Khabar Odisha:father-sentence-the-5-year-child-with-fire

ପାଠ ନପଢ଼ିବାରୁ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଚେଙ୍କ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାପା ଥାନାରେ ଅଟକ

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଇ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଯାଯପୁରରେ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଅଲୋଡ଼ା ଭାବି ଖତ ଗଦାରେ ପୋତି ଦେବା ଘଟଣା ସାରାରାଜ୍ୟରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ମନରୁ ନଲିଭିଣୁ ଭୁବେନଶ୍ଵରରେ ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଛି। ପାଠ ନପଢ଼ି ଦୁଷ୍ଟ ହେବାରୁ ବାପା ୫ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଚେଙ୍କ ଦେଇଥିବା ଧଉଳି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଧଉଳି ଥାନାରେ ମା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାପାକୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Dont-take-easily-statement-of-Baijayanta-PandaDamo

ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ କଥାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ନିଆଯାଇନପାରେ: ଦାମୋଦର ରାଉତ

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟକୁ ନେଇ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରେ ଉଠିଥିବା ଝଡ଼ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉ ନାହିଁ। ଏବେ କେବଳ ଟ୍ଵିଟର ଜବାବ ଟ୍ଵିଟ୍ ରେ ହିଁ ଦିଆଯାଉଛି। ବୁଧବାର ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟ ନେଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଦଳ ଗଠନ ବେଳେ ବୈଜୟନ୍ତ କୋଟ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଥିବା ଟ୍ଵିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଯଦି ସେ କଥା ସତ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ସାଂସଦ ସେ ସମୟର ସମସ୍ତ କଥା ଜାଣିଥିବେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Joda-ATM-loot-2-accused-arrested

ଯୋଡା ଆଇଡିବିଆଇ ଏଟିଏମ ଲୁଟ ଘଟଣା , ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

କେନ୍ଦୁଝର ,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଯୋଡ଼ା ଆଇଡ଼ିବିଆଇ ଏଟିଏମ ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୨ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ହେଲେ ବିନୋଦ ସିଂହ ଓ ବିଷ୍ଠୁ ନାଗ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Cabinet-meeting-organise-today-evening

ଆଜି ସଂଧ୍ୟାରେ ବସିବ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ, ୬ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ହେବ ଅାଲୋଚନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ସଂଧ୍ୟାରେ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ ବସିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବୈଠକ ସଂଧ୍ୟା ୫.୩୦ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଆଜିର ବୈଠକରେ ୬ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Rd-girl-photo-in-social-media-case-Crime-branch-take-accused-in-remand

ଆରଡି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋକୁ ଅପଲୋଡ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଆରୋହୀ କ୍ରିଏସନ୍‌ର ମାଲିକ ସୁଜିତ ସାହୁଙ୍କୁ ଆଜିଠାରୁ ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ। ସୁଜିତଙ୍କ ଘର ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ନାଲକୋ ଅଂଚଳରେ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତାଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ଅଧିକ ପଚରାଉଚରା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Another-tweet-of-Baijanta-clarifying-his-previous-Tweets

ଉଠିଥିବା ଟ୍ୱିଟ୍‌ ଝଡ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦେଲେ ବୈଜୟନ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଟ୍ୱିଟ ଏବଂ ପରେ ଲେଖିଥିବା ଆର୍ଟିକିଲକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଝଡ଼ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା । ତେବେ ଆଜି ସେ ଏହାର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି,‘ ମୁଁ ବିଜେଡ଼ି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଚେତାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି। କେବଳ ଆତ୍ମସମୀକ୍ଷା କରିବା କଥା ଲେଖିଥିଲି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟର ବିଭିନ୍ନ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଉପରେ ଲେଖିଥିଲି। ଦଳକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଲେଖିଥିଲି। ମାତ୍ର କିଛି ନ୍ୟସ୍ତସ୍ୱାର୍ଥ ଲୋକ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଛନ୍ତି । ମୁଁ ଆଶା କରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତୁ। ଜରୁରୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ଦଳକୁ ମଜଭୁତ କରନ୍ତୁ।’

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Newborn-girl-child-buried-alive-case-accused-father-forward-to-court

ଖତଗଦାରେ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ପୋତିଦେବା ଘଟଣା: କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବ ଗିରଫ ବାପା

ଯାଜପୁର,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକର ଜେନାପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ଗ୍ରାମର ପିତା ରମେଶ ବସନ୍ତିଆକୁ ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ। ମଙ୍ଗଳବାର ନିଜର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଖତଗଦାରେ ଜୀବନ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପୋତିବାକୁ ନେଇ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ଆଜି ତାଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Pipili-toll-gate-opens

ଖୋଲିଲା ପିପିଲି ଟୋଲ ଗେଟ୍

ପୁରୀ,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପିପିଲି ଟୋଲ ଗେଟରେ ଆଜିଠାରୁ ପୂର୍ବପରି ଟୋଲ ଆଦାୟ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହେବାକୁ ନେଇ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଟୋଲଗେଟ ଆଜିଠାରୁ ଯଥାରୀତି ଖୋଲାଯାଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:

ଆଜି ମାଓବାଦୀଙ୍କର ୧୨ ଘଂଟିଆ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ବନ୍ଦ ପ୍ରଭାବଶୂନ୍ୟ

ମାଲକାନଗିରି, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପି ମାଓବାଦୀମାନେ ୧୨ ଘଂଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି । ମାଓବାଦୀମାନେ ଅଧିକାର ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ଏହି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ବନ୍ଦ ପ୍ରଭାବଶୂନ୍ୟ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/03/2017
Khabar Odisha:Law-and-order-situation-normal-in-the-stateCM

ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ପ୍ରାୟତଃ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଓଡିଶାରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ପ୍ରାୟତଃ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ ରହିଛି । କୌଣସି ବଡ ଧରଣର ସାଂପ୍ରଦାୟିକ ଦଙ୍ଗା ହୋଇ ନାହିଁ। ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ କାଁ ଭାଁ ହିଂସାକୁ ଛାଡିଦେଲେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଏହାକୁ ପରିଚାଳନା କରାଯାଇଛି । ମାଓବାଦ ପ୍ରଭାବିତ ଅଂଚଳରେ ବନ୍ଦ ଆହ୍ୱାନକୁ ଭୃକ୍ଷେପ ନ କରି ଲୋକ ମାନେ ଭୋଟ ଦାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି । ମାଓବାଦୀ ମାନଙ୍କର ସଫଳତାର ସହ ମୁକାବିଲା କରା ଯାଇଛି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗୃହରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତରରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରି ବିରୋଧୀ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ମାନେ କକ୍ଷ ତ୍ୟାରଗ କରିଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Law-and-order-situation-worst-in-the-stateOpposition

ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ: ବିରୋଧୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପାଇଁ ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ନିମନ୍ତେ ସମୁଦାୟ ୪୬୬୬ କୋଟି ୫୬ ଲକ୍ଷ ୬୪ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଖର୍ଚ ଦାବି ଆଗତ କରିଥିଲେ । ଉଭୟ ବିଭାଗର ଖର୍ଚ ଦାବି ଆଲୋଚନା ଗୃହର ବାତାବରଣକୁ ସରଗରମ କରିବା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:No-river-are-not-dirty-in-Odisha

ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ନଦୀର ଜଳ ପ୍ରଦୂଷଣମୁକ୍ତ ନୁହେଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବାହିତ ସମସ୍ତ ନଦୀର ଜଳକୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର "ଗ' ଶ୍ରେଣୀଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡ କରୁଥିବା ନିୟମିତ ପରୀକ୍ଷାରୁ ନଦୀ ଜଳରେ ବାୟୋକେମିକାଲ୍ ଅକ୍ସିଡେସନ୍ ଡିମାଣ୍ଡ (ବିଓଡି) ଓ ଟୋଟାଲ କୋଲିଫର୍ମ (ଟିସି) ପରିମାଣ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମାନଠାରୁ ଅଧିକ ରହୁଛି । ମୁଖ୍ୟତଃ ସହରାଂଚଳର ନର୍ଦ୍ଦମା ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଯୋଗୁଁ ଏପରି ଘଟୁଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ଓଡ଼ିଶାରେ ନଦୀଜଳ ପ୍ରଦୂଷଣ ଓ ତାହାର ନିରାକରଣ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ସଂକ୍ରାନ୍ତୀୟ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତରରେ କହିଛନ୍ତି ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିକ୍ରମ କେଶରୀ ଆରୁଖ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:With-out-no-management-Women-and-child-department-continuing

ନାହିଁ ନାହିଁରେ ଚାଲିଛି ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ଡେସ୍କ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପୁଲିସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ ଆଇନ ତିଆରି କରାଯାଇଛି । ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତି ଥାନାରେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ଡେସ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ନେତା-ରାଜନେତାମାନେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଓ ବିକାଶ ପାଇଁ ଅନେକ ଭାଷଣ ବାଜି କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବ ପକ୍ଷେ ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳାମାନେ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରୁ ନାହାନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ମହିଳା ଦୁଷ୍କର୍ମ, ନିର୍ଯ୍ୟାତନା, ଯୌତୁକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନର ଶିକାର ହେଉଛି । ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବି ରାତ୍ରୀ ୯ଟା ପରେ ମହିଳା ଏକାକୀ ଯିବାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରୁନାହାନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Thief-escape-take-oppertunities-of-police-weak

ପୁଲିସର ଦୁର୍ବଳତାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଖସିଯାଉଛନ୍ତି ଚୋର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା ଜାରି ରଖିବା ତଥା ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପୁଲିସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଛି । ଆମ ପୁଲିସ ଜରିଆରେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ବୈଠକମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା ବଣ୍ଟାଯାଉଛି । ଅପରାଧିଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୁଲସି କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଅପରାଧିମାନେ ପୁଲିସକୁ ଚକମା ଦେଖାଇ ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଘଟାଉଛନ୍ତି ଅପରାଧ । ନରହତ୍ୟା, ଡକାୟତି, ଲୁଣ୍ଠନ, ଚୋରି ଓ ସିନ୍ଧିଚୋରୀ ମାତ୍ରା ଦିନକୁ ଦିନ ଅଧିକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ପୁଲିସର ଦୁର୍ବଳତାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଅପରାଧିମାନେ ଅପରାଧ ଘଟାଇ ଖସିଯିବାରେ ସଫଳ ହେଉଥିବା ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଅପରାଧର ଘଟାଇବାର ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟରେ ଅପରାଧୀ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଯାଇ କାମ କରି ଜୀବନ ବିତାଉଛି। ୨୦୧୬ରେ ରାଜ୍ୟରେ ୮୩,୮୫,୦୯,୯୯୩ଟଙ୍କା ସଂପତ୍ତି ଡକାୟତି, ଲୁଣ୍ଠନ ଓ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ ସେଥିରୁ ୨୨,୪୧,୩୪,୫୮୭ଟଙ୍କାର ସଂପତ୍ତି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Maoist-Situation-65-killed-in-2016

ମାଓ ପରିସ୍ଥିତି:୨୦୧୬ରେ ୬୫ ମୃତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟରେ ମାଓବାଦୀ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସରକାର କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ତଥାପି ଏହାର ମୂଳ ଉତ୍ପାଟନ ତପାଟନ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୁବିଧା ସେମାନଙ୍କ ନ ମିଳୁଥିବାରୁ ମାଓବାଦୀ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବାବେଳେ, ସରକାରଙ୍କ ଅନେକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରୁଥିବା ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ୱେତପତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ମାଓବାଦୀ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିବିନିମୟରେ ୨୦୧୬ରେ ୬୫ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସେଥିରୁ ୨୩ଜଣ ସାଧାରଣ ଲୋକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୩ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ । ଅବଶିଷ୍ଟା ୩୯ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Duplicate-note-seized-in-Bargarh-8-arrested

ବରଗଡ଼ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ୮ ଗିରଫ

ବରଗଡ,୨୮ ମାର୍ଚ୍ଚ(ଖବର ଓଡିଶା) : ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ନୋଟ ଜବତ କରିଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ନକଲି ନୋଟ ମଧ୍ୟରେ ୮୫ ଖଣ୍ଡ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା,୬୯୩ ଖଣ୍ଡ ୫ ଶହ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୧୯ ଖଣ୍ଡ ଶହେ ଟଙ୍କାର ନୋଟ ରହିଅଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Bourning-child-rescue-matter-father-arrested

ଖଦଗଦାରୁ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ଭିଲେନ ବାପା ଗିରଫ

ଯାଯପୁର,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଚହଳ ପକାଇଥିବା ଯାଯପୁରର ଖଦଗଦାରୁ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା ଉପରୁ ପର୍ଦ୍ଦା ହଟିଛି। ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ କିଏ ଏବଂ କାହିଁକି ମାଟିରେ ପୋତିଲା ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମିଳିଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପିତା ହିଁ ଭିଲେନର ଭୂମିକା ନିଭାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ୪ଟି ପିଲା ଥିବାରୁ ପିତା ନବଜାତକୁ ହତ୍ୟା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିବା ଏସପି ଅନୁପ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି। ଉଦ୍ଧାର ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ବାପାକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:ED-crucked-1140-crore-property-of-saratho-Baba

ସାରଥି ବାବାଙ୍କୁ ଇଡିର ଛାଟ, ଜବତ ହେଲା ୧୧ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷର ସଂପତ୍ତି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଚୈାଦ୍ଵାର ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସାରଥି ବାବାକୁ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ସାରଥିଙ୍କ ବାରିମୂଳ ମନ୍ଦିର, ଘର ଓ ଜମି ଜବତ କରିଛି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ମୋଟ ୧୧ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷର ସଂପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି। ଆଟାଚ ସଂପତ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ୨ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟାଙ୍କ ଜମା ସାମିଲ ଅଛି। ଏହା ଆଟାଚ୍ ସଂପତ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ଭୁବନେଶ୍ଵରର ୨ଟି ଘର।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:Newborn-girl-child-buried-alive-case-accused-father-arrested

ଯାଜପୁରରେ ଜୀବନ୍ତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଖତଗଦାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ପିତା ଗିରଫ

ଯାଜପୁର, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୂର୍ବରୁ ୪ଟି ସନ୍ତାନ ଥିବାରୁ ପ୍ରଥମେ ଗର୍ଭପାତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ବାପା। ଏଥିରେ ସଫଳ ନହେବାରୁ ଶେଷରେ ନିଜର ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ନିଜର ଘର ନିକଟ ଖତଗଦାରେ ପୋତି ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ପଛାଇନଥିଲା। ଏପରି ଏକ ଯୁକ୍ତି ବାଢ଼ିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ଅଞ୍ଚଳରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ଶିଶୁକନ୍ୟାର ବାପା। ସୁଚନା ମୁତାବକ,୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୫ଟା ସମୟରେ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଟି ଜନ୍ମଲାଭ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ପୂର୍ବରୁ ୪ଟି ସନ୍ତାନ ଥିବାରୁ ନିଜର ଜିବନ୍ତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ବାପା ରମେଶ ବସ୍ତିଆ ହତ୍ୟା କରିବାର ଯୋଜନା କରିଥିଲା। ତେବେ ରମେଶର ଏହି ବୟାନ ପରେ ତାକୁ ଜେନାପୁର ପୋଲିସ୍‌ ଗିରଫ କରିଥିବା ଏସ୍‌ପି ଅନୁପ ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
Khabar Odisha:60-805-land-property-identyfied-of-Srimandir-maximun-land-had-no-satwalipi

ପୁରୀ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ୬୦,୮୦୫ ଏକର ଭୂ-ସମ୍ପତି ଚିହ୍ନଟ, ଅଧିକାଂଶ ଜମିର ସତ୍ୱଲିପି ନାହିଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀରେ ଥିବା ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୬୦,୮୦୫ ଏକରରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ ଭୂ-ସମ୍ପତି ଥିବା ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ରାଜଭାଗ ବାବଦରେ ବାର୍ଷିକ ମାତ୍ର ୯୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳୁଛି । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ଯେତେ ଭୂ-ସମ୍ପତି ରହିଛି ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୩୩,୭୫୫ ଏକର ୨୯୩ ଡିସିମିଲ୍ର ସତ୍ୱଲିପି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଆଉ ୨୬,୬୫୪ ଏକର ୭୮୦ ଡିସିମିଲ୍ ଜମିର ସତ୍ୱଲିପି ନାହିଁ। ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତରରେ ଆଇନ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ଦେଇଥିବା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟରୁ ଏହା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/03/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 71