For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:Justice-b-p-das-appointed-as-ohrc-chairman

ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ବି ପି ଦାସ ଓଏଚ୍‌ଆର୍‌ସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ସଦସ୍ୟ ଆଇନଜୀବୀ ଅସୀମ ଅମିତାଭ ଦାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦୀର୍ଘ ୭ ବର୍ଷ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମିଳିଛି । ବିଚାରପତି ବିମଳା ପ୍ରସାଦ ଦାସ ଓଏଚ୍‌ଆର୍‌ସିର ସ୍ଥାୟୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଦକ୍ଷ ଆଇନଜୀବୀ ଅସୀମ ଅମିତାଭ ଦାଶ ଓଏଚ୍‌ଆର୍‌ସିର ସଦସ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ ଉଭୟଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଅନୁମୋଦନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:in-kalia-scheme-266-lakh-peoples-are-ineligible-beneficiaries

‘କାଳିଆ’ରେ ୨ ଲକ୍ଷ ୬୬ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୃଷକମାନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ଅଢ଼େଲ ଲକ୍ଷେରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ରହିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରରେ ହେଉଥିବା ଯାଞ୍ଚ ସରିବ ଏବଂ ୩୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ବ୍ଲକ୍‌ ଓ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରରେ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଯେଉଁ ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀମାନେ ବଞ୍ଚିତ ରହିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିବାକୁ ନୋଡାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ବୋଲି କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ପରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:Eduaction-Odisha--19247-students-applied-for-KALIAScholarship-7258-applicants-will-get

୭,୨୫୮ ପିଲାଙ୍କୁ ମିଳିବ କାଳିଆ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି : ଅରୁଣ ସାହୁ

ରାଜ୍ୟରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ନିଜର ତଥା ପରିବାର ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଚାଷ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଶିକ୍ଷା ଓ କୃଷିକୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇ ଆସୁଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କାଳିଆ ହିାଧିକାରୀଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ ପାଇଁ କାଳିଆ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:elephant-death-rises-to-3-in-keonjhar

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩କୁ ବୃଦ୍ଧି

କେନ୍ଦୁଝର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଟଗାଁ ରେଞ୍ଜର ବାଲିଯୋଡ଼ି ନିକଟରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଗୁରୁତର ଥିବା ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଫଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଆନନ୍ଦପୁର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପଶୁ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍‌ ହାତୀର ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Father-and-son-arrested-for-theft

ଡକାୟତି ଅଭିଯୋଗରେ ବାପାପୁଅ ଗିରଫ

ନୟାଗଡ଼ ରଣପୁର ପୋଲିସକୁ ବଡ଼ଧରଣର ସଫଳତା । ଡକାୟତି ଅଭିଯୋଗରେ ବାପାପୁଅଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଜବତ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଓ ବନ୍ଧୁକ, ବୋମା ଓ ସୁନାଗହଣା ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Bhanjanagar-SDMO-Caught-in-hand-of-vigilance-while-taking-5000rs-from-a-person-for-work

୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଂଚ ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଲେ SDMO

ଗଞ୍ଜାମ, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୁଣି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜଣେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଭଞ୍ଜନଗର ମେଡ଼ିକାଲର ସିଡିଏମଓ ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଂଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:state-odisha-mahaprayan-yojana-failed-at-binika

ଫେଲ ମାରିଲା ମହାପ୍ରୟାଣ ଯୋଜନା, ପୁଣି କାନ୍ଧରେ ବୁହାହେଲା ଶବ

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମହତ୍ୱାକାଂକ୍ଷୀ ମହାପ୍ରୟାଣ ଯୋଜନା ଫେଲ ମାରିଛି । ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡି ନଆସିବାରୁ କାନ୍ଧରେ ୨କିମି ବୁହା ହୋଇଛି ଶବ । ବିନିକାରେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Odisha-govt-to-form-a-team-to-directly-seek-opinion--suggestion-of-patients-on-healthcare-services-in-hospitals-across-the-State

ରୋଗୀଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ମତ ନେବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ “ମୋ ସରକାର ଓ ନିର୍ମଳ” ଯୋଜନା : ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଉ ଏକ ପାଦ । ଏଣିକି ଡାକ୍ତରଥାନାକୁ ଆସୁଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ମତାମତ ନେବା ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରେ “ମୋ ସରକାର ଓ ନିର୍ମଳ” ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:Education-Odisha-Plus-two-and-plus-three-will-separate-from-one-college

କଲେଜରେ ଏକାଠି ମିଶି ଥିବା ଯୁକ୍ତ ୩ ଓ ଯୁକ୍ତ ୨କୁ ଅଲଗା କରାଯିବ : ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଏଣିକି ଗୋଟିଏ କଲେଜରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ସହ ରହିବନି ଯୁକ୍ତ ୨ । ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ କରାଯିବ ବୋଲି ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:Education-Odisha-Meeting-between-higher-education-and-school-and-mass-Education

ଆଜି ବସିଛି ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ମିଳିତ ବୈଠକ, ନିଆଯାଇପାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ସଚିବାଳୟରେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବସିଛି । ଯୁକ୍ତ ୩ରୁ +୨ ଉଚ୍ଛେଦ, କର୍ମଚାରୀ ବଣ୍ଟନ ଓ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପରିଚାଳନା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:state-odisha-weather-heavy-rain-in-next-24-hours-and-tropline

ଓଡିଶାରୁ ଆନ୍ଧ୍ର ଉପକୂଳ ଯାଏଁ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୨୪ ଘଂଟା ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ହେତୁ ଓଡିଶାରୁ ଆନ୍ଧ୍ର ଉପକୂଳ ଯାଏଁ ଟ୍ରପ ଲାଇନ ରହିଛି । ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଂଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Dhenkanal-Police-detain-4-persons-in-connection-with-the-murder-of-one-Pratap-Bhutia-of-Bhutia-Sahi-under-Gondia-police-limits

ଢେଙ୍କାନାଳ: ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ଯୁବକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ

ଢେଙ୍କାନାଳ, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଢେଙ୍କାନାଳରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:police-detains-4-person-who-cheated-youths-in-jharsuguda

ବେଦାନ୍ତ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ: ୪ ଦଲାଲ ଗିରଫ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବେଦାନ୍ତ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି କରି ଦେବାକୁ ନେଇ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟୁଛନ୍ତି ଦଲାଲ । ଯାହାର ପର୍ଦ୍ଦଫାଶ କରିଛି କଣ୍ଟାମାଳ ପୋଲିସ । ବେକାର ଯୁବକ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଠକୁଥିବା ୪ ଜଣ ଦଲାଲଙ୍କୁ ଆଜି ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:state-odisha-fire-mishap-at-jagatsinghpur-medical-due-to-short-circuit

ଜଗତସିଂପୁର ଜିଲ୍ଲା ମେଡିକାଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରରେ ଜଗତସିଂପୁର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ସୌଭାଗ୍ୟବଶତ୍ୟ ଏଥିରେ କାହାର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:state-odisha-road-strike-for-demanding-to-arrest-a-bolero-thief-at-balesore-kasafala

ବୋଲେରୋ ଚୋରକୁ ଧରିବା ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା କଷାଫଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପରିଖି ଛକରେ ଏକ ଅଜବ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବୋଲେରୋ ଚୋରକୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ରାସ୍ତାରୋକ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:state-odisha-action-against-gambler-at-ganjam-21-arrested

ଗଂଜାମ: ବିଭିନ୍ନ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୨୧ ଜୁଆଡି ଗିରଫ

ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସକୁ ଆଜି ଏକ ବଡ ଧରଣର ସପଳତା ମିଳିଛି । ପୋଲିସ ଖଣ୍ଡଦେଉଳି ଓ ପୁରୁଷୋତମପୁର ଅଂଚଳରେ ଚାଲୁଥିବା ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ କରିଛି । ପୋଲିସକୁ ପୁରୁଷୋତମପୁର ଓ ଖଣ୍ଡଦେଉଳି ଅଂଚଳରେ ଜୁଆ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:two-elephants-died-after-truck-hits

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୨ ହାତୀ ମୃତ, ଗୋଟିଏ ଗୁରୁତର

କେନ୍ଦୁଝର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଟଗାଁ ରେଞ୍ଜର ବାଲିଯୋଡ଼ି ନିକଟରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଦୁଇଟି ହାତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଆଉ ଗୋଟିଏ ହାତୀ ଗୁରୁତର ହୋଇଛି । ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ହାତୀ ଦୁଇଟିଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଜବତ କରିବା ସହିତ ଅନ୍ୟ ହାତୀର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:again-flood-situation-in-Malkangiri

ମାଲକାନଗିରି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ବୁଡ଼ିଲା କାଙ୍କରକୋଣ୍ଡା ଓ ଏମ୍‌ଭି-୧୧ ପୋଲ

ମାଲକାନଗିରି, ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଣି ଥରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାରୁ ବେହାଲ ହୋଇପଡ଼ିଛି ଜିଲ୍ଲା । ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ନଦୀରେ ଜଳ ସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲା ଉପରେ ପାଣି ଚାଲୁଥିବାରୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/08/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Proctorial-system-and-75-attendance-of-students--7-hour-duty-of-teachers-mandatory

ଯୁକ୍ତ ୩ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ୭୫% ଉପସ୍ଥାନ ସହ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ଦୈନିକ ୭ଘଣ୍ଟା ଡ୍ୟୁଟି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ : ଅରୁଣ ସାହୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଯୁକ୍ତ ୩ କଲେଜରେ ପ୍ରୋକ୍ଟୋରିଆଲ ସିଷ୍ଟମ ଲାଗୁ ହେବ । ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ୧୦୧ଟି କଲେଜରେ ସ୍ମାର୍ଟ କ୍ଲାସର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/08/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Woman-Labourer-electrocuted-in-Bargarh

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ବରଗଡ଼, ଅଗଷ୍ଟ ୨୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବରଗଡ଼ ବରଡ଼ୋଇ ଗାଁରେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ଛାତ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/08/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 607