For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:state-odisha-patnagarh-bjd-mla-admitted-to-medical-from-jail

ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେର ଅସୁସ୍ଥ, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତି

ଗତକାଲି ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ପାଟଣାଗଡ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ପାଟଣାଗଡ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତି କରାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-dharmendra-pradhan-talks-to-piyush-goel-over-samaleswari-express-accident

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଦୁର୍ଘଟଣା: ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥାହେଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତିନିଜଣ ରେଳ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଇସ୍ପାତ ଏବଂ ପେଟ୍ରାଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଦୁଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସେ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ପିୟୁଷ ଗୋଏଲଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-odisha-bring-down-one-spot-in-the-health-index

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଇଣ୍ଡେକ୍ସରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଓଡିଶା

ସର୍ବାଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଇଣ୍ଡେକ୍ସରେ ଓଡିଶାକୁ ଲାଗିଛି ବଡ ଝଟକା । ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବାଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଇଣ୍ଡେକ୍ସରେ ଓଡିଶାର ସ୍ଥାନ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ତଳକୁ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-three-station-master-suspend-for-samaleswari-express-accident-three-railway-worker-died

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୩ ରେଳ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ, କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ୩ ସସପେଣ୍ଡ

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ମାମଲାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇଛି ରେଳ ବିଭାଗ । କର୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବାକୁ ବିଭାଗ ୩ଜଣ ଷ୍ଟେସନ ମାଷ୍ଟରଙ୍କୁ ସସପେଣ୍ଡ କରିଛି । ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଦୁଇଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇ ଆଉ ଏକ ଟାୱାର କାରକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା । ଏହାସହ ଟ୍ରେନରେ ନିଆଁ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତିନିଜଣ ମେଂଟେନାନ୍ସ ଇଂଜିନିୟର ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Samaleswari-Express-accident

ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ନିଆଁ, ୩ ମୃତ

ରାୟଗଡ଼ା, ଜୁନ ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାୟଗଡ଼ାରେ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ସହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ବିପରୀତ ଦିଗରେ ଆସୁଥିବା ଏକ ଇଞ୍ଜିନ ଧକ୍କାରେ ଟ୍ରେନ ଲାଇନ ଚ୍ୟୁତ ହେବା ସହ ବଗିରେ ନିଆଁ ଲାଗିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-monsoon-in-odisha

ଓଡିଶା ଛୁଇଁ ମୌସୁମୀ ଛୁ ! ସ୍ୱାଭାବିକ ଠାରୁ ୨୪ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ବର୍ଷା

ଓଡିଶାକୁ ମୌସୁମୀ ଛୁଇଁବା ପରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱାଭାବିକ ଠାରୁ ୨୪ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ବୃଷ୍ଟିପାତ ହୋଇଥିବା ଆକଳନ କରାଯାଇଛି । ଯାହା ଫଳରେ ଏହା ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ତେବେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୩୦ରୁ ବର୍ଷାର ପରିମାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଉତର ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା ହେବ । ଉପକୂଳ ସମେତ ଉତର ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷାର ପରିମାଣ ବଢିବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଂଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-100-medical-seat-increases-in-odisha-mdical-college

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବିଭାଗ ତରଫରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ୧୦୦ଟି ମେଡିକାଲ ସିଟ୍

ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଆହୁରି ୧୦୦ଟି ସିଟ୍ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଏନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଥିବା ସିଟ୍ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଦାବି ହୋଇ ଆସୁଥିଲା । ତେବେ ଇଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ କୋଟାରେ ବିଭିନ୍ନ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ୧୦୦ଚି ସିଟ୍ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଏନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବିଭାଗ ତରଫରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ୫୦ଟି ସିଟ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବା ବେଳେ କୋରାପୁଟ ଓ ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ୨୫ଟି ଲେଖାଏଁ ସିଟ୍ ବୃଦ୍ଧି

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-deadbody-of-a-3-student-seized-in-baleswar

ପୋଖରୀରୁ +୩ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ!

ବାଲେଶ୍ୱରର ଫକୀରମୋହନ ନଗରରେ ଜଣେ +୩ ଛାତ୍ରଙ୍କର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଛାତ୍ର ଜଣକୁ କେହି ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:national-odisha-delhi-aap-mla-will-be-sent-to-jail-for-three-month

ଆପ୍ ବିଧାୟକ ମନୋଜ କୁମାରଙ୍କୁ ତିନିମାସର ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ କୋର୍ଟ

ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ମଖ୍ୟ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଖବର ଆସିଛି । ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଅଦାଲତ ଆପ୍ ବିଧାୟକ ମନୋଜ କୁମାରଙ୍କୁ ତିନିମାସର ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-heavy-rain-and-thundering-to-10-district-till-6pm-today

ସମ୍ଭାବ୍ୟ କାଳବୈଶାଖୀ, ୧୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ପରାମର୍ଶ

ଓଡ଼ିଶାକୁ ମୈସୁମୀ ଛୁଇଁଛି । ମୈାସୁମୀ ଓ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଆଜି ପ୍ରବଳ ଝଡବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ବଜ୍ରପାତ ଆଶଙ୍କା କରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Crocodile-home-found-in-Bhitarkanika

ଭିତରକନିକାରେ ୧୦୩ଟି କୁମ୍ଭୀର ବସା ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭିତରକନିକା କୁମ୍ଭୀର ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ କୁମ୍ଭୀର ବସା ଚିହ୍ନଟ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୦୩ଟି କୁମ୍ଭୀର ବସା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-gang-rape-case-at-joda-kendujhar

ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ନର ରାକ୍ଷାସଙ୍କ ଉତ୍ପାତ, ଶୀକାର ହେଉଛନ୍ତି କୋମଳମତି ଶିଶୁ, ଶୋଇଛନ୍ତି ସରକାର

ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା । କେଉଁଠାରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ମାରି ଫୋପାଡି ଦେଉଥିବା ବେଳେ କେଉଁଠାରେ ବଳ ପ୍ରୟୋଗ କରି କଣ୍ଟରୋଧ କରି ଦିଆଯାଉଛି । ତ ପୁଣି କେଉଁଠାରେ ପୀଡିତା ନ୍ୟାୟ ନପାଇ ସମାଜର ଟାହି ଟାପରା ଶୁଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ନିଘୋଡ ନିଦରେ ଶୋଇଛନ୍ତି ସରକାର । ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ସେହି ଅନୁରୂପ ସ୍ଥିତି । ଏଠାରେ ଆଇନ କାନୁନକୁ ଖାତିର କରୁ ନାହାଁନ୍ତି ଧର୍ଷଣକାରୀ । ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁଣି ଏଭଳି ଏକ ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣାର ପୁନରାବୃତି ହୋଇଛି କେନ୍ଦୁଝର ଯୋଡା ଥାନା ଅଂଚଳରେ । ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ୫ ଜଣ ଯୁବକ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଗୁରୁତର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୋଡା ଟିସ୍କୋ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତି କରାଯାଇଛି । ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଯୋଡା ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:politics-National-Big-Jolt-To-Congress-In-Sc-As-Court-Allow-Ec-To-Hold-Separate-Bypolls-For-2-Gujarat-Seats

ଗୁଜୁରାଟ ଉପନିର୍ବାଚନ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ଅଲଗା-ଅଲଗା ହେବ ନିର୍ବାଚନ

ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଲାଗିଛି ପୁଣି ଏକ ଝଟକା । ଗୁଜୁରାଟ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପରେଶ ଭାଇ ଧନାନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ମନା କରିଛନ୍ତି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-speaker-declaired-7-vidhansabha-adhibesan-adhistata-mandali-member

୭ ଜଣିଆ ବିଧାନସଭା ଅଧିଷ୍ଠାତା ମଣ୍ଡଳୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି

ଆଜି ବିଧାନସଭାର ଷୋଡଶ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟପାଳ ଗଣେଶୀ ଲାଲ ଅଭିଭାଷଣ ଦେଇ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବାଚସ୍ପତି ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଏକ ୭ ଜଣିଆ ବିଧାନସଭା ଅଧିଷ୍ଠାତା ମଣ୍ଡଳୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:politics-odisha-odisha-assembly-cm-naveen-patnaik-speech

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ପରେ ଗୃହରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ଷୋଡଶ ବିଧାନସଭାର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରୋଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ ଅଧିବେଶନର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ନିଜର ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଛନ୍ତି । ଦିବଙ୍ଗତ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଓ ବିଧାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଭିଭାଷଣରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରେଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:Anganwadi-situation-Odisha

ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ର

ମହିଳା ଓ ଶିଶୁଙ୍କ ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ଶିକ୍ଷା ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଶିଶୁଙ୍କ ବୌଦ୍ଧିକ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-governer-delivered-speech-in-bidhansabha

କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗଡିବ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ୍! ଷୋଡଶ ଅଧିବେଶନରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ଆଜି ବିଧାନସଭାର ଷୋଡଶ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଗଣେଶୀ ଲାଲ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଛନ୍ତି । ଅଭିଭାଷଣ ଆରମ୍ଭରେ ସେ ବିଜୟ ନେଇ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ସହ ଦିବଙ୍ଗତ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ, ବିଧାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତତ୍ ସହିତ ସହିଦ ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଫୋନିର ଭୟାବହତା ଓ କ୍ଷୟକ୍ଷତିରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସଫଳ ମୁକାବିଲାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Vigilance-in-Assistant-Engineers-home

ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୁଣି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜଣେ ଯନ୍ତ୍ରୀ । ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଉଠା ଜଳସେଚନ ବିଭାଗର ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:state-odisha-budget-session-in-vidhansabha

ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ, ଶାସକ ଦଳକୁ ଘେରିବାକୁ ବ୍ଲୁପ୍ରିଂଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ବିଜେପି

ଆଜିଠୁ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଅଧିବେଶନର ଆରମ୍ଭରୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ଏବଂ ନୂତନ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅର୍ଣ୍ଣର ଦିଆଯିବ । ଏହାପରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରୁ ଗୃହକାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ତେବେ ଅଧିବେଶନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଜୁଲାଇ ୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଜୁଲାଇ ୧୨ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ଜୁନ ୨୮ରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ । ତେବେ ଷୋଡଶ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ବିରୋଧୀମାନେ ଲମ୍ବା ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବିଜେପି ବିରୋଧୀ ଦଳ ଭୂମିକାରେ ରହିଛି । ତେଣୁ ଶାସକ ଦଳକୁ ଘେରିବା ପାଇଁ ଦଳ ବ୍ଲୁପ୍ରିଂଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Monsoon-is-invisible-in-Odisha-not-having-any-effect

ଓଡ଼ିଶାକୁ ବିଳମ୍ବରେ ଆସି ଉଭାନ ହେଲା ମୈାସୁମୀ, ରାଜ୍ୟର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଚଳରେ ଶୁଖିଲା ପାଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଚଳିତ ଥର ଓଡ଼ିଶାକୁ ବିଳମ୍ବରେ ମୈାସୁମୀ ଛୁଇଁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାର ଦିନକ ପରେ ପୁଣି କେଉଁଠି ହଜିଗଲା ମୈାସୁମୀ । ପୁଣି ପାଂଚ ଦିନ ପରେ ପାଗ ଅନୁକୂଳ ରହିଲେ ମୈସୁମୀ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/06/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 552