Khabar Odisha:Now-Adhara-will-be-mandatory-for-mobile-numbers

ଏବେ ମୋବାଇଲ୍‌ ନମ୍ୱର ପାଇଁ ଆଧାରକାର୍ଡ଼ ହେବ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ନୁଆ ଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ନିକଟରେ ଆୟକର ପୈଠ କରିବା ପାଇଁ ଆଧାରକାର୍ଡ଼କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଥିଲା। ଅନୁରୂପ ଭାବେ ଏବେ ମୋବାଇଲ ନମ୍ୱର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆଧାର ନମ୍ୱରକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯିବା ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଫଳରେ ସମସ୍ତ ମୋବାଇଲ ନମ୍ୱରକୁ ଆଧାର କାର୍ଡ଼ ସହ ଯୋଡ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହାକୁ ନେଇ ଟେଲିକ୍‌ମ ବିଭାଗ ଟେଲିକ୍‌ମ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିଛି। ତେବେ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ନିର୍ଦ୍ଦେଶାନୁସାରେ, ମୋବାଇଲ ନମ୍ୱର ଗୁଡ଼ିକୁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ୬ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୧୮ ସୁଦ୍ଧା ଆଧାର ସହ ସଂଯୋଗ କରିବେ। ନଚେତ ସେମାନଙ୍କର ନମ୍ୱରକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯିବ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/03/2017
Khabar Odisha:Government-approves-to-make-new-Commission-for-OBc

ଓବିସିରେ ମିଶିବା ପାଇଁ ଏବେ ଜାତିମାନଙ୍କୁ ସଂସଦ ଦେବ ମଞ୍ଜୁରୀ, ଗଠନ ହେଲା ନୂଆ ଆୟୋଗ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ମାଚ୍ଚ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜାଟ ମାନଙ୍କର ଆରକ୍ଷର ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଗୁରୁବାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି। କ୍ୟାବିନେଟ ପଛୁଆ ବର୍ଗ ଆୟୋଗ ବଦଳରେ ଏକ ନୁଆ ଆୟୋଗ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ମଞ୍ଚୁରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମ୍ପର୍କିତ ବିଲ୍‌ ଖୁବ୍‌ଶିଘ୍ର ସଂସଦରେ ଆଗତ କରାଯିବ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/03/2017
Khabar Odisha:samsung-pay-launched-in-india

ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହେଲା ‘ସାମସଙ୍ଗ ପେ’, ପେଟିଏମ୍‌ ଏବଂ ଫ୍ରିଚାର୍ଜକୁ ଦେଇପାରେ କଡ଼ା ଟକ୍କର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସାଉଥ କୋରିଆର କମ୍ପାନୀ ସାମସଙ୍ଗ ଭାତରେ ମୋବାଇଲ ପେମେଣ୍ଟ ସୁବିଧା ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ‘ସାମସଙ୍ଗ ପେ’ ନାମକ ଏହି ସେବାକୁ ଆଧିକାରୀକ ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରାଯିବାକୁ ନେଇ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ଏହାର ଲଞ୍ଚ ଅବସରରେ କମ୍ପାନୀ ନିତି ଆୟୋଗର ସିଇଓ ଅମିତାଭ କ୍ରାନ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/03/2017
Khabar Odisha:Honda-wrv-launched-it-starts-from-77-lakh

ଭାରତରେ ନିର୍ମିତ ହୋଣ୍ଡାର ପ୍ରଥମ କାର ‘ଡ଼ବ୍ଲୁଆର୍‌-ଭି’ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ, ମୁଲ୍ୟ ୭.୭ ଲକ୍ଷ ରୁ ଆରମ୍ଭ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ୧୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ହୋଣ୍ଡା କାର୍‌ ଲିମିଟେଡ଼ ନିଜର ନୂଆ କାର ଡ଼ବ୍ଲୁଆର୍‌-ଭି ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୭.୭୫ ରୁ ୯.୯୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ରଖାଯାଇଛି। ଏହି କାର୍‌କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବ୍ରାଜିଲ ଥିବା ସାଓ ପାଓଲୋ ଅଟୋରେ ସୋକେସ୍‌ କରାଯାଇସାରିଛି। ତେବେ ହୋଣ୍ଡା ନିଜର ଏହି ମଡ଼େଲକୁ ରାଜସ୍ଥାନର ଟପୁକଡ଼ା ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀ ନିଜର ଏହି କାର୍‌କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡ଼ିଜେଲ ଦୁଇଟି ମଡ଼େଲରେ ନିର୍ମାଣ କରୁଛି। ଏହା ୬ଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ରଙ୍ଗରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/03/2017
Khabar Odisha:in-india-most-of-graduate-jobless-youth-leave-in-odisha

ଓଡିଶାରେ ଅଛନ୍ତି ଦେଶର ସର୍ବାଧିକ ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍‌ ବେକାରୀ

ସ୍ଥିତି ବଦଳୁ ନାହିଁ । ରାଜ୍ୟ ତହବିଲରୁ ବିକାଶ ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ସତ୍ତ୍ୱେ ବି ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଓଡିଶାର ପିଛା ଛାଡୁନି । ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସର୍ଭେରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଦେଶର ଗ୍ରାଜୁଏଟ ବେକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶା ରହିଛି ନମ୍ବର ଓ୍ୱାନ୍‌ ସ୍ଥାନରେ । ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ବଳର ପ୍ରାଚୁର୍ଯ୍ୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ଓଡିଶାରେ ଶ୍ରମ ନିୟୋଜନ ସ୍ଥିତି ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ।

ଦିଲୀପ ସୁବୁଦ୍ଧି 15/03/2017
Khabar Odisha:google-and-jio-will-launch-a-cheap-4g-smart-phone

ଜିଓ ସହ ଗୁଗୁଲ ମିଶି ବଜାରକୁ ଆଣିବ ଶସ୍ତା ୪ଜି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌, ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ହୋଇପାରେ ଲଞ୍ଚ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରିଲାୟନ୍ସ ଜିଓ ଗ୍ରାମୀଣ କ୍ଷେତ୍ର ଗୁଡ଼ିକରେ ନିଜର ନେଟଓ୍ୱାର୍କର ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ଏକ ୪ଜି ଭିଓଏଲ୍‌ଟିଇ ଠାରୁ କମ୍‌ ଫିଚର ଥିବା ଫୋନ୍‌ ତିଆରି କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏବେ ଜିଓ ଏବଂ ଗୁଗଲ୍‌ ଦୁହେଁ ଭାରତରେ ଏକ ଶସ୍ତା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ ଆଣିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/03/2017
Khabar Odisha:Odishas-many-youth-are-face-job-problems

ନିୟୋଜନ ନିଷ୍ଫଳ

ରାଜ୍ୟରେ ବେକାରୀ ଓ ବେରୋଜଗାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିଚାଲିଛି । ଟଙ୍କିକିଆ ଚାଉଳ, ପାଞ୍ଚ ଟଙ୍କିଆ ଆହାର ଆଦି ଯୋଜନାରେ ସରକାର ଭୋଟବ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ନୂଆ ନିଯୁକ୍ତିର ସୁଯୋଗ ନାହିଁ । ୨୦୦୬ରୁ ୨୦୧୬ ମଧ୍ୟରେ ଚାକିରୀ ଆଶାୟୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ି ବଢ଼ି ୩୦ ଲକ୍ଷ ଛୁଇଁଛି । ଏହି ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ମାତ୍ର ୩୨ ହଜାର ପ୍ରାର୍ଥିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଥିବା ବେଳେ ୧୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରାର୍ଥିଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୟସ ଅତିକ୍ରମ କରି ସାରିଥିବାରୁ ନିୟୋଜନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ସେମାନଙ୍କ ନାମକୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଦିଲୀପ ସୁବୁଦ୍ଧି 11/03/2017
Khabar Odisha:without-lengthy-rituals-marriage-done-in-17-minutes

ବିନା ଜାକଜକମରେ ୧୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ଶେଷ ହେଲା ବାହାଘର

ଗ୍ୱାଲିୟର୍‌,ମାର୍ଚ୍ଚ-୦୬(ଖବରଓଡିଶା): ନା ଯୌତୁକ, ନା ଭୋଜି, ନା ବାଜା, ନା ବରଯାତ୍ରୀ, ନା ମଣ୍ଡପରେ ସାଜ୍ଜସଜ୍ଜା କିଛି ଥିଲା । ବରକନ୍ୟା ଦୁଇ ପକ୍ଷର ସମ୍ପର୍କୀୟ ଆସିଲେ ଓ ୧୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ବାହାଘର ଶେଷ କଲେ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 06/03/2017
Khabar Odisha:parents-stop-pressure-for-good-grades-in-exam

ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ ଭଲ ଗ୍ରେଡ୍‌ ଆଣିବାର ଚାପ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ହାନିକାରକ

ଯଦି ଆପଣ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପିଲା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଜଣେ ସଫଳ ମଣିଷ ହେବ ତା ହେଲେ ଭଲ ଗ୍ରେଡ୍‌ ଆଣିବାର ଚାପ ପକାଇବା ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ । ନିକଟରେ ଏକ ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଭଲ ନମ୍ବର ପାଇଁ ପିଲାଙ୍କୁ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ କରାଇବା ବହୁ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇପାରେ । ଗବେଷଣାରେ କୁହାଯାଇଛି ଅଭିଭାବକମାନେ ଗ୍ରେଡ୍‌ ଓ ନମ୍ବର ପାଇଁ ବେଶି ଚିନ୍ତିତ ହେବା କଥା ନୁହେଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/02/2017
Khabar Odisha:airtel-declares-free-roming

ଦେଶବ୍ୟାପି ନିଶୁଳ୍କ ରୋମିଙ୍ଗ ସୁବିଧା କଲା ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃଆରୀ ୨୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ବଜାର ପ୍ରବେଶ ପରେ ଅନ୍ୟ ଟେଲିକମ୍‌ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ସ୍ପଷ୍ଟ ରୂପେ ବାରି ହୋଇପଡ଼ୁଛି । ନିଜର କଲ୍‌ ଏବଂ ଡ଼ାଟାକୁ ନେଇ କଟୋତି କରିବା ପାଇଁ ଟେଲିକମ୍‌ କମ୍ପାନୀ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପେକ୍ଷୀରେ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ରୋମିଙ୍ଗ ସୁବିଧାକୁ ଉଠାଇନେଇଛି। ଏହା ଏପ୍ରୀଲ ୧ରୁ ଲାଗୁ ହେବ। ଏହାଦ୍ୱାରା କମ୍ପାନୀ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଦେଶରେ ଇନ୍‌କମିଙ୍ଗ ଏବଂ ଆଉଟ୍‌ଗୋଇଙ୍ଗ କଲ ଏବଂ ଡ଼ାଟା ପାଇଁ କିଛି ରୋମିଙ୍ଗ ଚାର୍ଜ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲକୁ ଷ୍ଟକ୍‌ରେ ୩% କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 27/02/2017
Khabar Odisha:boy-who-smoke-40-cigarette-in-a-day-now-fit-and-fine

୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦିନକୁ ୪୦ଟା ସିଗାରେଟ୍‌ ପିଉଥିବା ଆଲ୍‌ଦି ଏବେ ଫିଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ ଫାଇନ୍‌

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ରହୁଥିବା ଏହି ପିଲା ତ ଆପଣଙ୍କର ନିଶ୍ଚୟ ମନେ ଥିବ । ଯିଏ ୨ ବର୍ଷର ହେବା ବେଳକୁ ଦିନକୁ ୪୦ଟା ସିଗାରେଟ୍‌ ଟାଣୁଥିଲା । ଏହି ଶିଶୁର ନାଁ ହେଲା ଆଲ୍‌ଦି ରିଜାଲ୍‌ । ଆଲ୍‌ଦି ଏବେ ୯ ବର୍ଷର ହୋଇଗଲାଣି । ରିଜାଲ୍‌ର ସିଗାରେଟ୍‌ ଟାଣିବାର କାହାଣୀ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ଖୁବ୍‌ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ହୋଇଥିଲା । ବଡ ଲୋକମାନେ ଯେପରି ଧୂଆଁ ଉଡାଇ ସିଗାରେଟ୍‌ ଟାଣନ୍ତି, ଆଲ୍‌ଦି ଠିକ୍‌ ସେହିପରି ଟାଣୁଥିଲା । 2 ବର୍ଷର ପିଲାର ସିଗାରେଟ୍‌ ଟାଣିବା ଅଭ୍ୟାସ ହେଲା କିପରି ତାହା ତା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଣାନଥିଲା । ବର୍ଷକ ପରେ ଆଲ୍‌ଦିକୁ ଚାଇଲ୍ଡ ସ୍ମୋକିଂ ସେଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଗଲା । ସେଠାରେ ଆଲ୍‌ଦି ସିଗାରେଟ୍‌ ଟାଣିବାର ଅଭ୍ୟାସକୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 25/02/2017
Khabar Odisha:Boyfriend-marries-dead-girlfriend

ମୃତ ପ୍ରେମିକାର ହାତ ଧରିଲେ ପ୍ରେମିକ

ପ୍ରେମରେ ଧୋକା ଏହି ଶବ୍ଦଟି ଆଜିକାଲି ଅତି ସାଧାରଣ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ବେଳେ କିଛି ଉଦାହରଣ ଏପରି ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ଆମ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇପାରେ। ମରି ଯାଇଥିବା ପ୍ରେମିକାର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସତ କରିବାକୁ ଯାଇ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରେମିକ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/02/2017
Khabar Odisha:Vday-poster-of-film-20-staring-rajnikant

ଚଳଚିତ୍ର ୨.୦ର ଭ୍ୟାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଡ଼େ ପୋଷ୍ଟର

ବେଙ୍ଗାଲୁର/ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃୟାରୀ ୧୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜିକାଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କଳାକାର ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆକୁ ନିଜର ଚଳଚିତ୍ର ପଦର୍ଶନ ଏବଂ ପ୍ରମୋଶନ କରିବାର ମାଧ୍ୟମ ରୂପେ ବାଛିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ୨୦୧୭ର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ ଫିଲ୍ମ କୁହାଯାଉଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶଙ୍କରଙ୍କର ୨.୦ର ଏକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଗତକାଲି ଭ୍ୟାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଡ଼େ ଅବସରରେ ଏହି ଫଟୋଟି ସେୟାର କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୨୦୧୦ର ସୁପରହିଟ୍‌ ‘ଏନ୍ଥିରାନ୍‌’ ଏବଂ ଏହାର ସିକ୍ୟୁଏଲ୍‌ ‘୨.୦’ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ସଂମ୍ପର୍କ ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଯାହାକି ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ରଜନିକାନ୍ତ ଓରଫ ଚିଟ୍ଟିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲପାଇବା ରହିଥିବା ସଂଙ୍କେତ ମିଳିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/02/2017
Khabar Odisha:sidharth-proposed-PC-with-a-ring

ପ୍ରୀୟଙ୍କାଙ୍କ ଅଙ୍ଗୁଳିରେ ସିଦ୍ଦାର୍ଥ ପିନ୍ଧାଇଲେ ମୁଦି !

ମୁମ୍ୱାଇ, ଫେବୃୟାରୀ ୧୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବେଓ୍ୱାଚ୍‌ ଗାର୍ଲ ପ୍ରୀୟଙ୍କାଙ୍କ ହାତରେ ହିରାର ମୁଦି ପିନ୍ଧାଇଛନ୍ତି ସିଦ୍ଦାର୍ଥ ମାଲହୋତ୍ରା। ହାତରେ ମୁଦି ସହ ହୃଦୟରେ ଭଲପାଇବା ଭରି ପ୍ରୀୟଙ୍କାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ପ୍ରସ୍ତାବ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଣ୍ଠୁମାଡ଼ି ବସିଥିବା ସିଦ୍ଦାର୍ଥଙ୍କୁ ପ୍ରୀୟଙ୍କା ମନା କରିପାରିନାହାନ୍ତି। ଶେଷରେ ସେ ହଁ କହିଛନ୍ତି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/02/2017
Khabar Odisha:virat-confess-his-love-for-anuska

ଅନୁଷ୍କାଙ୍କ ସହ ସଂମ୍ପର୍କ ଥିବା ସ୍ୱିକାର କଲେ ବିରାଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃୟାରୀ ୧୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା ପରେ ଶେଷରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ତଥା ମୋଷ୍ଟ ଏଲିଜିବୁଲ ବ୍ୟାଚ୍‌ଲର ବିରାଟ ଅନୁଷ୍କାଙ୍କ ସହ ନିଜର ସଂମ୍ପର୍କକୁ ସ୍ୱିକାର କରିଛନ୍ତି । ନିଜର ଟ୍ୱିଟର ପୃଷ୍ଠାରେ ବିରାଟ ଏନେଇ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ବିରାଟଙ୍କ ପ୍ରଂଶସକମାନେ ବେଶ ଖୁସି। ତେବେ ଅନୁଷ୍କା ଏହାର କି ଜବାବ ଦେଉଛନ୍ତି ଦେଖିବା ବାକି ରହିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/02/2017
Khabar Odisha:badri-proposes-Baidehi

ବୈଦେହିଙ୍କୁ ବଦ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ!

ମୁମ୍ୱାଇ, ଫେବୃଆରୀ ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ବୈଦେହିଙ୍କୁ ବଦ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ନିବେଦନକୁ ନେି ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚା। ବୁଝି ପାରିଲେନି ବୋଧହୁଏ। କଥାଟି ଏମିତି । ଆଗକୁ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବରୁଣ-ଆଲିଆଙ୍କ ଅଭିନିତ ‘ବଦ୍ରିନାଥ କି ଦୁଲହନିଆଁ’ । ଏଥିରେ ଦୁଲହନିଆଁ ସାଜିଥିବା ୟୁଥ ସେନ୍‌ସେସନ୍‌ ଆଲିଆଙ୍କୁ ଆଜି ପ୍ରେମ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଦେଇଛନ୍ତି। ବରୁଣ ତାଙ୍କର ଟ୍ୱିଟର ପୃଷ୍ଠାରେ ଫୁଲତୋଡ଼ା ସହ ନିଜର ଏକ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଥିବା ବେଳେ ଆଲିଆଙ୍କୁ ମେସେଜ୍‌ ଦେଇଥିବା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଏହାର ଜବାବ୍‌ରେ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବା ସହ ବଦ୍ରୀଙ୍କ ଏକ ମଜାଳିଆ ଫଟୋକୁ ଆଲିଆ ସେୟାର କରିବା ଦେଖାଦେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/02/2017
Khabar Odisha:audis-a-4-sedan-now-in-market

ବଜାରକୁ ଆସିଲା ‘ଅଡ଼ି’ର ‘ଏ-ଫୋର୍‌ ସେଦାନ’: ଦାମ ରହିଛି ୪୦ ଲକ୍ଷ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଫେବୃଆରୀ ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜର୍ମାନର ଲକ୍ଜୁରି କାର୍‌ ନିର୍ମାତା ‘ଅଡ଼ି’ ଆଜି ଡ଼ିଜେଲ ଚାଳିତ ଅଡ଼ି ଏ-ଫୋର୍‌ ସେଦାନର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଏହାର ମୁଲ୍ୟ ୪୦.୨ ଲକ୍ଷ ରଖାଯାଇଛି । ଅଡ଼ିର ଏହି ମଡ଼େଲରେ ୨.୦ ଲିଟରର ୪ଟି ସିଲିଣ୍ଡର ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ରହିଛି । ଏହାକୁ ୧୯୦ଏଚ୍‌ ପି ବା ହର୍ଷ ପାଓ୍ୱାର ବିଶିଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/02/2017
Khabar Odisha:Rashtrapati-Bhawan-Soon-to-Get-Solar-Power-Panel

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ଅଟ୍ଟାଳିକା ଛାତରେ ସୌର ପ୍ୟାନେଲ୍ -ଉତ୍ପାଦିତ ହେବ ୬୭୦ କିଲୋୱାଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଶକ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୦ ଫେବୃଆରୀ(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ପରିସରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସୌରବିଦ୍ୟୁତ ଉତ୍ପାଦନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧୀନରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ପରିସରରେ ଥିବା ୭ଟି ଅଟ୍ଟାଳିକା ଛାତରେ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ୍ ଖଞ୍ଜା ଯାଇ ୬୭୦ କିଲୋୱାଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ ଉତ୍ପାଦନ କରାଯିବ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/02/2017
Khabar Odisha:Jaydev-bihar-to-Nankannan-new-road-soon

ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନ କାନନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିକଳ୍ପ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହେବ

ଭୂବନେଶ୍ୱର, ୧୦ ଫେବୃଆରୀ(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜୟଦେବ ବିହାରଠାରୁ ନନ୍ଦନ କାନନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଦୃତଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଭିଡ କମାଇବା ନିମନ୍ତେ ବିକଳ୍ପ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏଥି ପାଇଁ ଆଜି ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଶ୍ରୀ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ପାଢ଼ୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ରାଜ୍ୟ ସଚିବାଳୟଠାରେ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 10/02/2017
Khabar Odisha:tamo-futoro-will-be-launched-in-2018

୨୦୧୮ ସୁଦ୍ଧା ବଜାରକୁ ଆସିବ ଟାଟାର ଦୁଇ ଡ଼ୋର ବିଶିଷ୍ଟ କାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଫେବୃୟାରୀ ୦୮(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାରତୀୟ ଅଟୋମୋବାଇଲ ବଜାରରେ ବହୁତ ଶିଘ୍ର ଟାଟା ଏକ ନୂଆ ଧରଣର ଗାଡ଼ି ‘ଟାମୋ ଫ୍ୟୁଚରୋ’ର ପ୍ରବେଶ କରାଇବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥିରେ ୪ଟି ନୁହେଁ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଡ଼ୋର ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ସ୍ପୋଟ୍ସ କାର । ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ରେ ୮୭ତମ ଜେନିଭା ମୋଟର ସୋ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ ଏହାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବ । ତେବେ ଏହାକୁ ଟାଟାର ସବ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଟାମା ବନାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏହା ଟାମାର ପ୍ରଥମ ଉତ୍ପାଦ ମଧ୍ୟ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 08/02/2017
First Previous
1 2 3 4 5
Next Last Page 1 of 5