For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:national-odisha-bihar-sex-racket-busted-12-year-old-girl-forced-into-flesh-trade

ବିହାର ସେକ୍ସ ର‌୍ୟାକେଟ: ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଘରକୁ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ପଠାଯାଉଥିଲା ନାବାଳିକା, ଲକ୍ଷ୍ନୌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେଉଥିଲା ସପ୍ଲାଇ

ସମାଜରେ ରହୁଥିବା କିଛି ନରରାକ୍ଷସଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟକୁ ପ୍ରଶୟ ମିଳୁଛି । ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏଭଳି ଘଟଣାର ଖବର ପ୍ରସାର ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏବେ ପୁଣି ବିହାରରେ ଏକ ସେକ୍ସ ର‌୍ୟାକେଟର ପୁଲିସ ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍ କରିଛି । ଏହି ର‌୍ୟାକେଟରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଡବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିଳାସ ତଥା ଶରୀରର ଭୋକ ମେଣ୍ଟାଇବା ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଉଥିଲା । ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ପହଁଚା ଯାଉଥିଲା । ତେବେ ଏହି ମାମଲାରେ ବିହାର ପୁଲିସ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ଜଣେ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଏବେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/07/2019
Khabar Odisha:national-odisha-kolkata-minor-rape-murder-asgar-ali-arrested

ପୁଣି ଦୁଷ୍କର୍ମର ଶୀକାର ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା, ପାଟି କରିବାରୁ ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା କଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ

ପ୍ରାୟ ସବୁଦିନ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ନାରୀ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଖବର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମାଜରେ ଏହା ଥମିବାର ନାମ ନେଉ ନାହିଁ । ଦିନକୁ ଦିନ ଏହା କମିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଆଜି ପୁଣି ଜଣେ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଦୁଷ୍କର୍ମର ଶୀକାର ହୋଇଛନ୍ତି । କୋଲକାତାରେ ଜଣେ ୫ବର୍ଷୀୟା ଶିଶୁ ସହ ଏଭଳି ଅମାନୁଷିକ କାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କୋଲକାତାର ୩୭ ବର୍ଷୀୟ ଅସଗର ଅଲୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଏକ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଅଲୀ ପ୍ରଥମେ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଫଳ ଦେବା ବାହାନାରେ ପାଖକୁ ଡାକିଥିଲା ଏବଂ ଏହାପରେ ପାଖ ଜଙ୍ଗଲରେ ନେଇ ନିଜ ପାଶବିକ ଭାବରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ତାହାର ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/07/2019
Khabar Odisha:national-odisha-ias-officer-wife-ritu-jaiswal-changed-the-picture-of-her-village

ଅଦମ୍ୟ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଥିଲେ ଅସମ୍ଭବ ଶବ୍ଦ ହାରମାନେ, ଋତୁ ହେଉଛନ୍ତି ଏହାର ଉଦାହରଣ

ଦୁନିଆରେ ସ୍ୱାର୍ଥପର ମଣିଷ ବହୁତ ମିଳିଯିବେ । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ପାଇଁ, ସମାଜ ପାଇଁ ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ମିଣଷଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଖୁବ୍ କମ୍ ବିଶେଷ କରି ଆଜିର ସମାଜରେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ନିଜର ବଳବୁଦ୍ଧିରେ ଏକ ଗାଁର ରୂପରେଖ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରିଛନ୍ତି । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଋତୁ ଜାୟସବାଲ, ଜଣେ ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସର ଅରୁଣ କୁମାରଙ୍କ ପତ୍ନୀ । ସେ ଏବେ ବିହାରର ସୀତାମଢି ଜିଲ୍ଲାର ସିହଁବାହିନୀ ଗ୍ରାମର ସରପଞ୍ଚ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଛନ୍ତି ସେହି ଗ୍ରାମର ଲୋକମାନଙ୍କର କୌଣସୀ ପ୍ରକାରର ଅଭାବ ଅସୁବିଧା ନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ଗ୍ରାମର ଚିତ୍ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ କୁହନ୍ତି ଜଦି କଠୋର ଅଧ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଦୃଢ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଥିବ ତେବେ କିଛି ଅସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ସଫଳତାର ଚାବିକାଠି ନିଶ୍ଚୟ ତୁମ ହାତରେ ରହିବ । ସେହିଭଳି ଋତୁଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/07/2019
Khabar Odisha:Crime-Odisha-Anugul-8years-minor-rape-matter-investigation-started

ଅନୁଗୋଳ: ୮ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ, ୨ଅଟକ

ଅନୁଗୋଳ, ଜୁଲାଇ ୨୧(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଅନୁଗୋଳ ଅଂଚଳରେ ୮ବର୍ଷର ନାବାଳିକକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରି ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛତ । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୨ଜଣକୁ ଅଟକ ରଖିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/07/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Woman-protest-against-fake-assurance-about-marriage-and-job-infront-of-Odisha-assembly

ବିଧାନସଭା ଫାଟକ ଆଗରେ ମହିଳାଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ, ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୧୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ରାଜ୍ୟର ଷୋଡଶ ବିଧାନସଭା ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ । ଗୃହରେ ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବିଧାନସଭା ଫାଟକ ଆଗରେ ମହିଳା ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/07/2019
Khabar Odisha:state-odisha-husband-murder-his-wife-in-bhadrak

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ୱାମୀ

ସାତଜନ୍ମ ପାଇଁ ସାଥୀ କରି ସବୁ ସୁଖ ଦୁଃଖରେ ହାତ ଧରି ପାର କରିବାକୁ ଏବଂ ସବୁ ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ କଥାଦେଇଥିବା ସ୍ୱାମୀ ଏବେ ରକ୍ଷକରୁ ଭକ୍ଷକ ସାଜିଛି । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମନୋମାଳିନ୍ୟ କାରଣରୁ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଉଥିବା ଘଟଣା ପ୍ରାୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଏହି ମଧ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଗ୍ରାମାଂଚଳ ଥାନା ଦେଉଳପାଳ ଜେନାସାହିରେ ଏଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ କାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟି ମାରିଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ୱାମୀକୁ ପୁଲିସ ଅଟକ ରଖିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/07/2019
Khabar Odisha:sarapanch-husband-rapes-a-woman-in-jhirapani

ଚାଉଳ ଦେବା ନାଁରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ

ରାଉରକେଲା, ଜୁଲାଇ ୧୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଇସ୍ପାତନଗରୀ ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଚାଉଳ ଦେବା ନାଁରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଓ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ନାଁରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଜନୈକା ମହିଳା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 11/07/2019
Khabar Odisha:dutee-bags-gold-in-napoli-30th-university-championship

ନାପୋଲି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ହାସଲ କଲେ ଦୂତୀ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜଣାଇଲେ ଶୁଭେଚ୍ଛା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୧୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଇଟାଲୀର ନାପୋଲିରେ ଚାଲିଥିବା ୩୦ତମ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଓଡ଼ିଆ ଧାବିକା ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ ପୁଣି ଏକ ସଫଳତା ସାଉଁଟିଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ଚାଲିଥିବା କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଦୂତି ୧୦୦ ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ଦୂତି ଇତିହାସ ମଧ୍ୟ ରଚିଛନ୍ତି । ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ୧୦୦ ମିଟରରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିବାରେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/07/2019
Khabar Odisha:government-will-provide-1-lakh-loan-to-shg-through-mudra-scheme

ମହିଳା ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉପହାର, ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜି ସଦସ୍ୟାଙ୍କୁ ମୁଦ୍ରା ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଋଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁଲାଇ ୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିତ୍ତୀୟ ବର୍ଷ ୨୦୧୯-୨୦ ପାଇଁ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଲା ସୀତାରମଣ ଆଜି ଗୃହରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍‌ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ‘ନାରୀ ତୁ ନାରାୟଣୀ’ ନାରା ଦେଇଛନ୍ତି ସୀତାରମଣ । ମୁଦ୍ରା ଯୋଜନାରେ ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଋଣ ମିଳିବ ବୋଲି ସେ ଆଜି ଗୃହରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/07/2019
Khabar Odisha:cousin-brother-rapes-two-minor-sisters

ଚକୋଲେଟ୍‌ ଦେବା ବାହାନାରେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଦାଦା ପୁଅ ଭାଇ କଲା ବଳାତ୍କାର

ବାଲେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶ): ଚକୋଲେଟ୍‌ ଦେବା ବାହାନାରେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଦାଦା ପୁଅ ଭାଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଛି । ଏଭଳି ଏକ ଲଜ୍ଜା ଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଖନ୍ତାପଡ଼ା ଥାନା ଅଂଚଳରେ । ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ବୟସ ୧୧ ଓ ୭ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/07/2019
Khabar Odisha:miscreants-rape-wife-in-front-of-husband

ସ୍ୱାମୀ ଆଖି ଆଗରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଗଣ ବଳାତ୍କାର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଜୁନ ୨୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ନିକିରାଇ ଥାନା ଅଂଚଳରେ ଲଜ୍ଜା ଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ସ୍ୱାମୀର ଆଖି ସାମ୍ନାରେ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଗୁରୁତର ମହିଳାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/06/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Minor-girl-rape-case-in-banki

ବାଙ୍କୀରୁ ମୁମୂର୍ଷୁ ଅବସ୍ଥାରେ ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା : ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ଼

କଟକ, ଜୁନ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କଟକ ବାଙ୍କୀରୁ ମୁମୂର୍ଷୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଆଜି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ଼ କରିଛି । ବୟାନକୁ ଭିତ୍ତି କରି ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ଏସଡ଼ିପିଓ ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ବିଶ୍ୱାଳ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/06/2019
Khabar Odisha:Girl-student-who-was-set-on-fire-by-her-classmate-dies-in-Bhubaneswar

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛାତ୍ର ଜାଳି ଦେବା ଘଟଣା: ଆଖି ବୁଜିଲେ ପୀଡ଼ିତା

କୋରାପୁଟ/ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ ୧୦(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସହପାଠୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିବା କୋରାପୁଟ ସେମିଳିଗୁଡ଼ାର କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଶେଷରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ପରିବାର ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/06/2019
Khabar Odisha:husband-killes-wife-in-Saranga-in-Kandhamal

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଢ଼ାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଲା ସ୍ୱାମୀ

କନ୍ଧମାଳ, ଜୁନ ୦୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କନ୍ଧମାଳ ସାଡଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଡାଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପାରିବାରିକ କଳହ କରୁଣ ପରିଣତିର ରୂପ ନେଇଛି । ପାରିବାରିକ କଳହକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଢ଼ାରେ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/06/2019
Khabar Odisha:international-13-years-old-hindu-girl-raped-forcing-alcohol-in-pakistan

ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ନାବାଳିକାକୁ ମଦ ପିଆଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ

ଇସଲାମାବାଦ, ଜୁନ ୦୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁମାନେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜଣ ହିନ୍ଦୁ ଯୁବତୀଙ୍କର ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ମୁସଲମାନ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଦେବା ଘଟଣା ପାକିସ୍ତାନର ଅସଲ ଚେହେରାକୁ ପଦାରେ ପକାଇ ଦେଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ପୁଣି ଏକ ସେହିଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ନାବାଳିକାକୁ ଜବରଦସ୍ତି ମଦ ପିଆଇ ତା’ ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏ ନେଇ ଡନ୍‌ ଖବରକାଗଜରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/06/2019
Khabar Odisha:rape-murder-of-5-year-old-girl-after-kidnapping-in-ujjain

ବାପାଙ୍କ ପାଖରେ ଶୋଇଥିବା ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଅପହରଣ ପରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ-ହତ୍ୟା

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ, ଜୁନ ୦୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଆଲିଗଡ଼ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ସାରାରେ ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉଦବେଗ ଭରି ଦେଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ଉଜ୍ଜୈନରୁ ଏକ ଲଜ୍ଜା ଜନରକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଉଜ୍ଜୈନରେ ବାପାଙ୍କ ନିକଟରେ ଶୋଇଥିବା ୫ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ଏନେଇ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ମହାକାଳ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ ମୃତ ଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହିତ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 08/06/2019
Khabar Odisha:in-laws-murder-a-new-marraied-bride-in-seragada

ନବବଧୂଙ୍କୁ ହାତୁଡ଼ିରେ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା

ଗଂଜାମ, ଜୁନ ୦୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଶେରଗଡ଼ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋପାଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ନବବଧୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ନବବଧୂଙ୍କୁ ରକ୍ତାତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ଘଟଣା ପରେ ଘର ଲୋକ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 08/06/2019
Khabar Odisha:out-of-21-lok-sabha-seats-of-Odisha-33-percent-women-candidates-win-in-this-battle

ଲୋକସଭାରେ ଓଡ଼ିଶାର ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା, ୭ ଆସନରେ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମେ ୨୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ନବୀନ ଖେଳିଥିବା ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣ କାର୍ଡ ଏକ ପ୍ରକାର ସଫଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବିଜେଡ଼ିର ଏକାକୀ ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ ହୋଇ ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମଗ୍ର ଭାବେ ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ଏଥର ସଂସଦରେ ପାଦ ରଖିବେ । ଅର୍ଥାତ ଓଡ଼ିଶାର ୨୧ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ୭ ଜଣ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୟଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/05/2019
Khabar Odisha:bride-rejects-drunker-groom-in-sambalpur

ମଦ୍ୟପ ବରକୁ ଦେଖି ବେଦୀରୁ ଉଠିଗଲା କନ୍ୟା, ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର

ସମ୍ବଲପୁର, ମେ ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମଦ୍ୟପ ବରକୁ ଉଚିତ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି କନ୍ୟା । ମଦ୍ୟପ ବରକୁ ବାହା ହେବାକୁ କନ୍ୟା ମନା କରିବାରୁ ଶେଷରେ ବାହା ନ ହୋଇ ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଛି ବର । ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ଜୁଜୁମରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନବଡ଼ମାଳ ଗ୍ରାମରେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/05/2019
Khabar Odisha:women-commando-team-Danteshwari-Ladake-will-fingt-with-naxals

ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୁକାବିଲା କରିବ ମହିଳା କମାଣ୍ଡୋ ଟିମ୍‌ ‘ଦନ୍ତେଶ୍ୱରୀ ଲଡ଼ାକେ’

ଛତିଶଗଡ଼, ମେ ୧୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ବସ୍ତର ଓ ଦନ୍ତେୱାଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୁକାବିଲା କରିବ ‘ଦନ୍ତେଶ୍ୱରୀ ଲଡ଼ାକେ’ । ଦୁଇଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଏବେ ନକ୍ସଲ ବିରୋଧୀ ମହିଳା କମାଣ୍ଡୋଙ୍କୁ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ୩୦ ଜଣ ନକ୍ସଲ ବିରୋଧୀ ମହିଳା କମାଣ୍ଡୋ ରହିଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ବସ୍ତର ଜିଲ୍ଲା ଆଇଜି ବିବେକାନନ୍ଦ ସିହ୍ନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/05/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 14