For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:

ବିଜେପିରେ ନେତାଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ବଣ୍ଟନ, ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଦାୟିତ୍ୱ

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ କ୍ରମେ ପାର୍ଟିର ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଭାଗକୁ ଅଧିକ ଚଳଚଚଂଳ କରିବା କ୍ରମରେ ଦଳୀୟ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ସେହି ମର୍ମରେ ଦଳୀୟ ଆଭିମୂଖ୍ୟକୁ ଅଧିକ ଲୋକାଭିମୁଖୀ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଆଇନ ଓ ସୂଚନା ଅଧିକାର ସେବାର ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ଓଡ଼ିଶା ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ ପିତାମ୍ବର ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଶାସିକା ଶ୍ରୀମତୀ ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲାଭାର୍ଥୀ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଧିକ କ୍ରିୟାଶୀଳ କରାଇବା ପାଇଁ ଯଥାକ୍ରମେ ରାଜ୍ୟ ମୁଖପାତ୍ର ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦିକା ଲେଖାଶ୍ରୀ ସାମନ୍ତସିଂହାରଙ୍କୁ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:state-odisha-dhenkanal-minor-school-girl-pregnent

କନ୍ଧମାଳ ଘଟଣାର ପୂନରାବୃତି, ଗର୍ଭବତୀ ହେଲେ ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ, ଜାନୁଆରୀ ୧୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୁଣି ଲଜ୍ଜ୍ୟା । ଏଥର କିନ୍ତୁ କନ୍ଧମାଳରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଡେଙ୍କାନାଳରେ । କନ୍ଧମାଳରେ ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ ପ୍ରସବ ଘଟଣା ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ନ ଲିଭୁଣୁ ଡେଙ୍କାନାଳରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:state-odisha-highcourt-denied-to-postpone-Opsc-Aso-exam

ସ୍ଥଗିତ ହେବନାହିଁ ଏଏସଓ ପରୀକ୍ଷା, ଆବେଦନକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଖାରଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର , ଜାନୁଆରୀ ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ନିରାଶ ହୋଇ ଫେରିଲେ ପ୍ରାର୍ଥୀ । ସ୍ଥଗିତ ହେବନାହିଁ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଫିସର ପରୀକ୍ଷା । ଆଜି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ହାଇକୋର୍ଟ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ସ୍ଥଗିତାଦେଶ ପାଇଁ କିଛି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ମାନ୍ୟବର କୋର୍ଟ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:state-odisha-sri-mandir-niti-prasasan

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିବା ପାଇଁ ତିନି ଥାକିଆ ତଦାରଖ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିବା ପାଇଁ ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ । ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥାନ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ । ନୀତିକାନ୍ତିରେ ଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ୩ ଥାକିଆ ତଦାରଖ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:national-odisha-bravery-award

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ୪ବାଳକ ଓ ବାଳିକାଙ୍କୁ ସାହସିକତା ପୁରସ୍କାର

ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜର ସାହସକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଓଡିଶାର ୪ଜଣ ବାଳକ ଓ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସାହସିକତା ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଉଛି । ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯିବ । ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ରଞ୍ଜିତା ମାଝୀ, ବିଶ୍ୱଜିତ ପୁହାଣ, ସିତୁ ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଝିଲ୍ଲୀ ବାଗ । ନିଜ ଦାଦାଙ୍କୁ କୁମ୍ଭୀର କବଳରୁ ରକ୍ଷା କରିଥିବା କାରଣରୁ ସିତୁ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ସମ୍ମାନଜନକ ବାପୁ ଗୟାଧନୀ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:politics-bjp-mahila-morcha-chudi-abhiyan

ବିଜେଡ଼ି ବିଧାୟକଙ୍କ ଘରେ ନାଲି ଚୁଡ଼ି ବାନ୍ଧିଲା ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ପିପିଲି ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ ଦେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ବିଜେଡ଼ି ସରକାର ପାଇଁ ଅଡ଼ୁଆ ଏବେ ବି ତୁଟୁନି । ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଓ ମାମଲା ଏବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ପହଁଚିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଥମୁନି ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା । ପୀଡ଼ିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ନ ଦେବା ବିଜେଡ଼ି ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରି ପଡ଼ିଛି । ଆଜି ବିଜେଡ଼ି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଚୁଡ଼ି ଦେଇଛି ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା । ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବିରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତି ବିଜେଡ଼ି ଏମ୍‌ଏଲ୍‌ଏ କ୍ୱାଟର୍ସରେ ଚୁଡ଼ି ବାନ୍ଧିଛି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା । ଏହି ସମୟରେ ପୋଲିସ ଓ କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ଧସ୍ତଧସ୍ତି ହୋଇଛି । ପୋଲିସ କିଛି କର୍ମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ଉଠାଇ ନେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:state-Odisha-Bhubaneswar-rajdhani-express-started-in-bhubaneswar

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗଡ଼ିଲା ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର , ଜାନୁଆରୀ ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିରେ ଗଡ଼ିଲା ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ । ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ବସ ସେବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:political-odisha--mla-yogesh-singh-resigns-from-congress-party

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିଲମ୍ବିତ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂ

କଂଗ୍ରେସକୁ ଶକ୍ତ ଜବାବ ଦେଲେ ନିଲମ୍ବିତ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂ । ସେ ଆଜି ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ଦଳ ତାଙ୍କୁ ନିଳମ୍ବନ କରିଥିଲା । ଏହାସହ ସେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଏଆଇସିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ପଠାଇଛନ୍ତି । ସୂଚନା ମୁତାବକ, ସୁନ୍ଦରଗଡ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂ କିଛିଦିନ ହେବ ଲଗାତାର ଭାବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳକୁ ପ୍ରଶଂସାରେ ପୋତି ପକାଇଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ସେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ଏହାର ଆଭାସ ପାଇବା ସହ ଅନ୍ୟ ଦେଳର ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରଂଶସା କରିବା ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇଥିଲା । ଫଳରେ ଗତକାଲି ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ସସପେଣ୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:state-odisha-berhampur-elephant-fear

ହିଞ୍ଜିଳିରେ ଗଜରାଜଙ୍କ ଉତ୍ପାତ: ଖଳାରେ ପଶି ଖାଇଗଲେ ଧାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଜାନୁଆରୀ ୧୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗି ରହିଛି ହାତୀ ଆତଙ୍କ । ପ୍ରଶାସନର ସକଳ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ୱେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ କମୁନାହିଁ । ହାତୀପଲ ଗାଁ ମୁହାଁ ହେବାରୁ ଫସଲ ହାନୀ ସହ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇଗଲାଣି । ଆଜି ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ବିରଞ୍ଚିପଲ୍ଲୀ ଓ ପଲ୍ଲୀ ପଦ୍ମନାଭପୁରରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:politics-congress-krushna-sagaria-niranjan-patnaik-target

ସୌମ୍ୟଙ୍କ ସହ ମିଶି ନିରଂଜନ କଂଗ୍ରେସକୁ ଖତମ କରୁଛନ୍ତି- କୃଷ୍ଣ ସଗରିଆ

ନିରଂଜନ କଂଗ୍ରେସକୁ ଖତମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଟିକେଟ ଦେବା ନଦେବା କାମ ଏଆଇସିସି ନିଷ୍ପତି ନେବ । ପିସିସି ସଭାପତି କେବଳ ଟିକେଟ ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରିପାରିବେ । ସେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ବିଜେଡି ସାଂସଦ ସୌମ୍ୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସହ ମିଶି କଂଗ୍ରେସକୁ ଖତମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି ଏଭଳି କଡା ଶବ୍ଦରେ ପିସିସି ମୁଖିଆ ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସଗରିଆ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:politics-congress-niranjan-patnaik-naba-das

କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥିତି ଉପରେ ନିରଂଜନଙ୍କ କଡା ଜବାବ, ଦଳ ବଡ ନେତା ନୁହେଁ

ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନିକଟତର ହେବା ସହ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ଧିରେ ଧିରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଜଣକ ପରେ ଜଣେ ନେତା ଦଳ ଛାଡୁଥିବାରୁ ଦଳର ଛାମୁଆ ନେତା ଚିନ୍ତାରେ ପଡି ଯାଇଛନ୍ତି । ବିଧାୟକ ନବ ଦାସଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ରାଜନୀତି ବେଶ ସରଗରମ ହୋଇ ଉଠିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:art-and-culture-odisha-8th-day-of-world-famous-bargarh-dhanuyatra

ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା: ଆଜି ମଥୁରା ନଗରୀକୁ ବୀଜେ କରିବେ କୃଷ୍ଣବଳରାମ

ବରଗଡ, ଜାନୁଆରୀ ୧୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସମସ୍ତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ବିଫଳ ହେବା ପରେ ଏବେ ଧନୁଯାତ୍ରା କରି କୃଷ୍ଣବଳରାମଙ୍କୁ ମଥୁରା ନଗରୀକୁ ଆଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି କଂସ ମହାରାଜ । ଆଜି ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା କୃଷ୍ଣବଳରାମଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଗୋପପୁର ଯିବେ ଅକ୍ରୁର । ଅଷ୍ଟମ ଦିନରେ କୃଷ୍ଣବଳରାମଙ୍କ ମଥୁରା ଆଗମନ ଦୃଶ୍ୟ ପରିବେଶଣ ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:crime-odisha-manikeswari-statue-stolen-in-rayagada

ମାଣିକେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଅଷ୍ଟଧାତୁ ବିଗ୍ରହ ଚୋରି

ରାୟଗଡା, ଜାନୁଆରୀ ୧୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାୟଗଡା ଥେରୁବାଲିର ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖେଦପଡାର ଏକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମନ୍ଦିରରୁ ମା ମାଣିକେଶ୍ୱରୀ ବିଗ୍ରହ ଚୋରି ହୋଇଛି । ଅଢେଇ ଫୁଟର ବିଗ୍ରହ ବହୁ ପୁରାତନ ଓ ରାଜାରାଜୁଡା ଅମଳର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମନ୍ଦିରର ବହୁ ପ୍ରାଚୀନ ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ ବିଗ୍ରହ ଚୋରିକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଉତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିବାବେଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାନ୍ଦିଲି ପୋଲିସ ପହଂଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:odisha-miscreatns-burnt-paddy-heaps

୧୪ଟି ଧାନ ଗଦାରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବର୍ଷକର ପରିଶ୍ରମ ଛାରଖାର

ଗଞ୍ଜାମ/ବାଲେଶ୍ୱର, ଜାନୁଆରୀ ୧୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବର୍ଷକର ଝାଳ ବୁହା ପରିଶ୍ରମ ନିଆଁରେ ଜଳି ପୋଡ଼ି ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଛି । ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମରେ । ୧୪ଟି ଧାନ ଗଦାରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଫଳରେ ନିଆଁରେ ୨ଟି ପରିବାରର ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାୟ ୬ ଏକର ଜମିର ଧାନ ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି । ତେବେ ନିଆଁ ଲାଗିବାର କାରଣ ଜଣାପଡିନାହିଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:crime-odisha-jeypur-duplicate-spice-factory

ଜୟପୁରରେ ନକଲି ମସଲା କାରଖାନା ଠାବ

ଜୟପୁରରେ ବେଧକଡ ଭାବରେ ଚାଲୁଥିବା ଏକ ନକଲି ମସଲା କାରଖାନା ଠାବ ହୋଇଛି । ସହରର ପି. ଆର .ପେଟା ଚତୁର୍ଥ ଲେନରେ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ପୋଲିସ ଚଢଉ କରି ଏହି ମସଲା କାରଖାନାରୁ ବହୁ ପରିମାଣର ମସଲାକୁ ଜବତ କରିଛି । ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଜୟପୁରକୁ ଏହି ଭେଜାଲ ମସଲା ଅଣାଯାଉଥିବା ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:crime-nayagarh-ranpur-police-not-taking-action

ଯବାନଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ମାଡମାରି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଏତଲା ରଖି ପୋଲିସ ଚୁପ୍

ପୋଲିସ ରଖୁନି ଏତଲା । ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଶୂନ । ଏପରି ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଘଟଣାକୁ ଚପାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ । ଏହି ଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁରରେ । ଖୋଦ ପୀଡିତା ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:road-strike-cuttack-farmer-issue

ମଣ୍ଡିରୁ ଧାନ ନ ନେବାରୁ ତାତିଲେ ଚାଷୀ, ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ଢାଳି ଜଣାଇଲେ ପ୍ରତିବାଦ

କଟକ ନରସିଂହପୁରରେ ଧାନମଣ୍ଡି ଏବଂ ତତ ଜନିତ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଚାଷୀମାନେ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ଢାଳି ରାସ୍ତାରୋକ କରିବା ସହ ନିଜର ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/01/2019
Khabar Odisha:state-kendrapada-odisha-PMO-give-2-lakhs-the-victim-family-of-kendrapada-boat-capsized-incident

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ନିପାଣିଆ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଘଟଣା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ନିପାଣିଆରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡ଼ି ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/01/2019
Khabar Odisha:state-odisha-naveen-patnaik-declear-new-scheme-for-health-development

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନୂଆ ଘୋଷଣା, ସବୁ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ମିଳିବ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନୂଆ ଘୋଷଣା । ଏଣିକି ରାଜ୍ୟର ସବୁ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ମିଳିବ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା । ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟର ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସୁବିଧା । ଓଟି, ସର୍ଜରି, ଆଇସିୟୁ, ଇନ୍‌ ପେସେଣ୍ଟ ବେଡ୍‌ ସୁବିଧା ମାଗଣାରେ ମିଳିବ । ଆସନ୍ତା ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ରୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

17/01/2019
Khabar Odisha:Politics-Odisha-Congress-MLA-Jogesh-Singh-quit-his-mla-post

ବିଧାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବି, କଣ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ- ଯୋଗେଶ

ଦଳ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂହଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରୁ ସସପେଣ୍ଡ କରିଛି। ଏହା ସହିତ ଓଡ଼ିଶାଙ୍କ ଜାନୁଆରୀ 25 ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଦଳରେ ଅସ୍ଵାଭାବିକ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/01/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 399