For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:Not-GI-Tag-For-Mahaprasad-Its-Mine--Pratap-Jena

ଜିଆଇ ମାନ୍ୟତା ଦରକାର ନାହିଁ, ମହାପ୍ରସାଦ ଆମର: ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଡିସେମ୍ବର ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳେନାହିଁ । ତେଣୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ରାଜ୍ୟ ମହାପ୍ରସାଦ ପାଇଁ ସ୍ୱୀକୃତି ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ । କୌଣସି ରାଜ୍ୟ ମହାପ୍ରସାଦର ଜିଆଇ ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ମହାପ୍ରସାଦ ଆମର। ତେଣୁ ମହାପ୍ରସାଦର ପଞ୍ଜିକରଣ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ତଥା ଆଇନ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା କହିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Odisha-Winter-Assembly-Finished-before-13days

୧୩ଟି କାର୍ଯ୍ୟଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ ହେଲା ବିଧାନସଭା ଶୀତ ଅଧିବେଶନ, ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୃହ ମୁଲତବୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଡିସେମ୍ବର ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ ଅବଧି ପୁରିବାର ୧୩ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶେଷ ହୋଇଛି । ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ପ୍ରଦୀପ ଅମାତ୍ ଗୃହକୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ମୁଲତବୀ ରହିଲା ବୋଲି ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ୫୮ରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଡିସେମ୍ବର ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧିବେଶନ ଚାଲିବାର ଥିଲା । ବିରୋଧୀ ଦଳର କକ୍ଷ ତ୍ୟାଗ ମଧ୍ୟରେ ୨ଟି ବିଲ୍ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବା ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇ ପାରିତ ହେବା ଶେଷ ଦିନର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଘଟଣା ଥିଲା । ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କ ଅରୁଚିକର ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ପାଇଁ ବାଚସ୍ପତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇନଥିବା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ନଦେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ବିରୋଧୀ ସଭ୍ୟମାନେ କକ୍ଷତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:GI-Tag-Odisha-Rasogolla

ଓଡ଼ିଶାର ୧୫ଟି ସାମଗ୍ରୀକୁ ଜିଆଇ ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି : ରସଗୋଲା ପାଇଁ ସରକାର ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଡିସେମ୍ବର ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଓଡ଼ିଶାରେ ଉତ୍ପାଦିତ ୧୫ଟି ସାମଗ୍ରୀକୁ ଏଯାବତ୍ ଜିଆଇ ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି । ୨୦୧୫ରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରସଗୋଲା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରି ଗତ ନଭେମ୍ବର ୧୪ ତାରିଖରେ ଜିଆଇ ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶା ରସଗୋଲା ଲାଗି ଜିଆଇ ମାନ୍ୟତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛି । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟଙ୍କ ଏକ ତାରକା ଚିହ୍ନିତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତରରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ବିଜ୍ଞାନ ଓ ବୈଷୟିକ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଦ୍ରୀ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:ambulance-Service-doesnt-Work-in-7332-Villege-Odisha

ରାଜ୍ୟରେ ୭,୩୩୨ ଅପହଂଚ ଗାଁ :ରାସ୍ତା ନଥିବାରୁ ଲୋକେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Ganga-jamuna-treatment-Row

ଯୋଡାପେଟ ଶିଶୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଆଜି ପୁଣି ବସିବ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍ ବୈଠକ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:ambulance-fail-ill-father-transport-by-trull-in-nayagarh

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଆସିଲାନି, ବାପାଙ୍କୁ ଟ୍ରଲିରେ ବୋହିଲା ପୁଅ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Oil-Tanker-Accident-in-balesore

ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ହେଉଥିଲା ଚୋରା ଚାଲାଣ

ବାଲେଶ୍ୱର,ଡିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବାଲେଶ୍ୱର ବସ୍ତା ନିକଟ ହଳଦୀପଦା ବାଇପାସ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡିଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବସ୍ତା ପୋଲିସ ପହଂଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:truck-strike-in-odisha-stop-after-talk-with-transport-Minister

ଆସନ୍ତାକାଲି ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ଟ୍ରକ୍‌ ଧର୍ମଘଟ ସ୍ଥଗିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଡିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆସନ୍ତାକାଲି ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ଟ୍ରକ୍ ଧର୍ମଘଟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡଃ ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁଙ୍କ ସହ ଟ୍ରକ୍ ମାଲିକ ସଂଘର ଆଲୋଚନା ଜାରିରହିଛି। ବିଶେଷତଃ ଦାବି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିବା ଟ୍ରକ୍ ମାଲିକ ସଂଘ ସଭାପତି ବିଭୃତି ଭୂଷଣ ଦାସ କହିଛନ୍ତି। ବୈଠକରେ ପରିବହନ ସଚିବ, ପରିବହନ କମିଶନର ଉପସ୍ଥିତ ଥିବାବେଳେ ଟ୍ରକ୍ ମହାସଂଘ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ରବି ନାରାୟଣ ଶତପଥୀ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:touch-fire-in-City-bus-bhubaneswar

ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୋଖରୀପୁଟରେ ଜଳିଗଲା ସିଟି ବସ୍‌, ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଡିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୋଖରୀପୁଟରେ ଆଜି ଏକ ସିଟି ବସ୍‌ ଜଳିଯାଇଛି। ବସରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୪୦୫ ନଂ ସିଟି ବସଟି ଡୁମୁଡୁମାରୁ ଭିଏସଏସନଗର ମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Child-sale-in-saliasahi

ସାଲିଆ ସାହିରେ ପିଲା ବିକ୍ରି : ଉଦ୍ଧାର ଶିଶୁ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍ କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଡିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ରାଜଧାନୀର ଛାତି ଉପରେ ଘଟିଛି ପୁଣି ଏକ ଅମାନବୀକ ଘଟଣା । ନିଜର ଜନ୍ମ କଲା ଏକ ଶିଶୁକୁ ଅନ୍ୟ ଜଣକ ହାତରେ ଟେକି ଦେଇ ମା ତାର ଛୁ ମାରିଛି । ରାଜଧାନୀର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ବସ୍ତି କୁହାଯାଉଥିବା ସାଲିଆ ସାହିରେ ଘଟିଛି ଏହି ଘଟଣା । ଦୁଇମାସର ଏକ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ପୋଲିସ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Drone-camera-again-Flying-above-srimandira

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ପୁଣି ଉଡ଼ିଲା ଡ୍ରୋନ୍ :୪ ବିଦେଶୀ ଅଟକ

ପୁରୀ, ଡ଼ିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଦୁଇ ଦୁଇଥର ଉଡ଼ିଥିଲା ଡ୍ରୋନ୍ । ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡ଼ୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୪ଜଣ ଋଷୀୟ ନାଗରିକ ସିଂହଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ ଠିଆ ହୋଇ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡ଼ାଉଥିବାର ଖବର ପାଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପୋଲିସ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସମସ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା କରୁଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:strike-in-pipili-jatani-Way

ମୃତ ଛାତ୍ରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ନ ମିଳିବାରୁ ପରିବାର ଲୋଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Bus-turned-in-Mayurbhanj

ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍‌, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ

ମୟୁରଭଞ୍ଜ, ଡିସେମ୍ବର ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମୟୁରଭଂଜର ଆଡାଘୁଟୁ ଠାରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ବସ୍‌ରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Parliamentary-Party-meeting-of-BJD

ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ସଂସଦ ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ: ସାଂସଦଙ୍କ କାନରେ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଫୁଙ୍କିଲେ ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଡିସେମ୍ବର ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ସଂସଦ ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ । ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ଦଳ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଆଜି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ସଂସଦୀୟ ଦଳ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ଦଳର ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିଥିବା ବୈଠକରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Child-marriage-in-Malkangiri

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୨ ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ମାଲକାନଗିରି, ଡିସେମ୍ବର ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସରକାରଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ଜନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସତ୍ତ୍ୱେ କୁସଂସ୍କାର ବାହାରୁ ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ଲୋକ । ଆଜି ବି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ବାଲ୍ୟବିବାହ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Mother-died-father-in-jail-3-Orphan-child-feed-them-selves

ବାପା ଜେଲ୍ ରେ, ମା ଆର ପାରିରେ, ନିଜ ଭାର ନିଜେ ବୋହୁଛନ୍ତି ୩ ଶିଶୁ

ଆଠଗଡ଼, ଡିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ମା ନାହାଁନ୍ତି । ଛାଡ଼ିଦେଇ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି ଆର ପୁରକୁ । ବାପା ଥାଇ ନଥିଲା ପରି । ଅପରାଧୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଥିବାରୁ ବାପାଙ୍କୁ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ । ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ୩ ଛୋଟ ଶିଶୁଙ୍କୁ ନିଜ ଭାର ନିଜେ ବୋହିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ଏମିତି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଆଠଗଡ଼ ବ୍ଲକ ନୃସିଂହପୁର ଗାଁରେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Cuttack-child-tourcher-case-CWC-look-into-the-Matter

କଟକ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ମାମଲା : ରହସ୍ୟ ଖୋଜୁଛି ସିଡ଼ବ୍ଲ୍ୟୁସି

କଟକ, ଡ଼ିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : କଟକର ଏକ ଭଡ଼ା ଘରେ ନିଜ ୫ ବର୍ଷ ଝିଆରୀକୁ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ପିଉସୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି । ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡବିଧି ଆଇନର ଧାରା ୩୨୩ ଏବଂ ୭୫ ବାଳ ଅପରାଧୀ ଆଇନର ଧାରା ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଚୌଦ୍ୱାର ଜେଲ୍ କୁ ପଠାଇଛି । ନିଜର ୫ବର୍ଷର ଝିଆରୀକୁ ନିଜ ଘରେ କାମରେ ନିୟୋଜିତ କରିବା ଘଟଣାର ମୂଳ ରହସ୍ୟକୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ପ୍ରୟାସ କରୁଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Offline-tickets-sale-from-today-for-Barabati-T-20

ବାରବାଟୀରେ ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟି-୨୦: ଆଜିଠାରୁ ଓସିଏ ଅନୁବନ୍ଧିତ ସଂସ୍ଥାକୁ ମିଳିବ ଟିକେଟ୍‌

କଟକ, ଡିସେମ୍ବର ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଉ କିଛିଟା ଦିନ ପରେ କଟକ ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ହେବ ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କଡ଼ା ମୁକାବିଲା । ଏଥିପାଇଁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଟିକେଟ୍‌ ବିକ୍ରି ଶେଷ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆଜିଠାରୁ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଟିକେଟ୍‌ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ଆଜି ଓ ଶୁକ୍ରବାର ଦୁଇଦିନ ଧରି ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ୍‌ ଆସୋସିଏସନ୍‌ (ଓସିଏ) ଅନୁବନ୍ଧିତ ସଂସ୍ଥାମାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ସହ ପାସ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବ । ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଓସିଏ କନ୍‌ଫରେନ୍ସଂ ହଲ୍‌ରେ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Increasing-fish-Production-in-Chilika

ଚିଲିକାରେ ବଢିଛି ମାଛ-ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଉତ୍ପାଦନ, କମିଛି କଙ୍କଡ଼ା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଡ଼ିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ଚିଲିକାରେ ମାଛ ଉତ୍ପାଦନ ବର୍ଷକରେ ବଢିଛି ୭୫ ପ୍ରତିଶତ । ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଉତ୍ପାଦନରେ ବି ଢେର ଉନ୍ନତି ଘଟିଛି । ପୂର୍ବବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୧୯୧ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଉତ୍ପାଦନ ହୋଇଛି । ତେବେ ଏସିଆ ମହାଦେଶର ଏହି ବୃହତ୍ତମ ଲବଣାକ୍ତ ହ୍ରଦ ଚିଲିକାରେ କଙ୍କଡ଼ା ଉତ୍ପାଦନ ପୂର୍ବବର୍ଷ ଠାରୁ ଢେର କମିଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
Khabar Odisha:Naveen-appreciate-Nuapada-collector

ପାହାଡ଼ ଚଢି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଗାଁ ଗସ୍ତକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାବାସୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଡ଼ିସେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ହାତରେ ଥିଲା ବାଡ଼ି । ସାଥୀରେ ଥିଲେ ସହଯୋଗୀ । ପାହାଡ଼ର କଣ୍ଟକିତ ପାଦଚଲା ରାସ୍ତାକୁ ଖାତିର ନଥିଲା । ୪ କିମି ପାହାଡ଼ ଚଢି ଗାଁରେ ପହଂଚି ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟି ସୁବିଧା ଅସୁବିଧା ବୁଝିବା ନୁଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ଓ ଖ୍ୟାତି ଆଣିଦେଇଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନୁଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଡ଼ଃ ପୋମା ଟୁଡ଼ୁଙ୍କୁ ଟୁଇଟର ଜରିଆରେ ସାବାସୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/12/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 393