For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:state-odisha--8-anaconda-coming-to-nandankanan-zoo-today

ନନ୍ଦନକାନନରେ ନୂଆ ଅତିଥି, ଆସିଲା ୮ଟି ଆନାକୋଣ୍ଡା ସାପ

ନନ୍ଦନକାନନକୁ ଆସିଛି ନୂଆ ଅତିଥି। ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଚନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନକୁ ଅଣାଯାଇଛି ଆନାକୋଣ୍ଡା ସାପ। ଲୋକେ ପୂର୍ବେ ଟିଭିରେ ଏବଂ ସିନେମାରେ ଯେଉଁ ଆନାକୋଣ୍ଡା ...

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Insect-found-in-curry-served-during-Mid-day-meal-to-students-of-Remuna-Jankharai-Chasakhanda-Nodal-UP-School

ପୁଣି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ପୋକ, ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେନି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ କଥା ନେଇ ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଥିବା ବେଳେ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ବାରମ୍ବାର ନିମ୍ନମାନର ଓ ପୋକ ପଡ଼ିଥିବା ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ଆଜି ପୁଣି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ପୋକ ପଡ଼ିଥିବା ଖାଦ୍ୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:Art-and-culture-Odisha-Srimandira-Matter-in-Supreme-Court

ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସଂସ୍କାର ମାମଲା ଶୁଣାଣୀ ଶେଷ, ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରାୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ବିଶ୍ୱ ଐତିହ୍ୟ କରିବାକୁ ପରିସର ନିକଟରୁ ୭୫ ମିଟର ଉଚ୍ଛେଦ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣୀ ହୋଇଛି । ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ମାମଲାର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । ଏନେଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରୁ ମାମଲା ଲଢୁଥିବା ଓକିଲ ଶ୍ୱେତକେତୁ ମିଶ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-A-lady-doctor-of-a-hospital-lodges-police-complaint-alleging-harassment-by-a-block-programme-manager

ଲଭ,ସେକ୍ସ ଓ ଧୋକା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଯୁବକ ଫେରାର

କନ୍ଧମାଳ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରଥମେ ପ୍ରେମ, ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ଓ ତାପରେ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା । ଏପରି ଏକ ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଜଣେ ଡାକ୍ତରାଣୀ । ଏହି ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:pradipta-naik-demands-for-bhubaneswar-janpath-road-to-be-named-as-jayi-rajguru

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜନପଥକୁ ଜୟୀ ରାଜଗୁରୁଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ କରିବାକୁ ଦାବି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତାଙ୍କ ଚିଠି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମାଟି ମା’ ପାଇଁ ଲଢ଼ି ପ୍ରଥମେ ଦେଶ ପାଇଁ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ତଥା ଓଡ଼ିଆ ଯୋଦ୍ଧା ଜୟୀ ରାଜଗୁରୁଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ଦେବାକୁ ପୁଣି ବିଜେପି ଦାବି କରିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜନପଥକୁ ଜୟୀ ରାଜଗୁରୁଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପ୍ରଦୀପ୍ତ ନାଏକ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:Panchayat-by-poll-on-November-27

ନଭେମ୍ବର ୨୭ରେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଓ ପଞ୍ଚାୟତ ଉପ ନିର୍ବାଚନ, ଖାଲି ପଡ଼ିଛି ୩୪୫ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ପଦବୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ପଦବୀ ପୂରଣ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖରେ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ୪ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ, ସମେତ ଟି ପଦବୀ ଖାଲି ପଡ଼ିଛି । ଛତ୍ରପୁର, ଦାନଗଦି, ପଟାଙ୍ଗୀ ଓ ଦଶମନ୍ତପୁର ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଆସନ ପାଇଁ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:political-state-odisha-bijepur-election-result-out-in-oct-24

ସରିଲା ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଏବେ ଭୋଟ ଗଣତି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆସନ ବିଜେପୁରରେ ସରିଲା ନିର୍ବାଚନ। ଏବେ ଭୋଟ ଗଣତିର ସମୟ। ଏନେଇ ବିଜେପୁରରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଇଛି। ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ରେ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଭୋଟ ଗଣତି ହେବ। ଏହାପରେ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ତେବେ ଏହି ହେଭିୱେଟ୍ ଆସନରେ କିଏ ବିଜୟୀ ହେବ ସେନେଇ ସମସ୍ତଙ୍କର ନଜର ରହିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:IIT-student-dies-in-Bhubaneswar

ଆଇଆଇଟି ଛାତ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି (ଆଇଆଇଟି)ରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କର ସନ୍ଦେହ ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଚିରାଗ ଜୈନ । କଲେଜ ଛାତରୁ ପଡ଼ି ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:sushant-singh-says-bjd-will-win-one-sided-in-bijepur

ବିଜେପୁର ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେଡ଼ିର ଦମ୍ଭୋକ୍ତି, ଏକ ପାଖିଆ ଜିତିବୁ

ବରଗଡ଼, ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସରିଛି ବିଜେପୁର ଉପ ନିର୍ବାଚନ । ଇଭିଏମ୍‌ ଭିତରେ ବନ୍ଦ ହୋଇସାରିଛି ସନତ ଗଡ଼ତିଆ, ରୀତା ସାହୁ ଓ ଦିଲ୍ଲୀପ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମେତ ୫ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ । ଏବେ ଅପେକ୍ଷା ଭୋଟ ଗଣତି ଦିନକୁ । ମାତ୍ର ଫଳାଫଳ ବାହାରିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପୁରରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବ ବୋଲି ବିଜେଡ଼ି ଦୃଢ଼ତାର ସହ କହିଛି । ଏମିତିକି ରୀତା ସାହୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କଠାରୁ ଆଗେଇ ପାରନ୍ତି । ବିଜେଡ଼ି ଗତ ନିର୍ବାଚନ ଅପେକ୍ଷା ଆହୁରି ଅଧିକ ବ୍ୟବଧାନ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହେବ ବୋଲି ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:Crime-Odisha-Vigilance-caught-Clerk-for-corruption

ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା ଲାଞ୍ଚ ନେବା , ଗିରଫ ହେଲେ କିରାଣୀ

ରାଉରକେଲା, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୁଣି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜଣେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଇଏସଆଇ ମେଡିକାଲ କିରାଣୀ ୧ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଂଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:Crime-Odisha-Man-surrenders-before-police-after-beating-wife-to-death-in-inebriated-state-in-Nuasahi-area-of-Gopinathpur

ସାମାନ୍ୟ ବଚସାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟି ପିଟି ମାରିଲା ନିଶାସକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି । ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାମାନ୍ୟ ବଚସାରୁ ଘଟିଛି ଏକ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ । ଝଗଡ଼ା କାରଣରୁ ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିବା ଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:state-odisha-jharsuguda-villagers-protest-public-hearing

ଝାରସୁଗୁଡାରେ ଜନଶୁଣାଣିକୁ ବିରୋଧ

ଝାରସୁଗୁଡାରେ ନେଭେଲି ଲିଗ୍ ନାଇଟ୍ କର୍ପୋରେସନ ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ତାପଜ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କେନ୍ଦ୍ର ଲାଗି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ହେଉଥିବା ଜନଶୁଣାଣିକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ନକରି ଜନ ଶୁଣାଣିର ଆୟୋଜନ କରିଥିବାରୁ ଲୋକେ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଅପ୍ରିତୀକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:political-state-odisha-u-turn-of-tara-bahinipati-said-congress-will-win-bijepur-seat

ତାରାଙ୍କ ୟୁଟର୍ଣ୍ଣ, କହିଲେ ୨ ରୁ ୩ ହଜାରରେ ଜିତିବ କଂଗ୍ରେସ

ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନର ଦିନକ ପରେ ପୁଣି ୟୁଟର୍ଣ୍ଣ ମାରିଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତାରା ବାହିନୀପତି। ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପୁର ଆସନକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ବିଜୟ ଉପରେ ଆଶଙ୍କା କରିଥିବା ତାରା ଆଜି ଜିତିବା ନେଇ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ୨/୩ ହଜାରରେ ଜିତିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:vlw-smitarani-husband-meets-ohrc

ଭିଏଲ୍‌ଡବ୍ଲ୍ୟୁ ସ୍ମିତାରାଣୀ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ସ୍ୱାମୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଯାଜପୁର ଧର୍ମଶାଳ ବ୍ଲକ୍‌ ହରିଦାସପୁରର ଭିଏଲ୍‌ଡବ୍ଲ୍ୟୁ ସ୍ମିତାରାଣୀ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ମୃତ୍ୟର ରହସ୍ୟ ଉପରକୁ ଏ ଯାଏଁ ପରଦା ହଟିନି । କେମିତି ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା ନାଁ ସେ ସିଏ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ପୋଲିସ ଏ ଯାଏଁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିପାରୁ ନାହିଁ । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ରାଜ୍ୟ ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ସିଏ ଓଏଚ୍‌ଆର୍‌ସିଙ୍କ ନିକଟରେ କ’ଣ ଗୁହାରୀ କରିଛନ୍ତି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:State-Odisha--Labour-and-Employment-Minister-Meeting-in-Odisha

ଓଡ଼ିଶାରେ ଇଏସଆଇ ମେଡିକାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବୀକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ସନ୍ତୋଷ ଗଙ୍ଗୱାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରେ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ରାଜ୍ୟର ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସଚିବଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ହେଉଛି । କେନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇବା ନିମନ୍ତେ ଏହିି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-New-born-girlchild-rescued-by-local-people

ପୁଣି ଅଲୋଡ଼ା ଶିଶୁକନ୍ୟା, ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନବଜାତ ଉଦ୍ଧାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟେବାର ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପୁଣି ଅଲୋଡ଼ା ହୋଇପଡ଼ିଛି ଶିଶୁକନ୍ୟା । ଆଜି ପୁଣି ଜଣେ ମା ତାର ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଅଳିଆ ଗଦାରେ ଫୋପାଡ଼ି ଦେଇ ମରଣ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇ ନିଜ ମମତାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/10/2019
Khabar Odisha:state-odisha-loot-from-old-couple-at-samntarapur-bhubaneswar

ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇ ଲୁଟ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଲୁଟ୍ ଭଳି ଘଟଣା ସାଧାରଣ ପାଲଟିଗଲାଣି । କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସକୁ ତିଳେହେଲେ ଭୃକ୍ଷେପ କରୁନାହାନ୍ତି ଲୁଟେରା । ସେମାନେ ପୋଲିସର ପେଟ୍ରୋଲିଂ, ବ୍ଲକିଂକୁ ଖୁଲମଖୁଲା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଉଛନ୍ତି । ସାମନ୍ତରାପୁର ଅଂଚଳରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇ ଲୁଟେରା ମାନେ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-NTCA-Team-will-visit-Satkosia

ଆଜି ସାତକୋସିଆ ଆସିବେ ଏନଟିସିଏ ୩ଜଣିଆ ଟିମ, ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପର କରିବେ ପୁନଃ ସମୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବାଘ ସଂଖ୍ୟା ଲୋପ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଅନୁଗୁଳ ସାତକୋଶିଆରେ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପର ପୁନଃ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ୩ ଜଣିଆ ନ୍ୟାସନାଲ ଟାଇଗର କନଜରସେନ ଅଥୋରିଟି (ଏନଟିସିଏ) ଟିମ୍ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:six-ndrf-teams-will-go-to-kerala-from-Odisha

କେରଳରେ ବନ୍ୟା: ଓଡ଼ିଶାରୁ ଯିବ ୬ ଏନ୍‌ଡିଆର୍‌ଏଫ୍‌ ଟିମ୍, ୧୫୦ ଯବାନ ଓ ୧୮ ପାୱାର ବୋଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିପର୍ୟ୍ୟ ୟ ପରିଚାଳନାରେ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଥିବା ଓଡ଼ିଶା ପୁଣି ଥରେ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛି । ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ କେରଳରେ ବନ୍ୟା ଆସିଛି । ବନ୍ୟା ପ୍ରପୀଡ଼ିତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଓଡ଼ିଶାରୁ ନାସନାଲ୍‌ ଡିଜାଷ୍ଟର୍‌ ରେସ୍‌ପନ୍ସ ଫୋର୍ସ (ଏନ୍‌ଡିଆର୍‌ଏଫ୍‌) ଟିମ୍‌ କେରଳ ଯିବ । ମୁଣ୍ଡୁଳୀରୁ ୬ଟି ଟିମ୍‌ ବାୟୁସେନାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନରେ କେରଳ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବେ । ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ୧୫୦ ଜଣ ଯବାନ ଓ ୧୮ଟି ପାୱାର ବୋଟ୍‌ ପଠାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
Khabar Odisha:government-reduces-registration-for-9th-class

ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପଞ୍ଜିକରଣ ଶୁଳ୍କରେ ହ୍ରାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନବମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ନିଆଯାଉଥିବା ଶୁଳ୍କକୁ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି । ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ୪୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/10/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 669