Khabar Odisha:-2-Admission-Registration-Today-Start

ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମେ ୨୨(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଜି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଯୁକ୍ତ ୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଉଭୟ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଓ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ସର୍ବାଧିକ ୧୦ଟି କଲେଜ୍‌ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/05/2017
Khabar Odisha:mobile-restriction-in-campus-create-tense

ମୋବାଇଲ୍ ମନାକୁ ନେଇ କ୍ୟାମ୍ପସ୍ ଉଷ୍ମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ମେ/୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ବିଦ୍ୟାଳୟ ଠାରୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସବୁଠି ବ୍ୟବହାର ହୋଇପାରିବନି ମୋବାଇଲି । ଏମିତି ଏକ ଉଭଟ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ପରିପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସ । କ୍ୟାମ୍ପସରେ ମୋବାଇଲି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଅଂଟା ଭିଡ଼ି ବାହାରିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ । ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଖବର ପ୍ରକାଶ ପରେ କ୍ୟାମ୍ପସ ଉଷ୍ମ ହୋଇଛି । ଛାତ୍ର ନେତା ଓ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାମାନ ପ୍ରକାଶ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/05/2017
Khabar Odisha:Today-JE-Exam

ଆଜି ସର୍ବଭାରତୀୟ ଜେଇ ଆଡ୍‌ଭାନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମେ ୨୧(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଜି ସର୍ବଭାରତୀୟ ଜେଇ ଆଡ୍‌ଭାନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା । ରାଜ୍ୟର ୨୭୦୦ ପିଲା ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି । ଦେଶର ୨୩ଟି ଆଇଆଇଟି କେଲଜ୍‌ରେ ଆଡ୍‌ମିଶନ ପାଇଁ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/05/2017
Khabar Odisha:Watsapp-new-feature-Pin-a-chat-know-details

ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ ଆଣୁଛି ନୂଆ ଫିଚର ‘ପିନ୍‌ ଚାଟ’, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଖାସ୍‌ ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମଇ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ତତ୍‌କ୍ଷଣାତ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇବାରେ ବ୍ୟବହୃତ ଆପ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରେ ନୂଆ ଫିଚର ଆସିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଏହା ବିଟା ଭର୍ସନରେ ଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହା ଅପଡ଼େଟ ହୋଇଛି। କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ଏନେଇ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଟି ହେଉଛି ‘ପିନ୍‌ ଚାଟ’ ଫିଚର।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/05/2017
Khabar Odisha:Google-IO-2017-updates-everything-u-wanna-to-know

ଗୁଗୁଲର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ ୨୦୧୭: ଗୁଗୁଲ ଓ, ଲେନ୍ସ ଆପ୍‌, ଆଇଫୋନ୍‌ ପାଇଁ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଏବଂ ଅନେକକୁ ନେଇ ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମଇ୧୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଗୁଗୁଲ ପ୍ରତିବର୍ଷ କରିଆସୁଥିବା ନିଜର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ Google I/O 2017 ରେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଗୁଗୁଲ ନିଜର ଖାସ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ଼, ଭର୍ଚୁଆଲ ରିଆଲିଟି ହ୍ୟାଡ଼ସେଟ ଏବଂ ଲେନ୍ସ ଆପ୍‌ ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତିତ କମ୍ପାନୀ କିଛି ଛୋଟ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି ଯାହାକୁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଦେଖିପାରିବେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 18/05/2017
Khabar Odisha:Nokia-launches-3310-version-of-its-model

4G ଯୁଗରେ 2G ନୋକିଆ ୩୩୧୦ର କମ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌, ୧୭ ବର୍ଷ ପରେ ହେଲା ରିଲଞ୍ଚ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମଇ୧୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମୋବାଇଲ ନିର୍ମାତା କମ୍ପାନୀ ‘ନୋକିଆ’ ୩୩୧୦ ଫିଚର ଯୁକ୍ତ ଫୋନ୍‌କୁ ପୁଣି ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ୧୭ ବର୍ଷ ପରେ ନୋକିଆ ଏହାକୁ ବଜାରକୁ ଛାଡ଼ିଛି। ୨୦୦୦ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ମାସରେ ଏହାକୁ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ୧୮ ମଇଠାରୁ ବିକ୍ରି କରାଯିବା ନେଇ ଫୋନ ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ଏଚଏମଡ଼ି ଗ୍ଲୋବାଲ ସୁଚନା ଦେଇ କହିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/05/2017
Khabar Odisha:thai-girl-with-horrific-scars-after-trying-to-remove-tattoo

ଟାଟୁ କରିବା ହୋଇପାରେ କେତେ ଭୟଙ୍କର !

ଉଦୋନ ଥାନୀ, ମେ ୧୫(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଜିକାଲି ଟାଟୁ କରିବାର କ୍ରେଜ୍‌ କେବଳ ଯୁବପୀଢ଼ି ନୁହେଁ ବରଂ ବୟସ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଘାରିଛି । ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଡିଜାଇନ୍‌ର ଟାଟୁ କରିବାକୁ ଲୋକମାନେ ପ୍ରବଳ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଉଛନ୍ତି । ଯାହାଫଳରେ ଏବେ ଟାଟୁ ବେପାର ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ଜମିଛି । ଟାଟୁକରାଳୀ ପର୍‌ମାନେଣ୍ଟ ଓ ଟେମ୍ପୋରାରି ଟାଟୁର ମଧ୍ୟ ସୁବିଧା ରଖିଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଏହି ଟାଟୁ କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ କେବେ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ? ଯେତେ ସୁରକ୍ଷିତ ଉପାୟରେ ଟାଟୁ କଲେ ମଧ୍ୟ କଣ ଏହାର କିଛି ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡୁନି ଶରୀରରେ ?

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/05/2017
Khabar Odisha:Are-u-interested-to-join-Facebook-group-now-u-have-to-give-answer-to-3-ques

ଫେସବୁକ୍ ଗ୍ରୁପରେ ଯୋଡିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ଏଣିକି ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ପରୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମଇ ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଫେସବୁକ। ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆର ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ ମାଧ୍ୟମ । ଏହି ମାଧ୍ୟମକୁ ବିଶ୍ୱବାସୀ ଜାବୁଡ଼ି ଧରିଛନ୍ତି କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ । ବୟସର ସୀମା ନାହିଁ ଛୋଟ ପିଲାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୃଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଏହି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମିଡ଼ିଆରେ । ପାହାଡିଆ ଅଂଚଳରେ ରହୁଥିବା ଲୋକ ବି ଆଜିକାଲି ଜାଣି ସାରିଲେଣି ଫେସବୁକ୍‌ର ବ୍ୟବହାର । ଯାହା ପାଖରେ ଏହି ଆକାଉ ନାହିଁ, ସେ ବି ନୂଆଁ ଆକାଉଣ ଖୋଲିବାକୁ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଉଛି । କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଫେସବୁକ୍ ଫିଚରର ନବକଳେବର ହୋଇଛି । ଫେସବୁକ୍‌ର ଗ୍ରୁପ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବି ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ସାଇବର ହ୍ୟାକ କରିବାକୁ ବି ଅଛିନ୍ତି କିଛି ଖଳ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକ । ଫେସବୁକ୍ ହ୍ୟାକ୍‌କାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ସହଜ ନୁହେଁ । ଫେସବୁକ୍ ଗ୍ରୁପକୁ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କିଛି ନୂଆ ଫିଚର ଉପସ୍ଥାପନା କରିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/05/2017
Khabar Odisha:isis-created-account-on-instagram-deleted

ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ ଆଇଏସ୍‌ଆଇଏସ୍‌ ସଙ୍ଗଠନ, ତୁରନ୍ତ କରାଗଲା ଡିଲିଟ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମେ ୧୩(ଖବର ଓଡିଶା): ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ଓ କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କି ସଙ୍ଗଠନ ଆଇଏସ୍‌ଆଇଏସ୍‌ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କୁ ଶିକାର କରିବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆକୁ କରିଛି ଅସ୍ତ୍ର । ନିକଟରେ ଏହି ଆତଙ୍କି ସଙ୍ଗଠନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ ନିଜର ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିଲା । ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ତାହା ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ ତରଫରୁ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଗଲା । ଆଇଏସ୍‌ର ଖବର ଛାପୁଥିବା ସଂସ୍ଥା ଏହି କଥାର ପୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/05/2017
Khabar Odisha:couple-toast-their-last-moments-together-after-67-years-of-marriage

ଶାଶ୍ୱତ ପ୍ରେମର ଅନନ୍ୟ ଉଦାହରଣ

ଇଂଲଣ୍ଡ, ମେ ୯(ଖବର ଓଡିଶା): ଇଂଲଣ୍ଡ ମୈନଚେଷ୍ଟର ଠାରେ ୯୦ ବର୍ଷୀୟ ବର୍ଟ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବିଏଟ୍ରିଶ୍‌ ବାଇଟ୍‌ହେଡ୍‌ ବାସ କରନ୍ତି । ଦୀର୍ଘ ୬୭ ବର୍ଷ ହେବ ପ୍ରେମର ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇ ରହିଥିବା ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତି ଅନ୍ତିମ ସମୟରେ ବି ଅଲଗା ହୋଇ ନାହାନ୍ତି । ବିଏଟ୍ରିଶ୍‌ ଗତ ୬ ବର୍ଷ ହେଲା ଅସ୍ଥି କର୍କଟରେ ପୀଡିତ । କିନ୍ତୁ ନିଜେ ଅସୁସ୍ଥ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାମୀ ବର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଏ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକା ଛାଡିନାହାନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 09/05/2017
Khabar Odisha:Today-NEET-Exam-In-India

ଆଜି ଦେଶରେ ଚାଲିଛି ନିଟ୍‌ ପରୀକ୍ଷା, ଓଡିଶାରୁ ଅଛନ୍ତି ୩୦,୦୦୦ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ମେ୭(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଜି ସର୍ବଭାରତୀୟ ମେଡିକାଲ୍ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ନିଟ୍‌ । ଏହି ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ରାଉର୍‌କେଲା ଠାରେ ଏକାଧିକ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରମାନ ଖୋଲାଯାଇଛି । ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା କି ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇ ଅପରାହ୍ନ ୧ରେ ଶେଷ ହେବ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା କି ସକାଳ ୭ ଟା ୩୦ରେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବେ । ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ ଟା ୩୦ ପରେ କୌଣସି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କଟକଣା ଜାରୀ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 07/05/2017
Khabar Odisha:neet-exam-new-rules

ନିଟ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସିବିଏସ୍‌ଇ ଜାରି କଲା ନୂଆ କଟକଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମେ ୬(ଖବର ଓଡିଶା): ଦେଶ ସାରା ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌ରେ ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍‌ ଓ ଡେଣ୍ଟାଲ୍‌ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଡ୍‌ମିଶନ ନେବା ପାଇଁ ସିବିଏସ୍‌ଇର ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ନିଟ୍‌ ଆସନ୍ତା ମେ’ ୭ ରବିବାର ହେବ । ବୋର୍ଡ ଏଥିପାଇଁ ଡ୍ରେସ୍‌ କୋଡ୍‌ ସହ ଅନ୍ୟ କିଛି ନୂତନ କଟକଣାମାନ ଜାରୀ କରିଛି । ଶାଢ଼ି ପିନ୍ଧିକି କୌଣସି ଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ପାରିବେନି ବୋଲି ଏଥର ନିୟମ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହ କୌଣସି ଛାତ୍ରୀ ମେହେନ୍ଦି ଲଗାଇଥିଲେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଚପ୍ପଲ, ସାଣ୍ଡେଲ୍‌, ହାଫ୍‌ ଟି ସାର୍ଟ ଅଥବା ଫୁଲ୍‌, ଟ୍ରାଉଜର୍‌, ପ୍ଲାଜୋ, ସାଲ୍‌ଓ୍ୱାର, କୁର୍ତ୍ତି, ଟପ୍‌ ପିନ୍ଧି ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଯାଇପାରିବେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 06/05/2017
Khabar Odisha:

ମୋବାଇଲ ପାଣିରେ ପଡ଼ିଗଲେ କଣ କରିବେ ?

ମେ ୪(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଜିକାଲି ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ପିଲା ଠାରୁ ବୁଢା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ମୋବାଇଲ ପାଇଁ ପାଗଳ । ତେବେ ମୋବାଇଲଟି ପାଣିରେ ପଡିଯିବା ଏବଂ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବା ଏକ ନିତିଦିନିଆ ଘଟଣା । କିନ୍ତୁ ମୋବାଇଲଟି ପାଣିରେ ପଡିଗଲେ କିଛି ପଦ୍ଧତିକୁ ଅନୁସରଣ କଲେ ଆପଣ ନିଜ ମୋବାଇଲକୁ ନିରାପଦ ରଖିପାରିବେ । ମୋବାଇଲଟି ପାଣିରେ ପଡିଗଲା ପରେ ତାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ କଣ କରିବେ ସେହି ସମ୍ପର୍କିତ ନେଇ କିଛି ଟିପ୍ସ -

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 04/05/2017
Khabar Odisha:student-wrote-1-kilometer-long-letter-to-pm-modi

ଯବାନଙ୍କ ପ୍ରତିଶୋଧ ପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଦେଲେ ୧ କିମି ଲମ୍ବା ପତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମଇ ୩(ଖବର ଓଡିଶା): ଯବାନଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ବର୍ବରତାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ୧ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବାର ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ଠାରୁ ନ୍ୟାୟ ମାଗିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 03/05/2017
Khabar Odisha:dowry-rates-rise-in-bihar

ଯୌତୁକକୁ ନେଇ ବିହାର କଳୁଷିତ,୨୫ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଛି ଯୌତୁକ ନେଣଦେଣ,ଭିନ୍ନ ଚାକିରିଆଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଦାମ୍‌

ପାଟଣା,ଏପ୍ରିଲ୨୯(ଖବର ଓଡିଶା): ବିହାରରେ ଗତ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଏ ବର୍ଷ ଯୌତୁକ ନେଣଦେଣ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଛି । ଜଣେ ଆଇଏଏସ୍‌ ମନ ଇଛା ମୁହଁ ଖୋଲି ଯୌତୁକ ଟଙ୍କା ମାଗି ପାରୁଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଉପର ଶ୍ରେଣୀର କର୍ମଚାରୀ ୨୦ ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟଙ୍କା ପାଉଛି । ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ଜଣେ ବ୍ୟାଙ୍କ କିରାଣୀ ଯୌତୁକ ବାବଦକୁ ଟଙ୍କା ୬ରୁ ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ ତାହା ବଢ଼ି ୭ ରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ହୋଇଛି । ଏହି ଭଳି ଅନ୍ୟ ସବୁ ଶ୍ରେଣୀର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଦାମ୍‌ ମଧ୍ୟ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ବଢ଼ିଛି । ଏହା ହେଲା ଯୌତୁକକୁ ନେଇ ବିହାରର କଳୁଷିତ ରୂପରେଖ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 29/04/2017
Khabar Odisha:Today-Utkal-University-Youth-Section-Annual-Function

ଆଜି ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ସଂସଦର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଏପ୍ରିଲ୨୮(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଜି ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ସଂସଦର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ । ଏହି ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ବାଣୀବିହାରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କମିଶନର୍‌ ୱାଇ.ବି.ଖୁରାନିଆ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 28/04/2017
Khabar Odisha:Kalpit-topper-in-JEE-main

ଜେଇଇ ମେନରେ ୧୦୦% ନମ୍ବର ରଖି ଟପର ହେଲେ କଳ୍ପିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ଏପ୍ରିଲ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଦ୍ଵାରା ପରିଚାଳିତ ସଂଯୁକ୍ତ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା (ଜେଇଇ)ର ମେନରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଉଦୟପୁରର କଳ୍ପିତ ବୀରବଲ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। କଳ୍ପିତ ଶତ ପ୍ରତିଶତ(୧୦୦%) ନମ୍ବର ରଖି କୃତକାର୍ୟ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/04/2017
Khabar Odisha:Vivo-v5s-new-smartphone-launched-in-india

ଭାରତରେ ଭିଭୋର ନୂଆ ‘ଭି୫ଏସ୍‌’ ଲଞ୍ଚ, ସେଲ୍ଫି ପାଇଁ ରହିବ ଆହୁରି ଖାସ୍‌

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଏପ୍ରିଲ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଟେଲିଫୋନ ଉତ୍ପାଦ ‘ଭିଭୋ’ ନିଜର ନୂଆ ସ୍ମାଟଫୋନ୍‌ ‘ଭି-୫-ଏସ୍‌’ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଗୁରଗାଓରେ ଏକ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଉତ୍ସବରେ ଏହାକୁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏହା ଏକ ଖାସ୍‌ ସେଲ୍ଫିଯୁକ୍ତ ଫୋନ୍‌ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ସେଲ୍ଫିଯୁକ୍ତ କ୍ୟାମେରା ଫୋନ୍‌କୁ ନେଇ ଯୁବପିଢ଼ୀଙ୍କ ପସନ୍ଦ ପାଲଟିଥିବା ଭିଭୋ ଏବେ ବଜାରକୁ ଆଣିଥିବା ଫୋନ୍‌ ବିଗତ ମଡ଼େଲ ମାନଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରୀୟ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/04/2017
Khabar Odisha:JEE-main--2017-result-to-be-declared-on-27th-April

ଆସନ୍ତା ୨୭ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଜେଇଇ ମେନ ରେଜଲ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଏପ୍ରିଲ ୨୬: ଆସନ୍ତା ୨୭ତାରିଖରେ ଜେଇଇ ମେନ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ସିବିଏସ୍‌ଇ ପରୀକ୍ଷା ଫଳକୁ ଏହାର ୱେବସାଇଟ:-jeemain.nic.in ରେ ଉପଲବ୍ଧ କରିବ। ସାରା ଦେଶରେ ମୋଟ ୧୦.୨ ଲକ୍ଷ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଏହି ଏଂଟ୍ରାନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିବାବେଳେ ଓଡିଶାରୁ ୪୫ ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଜେଇଇ ମେନ ଏଂଟ୍ରାନ୍ସ ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୭ରେ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଜେଇଇ ଆଡଭାନ୍ସ ଦେବେ। ଏଥିରେ କୃତକାର୍ୟ୍ୟ ହେବା ପରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆଇଆଇଟି ଏବଂ ଏନ୍‌ଆଇଟି କଲେଜରେ ନାମ ଲେଖାଇ ପାରିବେ। ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ଉତ୍ତର ପତ୍ର ଏବଂ ଓଏମ୍‌ଆର ସିଟ୍‌କୁ ସାଇଟ୍‌ରେ ଛଡ଼ାଯାଇସାରିଛି। ଚଳିତ ଥର ସାଧାରଣ ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ୧୦୦ ଅଥବା ୧୦୫ରୁ ଅଧିକ ମାର୍କ ନିଆଯିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 26/04/2017
Khabar Odisha:AUTO-hyundai-launch-all-new-2017-xcent

ହୁଣ୍ଡାଇର ନୁଆ ଏକ୍ସସେଣ୍ଟ କାର୍‌ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ, ଆରମ୍ଭ ମୂଲ୍ୟ ୫.୩୮ ଲକ୍ଷ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ଏପ୍ରିଲ୨୦(ଖବର ଓଡିଶା): ହୁଣ୍ଡାଇ ମୋଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଅଲ୍‌ ନ୍ୟୁ ୨୦୧୭ ଏକ୍ସସେଣ୍ଟ ଫେସ୍‌ଲିଫ୍ଟ କାର୍‌ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ନୁଆ ଏକ୍ସସେଣ୍ଟ କାର୍‌ର ପାଞ୍ଚଟି ରଙ୍ଗ ବଜାରକୁ ଛଡାଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୫.୩୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ୮.୪୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରଖା ଯାଇଛି । କମ୍ପାନୀ କହିଛି ପାଖାପାଖି ୨.୫ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାହକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଲୁଥିବା ଏକ୍ସସେଣ୍ଟ କାର୍‌କୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/04/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6 7
Next Last Page 1 of 7