Khabar Odisha:neet-2017-all-india-topper-navdeep-singh-success-secret

ନିଟ୍‌ ୨୦୧୭ : ଟପ୍ପର ନବଦୀପ କହିଲେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରୁ ଦୂରେଇ ରହି ୧୭ ଘଣ୍ଟା ପଢ଼ୁଥିଲି

ଚଣ୍ଡୀଗଡ, ଜୁନ ୨୪(ଖବର ଓଡିଶା): ନିଟ୍‌ ୨୦୧୭ ମେଡିକାଲ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାର ଫଳାଫଳ ଗତକାଲି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏଥିରେ ଦେଶରେ ଟପ୍ପର୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି ନବଦୀପ ସିଂହ । ଏବେ ନବଦୀପଙ୍କୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ ଧରିଛି । ନବଦୀପ ସିଂହ ହେଲିକ୍ସ ଚଣ୍ଡୀଗଡର ଛାତ୍ର ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/06/2017
Khabar Odisha:Nijukti-Mela-Depressed-Candidate

ନିଯୁକ୍ତି ମେଳାରୁ ଚୟନ ପ୍ରାର୍ଥିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳୁନି

ପୁରୀ, ଜୁନ୍/୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜିଲ୍ଲାର ୮୮୬ ଜଣଙ୍କୁ ଦୁଇବର୍ଷ ତଳେ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆଜି ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର ମିଳିନଥିବାରୁ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ଲୋକେ ଆଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଗତ ୨୦୧୪-୧୫ ବର୍ଷରୁ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ ତାଲିମ ନେଇଥିବା ଜଣେ ହେଲେ ପ୍ରଣିକ୍ଷାର୍ଥିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିପାରିନାହିଁ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 24/06/2017
Khabar Odisha:Odisha-2-Admission-2017-Second-Phase-Cut-Off-List-Out

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଯୁକ୍ତ ୨ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କଟ ଅଫ୍ ମାର୍କ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୨୩(ଖବର ଓଡିଶା): ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯୁକ୍ତ ୨ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କଟ ଅଫ ମାର୍କ । ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ନାମଲେଖାରେ ୯୧.୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କରେ ରେଭେନ୍ସା ଆଗରେ ରହିଥିବାବେଳେ କଳା ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ବିଜେବି କଲେଜ ଆଗରେ ରହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 23/06/2017
Khabar Odisha:Discrepancy-Surfaces-In-CHSE-Plus-II-Results-says-sorry---education-minister

ଯୁକ୍ତ ୨ ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନରେ ତ୍ରୁଟି, ଭୁଲ ମାଗିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ୨୨(ଖବର ଓଡିଶା): ଓଡିଶା ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ପରିଷଦ(ସିଏଚଏସଇ) ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଯୁକ୍ତ ୨ ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନରେ ତ୍ରୁଟି ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହା ଜଣାଯିବା ପରେ ଗୁରୁବାର ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରୀ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଘଟଣାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବା ସହ କ୍ଷମା ପାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି । ଖାତା ଦେଖା ଭୁଲ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସିଏଚଏସଇକୁ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିବା ସହ ଦୋଷୀ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ବିରୋଦ୍ଧରେ କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/06/2017
Khabar Odisha:cbse-exam-row-took-away-from-apil-by-cbse

ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ବିଭ୍ରାଟ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଆବେଦନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବ ସିବିଏସଇ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ,ଜୁନ ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦ୍ର ମାନବ ସମ୍ବଳ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକରଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଅଭିଭାବକ ସଂଘ ଭେଟିବା ପରେ ଆବେଦନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି ସିବିଏସଇ(କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ) । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପୁନଃ ମୂଲ୍ୟାୟନ ନେଇ ସିବିଏସଇ ତରଫରୁ ହୋଇଥିବା ରିଟ୍ ପିଟିସନ ସିବିଏସଇ କରିବନି ବୋଲି ଡାଭଡେକର କହିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 22/06/2017
Khabar Odisha:pm-modi-yoga-programme-children-ill

ଯୋଗ ଦିବସରେ ବର୍ଷାରେ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ଓଦା ହୋଇ ବହୁ ପିଲା ଅସୁସ୍ଥ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,ଜୁନ ୨୧(ଖବର ଓଡିଶା): ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜଧାନୀ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଯୋଗ ଦିବସ । କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବେଳେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ବର୍ଷାରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗୀ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ମୋଦିଙ୍କ ସହ ବହୁ ପିଲା ଏହି ଯୋଗ ଦିବସରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରୁ ଫେରିବା ପରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯୋଗ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ପିଲାମାନେ ବର୍ଷାରେ ଓଦା ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ତେଣୁ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଲୋକବନ୍ଧୁ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌କୁ ନିଆଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 21/06/2017
Khabar Odisha:CBSE-result-Row-cbse-makes-two-committee-after-high-court-lawsuit

ରେଜଲ୍ଟ ବିଭ୍ରାଟ ମାମଲା : ହାଇକୋର୍ଟର ଛାଟ ପରେ ସିବିଏସଇ ଗଠନ କଲା ୨ଟି କମିଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୨୦(ଖବର ଓଡିଶା): ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ରେଜଲ୍ଟ ବିଭ୍ରାଟ ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ(ସିବିଏସଇ) ମଙ୍ଗଳବାର ନୂଆ ୨ଟି କମିଟି ଗଠନ କରିଛି । ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଜବାବ ଦାଖଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନରେ ବିଭ୍ରାଟ ହେବା ନହେବା ନେଇ ସିବିଆଇ ନୂଆ କମିଟି ଗଠନ କରିଛି । ଉଭୟ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ବିଭ୍ରାଟ ନେଇ କମିଟି ଦ୍ୱାରା ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ ବୋଲି ସବିଆଇ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/06/2017
Khabar Odisha:Odisha-Boy-Makes-Guinness-Record-Breaks-Pakistanis-Record

ପାକିସ୍ତାନର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଗିନିଜ ବୁକରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ଓଡିଆ ଯୁବକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୨୦(ଖବର ଓଡିଶା): ପୁଣି ଥରେ ଓଡିଆ ଯୁବକ ନିଜ କମାଲ ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ମିନିଟରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ମୁଥା ମାରି ଗିନିଜ ବୁକ ଅଫ ୱାର୍ଲ୍ଡରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ଭବାନୀ ପାଟଣାର ସତ୍ୟପିର ପ୍ରଧାନ ମଙ୍ଗଳବାର ଗିନିଜ ବୁକରେ ଏକ ବିରଳ କୃତିତ୍ୱ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସତ୍ୟପିର ଗୋଟେ ମିନିଟରେ ୩୯୩ଟି ମୁଥା ମାରି ଗିନିଜ ବୁକରେ ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ପାକିସ୍ଥାନର ମହମ୍ମଦ ରସିଦଙ୍କ ନାଁରେ ଥିବାବେଳେ ସେ ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗି ନିଜ ନାଁରେ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/06/2017
Khabar Odisha:3-Online-Admission--Today-Last-Date

ଯୁକ୍ତ ୩ ଅନଲାଇନ ଆବେଦନର ଆଜି ଶେଷ ଦିନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ ୨୦(ଖବର ଓଡିଶା): ଚଳିତ ବର୍ଷ ରାଜ୍ୟର ୮୩୪ଟି ଡିଗ୍ରୀ ଓ ସ୍ୱୟଂଶାସିତ କଲେଜରେ ଅନଲାଇନ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆଜି ଶେଷ ହେବ । ଆଜି ରାତି ୧୨ଟା ଯାଏଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ କଳା,ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । କଲେଜ ଗୁଡିକରେ ୨,୧୭,୬୨୮ଟି ସିଟ୍‌ ରହିଛି । କଳାରେ ସର୍ବାଧିକ ୧,୩୦,୭୧୬ ସିଟ୍‌ ରହିଥିବାବେଳେ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୨୮ହଜାର ୫୭୩, ଫିଜିକାଲ ସାଇନ୍ସରେ ୩୪ ହଜାର ୪୬୬ ଓ ବାୟୋଲୋଜିକାଲ ସାଇନ୍ସରେ ୨୨ ହଜାର ୫୫୪ଟି ସିଟ୍‌ ରହିଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 20/06/2017
Khabar Odisha:Matric-supplimentary-exam-paper-start-checking-since-today

ଆଜିଠାରୁ ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ଖାତାଦେଖା ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୧୯(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଖାତାଦେଖା ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଖାତାଦେଖା ପାଇଁ ୧୦ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ୧୯୨୬ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପରୀକ୍ଷା ନିୟନ୍ତ୍ରକ ନିହାର ରଂଜନ ନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଖାତା ଦେଖା ୫ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବା ନେଇ ନିଷ୍ପତି ହୋଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/06/2017
Khabar Odisha:2-1st-Selection-Admission-Close-Today

ଆଜି ସରିବ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ନାମଲେଖା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୧୯(ଖବର ଓଡିଶା): ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟର ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆଜି ଶେଷ ହେବ । ରାଜ୍ୟର ୧୫୮୩ ଜୁନିଅର କଲେଜରେ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆଜି ସରୁଛି । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ କଳା, ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ବିଜ୍ଞାନ, ଧନ୍ଦାମୂଳକ ଶିକ୍ଷା ଓ ସଂସ୍କୃତି ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରାୟ ୧,୭୦,୦୧୦ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ନାମ ଲେଖାଇ ସାରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 19/06/2017
Khabar Odisha:More-dreams-get-wings-as-NISER-adds-40-more-seats

ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବାକୁ ନାଇଜରରେ ବଢାଗଲା ୪୦ଟି ସିଟ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୧୭(ଖବର ଓଡିଶା): ଭୁବନେଶ୍ୱରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିବା ଭାରତର ଏକ ମାତ୍ର ଅନୁଷ୍ଠାନ ଜାତୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷା ଓ ଗବେଷଣା(ନାଇଜର)ରେ ସିଟ୍ ସଂଖ୍ୟାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଚଳିତ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରେ ନାଇଜରରେ ୪୦ ସିଟ୍ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ୧୭୦କୁ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏଥିନେଇ ଜୁଲାଇ ୭ରୁ କାଉନସେଲିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହବ ବୋଲି କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 17/06/2017
Khabar Odisha:2-1st-Selection-Admission-Starts-Today

ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ୨ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଡ୍‌ମିଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ୍‌ ୧୬(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଜିଠାରୁ ଯୁକ୍ତ ୨ ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ଆଡ୍‌ମିଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ନିଜ ନିଜର ମନପସନ୍ଦର କଲେଜ୍‌ମାନଙ୍କରେ ଆଡ୍‌ମିଶନ କରିପାରିବେ । ମାତ୍ର ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ଯେଉଁ କଲେଜ୍‌ରୁ ଚୟନ ଆସିଥିବ ସେଠାରେ ଆଡ୍‌ମିଶନ କରିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ଆଡ୍‌ମିଶନ ଚାଲିବ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 16/06/2017
Khabar Odisha:900-B-Tech-Seats-In-Pvt-Colleges-Slashed-In-Odisha

ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପ୍ରତି ପିଲାଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ଆସୁନି, ବେସରକାରୀ କଲେଜରେ ୯୦୦ ବି.ଟେକ ସିଟ୍ ଖାଲି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୧୫(ଖବର ଓଡିଶା): ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଦିନକୁ ଦିନ ଇଂଜିନିୟରିଂ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରତି ପିଲାଙ୍କ ଆଗ୍ରହ କମିବାରେ ଲାଗିଛି । ଚଳିତବର୍ଷ ଓଜେଇଇ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ସିଟ୍ ତାଲିକାରୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଅଭିଭାବକ ଓ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମନରେ ଉଙ୍କି ମାରିଛି । ଚଳିତବର୍ଷ ପାଖାପାଖି ପ୍ରାୟ ୯୦୦ ବି.ଟେକ ସିଟକୁ ବେସରକାରୀ କଲେଜରେ କମେଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/06/2017
Khabar Odisha:aiims--mbbs-entrance-test-results-topper-nishita

ଏମ୍ସ ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାରେ ଟପ୍ପର୍‌ ହେଲେ ଗୁଜୁରାଟର ନିଶିତା ପୁରୋହିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ ୧୫(ଖବର ଓଡିଶା): ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (ଏମ୍ସ) ଗୁରୁବାର ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍‌ ୨୦୧୭ର ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା କରିଛି । ସୁରଟର ଛାତ୍ରୀ ନିଶିତା ପୁରୋହିତ ଏଥିରେ ଟପ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ନିଜ ଫଳାଫଳ ଏମ୍ସର ଅଫିସିଆଲ ଓ୍ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିଥିଲେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 15/06/2017
Khabar Odisha:Seat-increasing-in-IITBhubaneswar-this-year

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଇଆଇଟିର ସିଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୧୪(ଖବର ଓଡିଶା): ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜରେ କାଉନସେଲିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ୩୮୦୦ ସରକାରୀ ଏବଂ ୩୯,୮୦୦ ବେସରକାରୀ କଲେଜର ସିଟ୍ ପୂରଣ ପାଇଁ ଏହି କାଉନସେଲିଂ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଚଳିତବର୍ଷ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ (ଆଇଆଇଟି), ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସିଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଆର.କେ ରାଜକୁମାର ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/06/2017
Khabar Odisha:Engineering-Council-processing-start-from-today

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କାଉନସେଲିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜରେ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ନାମଲେଖା ପାଇଁ କାଉନସେଲିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ୩୮୦୦ ସରକାରୀ ଏବଂ ୩୯,୮୦୦ ବେସରକାରୀ କଲେଜର ସିଟ୍ ପୂରଣ ପାଇଁ ଏହି କାଉନସେଲିଂ କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟର ୪୧ ହଜାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଚଳିତବର୍ଷ ଜେଇ ମେନ ପରୀକ୍ଷାରେ ରାଙ୍କ୍ ପାଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ୪୩,୫୦୦ ସିଟ୍ ରହିଛି । ତେଣୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯେଉଁମାନେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପଢିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ରାଙ୍କ୍ ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କୁ କଲେଜ ଓ ସିଟ୍ ମିଳିପାରିବ । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ଅପରିହାର୍ୟ୍ୟ । ଜୁନ୍ ୨୨ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଓ ଜେଇଇ ୱେବସାଇଟରେ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିପାରିବେ ବୋଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଆଶାୟୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଚଏସ୍ ଫିଲିଂ ପ୍ରକିୟାରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 14/06/2017
Khabar Odisha:OJEE-Btech-Council-process-started-from-tomorrow

ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ବି.ଟେକ କାଉନସେଲିଂ ପ୍ରକିୟା ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଜୁନ ୧୩(ଖବର ଓଡିଶା): ଓଡିଶା ଯୁଗ୍ମ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ବି.ଟେକ କାଉନସେଲିଂ ପ୍ରକିୟା ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଦିନ ୧୧ଟାରୁ ଅନଲାଇନରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିପାରିବେ ବୋଲି ଓଜେଇଇ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଓଜେଇଇର ନିଜସ୍ୱ ୱେବସାଇଟ http://ojee.nic.in ରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ନିଜର ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିପାରିବେ ।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/06/2017
Khabar Odisha:CBSE-Result-Issue-high-court-ordered-to-re-check-notes-of-159-students

ସିବିଏସଇ ରେଜଲ୍ଟ ବିଭ୍ରାଟ, ୧୫୯ ପିଲାଙ୍କ ପୁନଃ ମୂଲ୍ୟାୟନ କରିବାକୁ କୋର୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ୍‌ ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ରେଜଲ୍ଟ ବିଭ୍ରାଟ ମାମଲାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଯାଇଛି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ (ସିବିଏସ୍‌ଇ) । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସିବିଏସଇ ପ୍ରତି ଅସନ୍ତୋଷ ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରିଷଦକୁ ଅଡୁଆରେ ପକେଇଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ସିବିଏସଇ ହାଇକୋର୍ଟରେ ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ନେଇ ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିସନ ଦାୟର କଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁନଃ ଖାତା ମଲ୍ୟାୟନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ହାଇକୋର୍ଟ । ୧୮ଜଣ ପିଲାଙ୍କ ପୁନଃ ମୂଲ୍ୟାୟନ ପରେ ଆ

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/06/2017
Khabar Odisha:CBSE-Result-Declaration-Problem

ସିବିଏସ୍‌ଇ ଦ୍ୱାଦଶ ଉତ୍ତର ଖାତାର ହେବନି ପୁନଃ ମୂଲ୍ୟାୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ୍‌ ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ (ସିବିଏସ୍‌ଇ) ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶନ ବିଭ୍ରାଟର ସମାଧାନ ହୋଇ ପାରି ନ ଥିବା ବେଳେ ପରିଷଦର ଆଉ ଏକ ଘୋଷଣା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ମନକୁ ଆହୁରି ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି । ପରିଷଦର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଉତ୍ତର ଖାତାର ପୁନଃ ମୂଲ୍ୟାୟନ ନ ହୋଇ କେବଳ ପୁନଃ ଗଣନା (ରିଚେକିଂ) କରାଯିବ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଖବର ଓଡ଼ିଶା 13/06/2017
First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Next Last Page 1 of 9