For English Prss ctrl+g
Khabar Odisha:national-odisha-student-protest-against-dress-code-diktat-in-hyderabad-st-francis-college-successful-as-administration-withdraws-circular

ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ ମାନିଲେ କତ୍ତୃପକ୍ଷ, କଲେଜରେ ଲମ୍ବା କୁର୍ତ୍ତୀ ଡ୍ରେସ୍ କୋଡ୍ ହେଲା ଉଚ୍ଛେଦ

ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସେଣ୍ଟ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍ କଲେଜରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଜବ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଖାରଜ କରାଯାଇଛି। ଏହି କଲେଜରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଲମ୍ବା କୁର୍ତ୍ତୀ ପିନ୍ଧି ଆସିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କୁର୍ତ୍ତୀ ଲମ୍ବ ମାପିବାକୁ ମଧ୍ୟ କତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜଣେ ଗାର୍ଡ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଗାର୍ଡ ଜଣକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ କୁର୍ତ୍ତୀ ଲମ୍ବ ମାପୁଥିଲେ ଏବଂ ଆଣ୍ଠୁ ତଳକୁ ଡ୍ରେସ୍ ପରିଧାନ କରିଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କୁ କ୍ଲାସ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଉଥିଲା। ଯେଉଁମାନେ ଆଣ୍ଠୁ ଉପରକୁ ଡ୍ରେସ୍ ପରିଧାନ କରୁଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାରେ ଠିଆ କରାଯାଉଥିଲା। ଯାହାପରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଛାତ୍ରୀମାନେ କଲେଜ ପରିସରରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଛାତ୍ରୀ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/09/2019
Khabar Odisha:national-odisha-hyderabad-college-hires-security-to-check-women-students-kurti-length-video-goes-viral

କୁର୍ତ୍ତୀ ଲମ୍ବ ମାପି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ କଲେଜରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଦେଉଛନ୍ତି ମହିଳା ଗାର୍ଡ, ଶିକ୍ଷକ କହୁଛନ୍ତି ଲମ୍ବା ଡ୍ରେସ୍ ପିନ୍ଧିଲେ ବିବାହ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ

କୁହନ୍ତି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉଛି ମଣିଷ ତିଆରି କାରଖାନା। ଏଠାରେ ଜଣେ ଶିଶୁ ତାର ଆଚରଣ ଉଚ୍ଚାରଣ ମାର୍ଜିତ କରିଥାଏ। ନିମ୍ନରୁ ଉଚ୍ଚ ଆକାଂକ୍ଷା ଆଡକୁ ଗତି କରେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଚିନ୍ତାଧାରା ବିଶିଷ୍ଟ ଜଣେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ମଣିଷ ଭାବରେ ନିଜକୁ ଗଢି ତୋଳିଥାଏ। ତେବେ ଏହି ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରରେ ଜଣେ ଗୁରୁଙ୍କର ଗୁରୁ ଦାୟିତ୍ଵ ରହିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଭଳି ମନ୍ଦିରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଯେ ଲମ୍ବା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏଭଳି ନିୟମ କରି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏକ ନାମୀ ଦାମୀ କଲେଜରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଶିକ୍ଷକମାନେ କହୁଛନ୍ତି କି, ଲମ୍ବା ଡ୍ରେସ୍ ପିନ୍ଧିଲେ ବିବାହ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ। ଯାହାକି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଭଳି ସ୍ଥାନରେ ଏଭଳି ନୀଚ୍ଚ ଚିନ୍ତାଧାରା ଗଭୀର ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/09/2019
Khabar Odisha:death-penalty-to-a-rapist-of-gadaharishpur-rape-case-in-Jagatsinghpur

ଏରସମା ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଲେ ପୋକ୍ସୋ କୋର୍ଟ

ଜଗତସିଂହପୁର, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ଏରସମା ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଡ଼ହରିଶପୁରରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ କାଳିଆ ମାନ୍ନା ଓରଫ୍‌ ଲବକୁ ଫାଶିଦଣ୍ଡା ଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ଅଦାଲତ । ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ କରୁଥିବା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୋକ୍ସୋ କୋର୍ଟ ଏହି ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/09/2019
Khabar Odisha:Owner-of-an-incense-sticks-factory-rapes-woman-employee

ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ମାଲିକ

ରାଉରକେଲା, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଇସ୍ପାତ ନଗରୀ ରାଉରକେଲାରେ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଜଣେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀ ମାଲିକ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏହା ସହିତ ମାଲିକ ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ବ୍ଲାକ୍‌ ମେଲ୍‌ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏ ନେଇ ମହିଳା ଜଣକ ରଘୁନାଥପାଲ୍ଲୀ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛି । ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/09/2019
Khabar Odisha:odisha-11-accused-arrested-in-a-rape-case-under-raokia-police-limits

ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାକୁ ଚପାଇ ଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସହ ୧୧ ଗିରଫ

କନ୍ଧମାଳ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୦୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ନାବାଳିକା ସହିତ ହୋଇଥିବା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାକୁ ରଫାଦଫା କରିଦେବାକୁ ହୋଇଛି ହୀନ ଚକ୍ରାନ୍ତ । ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାକୁ ଚପାଇ ଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ରାଇକିଆ ଥାନା ପୋଲିସ ୧୧ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଏହା ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ଶିବାନୀ ପ୍ରଧାନ । ପୋଲିସ ଏମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 06/09/2019
Khabar Odisha:state-odisha-murder-at-athagada

ଅଚିହ୍ନା ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଆଠଗଡରେ ଏକ ପାଣି ଟାଙ୍କିରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ମହିଳାଙ୍କ ପରିଚୟ ଏଯାଏଁ ମିଳିପାରି ନାହିଁ। କେହି ହତ୍ୟା କରି ଫୋପାଡି ଦେଇଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 01/09/2019
Khabar Odisha:state-odisha-a-newly-married-bride-is-murdered-by-in-laws-at-jatani

ନବବଧୂକୁ ହତ୍ୟା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ଵାମୀ ଅଟକ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଜଟଣୀରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ନବବଧୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ଵାମୀ ଏବେ ଥାନାରେ ଅଟକ ଅଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 01/09/2019
Khabar Odisha:state-odisha-malkanagiri-jayaram-kawasi-champa-kawasi

ଦରକାର ପଡିଲେ ରକ୍ତମୁଖା ଲାଲବାହିନୀ ସହ ଲଢିବି- ସହିଦ ଯବାନ ପତ୍ନୀଙ୍କ କୋହଭରା ଦମ୍ଭୋକ୍ତି

କୁହନ୍ତି ନାରୀ ନାରାୟଣୀ, ସର୍ବସଂହା। ଯୁଗେ ଯୁଗେ ପାପର ବିନାଶ ପାଇଁ ନାରୀ ଅସ୍ତ୍ର ଉଠାଇଛି। ନିଜର ହକ୍, ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଲଢେଇ କରିଛି। ପୁରାଣ ପୃଷ୍ଠାକୁ ଲେଉଟାଇଲେ ଏଭଳି ବହୁ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଵ। ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଯାହା କଥା କହୁଛୁ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ମାଲକାନାଗିରିର ଅମର ଯବାନ ଜୟରାମ କୱାସୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବୀରାଙ୍ଗନା ଚମ୍ପା କୱାସୀ। ନିଜର ପତିଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ମୁଖରୁ ବୀରତ୍ଵର ତେଜ ଟିକେ ବି କମି ନଥିଲା। ମନରେ ଅକୁହା କୋହକୁ ଚାପି ୨ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଧରି ପତିଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟରେ ପହଁଚିଥିଲେ ଚମ୍ପା।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/08/2019
Khabar Odisha:state-odisha-a-girl-protest-against-his-boyfriend-in-raygada

ବିବାହର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ ଯୁବକ, ଏବେ ଘର ଆଗରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଧାରଣା

କୁହନ୍ତି ପ୍ରେମରେ ଲୋକେ ଗିରି ଲଙ୍ଘି ଯାଆନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଉକ୍ତି ପ୍ରାୟତଃ ପୁଅମାନଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। କାରଣ ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଦରେ ସମାଜ ନାମର ଏକ ବେଡି ବନ୍ଧା ହୋଇଥାଏ। ରାୟଗଡାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା। ତେବେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜଣେ ପୁଅ ନୁହେଁ ବରଂ ଜଣେ ଝିଅ ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ନିଜ ପ୍ରେମିକର ଘର ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/08/2019
Khabar Odisha:national-odisha-sanitary-napkins-will-be-sold-for-one-rupee-at-jan-aushadhi-kendra

ପ୍ରତି ଜନ ଔଷଧୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ କାଲି ଠାରୁ ୧ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ସାନିଟାରୀ ନ୍ୟାପକିନ

ସ୍ୱଚ୍ଛତା ପ୍ରତି ଜାଗରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଅଗ୍ରାଧୀକାର ଦେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଜନ ଔଷଧୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିକ୍ରୀ ହେଉଥିବା ସାନିଟାରୀ ନ୍ୟାପକିନର ଦାମ୍ ହ୍ରାସ କରି ପ୍ରତି ପ୍ୟାଡ୍ ପିଛା ୧ଟଙ୍କା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ଦାମ୍ ଅଢେଇ ଟଙ୍କା ଥିଲା । ରସାୟନ ଏବଂ ଉର୍ବରକ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମନସୁଖ ମାଣ୍ଡୱିୟା ଏନେଇ କହିଛନ୍ତି କି, ବାୟୋଡିଗ୍ରଡରବୁଲ ସାନିଟାରୀ ନ୍ୟାପକିନ ସୁବିଧା ଅଗଷ୍ଟ ୨୭ରୁ ପ୍ରତି ଜନ ଔଷଧୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସବସିଡି ଦରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/08/2019
Khabar Odisha:national-odisha-bhawna-shah-organic-and-unique-home-ahmedabad

ଘରେ କରନ୍ତି ପରିବା ଚାଷ, ପିଅନ୍ତି ବର୍ଷା ପାଣି, ପ୍ରକୃତି ପୂଜାରିଣୀ ଭାବନାଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ କିଛି ଏଭଳି...

ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଘର ହେଉଛି ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥଳୀ । ଯେଉଁଠାରେ ପୂର୍ବଜଙ୍କ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥା ଓ ଆଗାମୀ ପୀଢିଙ୍କ ବାଲ୍ୟବସ୍ଥା କଟିଥାଏ । ଯେଉଁଠାରେ ବହୁ ଖଟାମିଠାର ସ୍ମୃତି ରହିଥାଏ । ଯାହାକି ବହୁ ଉତଥାନ ପତନ ଦେଖିଥାଏ । ତେବେ ୬୨ ବର୍ଷୀୟା ଭାବନା ଶାହାଙ୍କ ପାଇଁ ଘର ହେଉଛି ତାହା ଯେଉଁଠାରେ ସ୍ମୃତି ସହ ଉତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଉପଯୁକ୍ତ ଜୀବନଶୈଳୀ ରହିଥାଏ । ଅହମଦାବାଦର ଥଲତେଜ ଶିଲାଜା ରୋଡ ସ୍ଥିତ ଶାନ୍ତ ବାତାବରଣ ଭିତରେ ରହୁଥିବା ଭାବନା ନିଜ ଘରେ ଏକ ଅଲଗା ଦୁନିଆରେ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଏକ ଆଦର୍ଶ ଜୀବନଶୈଳୀ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/08/2019
Khabar Odisha:dowry-death-in-nabarangpur

ଯୌତୁକ ଜୁଇରେ ଜଳିଲେ ନବବଧୂ

ନବରଙ୍ଗପୁର, ଅଗଷ୍ଟ ୨୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିବାହ ମାତ୍ର ୪ମାସ ପରେ ପୁଣି ଯୌତୁକ ଜୁଇରେ ଜଳିଛନ୍ତି ଜଣେ ନବବଧୂ । ବାପଘର ଲୋକ ଯୌତୁକ ନ ଦେଇ ପାରିବାରୁ ଶେଷରେ ମୃତ୍ୟୁ ହିଁ ଶେଷ ରାସ୍ତା ହୋଇଛି । ଏଭଳି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ମୈଦଲପୁର ଥାନା କାକୁଡ଼ିଆମ୍ବ ଗ୍ରାମରେ । ମୃତକ ହେଲେ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ନାୟକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରଶ୍ମିତା ଶତନାମୀ । ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ବାପଘର ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/08/2019
Khabar Odisha:State-Odisha-Woman-accuses-husband-of-divorcing-her-by-uttering-TripleTalaq-on-the-Eid

ଇଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ମାଗିବାରୁ ମୁସଲିମ ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ୱାମୀ ଦେଲେ ତିନି ତଲାକ

ଟ୍ରିପଲ ତଲାକ ବିରୋଧରେ ଆଇନ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୁସଲିମ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ତଲାକ ମାମଲା କମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ । ବଦରୀଦ ଅବସରରେ ଇଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ମାଗିବାରୁ ପୁଣି ଜଣେ ମୁସଲିମ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତଲାକ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ବାଲେଶ୍ୱରରେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/08/2019
Khabar Odisha:two-women-officials-are-playing-key-role-in-kashmir

କାଶ୍ମୀର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପାଇଁ ଦେବଦୂତ ପାଲଟିଛନ୍ତି ୨ ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍‌ ଓ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଫିସର

ଶ୍ରୀନଗର, ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରରେ ଏବେ ସ୍ଥିତି ଟିକେ ସଙ୍ଗୀନ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ଲୋକଙ୍କ ସାହା ଭରସା ପାଲଟିଛନ୍ତି । ୨୦୧୩ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ଡକ୍ଟର ସୈୟଦ ସହରୀସ ଅସଗର ଏବେ ଲୋକଙ୍କୁ ହଜାର କିଲୋମିଟର୍‌ ଦୂରରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରାଇ ଦେବାର ମାଧ୍ୟମ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ୨୦୧୬ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇପିଏସ୍‌ ପିଡି ନିତ୍ୟା ଶ୍ରୀନଗରର ରାମ ମୁନ୍‌ସୀ ବାଗ ଓ ଦାଗଜୀ ମଧ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠି ଖାଲି ଭିଆଇପି ଲୋକ ହିଁ ରହିଥାଆନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/08/2019
Khabar Odisha:female-inmate-raped-by-police-personnel-of-tihar-jail

ରକ୍ଷକ ସାଜିଲା ଭକ୍ଷକ, ମହିଳା କଏଦୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଲେନି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅଗଷ୍ଟ ୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ରକ୍ଷକ ସାଜିଥିବା ଖାକି ପୋଷାକଧାରୀ ପୋଲିସ ଆଜି ନିଜେ ହିଁ ଭକ୍ଷକ ପାଲଟି ଯାଇଛି । ଶେଷରେ ଜଣେ ମହିଳା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବି ଛାଡ଼ି ନାହାଁନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌କୁ ନେବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ କରାଯାଇଛି ବଳାତ୍କାର । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ତିହାର ଜେଲ୍‌ ପୋଲିସ ନାଁରେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/08/2019
Khabar Odisha:national-odisha-unnao-assault-case-allegations-on-mla-kuldeeep-sengar-are-true-says-cbi

ଉନ୍ନାଓ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ : ସେଙ୍ଗର ହିଁ କରିଛି ବଳାତ୍କାର- ସିବିଆଇ

ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ଏବେ ଅନ୍ତିମ ରୂପ ନେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ଏବେ ତୀସ ହଜାରୀ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି । ଶୁଣାଣୀ ସମୟରେ ସିବିଆଇ କହିଛି କି, ନିଲମ୍ବିତ ବିଜେପି ବିଧାୟକ କୁଳଦୀପ ସେଙ୍ଗର ଉପରେ ଆଗତ ହୋଇଥିବା ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ୟ । ସିବିଆଇ ଚାର୍ଜସିଟରେ ବିଧାୟକ ସେଙ୍ଗର ବିରୋଧରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଦୋହରେଇ କହିଛନ୍ତି କି, ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସତ୍ୟ । ବିଧାୟକ କୁଳଦୀପ ସେଙ୍ଗର ହିଁ ବଳାତ୍କାରୀ । ସେ ନିଜର ସହେଯାଗୀ ଶଶି ସିଂହ ସହ ମିଶି ପୀଡିତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/08/2019
Khabar Odisha:national-odisha-supreme-court-seek-status-report-from-cbi-on-ensuring-security-to-victim-her-family-and-witness

ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଦେଇଥିବା ସୁରକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ଏବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କରୁଛନ୍ତି । ଉଚ୍ଚତମ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଉନ୍ନାଓ ବଳାତ୍କାର କାଣ୍ଡର ପୀଡିତା ଓ ତାଙ୍କର ପରିବାରଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଯୋଗେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି । ପୀଡିତା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି । ପୀଡିତାଙ୍କର ଓକିଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ନୌରୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାର ଟ୍ରୋମା ସେଣ୍ଟରରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 06/08/2019
Khabar Odisha:national-odisha-unnao-rape-accused-kuldeep-sengar-produce-in-tis-hazari-court-all-update-development

ଉନ୍ନାଓ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ: ସେଙ୍ଗର ଏବେ ତିହାଡ ଜେଲରେ, ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିବାକୁ ଅଦାଲତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଧାୟକ କୁଳଦୀପ ସେଙ୍ଗରକୁ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀର ତୀସ ହଜାରୀ କୋର୍ଟରେ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ୨ଟାରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସେଙ୍ଗରକୁ ସାଥୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଶି ସିଂହଙ୍କ ସହ ତିହାଡ ଜେଲରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିବାକୁ ଅଦାଲତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣୀ ଅଗଷ୍ଟ ୭ରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ଦିନ ସେଙ୍ଗରକୁ ମଧ୍ୟ ଅଦାଲତରେ ହାଜର କରାଯିବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 05/08/2019
Khabar Odisha:physical-handicap-girl-raped-by-youth

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ମୟୁରଭଞ୍ଜ, ଅଗଷ୍ଟ ୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଶରତ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଠଚୂଆ ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି । ତିନି ପରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଏତଲାକୁ ପୋଲିସ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଫଳରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ଧୋପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବାବୁଲି ବଦ୍ରା ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 04/08/2019
Khabar Odisha:unnao-victim-is-in-critical-condition

ଉନ୍ନାଓ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍ଗୀନ, ନିମୋନିଆରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅଗଷ୍ଟ ୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରର ଶୀକାର ହୋଇ ମରଣ ସହ ଲଢ଼େଇ କରୁଥିବା ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଧିରେ ଧିରେ ସଙ୍ଗୀନ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପୀଡ଼ିତା ଏବେ ନିମୋନିଆ ଜ୍ୱରରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଚେତା ନାହିଁ । ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍‌ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ି ଯାଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 04/08/2019
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 16