For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:Driver-of-the-KillerTruck-which-mowed-down-5-school-children-in-Ranital-of-Bhadrak

ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ରକ ମାଡିଯିବା ଘଟଣା: ଧରାପଡିଲା ଡ୍ରାଇଭର, ହଟିଲା ରାସ୍ତାରୋକ

ଭଦ୍ରକ ରାହାଞ୍ଜ ନିକଟରେ ଟ୍ରକ ମାଡିଯାଇ ୫ ଜଣ ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଗାଡି ଡ୍ରାଇଭରକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇସାରିବା ପରେ ଫେରାର ଥିବା ଡ୍ରାଇଭରଟି ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଗାଁ ଅସୁରାରେ ଲୁଚି ଯାଇଥିଲା। ତେବେ ସବୁଆଡେ ପୋଲିସ ଟିମର ଖୋଳତାଡ ପରେ ସେଠାରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବାର

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:BJP-Press-Meet-Against-BJD

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ଟିଟୋର ଅପରାଧିକ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ପଛରେ ବିଜେଡି ସରକାରର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରହିଛି : ବିଜେପି

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ଟିଟୋଙ୍କ ଦଶ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅପରାଧିକ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ପଛରେ ୧୯ ବର୍ଷର ବିଜେଡି ସରକାରର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଓ ସହଭାଗିତା ରହିଛି ବୋଲି ବିଜେଡି ଉପରେ ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ କରି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ମୁଖପାତ୍ର ତଥା ଆଇନଜୀବୀ ପିତାମ୍ବର ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Reshuffle-in-Ias

ଆଇଏଏସ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ: ମଧୁସୂଦନ ପାଢ଼ୀ ହେଲେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ

ଆଇ.ଏ.ଏସ କ୍ୟାଡ଼ରର ଏକ ଛୋଟ ଧରଣର ଅଦଳବଦଳ କରାଯାଇଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ବରିଷ୍ଠ ଆଇ.ଏ.ଏସ ଅଫିସର ମଧୁସୂଦନ ପାଢ଼ୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲଙ୍କର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ ଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି। ଏହି

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Gurupriya-Bridge-Inauguration-Row

ବର୍ଷା ଛାଡିବା ପରେ ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁର ହେବ ଉଦଘାଟନ: ପୂର୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀ, ସୁରକ୍ଷା ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଡିଜିପି

ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି । ମାତ୍ର ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଏହାର ଉଦଘାଟନ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ବର୍ଷା ଛାଡିବା ପରେ ଏହାର ଉଦଘାଟନ କରାଯିବ । ମାଓବାଦୀ କିମ୍ବା ବିରୋଧ ଭୟରେ ଉଦଘାଟନ ସମୟକୁ ଘୁଂଚାଯାଉଥିବା ନେଇ ଯେଉଁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ତାହା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ଭଲ କାମ ହେଉଛି । ଏହାକୁ କୌଣସି

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:No-Medical-and-Other-Facility-Bolangir-MP-Adopted-Village

ସାଂସଦଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ଗ୍ରାମ: ଚାରି ବର୍ଷରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇ ପାରିଲାନି ମେଡିକାଲ, ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ଗରିବଙ୍କୁ ଆବାସ ସ୍ୱପ୍ନ

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ଗ୍ରାମ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସାଂସଦ ନିଜ ଅଂଚଳର ଗୋଟିଏ ଳେଖାଏଁ ଗ୍ରାମକୁ ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରାମ ରୂପେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମର ଉନ୍ନତି ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ସାଂସଦଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକ କର୍ତବ୍ୟ ରହିଥିବା ବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଏହାର ଠିକ୍ ଓଲଟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।ବଲାଙ୍ଗୀରର ଦେଓଗାଁ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Swami-Agnibesh-Attacked-Christian-Conversion

ଖୋଲୁଛି ଗୁମର ସ୍ୱାମୀ ଅଗ୍ନିବେଶ ଯାଇଥିଲେ ଧର୍ମାନ୍ତକରଣ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ହୋଇ

ଏବେ ସାଧାରଣରେ ମାଡ ଖାଇ ସାରା ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁରେ ଥିବା ଅଗ୍ନିବେଶଙ୍କ ବିଷୟରେ ଦିନକୁ ଦିନକୁ ନୁଆ ନୁଆ ତଥ୍ୟ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । କିଛି ଇଂରାଜୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏବଂ ହିନ୍ଦି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ସ୍ୱାମୀ ଅଗ୍ନିବେଶ ଝାରଖଣ୍ଡର ପାକୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ହେଉଥିବା ଏକ ଧର୍ମାନ୍ତକରଣ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ଭାବେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାକାର ସ୍ଥାନୀୟ ୩୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆଦିବାସୀ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ଧର୍ମରେ ସାମିଲ ହୋଇଥାନ୍ତେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Accident-in-Bhadrak-5-school-student-dead-4-injured

ରାସ୍ତା ପାର ହେଲାବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ୫ ସ୍କୁଲ ପିଲା ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର

ଦ୍ରକ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୧୬ ରାଣୀତାଲ ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ରକ ଚଢିଯିବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୫ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୪ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇ ମେଡିକାଲରେ ଆଡମିଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:CBI-Investigation-BJD-Press-Meet-New-Delhi-Titto-Link

ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭରୁ ବିଜେଡିରେ ଥରହର ! ତରବରିଆ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା....ଟିଟୋ ଲିଙ୍କରେ ଅଛି କି ରାଜନେତାଙ୍କ ହାତ ?

ଟିଟୋ ସାମ୍ରାଜ୍ୟରେ ପସିଲା ସିବିଆଇ । ଏହାକୁ ନେଇ ବିଜେଡିରେ କମ୍ପନ । ତରବରିଆ ଭାବେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ । ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କ ଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଘଟଣାର କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କଣ ପାଇଁ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀ ଦେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Bahuda-Yatra-Work-Starts-from-today

ବାହୁଡ଼ା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ : ତିନି ରଥ ହେଲା ଦକ୍ଷିଣମୋଡ଼

ହେରା ପଞ୍ଚମି ତିଥିରେ ଗତକାଲି ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ବାହୁଡ଼ା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପର୍ବ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ କଥା ଦେଇଥିଲେ ଶୀଘ୍ର ଫେରିଯିବେ । ସକାଳ ଧୂପ ପରେ ରଥକୁ ଆଜ୍ଞାମାଳ ବିଜେ କରିଥିଲା । ତାପରେ ପୋଲିସ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ରଥକୁ ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Rain-in-Odisha-from-tomorrow

ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ପୁଣି ବର୍ଷା : ୨୧ ଓ ୨୨ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ

ଉତ୍ତରପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ପୁଣି ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଫଳରେ ରାଜ୍ୟ ସାରା ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା ରାଜ୍ୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଓଡ଼ିଶାର ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବିଶେଷକରି ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା ହେବା

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Odisha-Cabinet-Meeting-on-july-21

ଆସନ୍ତା ୨୧ରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ

ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବସିବ। ସେହିଦିନ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ୪୫ରେ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିବାକୁ ଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ୫ରୁ ୭ଟି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Health-minister-Pratap-jena-will-visit-new-delhi-aiims-tomorrow

ଜଗା–କାଳିଆଙ୍କ ଡିସଚାର୍ଜ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଆସନ୍ତାକାଲି ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ୫ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କନ୍ଧମାଳର ଯୋଡା ମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗା କାଳିଆଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରିବା ନେଇ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା ଆଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଏମ୍‌ସରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ଆସନ୍ତାକାଲି ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନାଙ୍କ ସମେତ 5 ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ କରିବାର ସୂଚନା ରହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:tito-political-link-and-bjd-mixing-ceremony

ଟିଟୋ ସାମ୍ରାଜ୍ୟରେ ରହିଛି କି ପଲଟିକାଲ ଲିଙ୍କ୍ , ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ପେଟ୍ରୋଲପମ୍ପ ଲିଙ୍କ୍ ର ସିବିଆଇ ଖୋଳତାଡ ଆରମ୍ଭ

ଟିଟୋ ସାମ୍ରାଜ୍ୟରେ ରହିଛି କି ପଲଟିକାଲ ଲିଙ୍କ ? ଏହି ଲିଙ୍କକୁ ଛୁଇଁପାରିବକି କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ଏପରି ନାନା ପ୍ରଶ୍ନ ଏବେ ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ଏ ସବୁ ମଧ୍ୟରେ ପୁଣିଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ । ଟିଟୋର ଭାଇ କୁହାଯାଉଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ କିଏ ଓ କାହିଁକି ଦଳ ସହ ଯୋଡିଥିଲା ତାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ସେପଟେ ଟିଟୋ ପରିବାରକୁ ପେଟ୍ରୋଲପମ୍ପ ଦେବାନେଇ କିଏ ଦେଇଥିଲା କ୍ୟାରେକ୍ଟର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଏହାର ଖୋଳତାଡ ସିବିଆଇ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ସିବିଆଇ ତାର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ପକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି ବୋଲି ଆଇଓସିଏଲର ମୁଖ୍ୟ ମହାପ୍ରବନ୍ଦକ ପ୍ରୀତିଶ ଭାରତ କହିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Actress-Mahika-Sharma-molested-during-Rath-Yatra-at-Puri

ରଥଯାତ୍ରାରେ ଲଜ୍ଜା: କନ୍ନଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାହିକା ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କ୍ଷୋଭ

ପୁରୀ, ଜୁଲାଇ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପୁରୀ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସହରରେ ଖଞ୍ଜା ଯାଇଛି ଶତାଧିକ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା । ରଥଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ ଡିଜି ଆର୍‌ ପି ଶର୍ମା କହିଥିଲେ । ମାତ୍ର ସେହିଦିନ ହିଁ ଘଟିଛି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା । ରଥଯାତ୍ରା ଦିନ ସକାଳେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଜଣେ କନ୍ନଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାହିକା ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦୁର୍ୟ୍ଘବହାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ମାହିକା ଏ ନେଇ ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏ ଅଭିଯୋଗ ଜାଣିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ମଗାଯାଇଛି ବୋଲି ପୁରୀ ଏସପି ସାର୍ଥକ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମାହିକାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Panchayatraj-System-in-trouble

ସଙ୍କଟରେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ବିଜୁ ବାବୁଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଏମିତି ପୂରଣ କରୁଛନ୍ତି ପୁଅ ନବୀନ ! ଗାଁରେ କୁହୁଳିଛି ଅସନ୍ତୋଷ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୧୯ (ଖବର ଓଡିଶା): ଯେଉଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଓ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ତାହା ଆଜି ସଙ୍କଟରେ । ଗାଁ ବଦଳରେ ଏବେ ସଚିବାଳୟରୁ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଗାଁର ବିକାଶ କଥା ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ସରକାର । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଗାଁରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲାଣି । ଏପରିକି ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ବିଧାୟକ ଓ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଲୋକପ୍ରତିନିଧି ମାନେ ଏନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେଣୀ । ସରକାରଙ୍କ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ସେପଟେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତାଙ୍କ ଯୋଜନାର ବାର୍ତାକୁ ବିଜ୍ଞାପନ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରି ଚାଲିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:8-people-of-balasore-affected-in-unknown-disease

ବାଲେଶ୍ୱରର ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଅଜଣା ରୋଗ: ଡେଙ୍ଗୁ ଓ ସ୍ୱାଇନ ଫ୍ଲ୍ୟୁ ଭୂତାଣୁ ନ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ

କଟକ, ଜୁଲାଇ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଅଜଣା ରୋଗରେ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏସସିବିରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ବାଲେଶ୍ୱରର ୮ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୂନା ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି । ସେମାନଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୂନାରେ ଡେଙ୍ଗୁ କିମ୍ବା ସ୍ୱାଇନ ଫ୍ଲ୍ୟୁ ଭୁତାଣୁ ନ ଥିବା ସ୍ପଟ ହୋଇଛି । ଅଧିକ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ରକ୍ତ ନମୂନା ପଠାଯିବା ନେଇ ଏସସିବି ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ନିପା ଭାଇରସ ଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ନମୂନା ପଠା ଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Dakhinamoda-niti-today

ନନ୍ଦିଘୋଷ ଭାଙ୍ଗିଲେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ, ଆଜି ହେବ ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼

ପୁରୀ, ଜୁଲାଇ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କ୍ରୋଧ ଜର୍ଜରିତ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥକୁ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ସାଥିରେ ନ ଆଣି ମାଉସୀ ଘରକୁ ଆସିଥିବାରୁ ସିଏ ଅଭିମାନ କରିଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ଗତକାଲି ହେରା ପଂଚମୀରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଯାଇ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆଜିଠାରୁ ବାହୁଡ଼ା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:State-will-implement-new-food-right-scheme

ଅଧିକ ୩୨ ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯୋଡ଼ିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଆଣିବ ନିଜସ୍ୱ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ଗତ ୨୦୧୧ ଜନଗଣନାରେ ରାଜ୍ୟର ଜନସଂଖ୍ୟା ଯାହା ଥିଲା ଏବେ ସେଥିରେ ଆଉ ଅଧିକ ୮ ପ୍ରତିଶତ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଯାଇଛି । ୨୦୧୧ ଜନଗଣନା ଅନୁସାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୩କୋଟି ୨୬ ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ଯୋଡ଼ା ଯାଇଥିବାବେଳେ ୨୦୧୮ ସୁଦ୍ଧା ଆହୁରି ୩୨ ଲକ୍ଷ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ସୃଷ୍ଟି ହେଲେଣି । ୩୨ ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ଯୋଡ଼ିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗତ ମେ ମାସରେ କେନ୍ଦ୍ର ରାଜ୍ୟ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମବିଳାସ ପାଶୱାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିବା ସତ୍ୱେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମିଳିନାହିଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Pass-port-seva-Kendra-in-215-post-office-in-last-3-years

ଗତ ଚାରିବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ୨୧୫ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସରେ ଖୋଲିଛି ପାସପୋର୍ଟ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ଏକଦା ଓଡ଼ିଶାରୁ ଲୋକେ ପାସପୋର୍ଟଟିଏ ଯୋଗାଡ଼ କରିବା ଲାଗି କୋଲକାତା ଯିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପାସପୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ହେଲା । କୋରାପୁଟ, କଳାହାଣ୍ଡି, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରର ବାସିନ୍ଦାମାନେ ପାସପୋର୍ଟ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆସି ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହେଉଥିଲେ । ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଏବେ ହୋଇପାରିଛି । ଓଡ଼ିଶାର କୋରାପୁଟ, ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଭବାନୀପାଟଣା, ବାରିପଦା, ବାଲେଶ୍ୱର ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସରେ ପାସପୋର୍ଟ ସେବା ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଛି । ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ରହିଥିବା ୨୧୫ ଡ଼ାକଘରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପାସପୋର୍ଟ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
Khabar Odisha:Peacock-sanctuary-only-in-pen--paper

ଘୋଷଣାରେ ସୀମିତ ତିନି ଦଶନ୍ଧି ତଳର ମୟୂର ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଓ କରିଡ଼ର ପ୍ରକଳ୍ପ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ଦେଉଳିଆ ପାହାଡ଼ ଗଙ୍ଗାପାଟଣା ଜଙ୍ଗଲିଆ ଅଂଚଳ ଏବଂ ମେଣ୍ଡାଶାଳର କୁକୁଡ଼ାମୁଣ୍ଡି ପାହାଡ଼ରେ ୧୫୦୦ରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ ମୟୂର ଦେଖାଯାନ୍ତି । ମୟୂରଙ୍କ ବିହାରସ୍ଥଳୀ ଭାବେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଥିବା ଏହି ଅଂଚଳକୁ ୩ ଦଶନ୍ଧି ତଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମୟୂର ଅଭୟାରଣ୍ୟ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ମୟୂର କରିଡ଼ର ପାଇଁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ । ଅଭୟାରଣ୍ୟ ପାଇଁ ଯାଗା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା । ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ା ଯାଇଥିଲା ହେଲେ ତିରିଶ ବର୍ଷ ପରେ ମୟୂରଙ୍କ ବସତିକୁ ଏବେ ମାଡ଼ି ଚାଲିଛି କଂକ୍ରିଟ ସହର । ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ମୟୂରଙ୍କ ଗଣତି ହେଉନି କି ସୁରକ୍ଷା ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ସାମାନ୍ୟ ଉଦ୍ୟମ ହାତକୁ ନିଆଯାଇନାହିଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/07/2018
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 639