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ସ୍ତରର ୬୧ ଜଣ ହକି ଖେଳାଳି ଓଡ଼ିଶା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ୬୦ ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର । ଏହା ସତ୍ୱେ ବି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜାତୀୟ ଓ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ହକି ମ୍ୟାଚ୍ ହେଉନାହିଁ । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତରରେ କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବସେବା ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି ଦେଇଥିବା ତଥ୍ୟରୁ ଏହା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:Kuldeep-took-4-wickets-Australia-allout-in-300-run

କୁଲଦୀପଙ୍କୁ ୪ଟି ଓ୍ଵିକେଟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩୦୦ ରନରେ ଅଲଆଉଟ

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମଥଙ୍କ ଶତକ ଓ ଶେଷ ଆଡ଼କୁ ଓ୍ଵିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ମାଥ୍ୟୁ ଓ୍ଵାଦେଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବଳରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩୦୦ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଛି। ଜୀବନର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ଚାଇନାମ୍ୟାନ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଚମକିଛନ୍ତି। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସେ ସର୍ବାଧିକ ୪ଟି ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ବିରତି ପରେ ଏକଦା ୧ ଓ୍ଵିକେଟ ହରାଇ ୧୪୪ ରନ କରି ଦୃଢ଼ ସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୧୪୬ ରନରେ ବାକି ୯ଟି ଓ୍ଵିକେଟ ହରାଇ ୩୦୦ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:Smiths-century-Australia-2276-Kuldip-took-3-wickets

ସ୍ମିଥଙ୍କ ଶତକ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୨୨୭/୬, କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ୩ଟି ଓ୍ଵିକେଟ୍

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମଥଙ୍କ ଶତକ ବଳରେ ୬ଟି ଓ୍ଵିକେଟ ହରାଇ ୨୨୭ ରନ କରିଛି। କ୍ରିଜରେ ଓ୍ଵିକେଟ କିପର ଓ୍ଵାଦେ ୨୧ ଓ ପେଟ କମିନ୍ସ ୧୧ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ବିରତି ପରେ ଏକଦା ୧ ଓ୍ଵିକେଟ ହରାଇ ୧୪୪ ରନ କରି ଦୃଢ଼ ସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ୟୟ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ୬ଟି ଓ୍ଵିକେଟ ହରାଇ ୨୨୭ ରନ କରି ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରଖିଛି। କ୍ୟାରିୟର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ଚାଇନା ମ୍ୟାନ ବୋଲର କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୩ଟି ଓ୍ଵିକେଟ ନେଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ବ୍ୟାକଫୁଟକୁ ଠେଲିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:dharamsala-india-vs-australia-4th-test-day-1

ଇଣ୍ଡିଆ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ : ଟସ୍‌ ଜିତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ୧୨୭ ରନ୍‌

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ-୨୫(ଖବରଓଡିଶା): ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ୧ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୨୭ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମେ ଟସ୍‌ ଜିତି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୨୮ ଓଭର୍‌ର ଖେଳରେ ଡେବିଡ୍‌ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣର ୫୪ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ଷ୍ଟିବ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌ ୬୮ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/03/2017
Khabar Odisha:Mohammed-Shami-Shreyas-Iyer-included-in-Indian-team-for-Dharamsala-Test

କର ବା ମର ମ୍ୟାଚରେ କୋହଲିଙ୍କ ଖେଳିବା ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଜାରି, ଶ୍ରେୟସ-ଶାମୀ ଦଳରେ ସାମିଲ

ଧର୍ମଶାଳା,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ତଥା କର ବା ମର ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଖେଳିବା ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି କୋହଲିଙ୍କ ବଦଳ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହ ଆଘାତରୁ ମୁକୁଳିଥିବା ବୋଲର ମୋହମ୍ମଦ ଶାମୀ ଦଳକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାତିରେ ଫିଜିଓ ପ୍ୟାଟ୍ରିକ ଫରହାର୍ଟଙ୍କ ସହ ଆଘାତକୁ ନେଇ ବିଚାର ବିମର୍ଶ କଲା ପରେ ଯାଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଯେ ଆସନ୍ତାକାଲି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଖେଳିବି ନା ନାହିଁ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:I-become-a-vintage-car-but-must-play-in-2019-world-cupDhoni

ଭିଟେଞ୍ଜ କାର ହୋଇଯାଇଛି, ତଥାପି ୨୦୧୯ ବିଶ୍ଵକପ ନିଶ୍ଚୟ ଖେଳିବି: ଧୋନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିଥିବା ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବେ ନାହିଁ। ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ପରେ ଧୋନୀ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଯିବେ ବୋଲି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଥିଲା। ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ମାହୀ ଏବର୍ଷ ଜୁନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଚମ୍ପିୟାନ୍ସ ଟ୍ରଫି ପରେ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଯିବେ। ମାତ୍ର ଧୋନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରସଂଶକଙ୍କୁ ଖେଳ ଜାରି ରଖିବାର ସୂଚନା ଦେଇ ସମସ୍ତ ଅପପ୍ରଚାର ଉପରେ ବିରାମ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହୋଇପାରେ ମୁଁ ଭିଟେଞ୍ଜ କାର ହୋଇଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ଵକପରେ ନିଶ୍ଚୟ ଖେଳିବି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:India-vs-Australia-last-test-match-starts-from-tomorrow

ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଅଷ୍ଟେଲିଆର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ, ଦୁଇ ଟିମ୍‌ଙ୍କ ପାଇଁ ରହିବ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ଧର୍ମଶାଳା, ମାଚ୍ଚ୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଠାରେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶନିବାର ଖେଳାଯିବ। ତେବେ ଧର୍ମଶାଳାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କୌଣସି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯାଉଛି। ରାଞ୍ଚି ଟେଷ୍ଟ ଡ଼୍ର ହେବା ପରେ ଏହାକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ଦୁଇ ଦଳ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆଗରୁ ଦୁଇ ଟିମ୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ସମାନ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଥିବାରୁ ଏହା ଫାଇନାଲ ପରି ହେବ। ପୂର୍ବରୁ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ ଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ପିନର ମାନଙ୍କର ଦବ୍‌ଦବା ଜାରି ରହିଥିଲା। ମାତ୍ର ଧର୍ମଶାଳାରେ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲରଙ୍କୁ ସହାୟତା ମିଳିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:No-place-for-Raina-in-BCCI-annual-contract-list

ବିସିସିଆଇ ନୂତନ ବାର୍ଷିକ ଚୁକ୍ତିରେ ରୈନାଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ସ୍ଥାନ

ମୁମ୍ବାଇ,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ବିସିସିଆଇ ବୁଧବାର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ନୂତନ ବାର୍ଷିକ ଚୁକ୍ତି ଜାରି କରିଛି। ଏଥିରେ ଅନେକ ବଡ଼ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ନାମ ରହିଛି। ଏହା ସହ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଉନ୍ନତମାନର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡ଼େଜା, ମୁରଲୀ ବିଜୟ ଓ ଚେତେଶ୍ଵର ପୂଜାରାଙ୍କୁ ଏ ଗ୍ରେଡ଼କୁ ଉନ୍ନୀତ କରାଯାଇଛି। ମାତ୍ର ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ୟର କଥା ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ସୂଚୀରେ ସୁରେଶ ରୈନାଙ୍କ ନାମ ନାହିଁ। ଗତବର୍ଷ ରୈନା ଗ୍ରେଡ ବିରେ ରହିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏଥର ବାର୍ଷିକ ଚୁକ୍ତିରେ କୈାଣସି ଗ୍ରେଡ଼ରେ ରୈନାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିନାହିଁ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/03/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 13