For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:crime-state-odisha-Minor-girl-allegedly-gang-raped-by-miscreants-near-Gopalpur-in-Chandbali-area

ଯାତ୍ରା ଦେଖି ଫେରିବା ବେଳେ ନାବାଳିକାକୁ ଗଣବଳାତ୍କାର

ପୁଣି ଲଜ୍ଜା। ଚାନ୍ଦବାଲି କାଳୀପଡିଆକୁ ଯାତ୍ରା ଦେଖି ଫେରିବା ବେଳେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲେ ୩ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ। ନିକଟସ୍ଥ ଝାଉଁ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଚି ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 04/11/2019
Khabar Odisha:national-odisha-55-yr-old-woman-prays-15-hours-in-river-on-chhath-in-jharkhand

ଛଠ୍ : ଶ୍ରଦ୍ଧାର ଅନନ୍ୟ ଉଦାହରଣ, ମାନସିକ ରଖି ୧୫ ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ନଦୀ ଜଳରେ ଠିଆ ହେଲେ ମହିଳା

ରବିବାର ଦେଶ ସାରା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ପବିତ୍ର ନଦୀ ତଟରେ ଜଳରେ ଠିଆ ହୋଇ ଭଗବାନ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ଓ ଛଠ ବ୍ରତ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଝାରଖଣ୍ଡର ଜଣେ ୫୫ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଆସ୍ଥାର ଏକ ଅନନ୍ୟ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ସେ ଉଦିତ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ପାଇଁ ନଦୀ ଜଳରେ ରାତି ସାରା ୧୫ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 03/11/2019
Khabar Odisha:state-crime-odisha-smitarani-murder-case-cbi-investigation-demand-smitas-husband

ପିଇଓ ସ୍ମିତାରାଣୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲେ ସ୍ଵାମୀ, ପ୍ରାଣ ଭୟରେ ଓଡିଶା ଛାଡିବେ କହିଲେ ପିତା

ଯାଜପୁର ହରିଦାସପୁର ପିଇଓ ସ୍ମିତାରାଣୀ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ନୂଆ ମୋଡ। ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ଥିବା ବିଜେପି ସନ୍ଦେହ କରୁଥିବା ବେଳେ ଜୀବନକୁ ଭୟ ରହିଛି ମୁଁ ପଳାୟନ କରିବି ବୋଲି ରୁଦ୍ଧ କଣ୍ଠରେ କହିଛନ୍ତି ସ୍ମିତାଙ୍କ ବାପା ସଦାନନ୍ଦ ବିଶ୍ଵାଳ। ସେହିପରି ରାଜନେତା କିମ୍ବା ପୋଲିସଙ୍କ ଠାରୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇବାକୁ ଆଶ୍ଵାସନା ମିଳୁନି ତେଣୁ ପତ୍ନୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ହେଉ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 01/11/2019
Khabar Odisha:a-male-teacher-is-less-than-50-years-will-not-be-able-to-teach-in-girls-school

ସରକାରୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପାଠ ପଢ଼ାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ୫୦ ବର୍ଷ ବୟସରୁ କମ ଶିକ୍ଷକ

ରାଜସ୍ଥାନ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିଦ୍ୟାଳୟମାନଙ୍କରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ଅସଦାଚରଣକୁ ରୋକିବାକୁ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସରକାରୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକରେ ଆଉ ୫୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସ୍କ ଶିକ୍ଷକ ପାଠ ପଢ଼ାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ମହିଳା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ । ଏନେଇ ରାଜସ୍ଥାନ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୋବିନ୍ଦ ଡୋଟାସରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/10/2019
Khabar Odisha:state-odisha-rape-case-at-lahunipada

ପୁଣି ଲଜ୍ଜା ! ଯବାନଙ୍କ ନାଁରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ

ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଲହୁଣୀପଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଧମକ ଦେଇ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୀଡିତା ନାବାଳିକା ପରିବାର ସହ ଲହୁଣୀପଡା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/10/2019
Khabar Odisha:state-odisha-puri-nimapara-police-constable-arrested-in-rape-case

ଖାକିରେ ଦାଗ, ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ କନେଷ୍ଟବଳ ଗିରଫ

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ନିମାପଡା ଥାନାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ ସତ୍ୟବାଦୀ ଥାନା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। କନେଷ୍ଟବଳ ଗଙ୍ଗାଧାର ରାଉତ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୮ରେ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜଣେ ମହିଳା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/10/2019
Khabar Odisha:two-school-going-girls-kidnapped-by-miscreants-in-Pattamundai

ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର, ଯୁବକ ଅଟକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇରେ ଦୁଇ ଜଣ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଛାତ୍ରୀ ଦୁଇ ଜଣ ହେଲେ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମଣ୍ଡଳ ଓ ଅନୀତା ବାରିକ । ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣାର ବୟସ ୧୦ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନୀତାର ବୟସ ୮ ବର୍ଷ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଦୁଇ ଜଣ ଯଥାକ୍ରମେ ପଞ୍ଚମ ଓ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ଘର ବଙ୍ଗାଳୀଡିଆ ଗ୍ରାମରେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/10/2019
Khabar Odisha:state-odisha-mo-sarkar-failed-at-bhadrak

ପାଣ୍ଡିଆନଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରସୂତି ହନ୍ତସନ୍ତ, ପୁଣି ବାରଣ୍ଡାରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ୫ଟି ସଚିବ ଭି କେ ପାଣ୍ଡିଆନ ବୁଲିବୁଲି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଥିବା ସମୟରେ ପ୍ରସୂତିମାନେ ବାରଣ୍ଡାରେ ପ୍ରସବ କରୁଥିବା ଖବର ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ରାଜ୍ୟର ରାଜଧାନୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଚିତ୍ର ଦେଖାଯିବା ପରେ ଏବେ ଭଦ୍ରକରେ ଏହି ଘଟଣାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ଘଟିଛି। ୫ଟି ସଚିବ ଭି କେ ପାଣ୍ଡିଆନଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିବାରୁ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର କତ୍ତୃପକ୍ଷ ଆଜି ଜଣେ ପ୍ରସୂତିଙ୍କୁ କଟକ ରେଫର କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରସୂତି ଜଣକ ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସହ୍ୟ କରି ନପାରି ମେଡିକାଲ ବାରଣ୍ଡାରେ ଯମଜ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିଥିଲେ। ଯାହାକି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ “ମୋ ସରକାର” କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏକ ପ୍ରହସନ ବୋଲି ସାବ୍ୟସ୍ତ କରୁଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/10/2019
Khabar Odisha:state-odisha-child-rape-at-jharsuguda

ପୁଣି ଲଜ୍ଜା ! ୭ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ

ଆଜି ଦଶହରା ଭଳି ଏକ ପବିତ୍ର ଦିନରେ ପୀଠରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କର ମୃଣ୍ମୟୀ ପ୍ରତିମା। ଗୋଟିଏ ପଟେ ନାରୀ ରୂପି ମାଙ୍କର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଝାରସୁଗୁଡା ବ୍ରଜରାଜନଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଦୁଖଃଦ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜଣେ ୭ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 08/10/2019
Khabar Odisha:national-odisha-gujarat-riots-2002-supreme-court-directed-gujarat-government-compensation-of-rs-50-lakh-to-bilkis-bano

ବିଲକିସ୍ ବାନୋ ମାମଲା : ୨ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ଗୁଜୁରାଟ ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

୨୦୦୨ରେ ହୋଇଥିବା ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର ଶୀକାର ହୋଇଥିବା ବିକିସ୍ ବାନୋଙ୍କ ଅବମାନନା ଯାଚିକାରେ ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣୀ କରିଛନ୍ତି। ପୀଡିତା ବିଲକିସ୍ ବାନୋଙ୍କୁ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟରଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ସହ ରହିବା ପାଇଁ ଆବାସ ଯୋଗେଇ ଦେବାକୁ ଏହି ଶୁଣାଣୀରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗୁଜୁରାଟ ସରକାରଙ୍କୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 30/09/2019
Khabar Odisha:state-odisha-junagarh-rape-and-vedio-viral-case-driver-lalindra-arrested

ଜୁନାଗଡ ଲଜ୍ଜା ! ପୀଡିତାଙ୍କ ସାନି ବୟାନ ଆଧାରରେ ଡ୍ରାଇଭର ଲଳିନ୍ଦ୍ର ଗିରଫ

ଜୁନାଗଡ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ମାମଲାରେ ଆଜି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଡ୍ରାଇଭର ଲଳିନ୍ଦ୍ର ଶବର ଗିରଫ ହୋଇଛି। ପୀଡିତାଙ୍କ ସାନି ବୟାନ ଆଧାରରେ ଡ୍ରାଇଭର ଲଳିନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଜୁନାଗଡ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଏବେ ଜେଏମଏଫସି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/09/2019
Khabar Odisha:junagarh-victim-says-driver-is-main-accused-of-gang-rape

ଜୁନାଗଡ଼ ମାମଲାର ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ତଥ୍ୟ: ପୋଲିସ କହୁଛି ଡ୍ରାଇଭର ମୁଖ୍ୟ ସାକ୍ଷୀ, ପୀଡ଼ିତା କହିଲେ ସିଏ ହିଁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ

କଳାହାଣ୍ଡି, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୁନାଗଡ଼ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା ଏବେ ଭିନ୍ନ ମୋଡ଼ ନେବାକୁ ଯାଉଛି । ଯାହାକୁ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ସାକ୍ଷୀ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରି ତଦନ୍ତ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଉଛି ପୀଡ଼ିତା ତାହାକୁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ କହିଛନ୍ତି । ଯଦି ଲିଫ୍ଟ ଦେଇଥିବା ଡ୍ରାଇଭର ଲଳିନ୍ଦ୍ର ଶବରଙ୍କୁ ଛଡ଼ାଯିବ ତାହା ହେଲେ ସିଏ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/09/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Alleging-negligence-by-authorities-of-Hatibari-Sevashram-in-Karanjia-leading-to-death-of-a-class-9-girl-student

ସେବାଶ୍ରମରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ମୃତଦେହ ରଖି ଧାରଣା ଦେଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ହାତୀବାରି ସେବାଶ୍ରମର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ସେବାଶ୍ରମ ସମ୍ମୁଖରେ ମୃତଦେହ ରଖି ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/09/2019
Khabar Odisha:national-odisha-30-persons-raped-a-12-year-girl-for-2-years-who-are-friends-of-her-father-in-kerala

୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ ୨ ବର୍ଷରେ ୩୦ ଜଣ କରିଛନ୍ତି ଦୁଷ୍କର୍ମ, ଚାହୁଁ ନଥିଲା ପିତାଙ୍କୁ ହେଉ ଜେଲ୍, ଯିବାବେଳେ କବାଟରେ ଲେଖିଯାଇଥିଲା “ସରି ଅମ୍ମା”...

ଦୁଇ ବଖରା ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ଭଡା ଘରେ ଏକ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ ଚକରେ ଲେଖିଥିଲା “ସରି ଅମ୍ମା”। ଏହା ଶୁଣିବାକୁ ସାଧାରଣ ଲାଗୁଥିଲେ ହେଁ ଏହା ପଛର ସତ୍ୟତା ଆଉ କିଛି ରହିଛି। ଏହି କାହାଣୀ ହେଉଛି ଏକ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ ଯିଏକି ୨ ବର୍ଷ ଧରି ନିଜ ପିତାଙ୍କ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଶାରିରୀକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନାର ଶୀକାର ହେଉଥିଲା। ଘର ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପାପ ଶିଶୁଙ୍କୁ ରାକ୍ଷସମାନଙ୍କ ହାତରେ ଟେକି ଦେଇଥିଲେ ପିତାମାତା। ଦୀର୍ଘ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ଶିଶୁଟିକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ଆସୁଥିଲେ ଏହି ନର ରାକ୍ଷାସମାନେ। ତେବେ ସମସ୍ତ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍ ହେବାପରେ ନାବାଳିକା ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଅଧିକାରୀମାନେ ସେଲ୍ଟର ହୋମକୁ ନେବା ସମୟରେ ପୀଡିତା ଘର କବାଟରେ ସରି ଅମ୍ମା ଲେଖି କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲା। କାରଣ ତାର ପିତା ଜେଲ ଯାନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ଚାହୁଁ ନଥିଲା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/09/2019
Khabar Odisha:father-in-law-tortures-daughter-in-law-on-beach-road

ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଶ୍ୱଶୁର, କୂଳବଧୂକୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଘୋଷାରି ଘୋଷାରି ପିଟିଲା

ଯାଜପୁର, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ମାନବିକତା ବୋଲି ଏକ ଶବ୍ଦ ହଜିଗଲାଣି । ରାଗ ଓ କ୍ରୋଧରେ ସବୁ କିଛି ସମ୍ପର୍କ ଭୁଲି ଯାଉଛି । ଶେଷରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଘୋଷାରି ଘୋଷାରି ଘରର କୂଳବଧୂକୁ ମାରୁଛନ୍ତି ଶାଶୁ ଶ୍ୱଶୁର । ଯାହାକି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଚମ୍ବିତ କରିଛି । ଏଭଳି ଏକ ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା କୋରେଇ ଥାନା ଧନେଶ୍ୱର ଗାଁରେ । ଯାହାର ଭିଡ଼ିଓ ଏବେ ମୋବାଇଲରୁ ମୋବାଇଲକୁ ଘୂରି ବୁଲୁଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/09/2019
Khabar Odisha:special-odisha-alish-grandma-becomes-world-s-oldest

ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଥିଲେ ବାଧକ ହେବନି ବୟସ, ୯୩ ବର୍ଷରେ ମଡେଲ ହେଲେ ଏଲିସ୍, ଫିଟନେସ୍ ପାଇଁ ଟିପ୍ସ ନେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ

ପ୍ରାୟତଃ ତ୍ଵଚାକୁ ଏବଂ ଚେହେରା ଦେଖି କିଛି ଲୋକ ସୁନ୍ଦରତା ମାପନ୍ତି ତ କିଛି ଲୋକ ସୁନ୍ଦର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ନେଇ ସୁନ୍ଦରତା ମାପନ୍ତି। ତେବେ ଗୋରା ଚେହେରାକୁ ନେଇ ସୁନ୍ଦରତା ମାପୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ କ୍ଷୀଣ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଏହି ଜେଜେ ମା ବୟସର ୯୬ ବର୍ଷୀୟା ବୃଦ୍ଧା ଭୁଲ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ଯେଉଁ ସମୟରେ ସେ କୁଞ୍ଚିତ ଚର୍ମ ଥିବା ଚେହେରା ସହ ଫଟୋ ସୁଟ କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ମଡେଲିଙ୍ଗ୍ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଅନ୍ୟ ଯୁବ ମଡେଲ ଫିକା ପଡି ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ମଡେଲ ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଏଲିସ୍ ପିଙ୍ଗ୍। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଜାପାନର ୮୪ ବର୍ଷୀୟା ନାଓୟା କୁଡୋ ଓ ଚୀନର ୱାଙ୍ଗ୍ ଡେଶନ ସବୁଠୁ ବୃଦ୍ଧ ମଡେଲ ଥିଲେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/09/2019
Khabar Odisha:national-odisha-daughter-in-law-broke-old-rituals

ଶାସୁର ଶବକୁ କାନ୍ଧ ଦେଲେ ଝିଅ-ବୋହୂ, ତ୍ରୟୋଦଶ ଦିନ କରିବେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଆଜି ଯଦି ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଘର ଠାରୁ ନେଇ ଅଫିସ୍ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ବେଶ୍ ପାରଦର୍ଶୀତାର ସହ କରି ପାରୁଛି ତେବେ ଜଣେ ପୁରୁଷ ତୁଳନାରେ ସମାଜର ସବୁ ରୀତିନୀତି କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଏହି ପରମ୍ପରାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଆଜି ୮୦ ବର୍ଷୀୟା ମୃତକ ରଜ୍ଜୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଝିଅ-ବୋହୂମାନେ କାନ୍ଧ ଦେଇଛନ୍ତି। ବାରଣାସୀରେ ଏଭଳି ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ନୀତି କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ତାଙ୍କ ପରିବାର ନୁହେଁ ବରଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ରାମ ସହଯୋଗ କରିଥିଲା। ତେବେ ଏହା ଗ୍ରାମର ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମହିଳାମାନେ ଶବକୁ କାନ୍ଧ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/09/2019
Khabar Odisha:cuttack-special-pocso-court-gives-death-penalty-to-accuse-of-salipur-rape-case

ସାଲେପୁର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୁସ୍ତାକକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ

କଟକ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜ୍ୟର ଆଉ ଜଣେ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଛି । ବହୁ କଟକ ସାଲେପୁର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଅଦାଲତ ଆଜି ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରିଛନ୍ତି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହମ୍ମଦ ସେକ୍‌ ମୁସ୍ତାକକୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି କଟକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୋକ୍ସୋ ଅଦାଲତ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/09/2019
Khabar Odisha:national-odisha-student-protest-against-dress-code-diktat-in-hyderabad-st-francis-college-successful-as-administration-withdraws-circular

ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ ମାନିଲେ କତ୍ତୃପକ୍ଷ, କଲେଜରେ ଲମ୍ବା କୁର୍ତ୍ତୀ ଡ୍ରେସ୍ କୋଡ୍ ହେଲା ଉଚ୍ଛେଦ

ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସେଣ୍ଟ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍ କଲେଜରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଜବ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଖାରଜ କରାଯାଇଛି। ଏହି କଲେଜରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଲମ୍ବା କୁର୍ତ୍ତୀ ପିନ୍ଧି ଆସିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କୁର୍ତ୍ତୀ ଲମ୍ବ ମାପିବାକୁ ମଧ୍ୟ କତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜଣେ ଗାର୍ଡ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଗାର୍ଡ ଜଣକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ କୁର୍ତ୍ତୀ ଲମ୍ବ ମାପୁଥିଲେ ଏବଂ ଆଣ୍ଠୁ ତଳକୁ ଡ୍ରେସ୍ ପରିଧାନ କରିଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କୁ କ୍ଲାସ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଉଥିଲା। ଯେଉଁମାନେ ଆଣ୍ଠୁ ଉପରକୁ ଡ୍ରେସ୍ ପରିଧାନ କରୁଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାରେ ଠିଆ କରାଯାଉଥିଲା। ଯାହାପରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଛାତ୍ରୀମାନେ କଲେଜ ପରିସରରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଛାତ୍ରୀ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/09/2019
Khabar Odisha:national-odisha-hyderabad-college-hires-security-to-check-women-students-kurti-length-video-goes-viral

କୁର୍ତ୍ତୀ ଲମ୍ବ ମାପି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ କଲେଜରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଦେଉଛନ୍ତି ମହିଳା ଗାର୍ଡ, ଶିକ୍ଷକ କହୁଛନ୍ତି ଲମ୍ବା ଡ୍ରେସ୍ ପିନ୍ଧିଲେ ବିବାହ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ

କୁହନ୍ତି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉଛି ମଣିଷ ତିଆରି କାରଖାନା। ଏଠାରେ ଜଣେ ଶିଶୁ ତାର ଆଚରଣ ଉଚ୍ଚାରଣ ମାର୍ଜିତ କରିଥାଏ। ନିମ୍ନରୁ ଉଚ୍ଚ ଆକାଂକ୍ଷା ଆଡକୁ ଗତି କରେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଚିନ୍ତାଧାରା ବିଶିଷ୍ଟ ଜଣେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ମଣିଷ ଭାବରେ ନିଜକୁ ଗଢି ତୋଳିଥାଏ। ତେବେ ଏହି ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରରେ ଜଣେ ଗୁରୁଙ୍କର ଗୁରୁ ଦାୟିତ୍ଵ ରହିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଭଳି ମନ୍ଦିରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଯେ ଲମ୍ବା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏଭଳି ନିୟମ କରି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏକ ନାମୀ ଦାମୀ କଲେଜରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଶିକ୍ଷକମାନେ କହୁଛନ୍ତି କି, ଲମ୍ବା ଡ୍ରେସ୍ ପିନ୍ଧିଲେ ବିବାହ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ। ଯାହାକି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଭଳି ସ୍ଥାନରେ ଏଭଳି ନୀଚ୍ଚ ଚିନ୍ତାଧାରା ଗଭୀର ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/09/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 17