For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:Narsingh-Mishra-Repley-after-BJP-Allegation

ନରସିଂହ ମିଶ୍ର କ’ଣ ଲୋକେ ଜାଣିଛନ୍ତି, ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଂଗ୍ରେସରେ ରହିବି

ବିଧାନସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡ଼ି ମଧ୍ୟରେ ଭିତିରି ବୁଝାମଣା ରହିଥିବା ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ଏହାର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର। ବିଜେଡି-କଂଗ୍ରେସ ଭାଇ ଭାଇ ନୁହନ୍ତି ବରଂ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ଭାଇ ଭାଇ। ଏ କଥା ଆମେ ଆଗରୁ କହି ଆସୁଥିବା ବେଳେ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:A-Members-Committee--for-Sagaria-Allegation

ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଆକ୍ଷେପ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ୫ ଜଣିଆ କମିଟି ଗଠିତ

ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁସମ୍ପକ ଥିବା ଥିବା ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସଗରିଆଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ହୁଲସ୍ତୁଲ ହୋଇଛି। ବିଧାନସଭାରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସରେ ମଧ୍ୟ ଦଳୀୟ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଦେଶ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:5-Accused-Arrested-in-Ganjam-in-Murder-Case

ଗଂଜାମରେ ବାଲି ବ୍ୟବସାୟୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା, ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଗଂଜାମ ହିଂଜିଳିର ବାଲି ବ୍ୟବସାୟୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦାସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି ।ସେରଗଡ ପୋଲିସ ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଗୋଟିଏ ମାଉଜର, ପାଂଚଟି ବାଇକ ସହ ବହୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ସେମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଜବତ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:website-is-not-opening-for-hockey-ticket

ଟିକେଟ୍‌ ଟେନ୍‌ସନ୍‌: ଖୋଲୁନି ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌, ପୁଣି ଥରେ ହକି ପ୍ରେମୀ ନିରାଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୨୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଓଡ଼ିଶାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ କପ୍‌ ପୁରୁଷ ହକି ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଉତ୍ସାହ ଓ ଉତ୍କଣ୍ଠା ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ବାରମ୍ବାର ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଟିକେଟ୍‌ ନ ପାଇ ହକି ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ଆଜି ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଟିକେଟ୍‌ ମିଳିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ଖୋଲୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ସେପଟେ ସର୍ଭର୍‌ ଡାଉନ୍‌ ଅଛି, କିଛି ସମୟରେ ପୁଣି ବୁକିଂ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:titlagarh-strike-for-special-district

ଟିଟିଲାଗଡରେ ଆଜିଠାରୁ ତିନିଦିନିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ବାଣପୁରରେ ଜୋର ଧରିଲା ସବଡିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ଦାବି

ଟିଟିଲାଗଡକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜିଲ୍ଲାର ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ଆଜି ଠାରୁ ତିନିଦିନ ଯାଏଁ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି । ଟିଟିଲାଗଡ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଏହି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛି । ଆଜି ସକାଳୁ ସଦର ମହକୁମାର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଅଫିସ , ବ୍ୟାଙ୍କ ସହ ଅର୍ଥଲଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥାକୁ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ୧୬ରେ ଟିଟିଲାଗଡକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜିଲ୍ଲା ଦାବି କରି କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ବନ୍ଦ କରିଥିଲା । ସକାଳ ୬ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୬ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ସେବାକୁ ଛାଡି ଦୋକାନବଜାର ଏବଂ ଗାଡି ଚଲାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା । ତେବେ ବାରମ୍ବାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜିଲ୍ଲାର ମାନ୍ୟତା ଦାବି ହେଉଥିବାବେଳେ ଏ ନେଇ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଆଜିଠାରୁ ତିନିଦିନ ଧରି ଟିଟିଲାଗଡରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ସଂସ୍ଥାଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:loan-amount-in-odisha

ଋଣଯନ୍ତାରେ ଓଡିଶା , ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଋଣଭାର ୯୧୯୪୩.୬୮ କୋଟି !

ରାଜ୍ୟରେ ଋଣଭାର ବଢିବଢି ଚାଲିଛି । ଏକଥା ଖୋଦ ସରକାର ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲୀପ ରାୟଙ୍କ ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:farmer-rally-in-bargarh

୫ ଦଫା ଦାବିରେ ଆଜି ବରଗଡରେ ବିଶାଳ ଚାଷୀ ସମାବେଶ

ପ୍ରାଇସ ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ ଓ ପେନସନକୁ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ରାଜ୍ୟର ଚାଷୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଚାଷୀ ସମନ୍ୱୟ ସମିତି ଏକ ବିଶାଳ ସମାବେଶର ଆୟୋଜନ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:BJP-raise-voice-on-relation-between-BJD-and-Congress-in-house

ନବୀନ-ନରସିଂହଙ୍କ ମଧୁଚନ୍ଦ୍ରିକାକୁ ନେଇ ବିଜେପିର ହଙ୍ଗାମା, ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ବରବାଦ, ଗୃହ ମୁଲତବୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୨୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପଞ୍ଚଦଶ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନର ପ୍ରଶ୍ନ କାଳ ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ଅଚଳ ହୋଇଛି । ଉଭୟ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଓ ଶାସଦ ଦଳ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହଟ୍ଟଗୋଳ ଓ ହଙ୍ଗାମା ଯୋଗୁଁ ବାଚସ୍ପତି ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଅମାତ ଗୃହକୁ ୧୧ ଟା ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଆଜି ପ୍ରଶ୍ନ କାଳ ମାତ୍ର ୪ ମିନିଟ୍‌ ପାଇଁ ଚାଲି ପାରିଥିଲା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଆଣିଥିବା ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଗୃହ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେଲେ ଆଲୋଚନା ହେବାର ସୂଚନା ରହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:train-strike-at-nuapada-railway-station

ଏକ୍ସପ୍ରେସ ରହଣି ଦାବିରେ ନୂଆପଡା ରୋଡ ଷ୍ଟେସନରେ ରେଳରୋକ

ନୂଆପଡା ରୋଡ ଷ୍ଟେସନରେ ରେଳ ରୋକ କରାଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲା ଓକିଲ ସଂଘ ରେଳରୋକ କରିଛି । ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ରହଣି ଦାବିରେ ଓକିଲ ସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିବାବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:second-day-of-panchuka

ପଞ୍ଚୁକ ବ୍ରତର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୂଡ଼ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ଶ୍ରୀଜୀଉ

ପୁରୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପଂଚୁକ ବ୍ରତର ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ କାର୍ତିକ ଶୁକ୍ଳ ପକ୍ଷ ଦ୍ୱାଦଶୀ ତିଥିକୁ ଗରୁଡ ଉତଥାପନ ଦ୍ୱାଦଶୀ ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଇଥାଏ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁ ଆଜି ବାଙ୍କଚୂଡ଼ରେ ବେଶରେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:ticket-selling-starts-today-for-hockey-worldcup

ବିଶ୍ୱକପ ହକି: ଆଜିଠାରୁ ଉଦଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ମିଳିବ ଅନଲାଇନ ଟିକେଟ

ବିଶ୍ୱକପ ହକିର ଉଦଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଆଜିଠାରୁ ଅନଲାଇନରେ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରୁ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହେବାନେଇ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି । ତେବେ ହକିପ୍ରେମୀମାନେ www.ticketgenie.in ୱେବସାଇଟରେ ଅନଲାଇନରେ ଟିକେଟ କିଣିପାରିବେ । ଏହି ୱେବସାଇଟକୁ ଗତକାଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦଘାଟନ କରିଥିବାବେଳେ ସେ ନିଜେ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଅନଲାଇନରେ ନିଜପାଇଁ ଏକ ଟିକେଟ କିଣିଥିଲେ । ପରେ ଟ୍ୱିଟ କରି ପ୍ରଥମ ଟିକେଟ କିଣି ସେ ଆନନ୍ଦିତ ଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:two-children-died-after-burning-in-scb

ଏସସିବିରେ ଚିକିତ୍ସିତ ୨ ଶିଶୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ୟୁସନ ଫି'କୁ ନେଇ ମାଆ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲା ନିଆଁ

ଅନୁଗୁଳ ଶାବଳଭଂଗାର ଗୁରୁତର ଥିବା ୨ ଜଣ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଏସସିବିରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତ ପୁଅ ଦୁଇଜଣ ହେଲେ ଅଭିମନ୍ୟୁ ବେହେରା ଓ ରାହୁଲ ବେହେରା । ଏହା ସହ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ମାଆ ଲିଲିମଣିଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:maobadi-protest-at-andhara-odisha-border

ଆନ୍ଧ୍ର–ଓଡିଶା ସୀମାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଆନ୍ଧ୍ର ଓ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ମାଓ ଦମନ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଥିବାବେଳେ ମାଓବାଦୀମାନେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ଜାହିର କରି ଆଜି ଉଭୟ ରାଜ୍ୟର ସୀମାବର୍ତୀ ଅଂଚଳରେ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆନ୍ଧ୍ର ଓଡିଶା ବର୍ଡର ଜୋନାଲ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/11/2018
Khabar Odisha:daru-fixing-press-meet-by-daita-nijog-secretary-premanand-das-mahapatra

ସ୍ୱପ୍ନାଦେଶ ଆଳରେ ସୌଖୀନ କାରରେ ବସି ଦାରୁ ଚୟନ ହୋଇଛି- ଦଇତା ନିଯୋଗ ସମ୍ପାଦକ

ଦେବଦଳନ ରଥର ମୁଖ୍ୟ ବିଶ୍ୱକର୍ମା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାରଣାଙ୍କ ପରେ ଦାରୁ ବିଭ୍ରାଟ ସମ୍ପର୍କରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଦଇତା ନିଯୋଗ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାପାତ୍ର । ଦାରୁ ବିଭ୍ରାଟ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆହୁରି ଉଷ୍ମ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରେମାନନ୍ଦ । ଦାରୁ ଚୟନରେ ହୋଇଥିବା ସାଙ୍ଘାତିକ ଦୁର୍ନୀତି ତଥା ଫିକ୍ସିଂ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ପ୍ରେସମିଟ୍ କରି ସେ ଅନେକ ଗୁମର ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଯାହା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଚାଲିଥିବା ଅନେକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଏବଂ ଧର୍ମିୟ ଭାବନା ସହ ଖେଳକୁ ପଦାରେ ପକାଇ ଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/11/2018
Khabar Odisha:hearing-of-cutting-tree-for-beer-factory-at-ngt-on-next-27

ବିୟର ଫାକ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଗଛ କାଟିବା ମାମଲା, ୨୭ରେ ଏନଜିଟିରେ ହେବ ଶୁଣାଣି

ଢେଙ୍କାନାଳ ବଳରାମପୁରରେ ବିୟର ଫାକ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଗଛକଟା ମାମଲା ବର୍ତମାନ ନ୍ୟାଶନାଲ ଗ୍ରୀନ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ବା ଏନଜିଟିରେ ପହଁଚିଛି । ଆସନ୍ତା ୨୭ତାରିଖରେ ଏନଜିଟିରେ ଏହାର ଶୁଣାଣି ହେବାନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ପକ୍ଷ ରଖିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/11/2018
Khabar Odisha:late-in-jagannath-laxmi-narayan-besha

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ବେଶରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଳମ୍ବ, ଭକ୍ତ ପାଇନାହାନ୍ତି ମହାପ୍ରସାଦ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଆଜି ଥିଲା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ବେଶ । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି । ଏହି ବେଶରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଆଜି ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପଂଚୁକ ୍ରଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଆଜି ମହାବାହୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ବେଶରେ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ବେଶରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି । ସଂଧ୍ୟାରେ ସକାଳ ଧୂପ ସରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସୁଧା ଭୋଗମଣ୍ଡପ ବାହାରିନାହିଁ । ସେବାୟତ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ୱୟର ଅଭାବ ହେତୁ ଏପରି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସେପଟେ ମହାପ୍ରସାଦ ନ ପାଇ ଭକ୍ତମାନେ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/11/2018
Khabar Odisha:odia-singer-krishna-questioned-on-asa-kariba-bobal

ଆରମ୍ଭରୁ ବିବାଦ, ‘ଆସ କରିବା ବୋବାଲ’ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ କ୍ରିଷ୍ଣା ବେଉରା

ହକି ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ସଙ୍ଗୀତରେ କୌଣସୀ ଓଡିଆ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ନ ମିଳିବାକୁ ନେଇ ଧିରେ ଧିରେ ବିବାଦ ଘନେଇବାରେ ଲାଗିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଓଡିଆ ଗୀତିକାର ଏହାକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିବା ବେଳେ ବର୍ତମାନ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ କ୍ରିଷ୍ଣା ବେଉରା ଏହାକୁ ନେଇ ଆପତି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ ଟ୍ୱଟରରେ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/11/2018
Khabar Odisha:post-motterm-report-of-mahabir-tiger

ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଝିଙ୍କ ଗିଳିଥିଲା ମହାବୀର, ପୋଷ୍ଟମଟର୍ମ ରିପୋର୍ଟରେ ଆସିଲା ତଥ୍ୟ

ସାତକୋଶିଆ ମହାବଳ ବାଘ ମହାବୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ପୋଷ୍ଟମଟର୍ମ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି । ରିପୋର୍ଟରେ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ବାଘର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଏନେଇ ଫିଲ୍ଡ ଡାଇରେକ୍ଟର ସୁଦର୍ଶନ ପଣ୍ଡା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/11/2018
Khabar Odisha:state-govt-announces-biju-pakka-ghar-for-13-titili-affected-families

ତିତିଲିରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୧୩ ହଜାର ପରିବାରକୁ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ଦେବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯ ନଭେମ୍ବର (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆସିଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ତିତିଲି ପ୍ରଭାବରେ ୧୧ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୩ ହଜାର ପରିବାରର ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି । ଆକଳନ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଆଧାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୧୩ ହଜାର ପରିବାରକୁ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/11/2018
Khabar Odisha:Congress-Conflict-after-Krushna-Chandra-Sagaria-Allegations

ନରସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଗରିଆଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ କଂଗ୍ରେସରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଅନୁଧ୍ୟାନ ହେବା ନେଇ ହେମାନନ୍ଦଙ୍କ ସୂଚନା

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ତୃତୀୟ ମହଲା ସହିତ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସୁସମ୍ପର୍କ ରହିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିବା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କୃଷ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ସଗରିଆ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଭିତରେ ରହି ଯେଉଁ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତିତାହା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ଏହା ଉପରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯିବ । ଅନୁଧ୍ୟାନ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/11/2018
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 347